POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [27.01.2019, 16:34:36] • Świnoujście

100 metrów zasięgu darmowego internetu. Pod warunkiem, że jesteśmy na promenadzie...

100 metrów zasięgu darmowego internetu. Pod warunkiem, że jesteśmy na promenadzie...

fot. iswinoujscie.pl

W czasach, w których żyjemy, dostęp do internetu jest jedną z elementarnych potrzeb, szczególnie dla osób młodszych, zamiejscowych, obcokrajowców. Wprawdzie niemal każdy ma go w telefonie, ale są też tacy użytkownicy telefonii, którzy z jakichś przyczyn tej opcji nie posiadają. Co wtedy? Redakcja postanowiła dowiedzieć się, jakie możliwości skorzystania z bezpłatnego dostępu do internetu są w naszym-turystycznym-mieście.

- Ile jest na terenie miasta miejsc wolnego Internetu? Prosimy o szczegóły (mapki, zasięg, lokalizacje). I czy działa wifi prawidłowo?- z takim pytaniem nasz dziennikarz zwrócił się do przedstawicieli władz miasta.

- W dzisiejszych czasach dostęp do Internetu jest znacznie bardziej powszechny, niż jeszcze kilka lat temu. Za darmo oferują go hotele, większość restauracji i kawiarni itp. Miasto nie prowadzi statystyk, ile punktów w mieście oferuje takie połączenia. Oprócz tego od kilku już lat na rynku są bardzo popularne telefony z dostępem do Internetu, z którego można korzystać także w przypadku laptopa. W zasadzie wszystkie dostępne na rynku abonamenty i karty przedpłacone oferują bez dodatkowych opłat dostęp do szerokopasmowego Internetu. Miejski punkt dostępowy znajduje się na promenadzie, przy muszli koncertowej. Swoim zasięgiem obejmuje około 100 metrów.- odpowiedziała Hanna Lachowska z Biura Informacji i Konsultacji Społecznych.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 12, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-12 z 12

Gość • Poniedziałek [28.01.2019, 18:04:26] • [IP: 109.243.209.**]

14:11:39] • 93.94.186.*** Ja marze o likwidacji tej knajpy - gdy koncertuja muzycy w muszli koncertowej, to konsumpcja i bycie na bani w wykonaniu klientów tego przybytku zbyt często przeszkadza, jedyne wyjście to uciekać do lawek z lewej strony, bliżej sceny, a dalej od knajpy. To jakis chory umysł wymyslił wstawienie knajpy w obręb strefy kultury.

Gość • Poniedziałek [28.01.2019, 16:41:10] • [IP: 94.254.232.***]

Zl8mwidiwac wifi internet patologia społeczna a kiedys sie gralo w pilkei ludz bylo pelno teraz dziecka strach puszvzac dziekolwiek bo pelno samochodow i choroby same cukrzyca itp. Kiedys sie pukalo do dzwi teraz sms niedugo ptaca leżącą i dup.. Pierdzaca

Gość • Poniedziałek [28.01.2019, 14:11:39] • [IP: 93.94.186.***]

100 m obok muszli to prezent dla klientów tam znajdującej się knajpy, na pędzanie im szmalu- dobra reklama dla knajpy??

Gość • Poniedziałek [28.01.2019, 13:22:57] • [IP: 78.10.206.*]

Dostep do internetu NIE JEST ELEMENTARNĄ POTRZEBĄ." Darmowy" internet nie jest darmowy, ktoś za niego musi zapłacić bo nie ma nic za darmo.Za darmowy internet zapłacą wszyscy podatnicy.

Gość • Poniedziałek [28.01.2019, 09:40:45] • [IP: 109.243.209.**]

Ale nie porusza się wątku zawirusowania, zhakowania takich dostepnych publicznie Wi-Fi - kiedys informatyk z sieci telefonicznej, gdy badaliśmy dziwny upływ GB z mojego konta, podpowiadał mi taką przyczynę zużycia GB, ale wykluczył Wi-Fi kolejową, Intercity, określając ją jako bezpieczną (potem okazało się, że zużycie GB było związane z inna przyczyną).Zatem byłyby Wi-Fi bezpieczne i... niebezpieczne?

