POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [18.11.2018, 21:06:37] • Świnoujście

Czytelnik: Przebudowa ulicy Wojska Polskiego wolno postępuje. Dlaczego?

Czytelnik: Przebudowa ulicy Wojska Polskiego wolno postępuje. Dlaczego?

fot. iswinoujscie.pl

Długo oczekiwana modernizacja jednej z ważniejszych ulic w naszym mieście rozpoczęła się jakiś czas temu. Prace posuwały się z dnia na dzień, zmieniono organizację ruchu, odgrodzono część pobocza. Mieszkańcy z uwagą śledzą postępy robót i dostrzegają każdy przestój. Do redakcji zwrócił się Czytelnik, którego zastanawia przerwa w remoncie ulicy Wojska Polskiego.

- Zwracam się z prośbą o uzyskanie informacji od władz naszego miasta dotyczącej wznowienia remontu ulicy Wojska Polskiego. Jak do tej pory została rozkopana część przy samej granicy, niestety dalsze prace nie postępują - na miejscu budowy nie ma ani sprzętu ani pracowników. Przebudowa niestety znacznie utrudnia ruch.- napisał Czytelnik.

O odniesienie się do tej wypowiedzi redakcja iswinoujscie.pl poprosiła przedstawiciela władz miejskich.
Przebudowa ulicy Wojska Polskiego cały czas trwa. Jak już informowaliśmy, inwestycja jest podzielona na etapy. Tak, aby nie zamykać całej ulicy. Jako pierwszy, od października tego roku, przebudowywany jest odcinek od granicy z Niemcami do ulicy Bałtyckiej. W tej chwili wykonawca przygotowuje się do ułożenia tam masy bitumicznej.”- napisała w odpowiedzi Hanna Lachowska z Biura Informacji i Konsultacji Społecznych.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 65, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 65

Gość • Czwartek [29.11.2018, 15:04:18] • [IP: 37.130.224.**]

Oficjalnie kto jest nadzorującym i kontrolującym przebudowę? Dobrze byłoby wiedzieć, nim zaczną widoczne być niedoróbki, by potem takiego nie szukać.

Gość • Sobota [24.11.2018, 09:04:45] • [IP: 89.64.21.**]

Po stronie niemieckiej w miejscowości krienke do rankwitz ok 3km położono nowy asfalt w 3 tygodnie, można ? Można!!Proponuje zmienić wykonawcę na tamtego. Pozdr

Gość • Środa [21.11.2018, 12:38:22] • [IP: 37.47.139.***]

a co z piękną zabytkową kostką??

Gość • Wtorek [20.11.2018, 23:26:59] • [IP: 92.42.112.***]

Ludzie, nie piszcie głupot. Asfalt ma przyjść z Anklam, kupiony, opłacony a problem w tym, iż gmina Ahlbeck nie daje zezwolenia na przejazd,

Gość • Wtorek [20.11.2018, 19:26:10] • [IP: 88.156.206.**]

"W tej chwili wykonawca przygotowuje się do ułożenia tam masy bitumicznej.” gdyby w Chinach tak ktoś się tłumaczył to rozstrzelali by tekiego. W Polsce nic mu nie grozi...może rozkopać i np powiedzieć: dopłacicie 50% albo mieszkańcy was oskalpują. I Mr Żmurkiewicz sięga po kasę. ... a może... hmmm

Gość • Wtorek [20.11.2018, 18:25:48] • [IP: 178.238.252.***]

Dla zainteresowanego, kostka brukowa jest w kierunku za starym cmentazem, skolko ugodno , brac wybierac

Gość • Wtorek [20.11.2018, 07:38:13] • [IP: 178.235.181.***]

51% to niektórych boli, dla nich 40 jest więcej niż 50, głupi zawsze będzie głupim a do tego jest jeszcze zawistny i pewnie mu żal d... ściska że nie może doić rodaków i nie tylko!!

