POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [06.11.2018, 21:07:38] • Świnoujście

Wyrwali brzozy z korzeniami, posadzą za to pancerne klony. Zobacz film!

Wyrwali brzozy z korzeniami, posadzą za to pancerne klony. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Z Placu Wolności zniknęły brzozy, które dzisiaj zostały wyrwane z korzeniami. Jak udało nam się dowiedzieć, brzozy trafią do Parku Zdrojowego, a ich miejsce na Placu Wolności zajmą klony tatarskie o niesamowitych właściwościach!



O sprawie wyrywania brzóz na Placu Wolności poinformowali nas Czytelnicy. Zwróciliśmy się zatem z pytaniem o dalsze losy drzew oraz placu do Urzędu Miasta. Na pytanie odpowiedziała Hanna Lachowska z BIK UM Świnoujście.

Brzozy zostaną przesadzone do Parku Zdrojowego, a ich miejsce na Placu Wolności zajmą klony tatarskie odmiany ginnala.

Wyrwali brzozy z korzeniami, posadzą za to pancerne klony. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Sprawdziliśmy, czym cechuje się opisywany klon tatarski w odmianie ginnala i jakie musi mieć zapewnione warunki.

Wyrwali brzozy z korzeniami, posadzą za to pancerne klony. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Opis rośliny zrobił na nas wrażenie, na niektórych forach można spotkać się z opinią, że jest rośliną "pancerną".

Wyrwali brzozy z korzeniami, posadzą za to pancerne klony. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 74, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 74

Gość • Piątek [09.11.2018, 18:35:50] • [IP: 178.235.177.***]

Gdzie Ten geniusz zlotousty co pomimo krytyki i uwag obywateli bredzil glupoty na temat tych brzoz. Gdzie jest Karelus Panie Janie. Klony tatarskie o niesamowitych właściwościach! nastepne buractwo na koszt podatnikow.. niech zaplaci geniusz karelus i betmichjalka z wlasnej kasy to wtedy doceni nasza

Gość • Piątek [09.11.2018, 18:31:29] • [IP: 159.205.24.***]

Jeśli te brzozy będą miały lepiej to i dobrze, że je przesadzono. Mam nadzieję, że przeżyją to traktowanie. Szkoda tylko, że dobierając drzewa na plac kierowano się głównie estetyką, a nie dopasowaniem do warunków wegetacyjnych. Mam nadzieję, że teraz będzie lepiej. Przynajmniej dla drzew.

Gość • Czwartek [08.11.2018, 21:34:18] • [IP: 62.69.253.***]

Klon tatarski na rozkaz kałmuckiej hordy sadzony.

Gość • Czwartek [08.11.2018, 21:33:41] • [IP: 176.221.122.***]

TO NIE KLONY TYLKO AKACJE

Gość • Czwartek [08.11.2018, 14:07:22] • [IP: 80.245.183.**]

No i fajno jest

Gość • Czwartek [08.11.2018, 10:14:50] • [IP: 178.238.253.**]

Głosowaliscie, tak jak trzeba to KAMARYLA I DWÓR LADY SIĘ ODWDZIĘCZA, A ZE PRZY OKAZJI, DOKONAJĄ DEMOLKI TEGO CO WIOSNĄ SADZILI, TAKIE WYBORY.DZIĘKUJMY BOGU ŻE NIE MOGĄ SIĘ DOBRAĆ DO ZIELENI WOKÓŁ KOŚCIOŁA BO TO DOPIERO BY FAJANS BYŁA JAK TEN Z BRUSKELKI!

Gość • Czwartek [08.11.2018, 09:34:34] • [IP: 83.8.108.***]

banda *..

Gość • Środa [07.11.2018, 23:21:44] • [IP: 37.47.140.**]

No ciekawe, czy te brzozy z tak okrojonymi korzeniami przyjmą się w parku?

Gość • Środa [07.11.2018, 21:50:04] • [IP: 80.245.178.***]

OBY TYLKO MONGOŁÓW Z JURTAMI NAM NA PLAC NIE SPROWADZILI.

