POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [18.11.2018, 21:06:37] • Świnoujście

Czytelnik: Przebudowa ulicy Wojska Polskiego wolno postępuje. Dlaczego?

Czytelnik: Przebudowa ulicy Wojska Polskiego wolno postępuje. Dlaczego?

fot. iswinoujscie.pl

Długo oczekiwana modernizacja jednej z ważniejszych ulic w naszym mieście rozpoczęła się jakiś czas temu. Prace posuwały się z dnia na dzień, zmieniono organizację ruchu, odgrodzono część pobocza. Mieszkańcy z uwagą śledzą postępy robót i dostrzegają każdy przestój. Do redakcji zwrócił się Czytelnik, którego zastanawia przerwa w remoncie ulicy Wojska Polskiego.

- Zwracam się z prośbą o uzyskanie informacji od władz naszego miasta dotyczącej wznowienia remontu ulicy Wojska Polskiego. Jak do tej pory została rozkopana część przy samej granicy, niestety dalsze prace nie postępują - na miejscu budowy nie ma ani sprzętu ani pracowników. Przebudowa niestety znacznie utrudnia ruch.- napisał Czytelnik.

O odniesienie się do tej wypowiedzi redakcja iswinoujscie.pl poprosiła przedstawiciela władz miejskich.
Przebudowa ulicy Wojska Polskiego cały czas trwa. Jak już informowaliśmy, inwestycja jest podzielona na etapy. Tak, aby nie zamykać całej ulicy. Jako pierwszy, od października tego roku, przebudowywany jest odcinek od granicy z Niemcami do ulicy Bałtyckiej. W tej chwili wykonawca przygotowuje się do ułożenia tam masy bitumicznej.”- napisała w odpowiedzi Hanna Lachowska z Biura Informacji i Konsultacji Społecznych.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 65, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 65

Gość • Czwartek [29.11.2018, 15:04:18] • [IP: 37.130.224.**]

Oficjalnie kto jest nadzorującym i kontrolującym przebudowę? Dobrze byłoby wiedzieć, nim zaczną widoczne być niedoróbki, by potem takiego nie szukać.

Gość • Sobota [24.11.2018, 09:04:45] • [IP: 89.64.21.**]

Po stronie niemieckiej w miejscowości krienke do rankwitz ok 3km położono nowy asfalt w 3 tygodnie, można ? Można!!Proponuje zmienić wykonawcę na tamtego. Pozdr

Gość • Środa [21.11.2018, 12:38:22] • [IP: 37.47.139.***]

a co z piękną zabytkową kostką??

Gość • Wtorek [20.11.2018, 23:26:59] • [IP: 92.42.112.***]

Ludzie, nie piszcie głupot. Asfalt ma przyjść z Anklam, kupiony, opłacony a problem w tym, iż gmina Ahlbeck nie daje zezwolenia na przejazd,

Gość • Wtorek [20.11.2018, 19:26:10] • [IP: 88.156.206.**]

"W tej chwili wykonawca przygotowuje się do ułożenia tam masy bitumicznej.” gdyby w Chinach tak ktoś się tłumaczył to rozstrzelali by tekiego. W Polsce nic mu nie grozi...może rozkopać i np powiedzieć: dopłacicie 50% albo mieszkańcy was oskalpują. I Mr Żmurkiewicz sięga po kasę. ... a może... hmmm

Gość • Wtorek [20.11.2018, 18:25:48] • [IP: 178.238.252.***]

Dla zainteresowanego, kostka brukowa jest w kierunku za starym cmentazem, skolko ugodno , brac wybierac

Gość • Wtorek [20.11.2018, 07:38:13] • [IP: 178.235.181.***]

51% to niektórych boli, dla nich 40 jest więcej niż 50, głupi zawsze będzie głupim a do tego jest jeszcze zawistny i pewnie mu żal d... ściska że nie może doić rodaków i nie tylko!!

Maślankiewicz • Wtorek [20.11.2018, 06:31:09] • [IP: 193.188.198.**]

Gościu [IP: 178.235.180.***]! Skąd czerpiesz natchnienie słowotwórcze? Co to jest" bylejactwo"? Czy u podłoża leży" byle jak"? To powiesz też o wysokim jactwie wykonanych robót? Ach, nie! Wysoka to jakość, a kiepskie będzie jactwo!! Zaczynam rozumieć...