Maślankiewicz • Wtorek [20.11.2018, 06:31:09] • [IP: 193.188.198.**]

Gościu [IP: 178.235.180.***]! Skąd czerpiesz natchnienie słowotwórcze? Co to jest" bylejactwo"? Czy u podłoża leży" byle jak"? To powiesz też o wysokim jactwie wykonanych robót? Ach, nie! Wysoka to jakość, a kiepskie będzie jactwo!! Zaczynam rozumieć...

Gość • Wtorek [20.11.2018, 02:23:31] • [IP: 164.127.90.***]

13:55:31] • [IP: 37.47.187.*** - Tak, i po ustaleniu już dawno temu wykonawcy Ruda by zbawiła miasto? Absolutnie nie. Po drugie uświadom sobie, że Świnoujście jest bardzo osobliwym miastem, tylko w kilku gminach w Polsce wygrał SLD, partia archaiczna, znikająca powoli ze sceny politycznej - te trupki polityczne, stary aparat pezetpeerowski za nią nic by nie zmienił. Widziałem te twarze wokół niej i pewnego katolickiego przechrztę architekta, który projektował nawet kościół na Siemiradzkiego - takiej ekipie współpracowników trudno ufać. Architekt zresztą ma pewne zasługi, ale wykonywac takie salto polityczne? To już nie jest wiarygodne.

Gość • Wtorek [20.11.2018, 02:15:26] • [IP: 164.127.90.***]

23:49 - O co chodzi, jaki niemiecki asfalt? Co ma wspólnego Ahlbeck z polską inwestycją? 23:08 - Lepiej nie dawac szansy partaczom, by znowu firma źle ułożyła kostkę - ciekawe jest zresztą porównanie stylu i jakości ułożenia kostki na Boh.Września i części M. Cassino przy A.Krajowej z jakościa ułożenia kostki na M. Cassino w części na pn.-wsch.od Boh.Września i k.Stodoły - w tym drugim przypadku jest niemal idealnie, w tym pierwszym fatalnie, nierówno. A w ogóle kostka generuje hałas, oczekiwaną zmianą na W. Polskiego i na ulicach, gdzie kostka jest wymieniana na asfalt to wytłumienie hałasu powstającego w wyniku" uderzania" kół o kostkę.

Gość • Poniedziałek [19.11.2018, 23:49:41] • [IP: 92.42.112.***]

Ktoś nawet napisał, iż powinniśmy się wstydzić przed Niemcami. Niewiedza jak głupota, nie boli. Prawda jest taka - miał być wspaniały niemiecki asfalt ale Ahlbeck nie daje zezwolenia na przejazd a innej drogi nie ma. Może i złośliwość za autobusy? Z polskiej strony winy nie ma. Chcecie mieć szybko i porządnie, zróbcie demo przed niemieckim ratuszem. Może pomoże.

Gość • Poniedziałek [19.11.2018, 23:08:53] • [IP: 178.235.190.***]

Kostka brukowa moznaby bylo wylozyc ulice na" Posejdonie"tam jest stan ulic MASAKRYCZNY !!a nie ma odplywow burzowych i jak dluzej pada ulice zamieniaja sie w rzeki NIC NIE ROBIA OD CZASU POWSTANIA OSIEDLA!!

Gość • Poniedziałek [19.11.2018, 23:00:53] • [IP: 185.210.39.**]

Teraz na Promenadzie Zdrowia nadganiają harmonogram prac.

Gość • Poniedziałek [19.11.2018, 22:47:31] • [IP: 37.47.133.**]

Janusz Żmurkiewicz najlepszy prezydent jakiego miasto miało

Gość • Poniedziałek [19.11.2018, 22:11:50] • [IP: 92.42.113.**]

Pani Lachowska twierdzi, że przebudowa trwa?! To widzimy! Ale, czy Pani wie, że w takim tempie, droga nie będzie gotowa za 5 lat? Są dni, że kręci się paru ludzi.To, że" konsorcjum" z Włocławka prowadzi w tej chwili działalność w wielu miejscach miasta, też wiemy.Jakie są terminy zakończenia tych budów?