Gość • Środa [07.11.2018, 21:25:53] • [IP: 92.42.118.**]

Tyle tłumaczono i ostrzegano, że projekt jest nie do przyjęcia, w szczególnie brzozy nie mogą być posadzone, bo to totalny niewypał. Ale w tym mieście, w którym buta przelewa się, nie było szans dotarcia do twardogłowych. Teraz po pięciu latach wyrywają, tylko dlaczego nie za swoje wysokie pensje, tylko za nasze pieniądze?

Gość • Środa [07.11.2018, 20:18:50] • [IP: 83.11.92.***]

Przypomnijcie im proszę, że to się podlewa po posadzeniu.

Gość • Środa [07.11.2018, 20:15:03] • [IP: 178.235.176.***]

To były przecież BRZOZY SMOLEŃSKIE. Jak można było je wyrwać właśnie teraz przed Dniem Niepodległości.

Gość • Środa [07.11.2018, 19:36:44] • [IP: 80.245.186.***]

JAK SIE NAZYWA TA MENDA, KTORA PODCZAS REMONTU ZNISZCZYLA PIEKNIE KWITNACY TAMARYSZEK, KTORY BEZ PROBLEMU MOGL TAM ROSNAC I DAWAC CIEN DLA ODPOCZYWAJACYCH NA LEZAKACH PRZED FONTANNAMI, DZISIAJ WYKOPANO TAKIE PIEKNE BRZOZY TZW.PANNY MLODE NA WIOSNE!WYJATKOWO PIEKNIE ROSLY, JESZCZE W NIEDZIELE SPRAWDZALISMY CZY NAPRAWDE MAJA TAKA SLICZNA KORE!!NIE MOZNA BYLO OD POCZATKU POSADZIC JAKICHS BAOBABOW??JEZELI BEDA PRZESADZONE TO KTO DOPILNUJE CZY SIE PRZYJELY, CZY DOSTALY DOSTYC WODY?!MAMY NADZIEJE, ZE JESIENNA AURA JE PODLEJE, BO WIEKSZOSC WIOSNA SADZONYCH -PADLA!!

Gość • Środa [07.11.2018, 18:17:06] • [IP: 178.238.246.**]

Klony sa bardzo dekoracyjne i piekne ale te brzozy mogly zostac drzew nigdy nie za wiele.szkoda ze nikt nie pomyslal ze te brzozy mogly zostac.

Gość • Środa [07.11.2018, 17:57:38] • [IP: 92.42.118.**]

zgadzam się. Plac wOLNOŚCI TO BETONOWY plac zabaw. i tor przeszkód dla pieszych i rowerów

Gość • Środa [07.11.2018, 16:54:52] • [IP: 83.11.171.**]

A może trzeba się odwdzięczyć za głosy wyborcze i dać parę zleceń swoim

Gość • Środa [07.11.2018, 16:51:57] • [IP: 176.221.123.**]

Mam nadzieję, ze nie wyrzucili tych drzew. Grunwaldzka za Krzywą po prawej stronie jest już łysa. część posadzonych drzew została zmarnowana.

Gość • Środa [07.11.2018, 16:23:46] • [IP: 92.42.119.***]

A kiedy wyrwa klony??

Gość • Środa [07.11.2018, 16:00:34] • [IP: 77.253.129.***]

Hejterzy przeczytajcie o brzozy w gogle, a później dopiero zabierajcie głos.Wygrali wybory więc wszystko idzie pod młotek. Niszczenie dopiero się zaczęło a ta Panią dziennikarkę to wywaliła bym. ... Wyciąć proponuje jeszcze mieszkańców bo wam przeszkadzają!

Gość • Środa [07.11.2018, 15:53:10] • [IP: 92.42.119.***]

Do kota Janusza i jego swity mozna mówic jak do słupa a słup jak du... A i narazie

Gość • Środa [07.11.2018, 15:35:12] • [IP: 80.245.189.***]

Postarała się o to betonowa lady ze swoja świtą będą teraz betonowe kolony brawo jak chceta to potrafita będzie tak pięknie no że aż się ze szczęścia posramy to moja stara dzielnica tu się chowałem biegałem po tych zielonych skwerach przy kościele pełno zieleni było rondo też fajnie wyglądało nawet można było u Manka mocz oddać jak można tak spierdolić krajobraz i legalnie brać za to kasę no w dupę słonia

Gość • Środa [07.11.2018, 15:21:41] • [IP: 95.166.56.***]

Nic mnie w tym miescie nie już nie zdziwi. Nawet klony pancerne znaleźli... Żal brzóz i wyrzuconych razem z nimi pieniędzy. NASZYCH pieniędzy.