Gość • Wtorek [20.11.2018, 02:23:31] • [IP: 164.127.90.***]

13:55:31] • [IP: 37.47.187.*** - Tak, i po ustaleniu już dawno temu wykonawcy Ruda by zbawiła miasto? Absolutnie nie. Po drugie uświadom sobie, że Świnoujście jest bardzo osobliwym miastem, tylko w kilku gminach w Polsce wygrał SLD, partia archaiczna, znikająca powoli ze sceny politycznej - te trupki polityczne, stary aparat pezetpeerowski za nią nic by nie zmienił. Widziałem te twarze wokół niej i pewnego katolickiego przechrztę architekta, który projektował nawet kościół na Siemiradzkiego - takiej ekipie współpracowników trudno ufać. Architekt zresztą ma pewne zasługi, ale wykonywac takie salto polityczne? To już nie jest wiarygodne.

Gość • Wtorek [20.11.2018, 02:15:26] • [IP: 164.127.90.***]

23:49 - O co chodzi, jaki niemiecki asfalt? Co ma wspólnego Ahlbeck z polską inwestycją? 23:08 - Lepiej nie dawac szansy partaczom, by znowu firma źle ułożyła kostkę - ciekawe jest zresztą porównanie stylu i jakości ułożenia kostki na Boh.Września i części M. Cassino przy A.Krajowej z jakościa ułożenia kostki na M. Cassino w części na pn.-wsch.od Boh.Września i k.Stodoły - w tym drugim przypadku jest niemal idealnie, w tym pierwszym fatalnie, nierówno. A w ogóle kostka generuje hałas, oczekiwaną zmianą na W. Polskiego i na ulicach, gdzie kostka jest wymieniana na asfalt to wytłumienie hałasu powstającego w wyniku" uderzania" kół o kostkę.

Gość • Poniedziałek [19.11.2018, 23:49:41] • [IP: 92.42.112.***]

Ktoś nawet napisał, iż powinniśmy się wstydzić przed Niemcami. Niewiedza jak głupota, nie boli. Prawda jest taka - miał być wspaniały niemiecki asfalt ale Ahlbeck nie daje zezwolenia na przejazd a innej drogi nie ma. Może i złośliwość za autobusy? Z polskiej strony winy nie ma. Chcecie mieć szybko i porządnie, zróbcie demo przed niemieckim ratuszem. Może pomoże.

Gość • Poniedziałek [19.11.2018, 23:08:53] • [IP: 178.235.190.***]

Kostka brukowa moznaby bylo wylozyc ulice na" Posejdonie"tam jest stan ulic MASAKRYCZNY !!a nie ma odplywow burzowych i jak dluzej pada ulice zamieniaja sie w rzeki NIC NIE ROBIA OD CZASU POWSTANIA OSIEDLA!!

Gość • Poniedziałek [19.11.2018, 23:00:53] • [IP: 185.210.39.**]

Teraz na Promenadzie Zdrowia nadganiają harmonogram prac.

Gość • Poniedziałek [19.11.2018, 22:47:31] • [IP: 37.47.133.**]

Janusz Żmurkiewicz najlepszy prezydent jakiego miasto miało

Gość • Poniedziałek [19.11.2018, 22:11:50] • [IP: 92.42.113.**]

Pani Lachowska twierdzi, że przebudowa trwa?! To widzimy! Ale, czy Pani wie, że w takim tempie, droga nie będzie gotowa za 5 lat? Są dni, że kręci się paru ludzi.To, że" konsorcjum" z Włocławka prowadzi w tej chwili działalność w wielu miejscach miasta, też wiemy.Jakie są terminy zakończenia tych budów?

Gość • Poniedziałek [19.11.2018, 21:09:28] • [IP: 37.47.152.**]

Polskie chamstwo to widać przy budowie przedszkola na bydgoskiej firma mirbud dziady jedne. Rozpiepszona bydgoska w drobny mak... Prace stoją od miesiąca mimo zakazu wjazdu jeźdzą tiry z dostawami robiąc pół metrowe koleiny meszkańców mają w d...ie... W maju pierwsza wartwa aswaltu ma być po pół roku z aut to będą wraki ale kogo obchodzą mieszkańcy i ich samochody przecierz nie urząd ich interesują premie...

