POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [18.11.2018, 18:01:49] • Świnoujście

Coraz mniej darmowej przestrzeni parkingowej w centrum! Miasto wydzierżawiło teren wolnego parkingu za przychodnią przy ul. Dąbrowskiego

   Coraz mniej darmowej przestrzeni parkingowej w centrum! Miasto wydzierżawiło teren wolnego parkingu za przychodnią przy ul. Dąbrowskiego

fot. iswinoujscie.pl

Dla lekarzy, pacjentów ale też całej rzeszy klientów Galerii Corso i punktów usługowo-handlowych ścisłego centrum miasta plac za budynkiem przychodni przy ul. Dąbrowskiego był prawdziwym wybawieniem. Dziesiątki mieszkańców pozostawiały tam auta na czas załatwiania codziennych spraw. Mamy jednak dla nich wszystkich złą wiadomość. miasto wystawiło ten teren na przetarg. Postępowanie zakończyło się sukcesem.

Cena wywoławcza gruntu wynosiła 1 zł netto miesięcznie za metr kwadratowy. Cena osiągnięta w przetargu wynosi 1,05 zł/metr kwadratowy z zastrzeżeniem jednakże, że przez okres 24 miesięcy obowiązywać będzie stawka czynszu w wysokości 20% wylicytowanej stawki netto. Dzierżawcą terenu została spółka komandytowa Sd Park System z siedzibą w Świnoujściu. Umowa dzierżawy ma obowiązywać 30 lat, a miasto zastrzegło, że przeznaczeniem terenu jest budowa parkingu wielopoziomowego-garażu zamkniętego, a więc, zapewne, docelowo - płatnego.

   Coraz mniej darmowej przestrzeni parkingowej w centrum! Miasto wydzierżawiło teren wolnego parkingu za przychodnią przy ul. Dąbrowskiego

fot. Urząd Miasta Świnoujście

Oznacza to ni niej ni więcej jak po prostu kolejne uszczuplenie wolnodostępnej powierzchni parkingowej w mieście. Takie „nowoczesne” rozwiązanie problemu niczego nie rozwiąże, może co najwyżej spotęgować kłopoty. Pomijając już fakt, że na czas samej budowy, także dojazdowe ulice mogą utracić dotychczasową drożność ze względu na wzmożony ruch ciężkiego sprzętu. „Parking wielopoziomowy” to brzmi naprawdę dobrze. Pod tym względem Świnoujście ma wieloletnie opóźnienia względem innych miejscowości, które już dawno uznały tę formę za optymalne rozwiązanie problemu. Czy tym razem damy radę?!

W kontekście tej informacji ciśnie się na usta jeszcze jedno pytanie, na które, naszym zdaniem odpowiedzi trzeba szukać już na etapie przygotowania inwestycji. Czy przyszły zarządca parkingu będzie skłonny do zastosowania ulg bądź zwolnień z opłat dla pracujących w bezpośrednim sąsiedztwie osób, jak choćby lekarze czy pielęgniarki? Wierzymy, że ktoś w urzędzie okaże się w tej sprawie mądrze przewidujący...

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 125, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 125

Gość • Piątek [23.11.2018, 15:16:19] • [IP: 80.245.186.***]

PODEJRZEWAM TO JEST PARKING PŁATNY BEZ ODPOWIEDZIALNOŚCI KTO POKRYJE KOSZTY ZA USZKODZONY SAMOCHÓD OGRODZENIE I OŚWIETLENIE BRAK NIE WSPOMNE O KAMERACH NIECH JAKIŚ WIEŚNIAK NIE PISZE ŻE NIE MUSZĘ TAM PARKOWAĆ

Gość • Wtorek [20.11.2018, 20:44:16] • [IP: 176.221.122.**]

Zaraz, co to może być... to chyba chciwość.

