░ Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Szczecinie Inspektorat w Świnoujściu poszukuje kandydatów do pracy. Wymagane wykształcenie: średnie. Miejsce pracy: ZUS Inspektorat w Świnoujściu ul. Piastowska 63. Więcej informacji na stronie: www.zus.pl lub u Kierownika Inspektoratu pod nr telefonu 91-382-38-02 ░

POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [03.11.2018, 12:46:46] • Świnoujście

Dziś Zaduszki artystyczne. Przyjdźcie przed 16.00 do Parku Chopina!

Dziś Zaduszki artystyczne. Przyjdźcie przed 16.00 do Parku Chopina!

fot. Bartosz Szymański

W sobotę, parku Chopina o 15.55 rozpoczną się zaduszki artystyczne poświęcone pamięci pamięci świnoujskich twórców Wspominać będziemy koleżanki i kolegów muzyków, malarzy poetów. Inicjatywa zrodziła się spontanicznie w środowisku artystycznym Świnoujścia. Organizatorzy zapraszają na wspomnieniowe popołudnie. Sobotni spacer będzie ku temu doskonałą okazją!

Zabrzmią piosenki , usłyszymy wiersze, zatrzymamy się w zadumie... Impulsem do zorganizowania tego spotkania było odejście, w ostatnich latach trzech kolegów muzyków; Bogdana Lewickiego, Andrzeja Sztamborskiego i Andrzeja „Balona" Kwiatkowskiego. Sięgając wstecz, Świnoujście było miejscem natchnień dla znacznie większej liczby twórców różnych dziedzin. Organizatorzy mają nadzieję, że te pierwsze zaduszki poświęcone pamięci ich pamięci da impuls do kontynuowania i, być może poszerzenia tej idei w przyszłych latach.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 19, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-19 z 19

Gość • Niedziela [04.11.2018, 09:53:03] • [IP: 178.235.180.***]

Czy to nie jest chore, ludziom wali już na dekiel. Takimi bzdetami się zajmują, że aż się nie dobrze robi. Zaduszki artystyczne, organizatorzy lepiej niech się zajmą czymś pożytecznym.

Gość • Niedziela [04.11.2018, 08:42:01] • [IP: 164.127.223.**]

19:00 - O tym, co poniżej pasa, dżentelmeni nie rozmawiają.

Gość • Niedziela [04.11.2018, 07:24:49] • [IP: 77.112.12.***]

BRAK SZACUNKU DLA ŻYJĄCYCH, LEKCEWAŻENIE ZMARŁYCH, ŻARTY Z ZADUSZEK! PO PROSTU CHAMSTWO!!

Gość • Sobota [03.11.2018, 22:21:04] • [IP: 92.42.112.***]

Bo lokalni" artyści " to jest niewątpliwie lepsza kasta. O innych zmarłych mieszkańcach to nie warto nawet wspominać.

Gość • Sobota [03.11.2018, 21:08:32] • [IP: 178.235.181.***]

Do 123*** proszę przeczytac zaproszenie pt.Dzis Zaduszki artystyczne.Przyjdzcie przed 16.00 do Parku Chopina-to jest zlekcewazenie nie tylko ludzi, którzy czekali ale i Umarłych dla których miały byc te Zaduszki.Miłego wieczoru zycze.

Gość • Sobota [03.11.2018, 19:00:01] • [IP: 176.221.123.***]

17:06 - Proszę więcej szczegółów tej sytuacji. I przy okazji, co Pani ma lekceważone poniżej pasa?

Gość • Sobota [03.11.2018, 18:32:27] • [IP: 178.235.181.***]

dO 179.., NIC SIE NIE DZIEJE BO NIC NIE BYŁO, KTOŚ SOBIE ZROBIŁ GŁUPI ŻART.PRZECIEŻ oNI MAJA LUDZI ZA POMIOTŁO.nAWET NIE RACZYLI SPROSTOWAĆ DLACZEGO TAK SIĘ STAŁO.nIE DOŚC, ŻE NAPISALI O UROCZYSTOSCI NA DWIE GODZINY PRZED ROZPOCZECIEM TO TERAZ NIE WYJASNIAJĄ DLACZEGO SIE NIE ODBYŁA.ZGŁOSIŁAM SPRAWE ABY ZOSTAŁA NAGŁOSNIONA.nAWET SIE DOMYSLAM JAKIE BEDZIE TŁUMACZENIE ORGANIZATORÓW{ZE ZA PÓZNO POWIADOMILI ITD.}, ZNAJDA TYSIAC POWODÓW, ZEBY KOLEJNA SPRAWE ZAMIESC POD DYWAN I UDAWC, ŻE NIC SIĘ NIE STAŁO.

Gość • Sobota [03.11.2018, 18:03:41] • [IP: 92.42.112.***]

Przyszliśmy i co? pocałowaliśmy klamkę, o organizator nie szanuje czyjegoś czasu i jest jakimś nieodpowiedzialnym człowiekiem start zaduszek 15.55 i co?

Gość • Sobota [03.11.2018, 17:15:22] • [IP: 178.235.179.**]

qzwa.nie wiedziałem:(( (dzieje się tam coś jeszcze??

Gość • Sobota [03.11.2018, 17:06:00] • [IP: 178.235.181.***]

Czy to jakies zarty?Jak organizatorzy wytłumacza się z tej sytuacji?Ja zrobiłam zdjęcie z powiadomienia i wysyłam do jednej z poczytnych gazet.To jest zlekcewazenie poniżej pasa.Proszę o powiadomienie kto byl organizatorem tej pseudo UROCZYSTOSCI.