Gość • Poniedziałek [19.11.2018, 21:09:28] • [IP: 37.47.152.**]

Polskie chamstwo to widać przy budowie przedszkola na bydgoskiej firma mirbud dziady jedne. Rozpiepszona bydgoska w drobny mak... Prace stoją od miesiąca mimo zakazu wjazdu jeźdzą tiry z dostawami robiąc pół metrowe koleiny meszkańców mają w d...ie... W maju pierwsza wartwa aswaltu ma być po pół roku z aut to będą wraki ale kogo obchodzą mieszkańcy i ich samochody przecierz nie urząd ich interesują premie...

Gość • Poniedziałek [19.11.2018, 21:03:36] • [IP: 5.173.128.***]

Znajomy z Niemiec niech powie dlaczego wszystkie autostrady w Niemczech są rozkopane, a mimo bajzlu pobiera sie w dalszym ciągu myto za przejazd nimi. To jest dopiero żenada.

Gość • Poniedziałek [19.11.2018, 19:28:19] • [IP: 95.129.225.**]

Do Marka Z. Żmurkiewicz wygrał wybory wyłącznie dlatego, że się ustawił z PiS który nie wystawił swojego kandydata na prezydenta. Inaczej przegrałby sromotnie. Żmurkiewicz 4 lata temu miał popracie 62% mieszkańców a teraz tylko 51%. Ledwo się prześliznął ale to nie powód żeby partaczyć robotę.

Gość • Poniedziałek [19.11.2018, 19:15:42] • [IP: 178.235.190.***]

Dobrze ze chociaz znak rozweselajacy postawili.

Gość • Poniedziałek [19.11.2018, 18:29:52] • [IP: 83.110.96.**]

„Znajomy z Niemiec śmieje się”... ciekawe czy śmiał się jak robili drogę i rondo koło tego truskawkowa. Tam się dopiero pier...li

Gość • Poniedziałek [19.11.2018, 18:26:55] • [IP: 178.238.252.**]

żeby wykazać wysokie koszty robocizny trzeba robić robotę bardzo długo...

Gość • Poniedziałek [19.11.2018, 18:11:01] • [IP: 178.235.180.***]

To się nazywa polskie bylejactwo.Tak było za czasów słusznie minionych(LUB NIE) tak jest i tak będzie.

Gość • Poniedziałek [19.11.2018, 18:04:58] • [IP: 164.127.90.***]

Ważne że władza zadowolona, tak że nawet miejska infrastruktura posłusznie sie śmieje znakiem drogowym.

Gość • Poniedziałek [19.11.2018, 15:51:54] • [IP: 95.41.50.***]

niepotrzeba być fachowcem-- żeby pisać to co sie widzi przy przebudowie tej ulicy-- czy niema w polsce firm budowlanych??-jedna i ta sama firma robi --// Nową promenade-przebudowuje stara-i naprawia ulice Woj.Polskiego-to nic dziwnego- że każda inwestycja ; kuleje-paru ludzi tu-paru ludzi tam-itd.czy ktoś rozpoznał jakie możliwosci przerobowe ma ta firma?? a czy w umowach --jest klauzula o karach za opóżnienia--i czy jest jakis nadzór---skandal- wiec sie nie dziwcie żena wszystkich inwestycjach są potężne opóznienia-a ktoś to firmuje !!

Gość • Poniedziałek [19.11.2018, 15:40:58] • [IP: 176.221.123.**]

Proszę napisać gdzie trafia kostka brukowa...na jakie wysypisko?

Oglądasz 1-25 z 65
■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■
■ UWAGA MIESZKAŃCY - Na ulicy Malczewskiego zgubiono duży czarny portfel marki Wittchen z duża ilością pieniędzy z dokumentami w tym dziecka oraz kartami. Uczciwego znalazcę prosimy o kontakt Iwona na numer telefonu 600375023 ■ Decyzja zapadła trzeciego dnia „Festiwalu Piękna” w Krynicy Zdroju. O prestiżowy tytuł i koronę rywalizowało 28 dziewczyn, które znalazły się w finale dzięki eliminacjom regionalnym odbywającym się na terenie całego kraju. Miss Polski 2018 została Olga Buława ze Świnoujscia■ Prezent Mikołajkowy dla władz Świnoujścia. Rusza śledztwo w sprawie mostu. Roman Kuchciński otrzymał dziś rano informację listem poleconym, że Prokuratura Okręgowa w Szczecinie podjęła na nowo śledztwo w sprawie budowy Mostu w Świnoujściu. Śledztwo kilka lat temu umorzone w sprawie budowy MOSTU łączącego wyspę Wolin z Wyspą Karsibór zarejestrowano pod nową sygnaturą. Co to oznacza? Prokuratur będzie na nowo badał wszystkie wątki budowy mostu ■ Okres przedświąteczny już za moment. Placówka Poczty Polskiej przy ulicy Kołłątaja wydłuża godziny pracy! ■ Zaginęła Shila. W dniu 01.12.2018r. Około godziny 09:00 na ul. Wybrzeże Władysława IV. W okolicach netto zaginęła suczka rasy mieszaniec owczarka niemieckiego i hasky wabi się Shila. Ma 8 lat. Jest szczepiona, łagodna, przyjacielska i kocha dzieci. Dziękuję za pomoc. Nr tel. 609 307 924 ■ Radni podzieleni w sprawie projektu wystąpienia ze stowarzyszenia Związek Miast i Gmin Morskich ■ Radny Stanisław Bartkowiak, wybrany ponownie na przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Rady Miasta oświadczył, ze rezygnuje z objęcia tej funkcji ■ OSTRZEŻENIE: Prognozuje się wystąpienie słabych opadów deszczu ze śniegiem przechodzących w opady marznącego deszczu powodujących gołoledź ■ Starsza kobieta szuka mężczyzny, który wykazał się odwagą i pomógł wyciągnąć pieska we wtorek, około 18.30 spod kół pociągu na stacji w Wysokiej Kamieńskiej. Wszystko wydarzyło się na trasie relacji Szczecin – Świnoujście. Mężczyzna proszony jest o kontakt pod numerem telefonu 782 020 699 ■ Przewodniczącym Rady Miasta wybrana została Elżbieta Jabłońska. Za wyborem głosowało 12 radnych. Pierwszym wiceprzewodniczącym Rady Miasta w głosowaniu tajnym wybrany został Marek Niewiarowski. Jacek Jurkiewicz wybrany został wiceprzewodniczącym Ray Miasta. 12 radnych głosowało za jego kandydaturą, 7 zagłosowało przeciw, 2 wstrzymało się od głosu ■ 22 listopada o godz. 14.00 radny-senior Stanisław Bartkowiak otworzy obrady pierwszej, powyborczej sesji rady Miasta. najważniejszym zadaniem jakie staje przed radnymi na pierwszym posiedzeniu jest wybór nowego przewodniczącego Rady ■ Zobaczył policjantów i zaczął uciekać. 24-latka zatrzymał trzepak! Do zdarzenia doszło w czwartkowy wieczór. Policjanci patrolujący ulice Kościuszki zauważyli w pewnym momencie mężczyznę który swoim wyglądem przypominał osobę poszukiwaną. Gdy mężczyzna dostrzegł policjantów, zaczął uciekać. Nie spodziewał się jednak, że zostanie obezwładniony przez trzepak który stanął na jego drodze. Jak się okazało, bliskie spotkanie z trzepakiem zakończyło się dla 24-latka skręceniem prawej stopy. O szczegóły odnośnie zdarzenia poprosiliśmy Oficera Prasowego KMP w Świnoujściu ■ Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości ■ Ruszyły przygotowania do 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Świnoujściu. Harcerski Sztab zaprasza wszystkich chętnych do rejestracji wolontariuszy WOŚP, która odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej, przy ul. Piłsudskiego 15, w terminach - 14-16.11.2018 r. (środa-piątek), w godz. 17.00-18.45 - 17.11.2018 r. (sobota), w godz. 10.00-12.00 ■