POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [18.11.2018, 21:06:37] • Świnoujście

Czytelnik: Przebudowa ulicy Wojska Polskiego wolno postępuje. Dlaczego?

Czytelnik: Przebudowa ulicy Wojska Polskiego wolno postępuje. Dlaczego?

fot. iswinoujscie.pl

Długo oczekiwana modernizacja jednej z ważniejszych ulic w naszym mieście rozpoczęła się jakiś czas temu. Prace posuwały się z dnia na dzień, zmieniono organizację ruchu, odgrodzono część pobocza. Mieszkańcy z uwagą śledzą postępy robót i dostrzegają każdy przestój. Do redakcji zwrócił się Czytelnik, którego zastanawia przerwa w remoncie ulicy Wojska Polskiego.

- Zwracam się z prośbą o uzyskanie informacji od władz naszego miasta dotyczącej wznowienia remontu ulicy Wojska Polskiego. Jak do tej pory została rozkopana część przy samej granicy, niestety dalsze prace nie postępują - na miejscu budowy nie ma ani sprzętu ani pracowników. Przebudowa niestety znacznie utrudnia ruch.- napisał Czytelnik.

O odniesienie się do tej wypowiedzi redakcja iswinoujscie.pl poprosiła przedstawiciela władz miejskich.
Przebudowa ulicy Wojska Polskiego cały czas trwa. Jak już informowaliśmy, inwestycja jest podzielona na etapy. Tak, aby nie zamykać całej ulicy. Jako pierwszy, od października tego roku, przebudowywany jest odcinek od granicy z Niemcami do ulicy Bałtyckiej. W tej chwili wykonawca przygotowuje się do ułożenia tam masy bitumicznej.”- napisała w odpowiedzi Hanna Lachowska z Biura Informacji i Konsultacji Społecznych.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 65, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 65

Gość • Czwartek [29.11.2018, 15:04:18] • [IP: 37.130.224.**]

Oficjalnie kto jest nadzorującym i kontrolującym przebudowę? Dobrze byłoby wiedzieć, nim zaczną widoczne być niedoróbki, by potem takiego nie szukać.

Gość • Sobota [24.11.2018, 09:04:45] • [IP: 89.64.21.**]

Po stronie niemieckiej w miejscowości krienke do rankwitz ok 3km położono nowy asfalt w 3 tygodnie, można ? Można!!Proponuje zmienić wykonawcę na tamtego. Pozdr

Gość • Środa [21.11.2018, 12:38:22] • [IP: 37.47.139.***]

a co z piękną zabytkową kostką??

Gość • Wtorek [20.11.2018, 23:26:59] • [IP: 92.42.112.***]

Ludzie, nie piszcie głupot. Asfalt ma przyjść z Anklam, kupiony, opłacony a problem w tym, iż gmina Ahlbeck nie daje zezwolenia na przejazd,

Gość • Wtorek [20.11.2018, 19:26:10] • [IP: 88.156.206.**]

"W tej chwili wykonawca przygotowuje się do ułożenia tam masy bitumicznej.” gdyby w Chinach tak ktoś się tłumaczył to rozstrzelali by tekiego. W Polsce nic mu nie grozi...może rozkopać i np powiedzieć: dopłacicie 50% albo mieszkańcy was oskalpują. I Mr Żmurkiewicz sięga po kasę. ... a może... hmmm

Gość • Wtorek [20.11.2018, 18:25:48] • [IP: 178.238.252.***]

Dla zainteresowanego, kostka brukowa jest w kierunku za starym cmentazem, skolko ugodno , brac wybierac

Gość • Wtorek [20.11.2018, 07:38:13] • [IP: 178.235.181.***]

51% to niektórych boli, dla nich 40 jest więcej niż 50, głupi zawsze będzie głupim a do tego jest jeszcze zawistny i pewnie mu żal d... ściska że nie może doić rodaków i nie tylko!!

Maślankiewicz • Wtorek [20.11.2018, 06:31:09] • [IP: 193.188.198.**]

Gościu [IP: 178.235.180.***]! Skąd czerpiesz natchnienie słowotwórcze? Co to jest" bylejactwo"? Czy u podłoża leży" byle jak"? To powiesz też o wysokim jactwie wykonanych robót? Ach, nie! Wysoka to jakość, a kiepskie będzie jactwo!! Zaczynam rozumieć...

Gość • Wtorek [20.11.2018, 02:23:31] • [IP: 164.127.90.***]

13:55:31] • [IP: 37.47.187.*** - Tak, i po ustaleniu już dawno temu wykonawcy Ruda by zbawiła miasto? Absolutnie nie. Po drugie uświadom sobie, że Świnoujście jest bardzo osobliwym miastem, tylko w kilku gminach w Polsce wygrał SLD, partia archaiczna, znikająca powoli ze sceny politycznej - te trupki polityczne, stary aparat pezetpeerowski za nią nic by nie zmienił. Widziałem te twarze wokół niej i pewnego katolickiego przechrztę architekta, który projektował nawet kościół na Siemiradzkiego - takiej ekipie współpracowników trudno ufać. Architekt zresztą ma pewne zasługi, ale wykonywac takie salto polityczne? To już nie jest wiarygodne.