Gość • Poniedziałek [19.11.2018, 21:03:36] • [IP: 5.173.128.***]

Znajomy z Niemiec niech powie dlaczego wszystkie autostrady w Niemczech są rozkopane, a mimo bajzlu pobiera sie w dalszym ciągu myto za przejazd nimi. To jest dopiero żenada.

Gość • Poniedziałek [19.11.2018, 19:28:19] • [IP: 95.129.225.**]

Do Marka Z. Żmurkiewicz wygrał wybory wyłącznie dlatego, że się ustawił z PiS który nie wystawił swojego kandydata na prezydenta. Inaczej przegrałby sromotnie. Żmurkiewicz 4 lata temu miał popracie 62% mieszkańców a teraz tylko 51%. Ledwo się prześliznął ale to nie powód żeby partaczyć robotę.

Gość • Poniedziałek [19.11.2018, 19:15:42] • [IP: 178.235.190.***]

Dobrze ze chociaz znak rozweselajacy postawili.

Gość • Poniedziałek [19.11.2018, 18:29:52] • [IP: 83.110.96.**]

„Znajomy z Niemiec śmieje się”... ciekawe czy śmiał się jak robili drogę i rondo koło tego truskawkowa. Tam się dopiero pier...li

Gość • Poniedziałek [19.11.2018, 18:26:55] • [IP: 178.238.252.**]

żeby wykazać wysokie koszty robocizny trzeba robić robotę bardzo długo...

Gość • Poniedziałek [19.11.2018, 18:11:01] • [IP: 178.235.180.***]

To się nazywa polskie bylejactwo.Tak było za czasów słusznie minionych(LUB NIE) tak jest i tak będzie.

Gość • Poniedziałek [19.11.2018, 18:04:58] • [IP: 164.127.90.***]

Ważne że władza zadowolona, tak że nawet miejska infrastruktura posłusznie sie śmieje znakiem drogowym.

Gość • Poniedziałek [19.11.2018, 15:51:54] • [IP: 95.41.50.***]

niepotrzeba być fachowcem-- żeby pisać to co sie widzi przy przebudowie tej ulicy-- czy niema w polsce firm budowlanych??-jedna i ta sama firma robi --// Nową promenade-przebudowuje stara-i naprawia ulice Woj.Polskiego-to nic dziwnego- że każda inwestycja ; kuleje-paru ludzi tu-paru ludzi tam-itd.czy ktoś rozpoznał jakie możliwosci przerobowe ma ta firma?? a czy w umowach --jest klauzula o karach za opóżnienia--i czy jest jakis nadzór---skandal- wiec sie nie dziwcie żena wszystkich inwestycjach są potężne opóznienia-a ktoś to firmuje !!

Gość • Poniedziałek [19.11.2018, 15:40:58] • [IP: 176.221.123.**]

Proszę napisać gdzie trafia kostka brukowa...na jakie wysypisko?