Gość • Niedziela [27.01.2019, 22:47:54] • [IP: 92.42.114.***]

Turysta w naszym mieście ma się cieszyć powietrzem, jodem, morzem, a nie internet. Z internetu turysta niech korzysta w domu w Świnoujściu powinien wypoczywać.

Gość • Niedziela [27.01.2019, 22:22:59] • [IP: 185.210.39.**]

Nasza promenada jest tak brzydka, zaniedbana i nierówna, że że trzeba ją poprawić i wysypać trochę żużlu, wyrównać. A roślin to tam już nie ma. Same sztuczne. :-)))

Gość • Niedziela [27.01.2019, 21:34:11] • [IP: 77.252.46.***]

Ale syf.

Gość • Niedziela [27.01.2019, 20:57:26] • [IP: 178.238.252.***]

I to jest promenada ??!!

Gość • Niedziela [27.01.2019, 18:28:14] • [IP: 193.106.155.**]

Kto tego potrzebuje w dzisiejszych czasach? Jedynie obcokrajowcy spoza Unii Europejskiej

Gość • Niedziela [27.01.2019, 18:14:57] • [IP: 23.226.237.*]

Ale obleśny beton i w okół Muszli syf.

Gość • Niedziela [27.01.2019, 16:59:24] • [IP: 37.249.122.**]

Darmowy internet ma aero2. Rejestrujesz się, dostajesz kartę i po problemie. W dzisiejszych czasach nie ma już potrzeby tworzyć darmowe wifi przez miasto.

Oglądasz 1-12 z 12
■ Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Szczecinie Inspektorat w Świnoujściu poszukuje kandydata do pracy. Wymagane wykształcenie: średnie. Miejsce pracy: ZUS Inspektorat w Świnoujściu ul. Piastowska 63. Więcej informacji na stronie: www.zus.pl lub w sekretariacie pod nr telefonu 91-382-38-00 ■
■ Po zmroku, kiedy ruch samochodowy w mieście nie jest już tak natężony, na ulice wyjeżdżają domorośli rajdowcy. Niespełnieni za dnia, wieczorami urządzają sobie wyścigi, często jadąc dwoma równoległymi pasami. Mieszkaniec, który napisał do redakcji iswinoujscie.pl, zastanawia się, gdzie w tym czasie są policjanci? ■ Nie uwierzycie. W Świnoujściu za korzystanie z toalety w jednym z lokali gastronomicznych można zapłacić nawet 20 złotych! Takie rzeczy tylko u nas! Świnoujście restauracja Azjan. Szok! – pisze nasz Czytelnik – Czy jego właściciele mają dość ludzi z zewnątrz i to taki straszak? Kiedyś przeżywaliśmy w Międzyzdrojach 5 złotych za kibelek w jakieś kawiarni, gdzie wszystko było na biało, ściany, fotele, stoły taki exclusive, a tu takie cacko 20 złotych toaleta – nie może wyjść z podziwu nasz Czytelnik ■ W niedzielny poranek Świnoujście wstrzymało oddech. Stanęły promy, ewakuowano mieszkańców przybrzeżnych domów, nawet pracownicy biura mariny-portu jachtowego musieli opuścić swoje miejsce pracy gdy 700 kilogramowy niewybuch przepływał 8.45 przez centrum miasta ■ Żegluga Świnoujska informuje, że do 31 sierpnia 2019 r. ogólnodostępna przeprawa promowa „Centrum” (popularne „Karsibory”) będzie czynna przez całą dobę siedem dni w tygodniu. Jednocześnie przypomina, że do 20 września 2019 r. przeprawę będą obsługiwały trzy promy ■