POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [18.11.2018, 21:06:37] • Świnoujście

Czytelnik: Przebudowa ulicy Wojska Polskiego wolno postępuje. Dlaczego?

Czytelnik: Przebudowa ulicy Wojska Polskiego wolno postępuje. Dlaczego?

fot. iswinoujscie.pl

Długo oczekiwana modernizacja jednej z ważniejszych ulic w naszym mieście rozpoczęła się jakiś czas temu. Prace posuwały się z dnia na dzień, zmieniono organizację ruchu, odgrodzono część pobocza. Mieszkańcy z uwagą śledzą postępy robót i dostrzegają każdy przestój. Do redakcji zwrócił się Czytelnik, którego zastanawia przerwa w remoncie ulicy Wojska Polskiego.

- Zwracam się z prośbą o uzyskanie informacji od władz naszego miasta dotyczącej wznowienia remontu ulicy Wojska Polskiego. Jak do tej pory została rozkopana część przy samej granicy, niestety dalsze prace nie postępują - na miejscu budowy nie ma ani sprzętu ani pracowników. Przebudowa niestety znacznie utrudnia ruch.- napisał Czytelnik.

O odniesienie się do tej wypowiedzi redakcja iswinoujscie.pl poprosiła przedstawiciela władz miejskich.
Przebudowa ulicy Wojska Polskiego cały czas trwa. Jak już informowaliśmy, inwestycja jest podzielona na etapy. Tak, aby nie zamykać całej ulicy. Jako pierwszy, od października tego roku, przebudowywany jest odcinek od granicy z Niemcami do ulicy Bałtyckiej. W tej chwili wykonawca przygotowuje się do ułożenia tam masy bitumicznej.”- napisała w odpowiedzi Hanna Lachowska z Biura Informacji i Konsultacji Społecznych.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 65, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 65

Gość • Czwartek [29.11.2018, 15:04:18] • [IP: 37.130.224.**]

Oficjalnie kto jest nadzorującym i kontrolującym przebudowę? Dobrze byłoby wiedzieć, nim zaczną widoczne być niedoróbki, by potem takiego nie szukać.

Gość • Sobota [24.11.2018, 09:04:45] • [IP: 89.64.21.**]

Po stronie niemieckiej w miejscowości krienke do rankwitz ok 3km położono nowy asfalt w 3 tygodnie, można ? Można!!Proponuje zmienić wykonawcę na tamtego. Pozdr

Gość • Środa [21.11.2018, 12:38:22] • [IP: 37.47.139.***]

a co z piękną zabytkową kostką??

Gość • Wtorek [20.11.2018, 23:26:59] • [IP: 92.42.112.***]

Ludzie, nie piszcie głupot. Asfalt ma przyjść z Anklam, kupiony, opłacony a problem w tym, iż gmina Ahlbeck nie daje zezwolenia na przejazd,

Gość • Wtorek [20.11.2018, 19:26:10] • [IP: 88.156.206.**]

"W tej chwili wykonawca przygotowuje się do ułożenia tam masy bitumicznej.” gdyby w Chinach tak ktoś się tłumaczył to rozstrzelali by tekiego. W Polsce nic mu nie grozi...może rozkopać i np powiedzieć: dopłacicie 50% albo mieszkańcy was oskalpują. I Mr Żmurkiewicz sięga po kasę. ... a może... hmmm

Gość • Wtorek [20.11.2018, 18:25:48] • [IP: 178.238.252.***]

Dla zainteresowanego, kostka brukowa jest w kierunku za starym cmentazem, skolko ugodno , brac wybierac

Gość • Wtorek [20.11.2018, 07:38:13] • [IP: 178.235.181.***]

51% to niektórych boli, dla nich 40 jest więcej niż 50, głupi zawsze będzie głupim a do tego jest jeszcze zawistny i pewnie mu żal d... ściska że nie może doić rodaków i nie tylko!!

Maślankiewicz • Wtorek [20.11.2018, 06:31:09] • [IP: 193.188.198.**]

Gościu [IP: 178.235.180.***]! Skąd czerpiesz natchnienie słowotwórcze? Co to jest" bylejactwo"? Czy u podłoża leży" byle jak"? To powiesz też o wysokim jactwie wykonanych robót? Ach, nie! Wysoka to jakość, a kiepskie będzie jactwo!! Zaczynam rozumieć...

Gość • Wtorek [20.11.2018, 02:23:31] • [IP: 164.127.90.***]

13:55:31] • [IP: 37.47.187.*** - Tak, i po ustaleniu już dawno temu wykonawcy Ruda by zbawiła miasto? Absolutnie nie. Po drugie uświadom sobie, że Świnoujście jest bardzo osobliwym miastem, tylko w kilku gminach w Polsce wygrał SLD, partia archaiczna, znikająca powoli ze sceny politycznej - te trupki polityczne, stary aparat pezetpeerowski za nią nic by nie zmienił. Widziałem te twarze wokół niej i pewnego katolickiego przechrztę architekta, który projektował nawet kościół na Siemiradzkiego - takiej ekipie współpracowników trudno ufać. Architekt zresztą ma pewne zasługi, ale wykonywac takie salto polityczne? To już nie jest wiarygodne.

Gość • Wtorek [20.11.2018, 02:15:26] • [IP: 164.127.90.***]

23:49 - O co chodzi, jaki niemiecki asfalt? Co ma wspólnego Ahlbeck z polską inwestycją? 23:08 - Lepiej nie dawac szansy partaczom, by znowu firma źle ułożyła kostkę - ciekawe jest zresztą porównanie stylu i jakości ułożenia kostki na Boh.Września i części M. Cassino przy A.Krajowej z jakościa ułożenia kostki na M. Cassino w części na pn.-wsch.od Boh.Września i k.Stodoły - w tym drugim przypadku jest niemal idealnie, w tym pierwszym fatalnie, nierówno. A w ogóle kostka generuje hałas, oczekiwaną zmianą na W. Polskiego i na ulicach, gdzie kostka jest wymieniana na asfalt to wytłumienie hałasu powstającego w wyniku" uderzania" kół o kostkę.

Gość • Poniedziałek [19.11.2018, 23:49:41] • [IP: 92.42.112.***]

Ktoś nawet napisał, iż powinniśmy się wstydzić przed Niemcami. Niewiedza jak głupota, nie boli. Prawda jest taka - miał być wspaniały niemiecki asfalt ale Ahlbeck nie daje zezwolenia na przejazd a innej drogi nie ma. Może i złośliwość za autobusy? Z polskiej strony winy nie ma. Chcecie mieć szybko i porządnie, zróbcie demo przed niemieckim ratuszem. Może pomoże.

Gość • Poniedziałek [19.11.2018, 23:08:53] • [IP: 178.235.190.***]

Kostka brukowa moznaby bylo wylozyc ulice na" Posejdonie"tam jest stan ulic MASAKRYCZNY !!a nie ma odplywow burzowych i jak dluzej pada ulice zamieniaja sie w rzeki NIC NIE ROBIA OD CZASU POWSTANIA OSIEDLA!!

Gość • Poniedziałek [19.11.2018, 23:00:53] • [IP: 185.210.39.**]

Teraz na Promenadzie Zdrowia nadganiają harmonogram prac.

Gość • Poniedziałek [19.11.2018, 22:47:31] • [IP: 37.47.133.**]

Janusz Żmurkiewicz najlepszy prezydent jakiego miasto miało

Gość • Poniedziałek [19.11.2018, 22:11:50] • [IP: 92.42.113.**]

Pani Lachowska twierdzi, że przebudowa trwa?! To widzimy! Ale, czy Pani wie, że w takim tempie, droga nie będzie gotowa za 5 lat? Są dni, że kręci się paru ludzi.To, że" konsorcjum" z Włocławka prowadzi w tej chwili działalność w wielu miejscach miasta, też wiemy.Jakie są terminy zakończenia tych budów?

Gość • Poniedziałek [19.11.2018, 21:09:28] • [IP: 37.47.152.**]

Polskie chamstwo to widać przy budowie przedszkola na bydgoskiej firma mirbud dziady jedne. Rozpiepszona bydgoska w drobny mak... Prace stoją od miesiąca mimo zakazu wjazdu jeźdzą tiry z dostawami robiąc pół metrowe koleiny meszkańców mają w d...ie... W maju pierwsza wartwa aswaltu ma być po pół roku z aut to będą wraki ale kogo obchodzą mieszkańcy i ich samochody przecierz nie urząd ich interesują premie...

Gość • Poniedziałek [19.11.2018, 21:03:36] • [IP: 5.173.128.***]

Znajomy z Niemiec niech powie dlaczego wszystkie autostrady w Niemczech są rozkopane, a mimo bajzlu pobiera sie w dalszym ciągu myto za przejazd nimi. To jest dopiero żenada.

Gość • Poniedziałek [19.11.2018, 19:28:19] • [IP: 95.129.225.**]

Do Marka Z. Żmurkiewicz wygrał wybory wyłącznie dlatego, że się ustawił z PiS który nie wystawił swojego kandydata na prezydenta. Inaczej przegrałby sromotnie. Żmurkiewicz 4 lata temu miał popracie 62% mieszkańców a teraz tylko 51%. Ledwo się prześliznął ale to nie powód żeby partaczyć robotę.

Gość • Poniedziałek [19.11.2018, 19:15:42] • [IP: 178.235.190.***]

Dobrze ze chociaz znak rozweselajacy postawili.

Gość • Poniedziałek [19.11.2018, 18:29:52] • [IP: 83.110.96.**]

„Znajomy z Niemiec śmieje się”... ciekawe czy śmiał się jak robili drogę i rondo koło tego truskawkowa. Tam się dopiero pier...li

Gość • Poniedziałek [19.11.2018, 18:26:55] • [IP: 178.238.252.**]

żeby wykazać wysokie koszty robocizny trzeba robić robotę bardzo długo...

Gość • Poniedziałek [19.11.2018, 18:11:01] • [IP: 178.235.180.***]

To się nazywa polskie bylejactwo.Tak było za czasów słusznie minionych(LUB NIE) tak jest i tak będzie.

Gość • Poniedziałek [19.11.2018, 18:04:58] • [IP: 164.127.90.***]

Ważne że władza zadowolona, tak że nawet miejska infrastruktura posłusznie sie śmieje znakiem drogowym.

Gość • Poniedziałek [19.11.2018, 15:51:54] • [IP: 95.41.50.***]

niepotrzeba być fachowcem-- żeby pisać to co sie widzi przy przebudowie tej ulicy-- czy niema w polsce firm budowlanych??-jedna i ta sama firma robi --// Nową promenade-przebudowuje stara-i naprawia ulice Woj.Polskiego-to nic dziwnego- że każda inwestycja ; kuleje-paru ludzi tu-paru ludzi tam-itd.czy ktoś rozpoznał jakie możliwosci przerobowe ma ta firma?? a czy w umowach --jest klauzula o karach za opóżnienia--i czy jest jakis nadzór---skandal- wiec sie nie dziwcie żena wszystkich inwestycjach są potężne opóznienia-a ktoś to firmuje !!

Gość • Poniedziałek [19.11.2018, 15:40:58] • [IP: 176.221.123.**]

Proszę napisać gdzie trafia kostka brukowa...na jakie wysypisko?

Oglądasz 1-25 z 65
■ W kwietniu br. zgubiłam złoty pierścionek wysadzany drobnymi diamencikami. Pierścionek stanowi dla mnie dużą wartość sentymentalną. Uczciwego znalazcę bądź osoby, które mogą pomóc w odzyskaniu pierścionka proszę o kontakt pod nr telefonu 50-163-86-99. Przewidywana cenna nagroda. ■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność poinformować, że w dniu 22 czerwca (sobota) o godz. 14:00 w Bibliotece Głównej (ul. Piłsudskiego 15) odbędzie się spotkanie, poświęcone Theodorowi Fontane. Spotkanie organizuje Koło Przyjaciół Zamków i Ogrodów z Marchii, z siedzibą w Berlinie, które w ten sposób zamierza uczcić 200-lecie urodzin autora książki „Meine Kinderjahre”. Dziecięce lata Theodor Fontane spędził w Świnoujściu, stąd pomysł na spotkanie rocznicowe w naszym mieście. Językiem uroczystości będzie wyłącznie język niemiecki, a weźmie w niej udział m.in. znana aktorka monachijskiego teatru, Pani Christine Hammacher- Möller, która przeczyta fragmenty cytowanej książki. Wszystkich zainteresowanych osobą i twórczością Theodora Fontane (a nie zrażonych barierą językową spotkania) serdecznie zapraszamy w sobotę do Biblioteki. Wstęp wolny! ■
■ Z uwagi na upalną pogodę od kilku dni wzrasta zagrożenie pożarowe w lasach. Wilgotność ściółki leśnej utrzymuje się na poziomie 10 %, co oznacza, że nawet najmniejszy bodziec cieplny (iskra, rozgrzany układ wydechowy pojazdu, rzucony niedopałek papierosa) może wywołać pożar. Apelujemy o ostrożność podczas pobytu w lesie. W razie pożaru prosimy o powiadomienie straży pożarnej pod nr 998 lub 112 ■ W dniu wczorajszym w okolicach promenady, plaży został zgubiony telefon Samsung S8 uczciwego znalazcę proszę o kontakt 575487733 Przewidywana nagroda! ■ Nowy prezes ZMPSiŚ SA. Rada Nadzorcza Spółki Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA na posiedzeniu w dniu 17 czerwca br. powołała Pana Krzysztofa Urbasia na stanowisko prezesa zarządu. Nowy prezes swoje obowiązki obejmie z dniem 1 lipca br. - informuje Monika Woźniak-Lewandowska Specjalista ds. komunikacji i PR ■ Rozpoczęła się akcja protestacyjna związków zawodowych, które działają w Morskiej Służbie Poszukiwania i Ratownictwa. Powodem oflagowania siedzib są między innymi bardzo niskie zarobki. Jak powiedział nam jeden z pracowników, przedstawiciel związków zawodowych SARu - Jesteśmy jedyną grupą pracowniczą, która dotyka wręcz dyskryminacja, bo za każdą godzinę bycia w gotowości by podjąć akcję ratowniczą dostajemy zaledwie 2 zł i 57 groszy. Jest to niezgodne z jakimikolwiek przepisami. Próbujemy rozmawiać z dyrekcją na ten temat od wielu miesięcy. A od lutego jesteśmy w sporze zbiorowym. Niestety od tego czasu dyrekcja nie znalazła czasu na rozmowę z nami ■ Certyfikat przyznawany jest tylko na jeden sezon. Otrzymują go kąpieliska, które spełniają wyśrubowane wymogi czystości środowiska. Ocena jest 3-etapowa – od aplikacji, przez weryfikację po losową międzynarodową kontrolę. Sprawdzane są głównie kryteria czystości i bezpieczeństwa. Kąpielisko musi być strzeżone a także wyposażone w środki pierwszej pomocy. Brany jest również pod uwagę klimat i przyjazność infrastruktury – podjazdy dla niepełnosprawnych czy tablice informacyjne. Ostatecznie o przyznaniu Błękitnej Flagi decyduje krajowe i międzynarodowe jury. Już od jutra od godziny 10, na kąpielisku pojawią się ratownicy by strzec Państwa bezpieczeństwa ■ Znaleziono jacht. Gdzie jest jego załoga? ■ Huśtawka dla dzieci niepełnosprawnych może być zagrożeniem dla innych użytkowników? Nawet zabawa na bezpiecznym placu może skończyć się wypadkiem. Przekonała się o tym dziewczynka, która postanowiła pohuśtać się na urządzeniu przeznaczonym dla dzieci niepełnosprawnych. Na miejsce przyjechało pogotowie ratunkowe ■ Agresja rowerzysty - uderzoną kobietę zabrało pogotowie. Zajście z udziałem czterech młodych rowerzystów i właścicieli posesji przy ulicy Rycerskiej miało bardzo nieoczekiwany przebieg. Najpierw jadący na rowerach nie chcieli ustąpić drogi samochodowi, potem jeden z nich wykazał się niepojętą agresją, w wyniku czego kobieta trafiła do szpitala ■ Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu ustalili i zatrzymali podejrzanego o spowodowanie uszczerbku na zdrowiu kobiety idącej promenadą. Mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania obrażeń ciała u pokrzywdzonej w wyniku rzucenia kamieniem oraz narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, tj. o czyn z art. 160 § 1 i art. 157 § 2 kk. Czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 3 ■ Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA zaprasza mieszkańców Świnoujścia na spotkania podczas, których przedstawi koncepcję budowy Głębokowodnego Terminalu Kontenerowego. Po prezentacjach eksperci będą odpowiadać na pytania zainteresowanych. Spotkania odbędą się: 9 czerwca, godzina 12.00 w Sali Teatralnej MDK przy ul. Matejki, 16 czerwca, godzina 12.00 w filii MDK na Warszowie przy ul. Sosnowej 18. Pierwsze spotkanie już w najbliższą niedzielę ■ Bez głosów sprzeciwu przy pięciu wstrzymujących się radni przyjęli uchwałę w sprawie metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia stawki tej opłaty ■ Rada Miasta uchwaliła nowe zasady przyznawania Bonu Seniora. Odtąd miejski Bon Seniora ma być wypłacany w formie świadczenia pieniężnego ■ 2 miliony 200 tysięcy złotych na projekty inwestycyjne oraz 200 tysięcy na tzw. projekty miękkie to kwoty zapisane w uchwale w sprawie ustalenia wysokości środków finansowych na Budżet Obywatelski Miasta, które przyjęła dziś Rada Miasta ■