Gość • Wtorek [20.11.2018, 14:24:44] • [IP: 62.69.203.**]

CO TO ZA GOŚĆ Z 20 LISTOPADA IP 109 241 63 JAKIM PRAWEM Ś OBRAŻASZ MIESZKAŃ ŚWINOUJŚCIA CHYBA MASZ PROBLEMY NIEMIECKA MAŁPO WYPIERNICZAJ O SIEBIE TU JEST POLSKA A NIE NIEMCY POGARDA DLA TAKICH MALUTKICH SZFABÓW NIGDY NIE UŻYJĘ NO CÓŻ, POMYŚL SOBIE MARNY GOŚCIU

Gość • Wtorek [20.11.2018, 11:29:18] • [IP: 5.172.255.***]

Gratuluję tym, którzy głosowali na Żmurkiewicza i Michalską. Jak będą chorzy, a potem starzy - niech dojeżdżają na rowerach do lekarza.

Gość • Wtorek [20.11.2018, 11:15:23] • [IP: 109.241.63.**]

My Niemcy mamy teraz problem z parkowaniem w Świnoujściu, dlatego to za naszą namową likwidowane są darmowe miejsca parkingowe dla Polaków. Nas Niemców stać bez problemu zapłacić za postój, a przez samochody Polaków zajmujące większość miejsc mamy z tym problem, lecz udaje się wpłynąć na naszych zarządców w tym mieście, aby działali w naszym interesie. Nasze samochody muszą mieć gdzie parkować, chętnie za to zapłacimy, byle tylko ci, którzy od zawsze byli przeznaczeni by nam służyć, nam nie przeszkadzali. Dlatego polscy mieszańcy Świnoujścia muszą zabrać swoje stare samochody z ulic naszego miasta, bo psują one jego wygląd. Wiele już zrobiliśmy, by zniknęło większość darmowych parkingów. Tylko my, bogaci Niemcy, mamy prawo parkować w tym mieście, bo nas zawsze stać.

JUST ACT 447 • Wtorek [20.11.2018, 09:46:09] • [IP: 80.245.178.***]

BĄDŹMY SZCZERZY, BYDŁO I TRZODA JEST PO TO, ABY MOŻNA BYŁO Z NIEJ DOBRZE ŻYĆ. W TYM TOTALITARNYM KAGANACIE OGŁUPIANY SYSTEMATYCZNIE PRYMITYWNY MOTŁOCH KAŻDY PODATEK I OBCIĄŻENIE ZNIESIE I JESZCZE OKUPANTA I JEGO ROZBOJE BĘDZIE CHWALIŁ.

Gość • Wtorek [20.11.2018, 08:29:51] • [IP: 37.47.162.***]

Wystarczy wprowadzić dla mieszkańców miasta zezwolenia parkowania bezpłatnego a dla Niemców płatne parkowanie i problem sie sam rozwiąże. Bo największym problemem są oni. To ich samochody nas zalewają. Jeżdżą jak śnięci i tak samo parkują. Jadąc do nich trzeba płacić klimatyczne to niech płacą u nas postojowe.

Gość • Wtorek [20.11.2018, 08:07:40] • [IP: 95.90.206.**]

Po co wam parkingi ?chyba że dla turystów !przestańcie swoje grube cztery litery wozić! To wam na zdrowie wyjdzie !Mieszkam w Holandii tam wszyscy prawie na rowerach jeżdżą i nie marudzą !postawcie na egologię bo za chwilę to wasze wnuki nie będą czym miały oddychać! poduszą się od waszego smogu a w Polsce co drugie auto to stary grad!więcej myślenia Krajanie !

Gość • Poniedziałek [19.11.2018, 23:56:58] • [IP: 92.42.114.***]

Radni mogą oprotestować takie decyzje. Dlaczego tego nie zrobili - bo są tacy sami jak pozostali urzędasy.

Gość • Poniedziałek [19.11.2018, 22:12:17] • [IP: 178.235.179.***]

A w przychodni lekarze mogą sobie otworzyć okno i osłuchać słuchaweczką chorego.No, winszuję!