Gość • Środa [07.11.2018, 14:40:57] • [IP: 185.210.39.**]

A tak niektórzy pomstowali, że klony to chwasty.

Gość • Środa [07.11.2018, 14:23:14] • [IP: 176.221.123.***]

Trzeba teraz odrobić trochę talarów, wrzuconych w kampanię i przedwyborczą kiełbasę. Zapewne wszyscy byśmy się za głowę złapali jakby ktoś podał ostateczne koszty za tą profesjonalną robociznę.

Gość • Środa [07.11.2018, 14:07:38] • [IP: 74.64.92.**]

logika klon daje wiecej cienia wielu tu piszacych apsolwentow gimnazium proponuje do szkoly

Oglądasz 1-25 z 74
■ Wzdłuż województw północnych w piątek od samego rana spodziewane są oblodzenia wilgotnych i mokrych nawierzchni dróg oraz chodników ■ W związku z wydarzeniami w Gdańsku i ogłoszoną przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę na najbliższą sobotę (19.01) żałobą narodową, dla uszanowania tego dnia, odwołany został "Koncert noworoczny Orkiestry Wojskowej i zespołów MDK Warszów" w Sali Teatralnej, planowany na 18 stycznia (piątek) ■ Trwający zwykle 10 minut rejs promu na przeprawie „Warszów” przedłużył się do niemal dwóch godzin. Załoga traciła kontrolę nad jednostką na środku kanału portowego. Dla kapitana i załogi i pasażerów były to chwile wielkiego napięcia. Jednostka napędowa promu odmówiła posłuszeństwa. Załoga wezwała pomocy. Na pokładzie, oprócz karetki śpieszącej na sygnale z chorym do szpitala było kilkudziesięciu pasażerów i ponad dwadzieścia samochodów osobowych ■ Mogłoby się wydawać że bobry to całkiem miłe zwierzęta. Nic bardziej mylnego! Przekonał się o tym mieszkaniec Karsiboru, który zauważył że bobry podgryzają drzewo które stoi przy jego działce. Zaniepokojona niedoszła ofiara gryzoni zwróciła się o pomoc do urzędników, którzy stwierdzili że musi wypełnić wniosek ■ W Radzie Miasta powstał Klub radnych Prawa i Sprawiedliwości, którego przewodniczącym został Jacek Jurkiewicz. W związku z objęciem funkcji przewodniczącego klubu radnych Jacek Jurkiewicz zrezygnował z funkcji wiceprzewodniczącego Rady Miasta ■ Po ponad póltoragodzinnej dyskusji, wysłuchaniu przedstawicieli związków zawodowych i przedstawicieli władz, Rada Miasta jednogłośnie przyjęła apel do Rządu R.P. w sprawie usamodzielnienia Morskiej Stoczni RemontowejS.A. w Świnoujściu poprzez odłączenie jej od MSR "Gryfia" S.A. w Szczecinie ■ Łukasz Stankiewicz, związkowiec, pracownik stoczni: "naszym marzeniem jest żeby polityka odłączyła się wreszcie od stoczni!" ■ Aneta Stawicka ZZ Stoczni "Gryfia": "Trzy lata dla naszej stoczni zostały bezpowrotnie zmarnowane!" ■ W piątek 21 grudnia o godzinie 14.00 rozpoczęły się obrady nadzwyczajnej sesji Rady Miasta. W programie posiedzenia znalazł się projekt uchwały w sprawie odłączenia zakładu w Świnoujściu od Morskiej Stoczni remontowej "Gryfia" S.A. z siedziba w Szczecinie ■ Rada Miasta przyjęła przedstawiony przez Prezydenta projekt budżetu Świnoujścia na 2019 rok. 16 radnych głosowało „za” nikt nie był przeciw, czterech wstrzymało się od głosu ■ III Sesja Nadzwyczajna Sesja rady Miasta rozpoczęła się od... awarii elektronicznego systemu zliczania głosów. Awarie udało się na szczęście usunąć i radni bez przeszkód kontynuują obrady. najważniejszym projektem uchwały w programie obrad jest propozycja Budżetu Miasta na rok 2019 ■ Decyzja zapadła trzeciego dnia „Festiwalu Piękna” w Krynicy Zdroju. O prestiżowy tytuł i koronę rywalizowało 28 dziewczyn, które znalazły się w finale dzięki eliminacjom regionalnym odbywającym się na terenie całego kraju. Miss Polski 2018 została Olga Buława ze Świnoujscia■ Prezent Mikołajkowy dla władz Świnoujścia. Rusza śledztwo w sprawie mostu. Roman Kuchciński otrzymał dziś rano informację listem poleconym, że Prokuratura Okręgowa w Szczecinie podjęła na nowo śledztwo w sprawie budowy Mostu w Świnoujściu. Śledztwo kilka lat temu umorzone w sprawie budowy MOSTU łączącego wyspę Wolin z Wyspą Karsibór zarejestrowano pod nową sygnaturą. Co to oznacza? Prokuratur będzie na nowo badał wszystkie wątki budowy mostu ■ Okres przedświąteczny już za moment. Placówka Poczty Polskiej przy ulicy Kołłątaja wydłuża godziny pracy! ■ Zaginęła Shila. W dniu 01.12.2018r. Około godziny 09:00 na ul. Wybrzeże Władysława IV. W okolicach netto zaginęła suczka rasy mieszaniec owczarka niemieckiego i hasky wabi się Shila. Ma 8 lat. Jest szczepiona, łagodna, przyjacielska i kocha dzieci. Dziękuję za pomoc. Nr tel. 609 307 924 ■ Radni podzieleni w sprawie projektu wystąpienia ze stowarzyszenia Związek Miast i Gmin Morskich ■ Radny Stanisław Bartkowiak, wybrany ponownie na przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Rady Miasta oświadczył, ze rezygnuje z objęcia tej funkcji ■ OSTRZEŻENIE: Prognozuje się wystąpienie słabych opadów deszczu ze śniegiem przechodzących w opady marznącego deszczu powodujących gołoledź ■ Starsza kobieta szuka mężczyzny, który wykazał się odwagą i pomógł wyciągnąć pieska we wtorek, około 18.30 spod kół pociągu na stacji w Wysokiej Kamieńskiej. Wszystko wydarzyło się na trasie relacji Szczecin – Świnoujście. Mężczyzna proszony jest o kontakt pod numerem telefonu 782 020 699 ■ Przewodniczącym Rady Miasta wybrana została Elżbieta Jabłońska. Za wyborem głosowało 12 radnych. Pierwszym wiceprzewodniczącym Rady Miasta w głosowaniu tajnym wybrany został Marek Niewiarowski. Jacek Jurkiewicz wybrany został wiceprzewodniczącym Ray Miasta. 12 radnych głosowało za jego kandydaturą, 7 zagłosowało przeciw, 2 wstrzymało się od głosu ■ 22 listopada o godz. 14.00 radny-senior Stanisław Bartkowiak otworzy obrady pierwszej, powyborczej sesji rady Miasta. najważniejszym zadaniem jakie staje przed radnymi na pierwszym posiedzeniu jest wybór nowego przewodniczącego Rady ■ Zobaczył policjantów i zaczął uciekać. 24-latka zatrzymał trzepak! Do zdarzenia doszło w czwartkowy wieczór. Policjanci patrolujący ulice Kościuszki zauważyli w pewnym momencie mężczyznę który swoim wyglądem przypominał osobę poszukiwaną. Gdy mężczyzna dostrzegł policjantów, zaczął uciekać. Nie spodziewał się jednak, że zostanie obezwładniony przez trzepak który stanął na jego drodze. Jak się okazało, bliskie spotkanie z trzepakiem zakończyło się dla 24-latka skręceniem prawej stopy. O szczegóły odnośnie zdarzenia poprosiliśmy Oficera Prasowego KMP w Świnoujściu ■ Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości ■ Ruszyły przygotowania do 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Świnoujściu. Harcerski Sztab zaprasza wszystkich chętnych do rejestracji wolontariuszy WOŚP, która odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej, przy ul. Piłsudskiego 15, w terminach - 14-16.11.2018 r. (środa-piątek), w godz. 17.00-18.45 - 17.11.2018 r. (sobota), w godz. 10.00-12.00 ■