Gość • Wtorek [20.11.2018, 02:15:26] • [IP: 164.127.90.***]

23:49 - O co chodzi, jaki niemiecki asfalt? Co ma wspólnego Ahlbeck z polską inwestycją? 23:08 - Lepiej nie dawac szansy partaczom, by znowu firma źle ułożyła kostkę - ciekawe jest zresztą porównanie stylu i jakości ułożenia kostki na Boh.Września i części M. Cassino przy A.Krajowej z jakościa ułożenia kostki na M. Cassino w części na pn.-wsch.od Boh.Września i k.Stodoły - w tym drugim przypadku jest niemal idealnie, w tym pierwszym fatalnie, nierówno. A w ogóle kostka generuje hałas, oczekiwaną zmianą na W. Polskiego i na ulicach, gdzie kostka jest wymieniana na asfalt to wytłumienie hałasu powstającego w wyniku" uderzania" kół o kostkę.

Gość • Poniedziałek [19.11.2018, 23:49:41] • [IP: 92.42.112.***]

Ktoś nawet napisał, iż powinniśmy się wstydzić przed Niemcami. Niewiedza jak głupota, nie boli. Prawda jest taka - miał być wspaniały niemiecki asfalt ale Ahlbeck nie daje zezwolenia na przejazd a innej drogi nie ma. Może i złośliwość za autobusy? Z polskiej strony winy nie ma. Chcecie mieć szybko i porządnie, zróbcie demo przed niemieckim ratuszem. Może pomoże.

Gość • Poniedziałek [19.11.2018, 23:08:53] • [IP: 178.235.190.***]

Kostka brukowa moznaby bylo wylozyc ulice na" Posejdonie"tam jest stan ulic MASAKRYCZNY !!a nie ma odplywow burzowych i jak dluzej pada ulice zamieniaja sie w rzeki NIC NIE ROBIA OD CZASU POWSTANIA OSIEDLA!!

Gość • Poniedziałek [19.11.2018, 23:00:53] • [IP: 185.210.39.**]

Teraz na Promenadzie Zdrowia nadganiają harmonogram prac.

Gość • Poniedziałek [19.11.2018, 22:47:31] • [IP: 37.47.133.**]

Janusz Żmurkiewicz najlepszy prezydent jakiego miasto miało

Gość • Poniedziałek [19.11.2018, 22:11:50] • [IP: 92.42.113.**]

Pani Lachowska twierdzi, że przebudowa trwa?! To widzimy! Ale, czy Pani wie, że w takim tempie, droga nie będzie gotowa za 5 lat? Są dni, że kręci się paru ludzi.To, że" konsorcjum" z Włocławka prowadzi w tej chwili działalność w wielu miejscach miasta, też wiemy.Jakie są terminy zakończenia tych budów?

Gość • Poniedziałek [19.11.2018, 21:09:28] • [IP: 37.47.152.**]

Polskie chamstwo to widać przy budowie przedszkola na bydgoskiej firma mirbud dziady jedne. Rozpiepszona bydgoska w drobny mak... Prace stoją od miesiąca mimo zakazu wjazdu jeźdzą tiry z dostawami robiąc pół metrowe koleiny meszkańców mają w d...ie... W maju pierwsza wartwa aswaltu ma być po pół roku z aut to będą wraki ale kogo obchodzą mieszkańcy i ich samochody przecierz nie urząd ich interesują premie...

Gość • Poniedziałek [19.11.2018, 21:03:36] • [IP: 5.173.128.***]

Znajomy z Niemiec niech powie dlaczego wszystkie autostrady w Niemczech są rozkopane, a mimo bajzlu pobiera sie w dalszym ciągu myto za przejazd nimi. To jest dopiero żenada.

Gość • Poniedziałek [19.11.2018, 19:28:19] • [IP: 95.129.225.**]

Do Marka Z. Żmurkiewicz wygrał wybory wyłącznie dlatego, że się ustawił z PiS który nie wystawił swojego kandydata na prezydenta. Inaczej przegrałby sromotnie. Żmurkiewicz 4 lata temu miał popracie 62% mieszkańców a teraz tylko 51%. Ledwo się prześliznął ale to nie powód żeby partaczyć robotę.

Gość • Poniedziałek [19.11.2018, 19:15:42] • [IP: 178.235.190.***]

Dobrze ze chociaz znak rozweselajacy postawili.

Gość • Poniedziałek [19.11.2018, 18:29:52] • [IP: 83.110.96.**]

„Znajomy z Niemiec śmieje się”... ciekawe czy śmiał się jak robili drogę i rondo koło tego truskawkowa. Tam się dopiero pier...li

Gość • Poniedziałek [19.11.2018, 18:26:55] • [IP: 178.238.252.**]

żeby wykazać wysokie koszty robocizny trzeba robić robotę bardzo długo...

Gość • Poniedziałek [19.11.2018, 18:11:01] • [IP: 178.235.180.***]

To się nazywa polskie bylejactwo.Tak było za czasów słusznie minionych(LUB NIE) tak jest i tak będzie.

Gość • Poniedziałek [19.11.2018, 18:04:58] • [IP: 164.127.90.***]

Ważne że władza zadowolona, tak że nawet miejska infrastruktura posłusznie sie śmieje znakiem drogowym.

Gość • Poniedziałek [19.11.2018, 15:51:54] • [IP: 95.41.50.***]

niepotrzeba być fachowcem-- żeby pisać to co sie widzi przy przebudowie tej ulicy-- czy niema w polsce firm budowlanych??-jedna i ta sama firma robi --// Nową promenade-przebudowuje stara-i naprawia ulice Woj.Polskiego-to nic dziwnego- że każda inwestycja ; kuleje-paru ludzi tu-paru ludzi tam-itd.czy ktoś rozpoznał jakie możliwosci przerobowe ma ta firma?? a czy w umowach --jest klauzula o karach za opóżnienia--i czy jest jakis nadzór---skandal- wiec sie nie dziwcie żena wszystkich inwestycjach są potężne opóznienia-a ktoś to firmuje !!

Gość • Poniedziałek [19.11.2018, 15:40:58] • [IP: 176.221.123.**]

Proszę napisać gdzie trafia kostka brukowa...na jakie wysypisko?

Oglądasz 1-25 z 65
■ W Urzędzie Miasta odbyły się zwołane przez prezydenta konsultacje społeczne w sprawie zmiany granic jednostki pomocniczej miasta, jaką jest Dzielnica Uzdrowiskowa. Radni usłyszeli o pomysłach, które mogą budzić niepokój. Urzędnicy wykazywali się dużą powściągliwością przy udzielaniu odpowiedzi ■ W wyniku otwartego i konkurencyjnego naboru na stanowisko – Kierownik portu jachtowego, nie wpłynęła żadna oferta spełniająca wymagania formalne. Na powyższe stanowisko zostanie ogłoszony kolejny nabór ■ W związku z żałobą narodową, Gala Nagrody Prezydenta Miasta Świnoujście TRYTON 2018 odbędzie się w sobotę o godzinie 19.00. Miejsce pozostaje bez zmian – hotel Radisson Blu ■ „14” pensja dla wybranych, czyli Prezydent przyznał nagrody, bo… chciał? Cztery nagrody uznaniowe dostali w grudniu ubiegłego roku zastępcy prezydenta Świnoujścia, skarbnik miasta i sekretarz. Łącznie na kwotę ponad 27 tysięcy złotych. Odpowiedź Hanny Lachowskiej w sprawie uzasadnienia dla tak hojnych wyróżnień to… Najlepiej sami zobaczcie! W grudniu ubiegłego roku prezydent Janusz Żmurkiewicz przyznał nagrody uznaniowe czworgu pracowników Urzędu Miasta. Najwięcej, bo 7813 złotych dostała I zastępca prezydenta Barbara Michalska, II zastępca prezydenta Paweł Sujka – 6511 złotych. Skarbnik miasta Iwona Górecka-Sęczek – 7162 złotych, a sekretarz miasta Iwona Szkopińska – 5860 złotych ■ 15-letni wrocławianin został zaatakowany i pobity na ulicy. Zdarzenie rozegrało się na ulicy Grunwaldzkiej, na odcinku między PEC-em a C.H.Uznam. Kilkuosobowa grupa nastolatków najpierw zaczepiała, potem pobiła 15-latka. W piątek przed godziną 19.00 policja została wezwana do ulicznego pobicia. Radiowóz przyjechał na sygnale. Na miejscu policjanci zastali 15-latka pochodzącego z Wrocławia, który zgłosił, że został uderzony przez agresywnego nastolatka. Przyjechała również karetka, która odwiozła poszkodowanego chłopaka do szpitala. Tak jednak okazało się, że nie odniósł on poważniejszych obrażeń ■ Od 6 lutego do końca miesiąca obowiązuje zmiana organizacji ruchu na ulicy Barlickiego, na odcinku od przejazdu kolejowego przy straży pożarnej do wiaduktu OT Port. Ruch pojazdów będzie odbywał się tam wahadłowo, odcinkami, które będą przesuwane w miarę postępu robót. Zmiana organizacji ruchu jest związana z przygotowaniami do przebudowy ulicy Barlickiego i budowy wzdłuż niej ścieżki rowerowej. To zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo ■ Czy autobusy UBB wjadą na polską część wyspy Uznam? Komisja Europejska uruchomiła wobec Polski procedurę naruszenia unijnego prawa. Chodzi o dostęp do międzynarodowego rynku usług autokarowych i autobusowych. Czy tę historię mogły wywołać zdarzenia ze Świnoujścia z 2017 roku? ■ Pracownicy żeglugi martwią się o prom „Karsibór IV” ■ Gminny Program Wspierania Rodziny na lata 2019-2021 został, bez dyskusji na sesji przyjęty przez radnych. Projekt był wcześniej szeroko omawiany podczas posiedzeń stałych komisji Rady przez Gabrielę Poniedziałek-Petruk dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie ■