POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [18.11.2018, 21:06:37] • Świnoujście

Czytelnik: Przebudowa ulicy Wojska Polskiego wolno postępuje. Dlaczego?

Czytelnik: Przebudowa ulicy Wojska Polskiego wolno postępuje. Dlaczego?

fot. iswinoujscie.pl

Długo oczekiwana modernizacja jednej z ważniejszych ulic w naszym mieście rozpoczęła się jakiś czas temu. Prace posuwały się z dnia na dzień, zmieniono organizację ruchu, odgrodzono część pobocza. Mieszkańcy z uwagą śledzą postępy robót i dostrzegają każdy przestój. Do redakcji zwrócił się Czytelnik, którego zastanawia przerwa w remoncie ulicy Wojska Polskiego.

- Zwracam się z prośbą o uzyskanie informacji od władz naszego miasta dotyczącej wznowienia remontu ulicy Wojska Polskiego. Jak do tej pory została rozkopana część przy samej granicy, niestety dalsze prace nie postępują - na miejscu budowy nie ma ani sprzętu ani pracowników. Przebudowa niestety znacznie utrudnia ruch.- napisał Czytelnik.

O odniesienie się do tej wypowiedzi redakcja iswinoujscie.pl poprosiła przedstawiciela władz miejskich.
Przebudowa ulicy Wojska Polskiego cały czas trwa. Jak już informowaliśmy, inwestycja jest podzielona na etapy. Tak, aby nie zamykać całej ulicy. Jako pierwszy, od października tego roku, przebudowywany jest odcinek od granicy z Niemcami do ulicy Bałtyckiej. W tej chwili wykonawca przygotowuje się do ułożenia tam masy bitumicznej.”- napisała w odpowiedzi Hanna Lachowska z Biura Informacji i Konsultacji Społecznych.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 65, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 65

Gość • Czwartek [29.11.2018, 15:04:18] • [IP: 37.130.224.**]

Oficjalnie kto jest nadzorującym i kontrolującym przebudowę? Dobrze byłoby wiedzieć, nim zaczną widoczne być niedoróbki, by potem takiego nie szukać.

Gość • Sobota [24.11.2018, 09:04:45] • [IP: 89.64.21.**]

Po stronie niemieckiej w miejscowości krienke do rankwitz ok 3km położono nowy asfalt w 3 tygodnie, można ? Można!!Proponuje zmienić wykonawcę na tamtego. Pozdr

Gość • Środa [21.11.2018, 12:38:22] • [IP: 37.47.139.***]

a co z piękną zabytkową kostką??

Gość • Wtorek [20.11.2018, 23:26:59] • [IP: 92.42.112.***]

Ludzie, nie piszcie głupot. Asfalt ma przyjść z Anklam, kupiony, opłacony a problem w tym, iż gmina Ahlbeck nie daje zezwolenia na przejazd,

Gość • Wtorek [20.11.2018, 19:26:10] • [IP: 88.156.206.**]

"W tej chwili wykonawca przygotowuje się do ułożenia tam masy bitumicznej.” gdyby w Chinach tak ktoś się tłumaczył to rozstrzelali by tekiego. W Polsce nic mu nie grozi...może rozkopać i np powiedzieć: dopłacicie 50% albo mieszkańcy was oskalpują. I Mr Żmurkiewicz sięga po kasę. ... a może... hmmm

Gość • Wtorek [20.11.2018, 18:25:48] • [IP: 178.238.252.***]

Dla zainteresowanego, kostka brukowa jest w kierunku za starym cmentazem, skolko ugodno , brac wybierac

Gość • Wtorek [20.11.2018, 07:38:13] • [IP: 178.235.181.***]

51% to niektórych boli, dla nich 40 jest więcej niż 50, głupi zawsze będzie głupim a do tego jest jeszcze zawistny i pewnie mu żal d... ściska że nie może doić rodaków i nie tylko!!

Maślankiewicz • Wtorek [20.11.2018, 06:31:09] • [IP: 193.188.198.**]

Gościu [IP: 178.235.180.***]! Skąd czerpiesz natchnienie słowotwórcze? Co to jest" bylejactwo"? Czy u podłoża leży" byle jak"? To powiesz też o wysokim jactwie wykonanych robót? Ach, nie! Wysoka to jakość, a kiepskie będzie jactwo!! Zaczynam rozumieć...

Gość • Wtorek [20.11.2018, 02:23:31] • [IP: 164.127.90.***]

13:55:31] • [IP: 37.47.187.*** - Tak, i po ustaleniu już dawno temu wykonawcy Ruda by zbawiła miasto? Absolutnie nie. Po drugie uświadom sobie, że Świnoujście jest bardzo osobliwym miastem, tylko w kilku gminach w Polsce wygrał SLD, partia archaiczna, znikająca powoli ze sceny politycznej - te trupki polityczne, stary aparat pezetpeerowski za nią nic by nie zmienił. Widziałem te twarze wokół niej i pewnego katolickiego przechrztę architekta, który projektował nawet kościół na Siemiradzkiego - takiej ekipie współpracowników trudno ufać. Architekt zresztą ma pewne zasługi, ale wykonywac takie salto polityczne? To już nie jest wiarygodne.

Gość • Wtorek [20.11.2018, 02:15:26] • [IP: 164.127.90.***]

23:49 - O co chodzi, jaki niemiecki asfalt? Co ma wspólnego Ahlbeck z polską inwestycją? 23:08 - Lepiej nie dawac szansy partaczom, by znowu firma źle ułożyła kostkę - ciekawe jest zresztą porównanie stylu i jakości ułożenia kostki na Boh.Września i części M. Cassino przy A.Krajowej z jakościa ułożenia kostki na M. Cassino w części na pn.-wsch.od Boh.Września i k.Stodoły - w tym drugim przypadku jest niemal idealnie, w tym pierwszym fatalnie, nierówno. A w ogóle kostka generuje hałas, oczekiwaną zmianą na W. Polskiego i na ulicach, gdzie kostka jest wymieniana na asfalt to wytłumienie hałasu powstającego w wyniku" uderzania" kół o kostkę.

Gość • Poniedziałek [19.11.2018, 23:49:41] • [IP: 92.42.112.***]

Ktoś nawet napisał, iż powinniśmy się wstydzić przed Niemcami. Niewiedza jak głupota, nie boli. Prawda jest taka - miał być wspaniały niemiecki asfalt ale Ahlbeck nie daje zezwolenia na przejazd a innej drogi nie ma. Może i złośliwość za autobusy? Z polskiej strony winy nie ma. Chcecie mieć szybko i porządnie, zróbcie demo przed niemieckim ratuszem. Może pomoże.

Gość • Poniedziałek [19.11.2018, 23:08:53] • [IP: 178.235.190.***]

Kostka brukowa moznaby bylo wylozyc ulice na" Posejdonie"tam jest stan ulic MASAKRYCZNY !!a nie ma odplywow burzowych i jak dluzej pada ulice zamieniaja sie w rzeki NIC NIE ROBIA OD CZASU POWSTANIA OSIEDLA!!

Gość • Poniedziałek [19.11.2018, 23:00:53] • [IP: 185.210.39.**]

Teraz na Promenadzie Zdrowia nadganiają harmonogram prac.

Gość • Poniedziałek [19.11.2018, 22:47:31] • [IP: 37.47.133.**]

Janusz Żmurkiewicz najlepszy prezydent jakiego miasto miało

Gość • Poniedziałek [19.11.2018, 22:11:50] • [IP: 92.42.113.**]

Pani Lachowska twierdzi, że przebudowa trwa?! To widzimy! Ale, czy Pani wie, że w takim tempie, droga nie będzie gotowa za 5 lat? Są dni, że kręci się paru ludzi.To, że" konsorcjum" z Włocławka prowadzi w tej chwili działalność w wielu miejscach miasta, też wiemy.Jakie są terminy zakończenia tych budów?

Gość • Poniedziałek [19.11.2018, 21:09:28] • [IP: 37.47.152.**]

Polskie chamstwo to widać przy budowie przedszkola na bydgoskiej firma mirbud dziady jedne. Rozpiepszona bydgoska w drobny mak... Prace stoją od miesiąca mimo zakazu wjazdu jeźdzą tiry z dostawami robiąc pół metrowe koleiny meszkańców mają w d...ie... W maju pierwsza wartwa aswaltu ma być po pół roku z aut to będą wraki ale kogo obchodzą mieszkańcy i ich samochody przecierz nie urząd ich interesują premie...

Gość • Poniedziałek [19.11.2018, 21:03:36] • [IP: 5.173.128.***]

Znajomy z Niemiec niech powie dlaczego wszystkie autostrady w Niemczech są rozkopane, a mimo bajzlu pobiera sie w dalszym ciągu myto za przejazd nimi. To jest dopiero żenada.

Gość • Poniedziałek [19.11.2018, 19:28:19] • [IP: 95.129.225.**]

Do Marka Z. Żmurkiewicz wygrał wybory wyłącznie dlatego, że się ustawił z PiS który nie wystawił swojego kandydata na prezydenta. Inaczej przegrałby sromotnie. Żmurkiewicz 4 lata temu miał popracie 62% mieszkańców a teraz tylko 51%. Ledwo się prześliznął ale to nie powód żeby partaczyć robotę.

Gość • Poniedziałek [19.11.2018, 19:15:42] • [IP: 178.235.190.***]

Dobrze ze chociaz znak rozweselajacy postawili.

Gość • Poniedziałek [19.11.2018, 18:29:52] • [IP: 83.110.96.**]

„Znajomy z Niemiec śmieje się”... ciekawe czy śmiał się jak robili drogę i rondo koło tego truskawkowa. Tam się dopiero pier...li

Gość • Poniedziałek [19.11.2018, 18:26:55] • [IP: 178.238.252.**]

żeby wykazać wysokie koszty robocizny trzeba robić robotę bardzo długo...

Gość • Poniedziałek [19.11.2018, 18:11:01] • [IP: 178.235.180.***]

To się nazywa polskie bylejactwo.Tak było za czasów słusznie minionych(LUB NIE) tak jest i tak będzie.

Gość • Poniedziałek [19.11.2018, 18:04:58] • [IP: 164.127.90.***]

Ważne że władza zadowolona, tak że nawet miejska infrastruktura posłusznie sie śmieje znakiem drogowym.

Gość • Poniedziałek [19.11.2018, 15:51:54] • [IP: 95.41.50.***]

niepotrzeba być fachowcem-- żeby pisać to co sie widzi przy przebudowie tej ulicy-- czy niema w polsce firm budowlanych??-jedna i ta sama firma robi --// Nową promenade-przebudowuje stara-i naprawia ulice Woj.Polskiego-to nic dziwnego- że każda inwestycja ; kuleje-paru ludzi tu-paru ludzi tam-itd.czy ktoś rozpoznał jakie możliwosci przerobowe ma ta firma?? a czy w umowach --jest klauzula o karach za opóżnienia--i czy jest jakis nadzór---skandal- wiec sie nie dziwcie żena wszystkich inwestycjach są potężne opóznienia-a ktoś to firmuje !!

Gość • Poniedziałek [19.11.2018, 15:40:58] • [IP: 176.221.123.**]

Proszę napisać gdzie trafia kostka brukowa...na jakie wysypisko?

Oglądasz 1-25 z 65
■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu serdecznie zaprasza w poniedziałek, 18 listopada o godz. 17:00 na spotkanie z „Teatrem przy stoliku”. Jest to unikalna forma teatralna prezentowana przez grupę aktorów w bibliotekach całego kraju. Wszystkich miłośników teatralnych spotkań zapraszamy do Biblioteki Głównej przy ul. Piłsudskiego 15. Wstęp wolny! ■
■ Szok mieszkańców po prezentacji koncepcji ruchu w mieście. Po co budujemy tunel!? Zobacz film! ■ Niepokojący wpis o sytuacji w świnoujskiej komendzie Państwowej Straży Pożarnej zamieszczono na Facebooku. Są konflikty, braki kadrowe, opóźnienia w wypłacie wynagrodzeń, pluskwy i zachowania „podchodzące pod mobbing" – czytamy w poście ■ Wracamy do tematu znaleziska w Kanale Piastowskim. Wbrew wcześniejszym twierdzeniom, wygląda na to, że coś większego jest jednak na dnie. Podobno znaleziono zatopioną barkę, całą wypełnioną amunicją zaraz przy "grzybku" obok przystani Karsibór po stronie Świnoujścia, a promy i statki dalej pływają jakby nigdy nic – pisał niedawno nasz Czytelnik. - Fajnie jakbyście potwierdzili te informacje ■ 15 radnych poparło sprzeciw, a tylko trzech wstrzymało się od głosu. W czasie nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Świnoujścia, 7 listopada Rada Miasta podjęła uchwałę dot. oświadczenia w sprawie lokalizacji inwestycji związanej z wydobyciem ropy naftowej i gazu ziemnego ■ Prezydent wycofuje się z ulg dla przedsiębiorców. Wiele emocji społecznych wzbudziły nasze informacje o ulgach udzielanych przez Prezydenta Miasta Janusza Żmurkiewicza niektórym lokalnym przedsiębiorcom. Przypomnijmy więc, że w latach 2007 - 2019 (do miesiąca IV) Prezydent Miasta udzielił ulg różnym firmom na kwotę 8.596.726,23 zł ■ Po 42 latach stacjonowania wojsk sowieckich na wyspie Uznam, w Świnoujściu pozostały smutne zagubione psy. Porzucone zwierzęta były w szoku. Ich przyjaciele nagle zniknęli. Nikt już nie mówił po rosyjsku ■ Zakończyła się przebudowa ul. Szmaragdowej w Przytorze-Łunowie, a wraz z finalizacją tego zadania wprowadzona została nowa organizacja ruchu. Kierowcy: uwaga na znaki, bo ulica jest jednokierunkowa, podobnie, jak fragment ul. Zalewowej ■ Nietypowy problem mieli świnoujscy policjanci. Kajdanki, które nałożyli zatrzymanemu mężczyźnie odmówiły posłuszeństwa i nie chciały się otworzyć. Policjanci na pomoc wezwali strażaków, którzy przecięli kajdanki za pomocą szlifierki kątowej (fleks) ■ Zmiana terminu wystawy w Muzeum Rybołówstwa Morskiego. Informujemy, że planowana w Muzeum Rybołówstwa Morskiego, na najbliższy piątek, 25 października, wystawa: „Świnoujście w przedwojennej grafice” z przyczyn niezależnych od organizatora została przeniesiona na 7 listopada 2019 r, na godz. 18.00 ■ 16 głosami „za” Rada Miasta zdecydowała o podwyżce wysokości stawek podatku od nieruchomości ■ Podatek od nieruchomości w nowym roku: w planach „górne stawki maksymalne”. W czwartek radni podejmą uchwałę o wysokości stawek podatku od nieruchomości. Z projektu uchwały wynika, że będzie zdrożej. Chyba, że ktoś ma komórkę, chlew lub kurnik i nie prowadzi w niej działalności gospodarczej ■ Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o. o informuje, iż rozpoczął prace modernizacyjne i remontowe pracowni RTG w budynku przy ulicy Mieszka I 7. Finansowanie działań inwestycyjnych odbywa się w ramach Budżetu Obywatelskiego na rok 2019 ■ Z uwagi na brak na krajowym rynku szczepionek przeciwko grypie Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o.o. informuje, że w dniach od 17.10.2019r. do 28.10.2019r. zawiesza akcję szczepień przeciwko grypie dla mieszkańców miasta w wieku powyżej 60 roku życia ■ Agatowska i Kochan wygrały w Świnoujściu ■ Mężczyzna na wózku inwalidzkim, zaopatrzony w butelkę z łatwopalnym materiałem i zapalniczkę, został zatrzymany przez policję przed jednym z lokali gastronomicznych w Świnoujściu. Mogło dojść do tragedii ■ W czwartkowy wieczór tuż przy Kościele Chrystusa Króla rozegrała się dramatyczna walka o życie mężczyzny. Po godzinie 19:00 pod kościele zatrzymały się dwie karetki pogotowia oraz dwa wozy strażackie. Ratownicy zaczęli reanimować 67-latka, u którego nastąpiło zatrzymanie krążenia. Niestety, ponad 40-minutowa akcja reanimacyjna nie przywróciła czynności życiowych ■ Ponad 1,5 mln zł wynosi łączna kwota kar, jakie miasto naliczyło wykonawcy Promenady Zdrowia za niedotrzymanie terminu wykonania inwestycji ■