Gość • Sobota [03.11.2018, 16:44:58] • [IP: 188.146.163.**]

Mobilny dom kultury - świetne, tylko koniecznie modyfikujemy. Kultury musi być w cudzysłowiu!!

Gość • Sobota [03.11.2018, 16:41:50] • [IP: 37.47.136.***]

no i lipa... 16:30 i nic cisza, szkoda ze nie poinformowano, że bedzie pozniej

Gość • Sobota [03.11.2018, 13:50:52] • [IP: 178.235.181.***]

Dlaczego tak pózno zostało to nagłosnione, przecież nie wszyscy o tej porze czytaja co pisze na portalu.Niektórzy sa zoobowiazani innymi zajęciami i nawet nie maja jak odwołać swoich spraw a na pewno chetnie byliby na takiej uroczystości

Gość • Sobota [03.11.2018, 13:41:58] • [IP: 185.210.39.**]

Gość • Sobota [03.11.2018, 12:59:59] • [IP: 164.127.223.**]BRAWO. Fantastyczny komentarz!

Gość • Sobota [03.11.2018, 13:30:02] • [IP: 62.69.241.**]

"mobilny dom kultury" dobre.

Gość • Sobota [03.11.2018, 13:28:33] • [IP: 77.88.191.**]

Bardzo fajny pomysl fortepian w parku zlota polska jesien super, brawo dla pomyslodawcow miejsce godne roznych tego typu inicjatyw spolecznych nie tylko synonim ludziu spiacych na lawkach z tanim winem i silowni dla mlodych, warte obudzenia miejsce na mapie Swinoujscia:)

Gość • Sobota [03.11.2018, 13:11:56] • [IP: 77.112.77.***]

Dobre miejsce na zaduszki- dawny cmentarz, a nie plac dla wrzasków dzieciarni...

Gość • Sobota [03.11.2018, 13:04:01] • [IP: 92.42.118.***]

Zapraszamy wszystkich, a przede wszystkiem bohemę ;)

Gość • Sobota [03.11.2018, 12:59:59] • [IP: 164.127.223.**]

Jak to? To nie jest to inicjatywa mobilnego domu kultury zwanego ugrupowaniem samorządowym, Grupy Morskiej? Ulubionym terytorium ich grasowania jest właśnie Cmentarz Rozrywki (i szpital).

Oglądasz 1-19 z 19
■ To miało być tylko legitymowanie, a skończyło się ujawnieniem przez policjantów narkotyków. Pod zarzutem posiadania i handlu zakazanych ustawą środków odurzających zatrzymany został 34-letni mężczyzna. Zgodnie z obowiązującą ustawą może mu grozić kara pozbawienia wolności do 10 lat ■ 19 marca, w godzinach wieczornych były przeprowadzane zajęcia taktyczne w lesie na terenie obiektu wojskowego Karsibór. Podczas zajęć stosowano środki pozoracji. Użyte zostały świece dymne, które generują dym nietoksyczny i nieszkodliwy, a ich użycie nie stanowi zagrożenia dla zdrowia. Ćwiczenia tego typu prowadzone są cyklicznie, kilka razy w ciągu roku. Wzięło w nich udział ponad dwudziestu żołnierzy. Żaden z nich nie zgłaszał po zajęciach problemów ani dolegliwości - tłumaczy kmdr ppor. Grzegorz Lewandowski Rzecznik Prasowy 8. Flotylla Obrony Wybrzeża ■ Prom Karsibór uciekł z przeprawy! Nad wodą unosił się trujący opar! Zobacz film! ■ Niemiecki wymiar sprawiedliwości łaskawy dla sprawców napadu na taksówkarza ze Świnoujścia? ■ Córki odebrały testament matki zapisany na kartkach romansu. Ta książką niczym list w butelce po latach, wędrówki po falach życia trafiła w końcu do adresata. Mówi się, że takie historie zdarzają się tylko w hollywoodzkich produkcjach, jednak jedna z nich zdarzyła się w Świnoujściu. Tuż po naszej publikacji, w której opisaliśmy wzruszający temat testamentu anonimowej kobiety, która na kartkach książki kieruje ostatnie słowa do sowich najbliższy ma swój ciąg dalszy ■ Wojciech Zyska o Wolińskim Parku Narodowym: Na tle Wyspy Wolin to przysłowiowa „kość w gardle”. Pozostawiam park w dobrej kondycji. Odchodzę z podniesioną głową, dziękując jednocześnie wszystkim za współpracę i pomoc na rzecz ochrony tego parku – pisze w pożegnalnym liście dr inż. Wojciech Zyska, odwołany właśnie dyrektor Wolińskiego Parku Narodowego ■ „Do trumny ubierzcie mnie na różowo”. Wzruszający list pacjentki zapisany na kartkach książki ■ To Świnoujście rozpętało aferę międzynarodową. Komisja Europejska uruchomiła wobec Polski procedurę naruszenia unijnego prawa. Uruchomiona wobec Polski procedura naruszenia unijnego prawa dotyczy konfliktu z 2017 roku, kiedy świnoujski strażnik miejski spektakularnie zatrzymał niemieckie autobusy UBB na granicy. Chodzi o dostęp do międzynarodowego rynku usług autokarowych i autobusowych. Rąbka tajemnicy uchyliła nam Komisja Europejska ■ Trwają prace nad uchwałą krajobrazową, zwaną też kodeksem reklamowym. Będzie to dokument porządkujący przestrzeń publiczną miasta. Wprowadzi zasady i warunki umieszczania reklam, urządzeń reklamowych oraz małej architektury i ogrodzeń na terenie całego Świnoujścia ■