Michał • Poniedziałek [19.11.2018, 22:12:02] • [IP: 188.147.35.***]

Wybraliście to macie ! ad: [IP: 178.235.188.***] Jak nie masz człowieku samochodu to nie dyskutuj

Gość • Poniedziałek [19.11.2018, 21:01:45] • [IP: 77.88.191.**]

No to Żmurkiewicz podziękował PIĘKNIE swoim WYBORCOM. Za to że go wybrali to zabrał im ostatnie wolne parę metrów parkingu. Jeszcze dzisiaj tam zaparkowałam na jedną godzinę. to koniec ??

Gość • Poniedziałek [19.11.2018, 20:14:04] • [IP: 92.42.113.***]

"Dziękuję " wszystkim debilom głosującym na Żmura i Michalską

Gość • Poniedziałek [19.11.2018, 20:10:47] • [IP: 93.94.186.***]

Janusz przecież obiecał parking w parku przy Interferie-ale potrzebna wycinka.

Gość • Poniedziałek [19.11.2018, 20:05:33] • [IP: 77.252.46.**]

Chcieliście takiego takiego wyboru w wyborach to macie nie stękac tylko płakać i płacić. ..

Gość • Poniedziałek [19.11.2018, 19:37:18] • [IP: 188.146.195.**]

W Corso miejsca są wolne bo jakiś debilnie myślący zaprojektował parking prawie pionowo do nieba - niech sam sobie tam wjeżdża - DO. POPRAWKI !!

Gość • Poniedziałek [19.11.2018, 19:35:16] • [IP: 95.129.225.**]

Gościu [19.11.2018, 14:07:24] • [IP: 176.221.123.***] formą społecznego protestu mogły być wybory samorządowe miesiąc temu. Tym co teraz najwięcej krzyczą nie chciało się jednak dupska ruszyć żeby pogonić Żmurkiewicza który prywatyzuje Świnoujście. Ja myślę, że on teraz on siedzi z kumplami w gabineciku i może popija łyskacza i śmieje się z frajerów którzy najpierw pozwolili mu 5 raz wygrać wybory a teraz będą na piechotę biegać z Zachodniego do pracy w MOPR albo chorych co będą płacić taksówkarzom żeby ich do lekarza zawieźli.

Gość • Poniedziałek [19.11.2018, 19:34:40] • [IP: 176.221.123.***]

16:35:27 Najtrudniej swoją chorobę rozpoznać..

AGENDA 21 • Poniedziałek [19.11.2018, 19:23:47] • [IP: 80.245.178.***]

AD: Poniedziałek [19.11.2018, 17:59:45] • [IP: 185.210.36.***] MIASTO, CZYLI MIESZKAŃCY MIASTA NIC NIE STRACĄ I BĘDZIE TO ZGODNE Z PRAWEM JEŚLI DLA MIESZKAŃCÓW BĘDĄ LIMITOWANE GODZINY Z ULGĄ 99, 9 %. BO MOŻE BEZPŁATNE GODZINY NIE PRZEJDĄ, ALE RABAT DLA MIESZKAŃCÓW JAK NAJBARDZIEJ. A TAM JEST POCZTA GŁÓWNA I LEKARZ, Z TEGO KAŻDY KORZYSTA.

jjj • Poniedziałek [19.11.2018, 19:23:43] • [IP: 178.238.247.**]

miasto przyjazne mieszkancom !! skandal, a mialo byc tak dobrze dla dobra mieszkancow wstyd panie prezydencie tak klamac !!

Gość • Poniedziałek [19.11.2018, 19:19:59] • [IP: 92.42.114.**]

Wybory zakończone ale taczki są cyce

Gość • Poniedziałek [19.11.2018, 19:08:43] • [IP: 37.47.131.***]

To miasto jest jak chlew.

Gość • Poniedziałek [19.11.2018, 18:36:19] • [IP: 92.42.119.**]

Od kiedy posiadanie samochodu oznacza puste i darmowe parkingi? Mając samochód musisz się liczyć z konsekwencjami jego utrzymania. Równie dobrze można lamentować, że Miasto nie buduje za darmo garaży, bo przecież samochody nie powinny stać na świeżym powietrzu.

Gość • Poniedziałek [19.11.2018, 17:59:45] • [IP: 185.210.36.***]

AGenda 21 ma racje, mieszkańcy miasta rozwijają miasto które strzyże nas następnie jak owce. Gdzie wdzięczność? Janusz powaliło cie? co ty wyprawiasz!