Oglądasz 1-25 z 65
■ Wbrew urzędowej propagandzie w ciągu trzech lat w Świnoujściu zniknęło prawie 100 miejsc parkingowych! Strategia Rozwoju Miasta na lata 2014-2020 dowodzi, że prezydent Janusz Żmurkiewicz, jego zastępcy i naczelnicy powinni natychmiast odejść ze swych stanowisk ■ Do niebezpiecznej sytuacji doszło w piątek około godziny 18.00 na ulicy Chrobrego w Świnoujściu. Ze zbiornika w aucie wyciekało paliwo! Kierowca Skody zaparkował swoje auto w zatoczce ■ Bardzo nietypowe zgłoszenie dotyczące kradzieży mienia otrzymali we wtorkowy wieczór policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu. Jak ustalili funkcjonariusze będący na miejscu zdarzenia, 20-letni mężczyzna oraz jego 22-letni kompan, najpierw wezwali Zespół Ratownictwa Medycznego, a następnie w drodze do szpitala w Świnoujściu, okradli kartkę z jej wyposażenia. Cały proceder wyszedł na jaw w szpitalu, gdy mężczyźni wyszli z karetki. Pod odzieżą 20-letniego mężczyzny ratownicy medyczni dostrzegli farelkę pochodzącą z ich pojazdu służbowego, natomiast jego dwa lata starszy kompan pod kurtką posiadał 20 bandaży ■ Niekończący się problem z wodą pitną w Świnoujściu. Zobacz fotogalerię! ■ PEC sprawdza szczelność rur. Zauważyłeś kolorową wodę – zadzwoń pod 993 ■ Coś płoszy ryby. Okonie szaleją. Wygląda to niesamowicie. Jakby w wodzie powstał jakiś wir. Na Basenie Północnym, tuż przy budynku obsługi mariny rybacy zaobserwowali coś na kształt gejzerów… z ryb ■ W Świnoujściu notorycznie brakuje karetek. Bardzo często rolę ratowników przejmują strażacy, którzy udzielają pierwszej pomocy lub zabezpieczają poszkodowanych do czasu przyjazdu ambulansu. W sobotni wieczór znów zabrakło karetki pogotowia. Tuż po godzinie 22.00 na ulicę Bohaterów Września przy Placu Wolności zajechał wóz strażacki. Poproszono strażaków, ponieważ akurat nie było wolnej karetki, a osoba potrzebująca pomocy nie mogła czekać. Z relacji świadka dowiadujemy się: - Na deptak znowu przyjechali strażacy a nie pogotowie, właśnie komuś pomagają. Na chodniku leżał poszkodowany, strażacy na noszach wnieśli go do środka i czekają ■ Pierwsze dziecko urodzone w 2020 roku w Polsce, przyszło na świat w Świnoujściu!!! ■ Nowy, 2020 rok powitaliśmy przeważnie w domach, na prywatnych imprezach i spotkaniach, w gronie rodziny lub znajomych. Byli jednak i tacy, którzy mimo braku przygotowanego, miejskiego Sylwestra, postanowili wyjść naprzeciw nadchodzącemu 2020. Spotkać ich było można na sylwestrowych spacerach, na ulicach miasta oraz nad morzem. Zmierzając ku plaży część liczyła mimo wszystko na bogatsze niż w centrum fajerwerki. I choć pojedyncze wybuchy słychać było do białego rana, to były one efektem „prywatnej inicjatywy” mieszkańców ■ Dramatyczna sytuacja w szpitalu. Czy oddział wewnętrzny zostanie zamknięty? Trudno sobie wyobrazić szpital bez tego oddziału, a jednak to właśnie on ma dziś największe problemy. Na oddziale wewnętrznym szpitala miejskiego w Świnoujściu pracuje za mało lekarzy! Na oddziale chorób wewnętrznych na stałe pracuje trzech lekarzy (w tym jeden w niepełnym wymiarze). Dodatkowo oddział wspiera czterech internistów, którzy przyjeżdżają tylko na dyżury ■ Policjanci pełniący służbę na terenie miasta Świnoujście interweniowali w dniach od 24 grudnia do 27 grudnia, 73 razy, w tym zawartych jest 9 interwencji domowych. Interwencje policjantów dotyczyły przede wszystkim zakłócania spoczynku nocnego, kradzieży, zdarzeń drogowych, osób bezdomnych a także nieporozumień pomiędzy domownikami - informuje st. post. Kamil Zwierzchowski ■ Joanna Agatowska: 180 milionów długu, które pojawi się w budżecie miasta nie może zostać przez nas zbagatelizowanie. Kredyt zaufania jednak, którym obdarzyli prezydenta mieszkańcy w poprzednich wyborach nakazuje nam zaczekać na realizację planów.Stabilność budżetu jest niewielka, musimy wszyscy mocno postarać się by go nie nadwyrężyć ■ Ryszard Teterycz: "Powinniśmy wystąpić do rządu o zmniejszenie obciążeń miasta skalą wkładu własnego miasta w budowę tunelu!" ■ Góreczny do prezydenta: "obiecywał pan prezydent bezpłatne żłobki...". prezydent do Górecznego: "jeśli chodzi o środki na realizację pana pomysłu, czy się znajdą(?)-odpowiadam: nie znajdą się!" ■ Wiesław G óreczny: "zrzucanie odpowiedzialności za utrzymanie sfery edukacji oraz ochrony zdrowia na samorząd jest niekonstytucyjne!" ■ Wiesław góreczny: "kiedyś miasto dotowało edukację finansowaną przez Państwo, obecnie Państwo dofinansowuje utrzymywane przez samorząd szkoły" ■ Najważniejszym projektem nad którym obradują radni jest propozycja budżetu miasta na rok 2020 ■ Szczegóły ograniczeń ruchu na ulicy Wojska Polskiego. We wtorek 17 grudnia 2019r. wprowadzone zostaną tymczasowe zmiany w organizacji ruchu drogowego na ulicy Wojska Polskiego. Wyłączona z ruchu zostanie połowa ulicy Wojska Polskiego na odcinku od skrzyżowania z ulicą Siemiradzkiego do skrzyżowania z ulicą Leśmiana ■ Na terenie ogródków działkowych zmarł mężczyzna. 12 grudnia około godziny 8.00 policja otrzymała zgłoszenie, że na działkach, z prawej strony (jadąc w kierunku Gartz), znajduje się mężczyzna. Nie dawał oznak życia. Policjanci wezwali pogotowie. - Zespół ratownictwa nie podejmował żadnych czynności reanimacyjnych. Mężczyzna już nie żył. Był w wieku 60 lat – mówi rzecznik pogotowia Paulina Targaszewska ■ Kolejna beczka z substancją chemiczną wydobyta z dna. Na torze wodnym Szczecin - Świnoujście oprócz obiektów zawierających w sobie materiały wybuchowe znajdowane są również pojemniki ze środkami chemicznymi. Tym razem marynarze 8. Flotylli Obrony Wybrzeża wydobyli pojemnik z nieznaną zawartością, który zostanie zneutralizowany przez wyspecjalizowane pododdziały wojsk chemicznych. Operacja została przeprowadzona w piątek, 13 grudnia ■ Dorota Mikulska traci mandat radnej. Powodem jest, niedozwolone w ustawie o samorządzie łączenie pracy radnego i ławnika sądu ■ Rząd chce zabrać miliony uzdrowiskom. Protest samorządowców. Do tej pory środki z opłaty uzdrowiskowej trafiały do budżetów gmin, które mają status uzdrowiska. Dla Kołobrzegu wyrwa w finansach wyniesie 33 mln zł, w Świnoujściu to ok. 18 mln zł. Brak konsultacji krytykował również prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz – Nie wyobrażam sobie, żeby Świnoujście nie było uzdrowiskiem. Wolałbym, żebyśmy o tym dokumencie dyskutowali, kiedy był tworzony – mówił prezydent ■ Z każdym rokiem wzrasta liczba turystów, którzy chcą zatrzymać się w Świnoujściu. Przybywa liczba miejsc noclegowych w apartamentach. Nie wzrasta natomiast w pokojach gościnnych ■ Nożownik szalał po ulicy Kochanowskiego. Prawdopodobnie groził mieszkańcom! ■ Mordor nadciąga! Strefa płatnego parkowania wkroczy do centrum Świnoujścia ■ 14 za, 6 przeciw, jeden z radnych wstrzymał się od głosu. Projekt objęcia centrum miasta strefą płatnego parkowania ■ Jedni z najbardziej znanych w Polsce i na świecie świnoujścian Elżbieta i Krzysztof Nakliccy ofiarami wypadku. Pani Elżbieta nie żyje, jej mąż walczy o życie w szpitalu ■ Olgierd Geblewicz – „Rząd PiS zabierze pieniądze uzdrowiskom” ■ Całoroczna strefa płatnego parkowania lekiem na deficyt miejsc postojowych? 3,90 złotych za pierwszą godzinę postoju, za drugą - 4,60 zł, za trzecią - 5,50 zł. Dziś radni ustalą wielkość strefy płatnego parkowania oraz stawki, które mają w niej obowiązywać ■ Sposób „budowania po świnoujsku” polega na budowaniu nowych obiektów w bezpośrednim sąsiedztwie istniejących domów, niezgodnie z zatwierdzoną dokumentacją, w sposób zakłócający spokój mieszkańców, wywołujących hałas i zanieczyszczenie, uniemożliwiając korzystanie z istniejących domów zgodnie z ich przeznaczeniem – pisze nasza Czytelniczka ■