Gość • Poniedziałek [19.11.2018, 17:51:15] • [IP: 178.238.251.***]

Układ wrocławski się umacnia.

Oglądasz 1-25 z 125
■ W Urzędzie Miasta odbyły się zwołane przez prezydenta konsultacje społeczne w sprawie zmiany granic jednostki pomocniczej miasta, jaką jest Dzielnica Uzdrowiskowa. Radni usłyszeli o pomysłach, które mogą budzić niepokój. Urzędnicy wykazywali się dużą powściągliwością przy udzielaniu odpowiedzi ■ W wyniku otwartego i konkurencyjnego naboru na stanowisko – Kierownik portu jachtowego, nie wpłynęła żadna oferta spełniająca wymagania formalne. Na powyższe stanowisko zostanie ogłoszony kolejny nabór ■ W związku z żałobą narodową, Gala Nagrody Prezydenta Miasta Świnoujście TRYTON 2018 odbędzie się w sobotę o godzinie 19.00. Miejsce pozostaje bez zmian – hotel Radisson Blu ■ „14” pensja dla wybranych, czyli Prezydent przyznał nagrody, bo… chciał? Cztery nagrody uznaniowe dostali w grudniu ubiegłego roku zastępcy prezydenta Świnoujścia, skarbnik miasta i sekretarz. Łącznie na kwotę ponad 27 tysięcy złotych. Odpowiedź Hanny Lachowskiej w sprawie uzasadnienia dla tak hojnych wyróżnień to… Najlepiej sami zobaczcie! W grudniu ubiegłego roku prezydent Janusz Żmurkiewicz przyznał nagrody uznaniowe czworgu pracowników Urzędu Miasta. Najwięcej, bo 7813 złotych dostała I zastępca prezydenta Barbara Michalska, II zastępca prezydenta Paweł Sujka – 6511 złotych. Skarbnik miasta Iwona Górecka-Sęczek – 7162 złotych, a sekretarz miasta Iwona Szkopińska – 5860 złotych ■ 15-letni wrocławianin został zaatakowany i pobity na ulicy. Zdarzenie rozegrało się na ulicy Grunwaldzkiej, na odcinku między PEC-em a C.H.Uznam. Kilkuosobowa grupa nastolatków najpierw zaczepiała, potem pobiła 15-latka. W piątek przed godziną 19.00 policja została wezwana do ulicznego pobicia. Radiowóz przyjechał na sygnale. Na miejscu policjanci zastali 15-latka pochodzącego z Wrocławia, który zgłosił, że został uderzony przez agresywnego nastolatka. Przyjechała również karetka, która odwiozła poszkodowanego chłopaka do szpitala. Tak jednak okazało się, że nie odniósł on poważniejszych obrażeń ■ Od 6 lutego do końca miesiąca obowiązuje zmiana organizacji ruchu na ulicy Barlickiego, na odcinku od przejazdu kolejowego przy straży pożarnej do wiaduktu OT Port. Ruch pojazdów będzie odbywał się tam wahadłowo, odcinkami, które będą przesuwane w miarę postępu robót. Zmiana organizacji ruchu jest związana z przygotowaniami do przebudowy ulicy Barlickiego i budowy wzdłuż niej ścieżki rowerowej. To zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo ■ Czy autobusy UBB wjadą na polską część wyspy Uznam? Komisja Europejska uruchomiła wobec Polski procedurę naruszenia unijnego prawa. Chodzi o dostęp do międzynarodowego rynku usług autokarowych i autobusowych. Czy tę historię mogły wywołać zdarzenia ze Świnoujścia z 2017 roku? ■ Pracownicy żeglugi martwią się o prom „Karsibór IV” ■ Gminny Program Wspierania Rodziny na lata 2019-2021 został, bez dyskusji na sesji przyjęty przez radnych. Projekt był wcześniej szeroko omawiany podczas posiedzeń stałych komisji Rady przez Gabrielę Poniedziałek-Petruk dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie ■