POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [20.11.2018, 09:42:37] • Świnoujście

„Po widok”, grafika i fotografia w ms44

„Po widok”, grafika i fotografia w ms44

fot. Organizator

Grafika rozpisana w przestrzeni galerii i fotografie ukazujące działania artystyczne Piotra Pasiewicza , łódzkiego artysty, będzie można zobaczyć w Miejskiej Galerii Sztuki Współczesnej ms44 w sobotni wieczór. Piotr Pasiewicz jest niezwykle wrażliwym i sprawnym warsztatowo grafikiem, ale również twórcą który związany jest poprzez swoje prace z przestrzenią miasta. Które wykorzystuje jako tło do grafik, rysunków i filmów. Na wystawie będzie można zobaczyć wielkoformatowe linoryty artysty i obejrzeć kilka krótkich filmów prezentujących jak powstają jego prace. Pasiewicz to intrygujący artysta a jego grafiki odznaczają się ciekawą wrażliwością i miękkością formy. Warto więc zajrzeć do ms44 w sobotni wieczór o godzinie 18.00 na spotkanie z jego sztuką. Serdecznie zapraszamy, wstęp wolny.

Na listopadowej wystawie w ms44, pokazujemy bogatą dokumentację fotograficzną obrazującą performatywne działania Piotra Pasiewicza, w przestrzeniach post-industrialnych, a także w dawnych obiektach użyteczności publicznej i mieszkaniowej. Czyli w zdegradowanych pustostanach. Na potrzeby projektu, w przestrzeni galerii zostanie odtworzona „przestrzeń zdegradowana” w której Pasiewicz wykona działanie będące powtórzeniem dotychczasowych akcji w przestrzeniach miejskich. Stwarzając tym samym, instalację jako dominujący element wystawy. Uzupełnieniem dokumentacji i samego procesu twórczego, to przedstawienie ponad dwudziestu prac graficznych Piotra Pasiewicza (wklęsłodruków), uzupełniających całość merytorycznie i wyjaśniających pochodzenie używanego przez niego graficznych znaków. Wystawa w ms44, ma znamiona przekroju poprzez dotychczasową działalność twórczą artysty, jednak z uwypukleniem prac, powstających podczas otwartego procesu artystycznego w przestrzeniach miejskich.

„Po widok”, grafika i fotografia w ms44

fot. Organizator

PIOTR PASIEWICZ
Urodzony w 1979 roku w Łodzi. Absolwent Wydziału Grafiki i Malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, gdzie w 2013 roku otrzymał dyplom z wyróżnieniem w Pracowni Malarstwa I (Otwarta Księga) u prof. Andrzeja M. Bartczaka. W swojej twórczości wykorzystuje różne media, tj. grafikę warsztatową, malarstwo, rysunek, performance, wideo-art. W 2011 roku otrzymał stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W roku 2013 został finalistą 12. edycji konkursu Artystyczna Podróż Hestii. Mieszka i pracuje w Łodzi


komentarzy: 12, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-12 z 12

Gość • Środa [21.11.2018, 09:40:04] • [IP: 178.238.249.**]

Sztuka niekoniecznie musi przemawiać do nas lecz kształtowanie naszych gustów i stosunku do sztuki współczesnej przez osobę prowadzącą tę galerię też mija się z celem. Czas na zmiany bo mieszkańcy płacą za ten eksperyment sporo kasy.

Gość • Środa [21.11.2018, 03:05:02] • [IP: 77.88.191.**]

Galeria zbyt politycznie poprawna, nudna i za mało kontrowersyjna

Gość • Wtorek [20.11.2018, 21:29:22] • [IP: 164.127.90.***]

19:49 - Nie dziwie się twojemu podziwowi, pozostającego na poziomie byczych hormonów, na poziomie schabowego, więc i twoje sądy o sztuce są z perspektywy rzeźni i pobudzona postami wrażliwość. --- A czytając ten i inne wpisy - swoje oceny tutejsi przypadkowi czytelnicy opierają na dwóch reprodukcjach. Gdybym i ja to zrobił, nie za bardzo bym cenił tego artystę, ale po zaznajomieniu się z innymi jego pracami, zacząłem go cenić. Tylko że to już przekracza ambicje pospolitych trolli krążących wokół nn portalu, swoje klikanie obliczają tak, by starczyło im czasu na głupie filmiki z YouTube, więc po co wgłębiać sie w temat?.

Gość • Wtorek [20.11.2018, 20:33:09] • [IP: 88.156.235.***]

kurde. ..i co to powie mieszkańcowi Świnoujścia?W tej galerii chyba nie było ani jednej sensownej wystawy przez caly czas

Gość • Wtorek [20.11.2018, 20:30:15] • [IP: 92.42.118.**]

Z zachwytu można oszaleć, jakie to piękne !!

Gość • Wtorek [20.11.2018, 19:49:57] • [IP: 62.69.251.***]

No proszę, odpowiednio pobudzony jesteś w stanie sklecić coś zabawnego

Gość • Wtorek [20.11.2018, 19:19:08] • [IP: 217.99.186.***]

Dno jak cała" sztuka współczesna".

o krytyce gaciowej • Wtorek [20.11.2018, 18:21:14] • [IP: 164.127.90.***]

15:28 Powiedz, jakich znasz współczesnych grafików i malarzy? Kto z historii malarstwa światowego podoba ci sie najbardziej i dlaczego? Czy oglądałeś inne prace tego artysty? -- Oto zestaw pytań, przy których elokwentni i bohaterscy niczym" Kiepski-krytyk-sztuki" (jest taki jeden z odcinków tego serialu, pokazujący" kompetencje" gaciowców przedtelewizorowych, " znawców sztuki") wymięka i wpada w stand by, w tryb zduszonego bełkotu, bo on po prostu nie ma pojecia, czym jest sztuka. Sztuka dla takich kolesiów jak ten z 15:28 musi byc niczym schab wycięty z wieprza -" a jaki jest schab, każdy widzi" - podobnie widzą sztukę, ona nie może sie opierac na pewnej historii rozwoju, na stylach, na dokonaniach artystów w przeszłosci, ona musi miec" ryj"i wdzięk jelenia na rykowisku - nie może być piekną kompozycją kilku kwadratów, bo przecież to" szynka", czyli sztuka musi, że tak powiem, przecisnąc sie przez coś w rodzaju jelita w głowach takich zwykłych ludzi jak domorosły krytyk - i byc z pożytkiem wydalona.

Gość • Wtorek [20.11.2018, 17:59:09] • [IP: 185.210.38.**]

To ma być sztuka? Sorry ale przeciętny człowiek może coś takiego stworzyć.

Gość • Wtorek [20.11.2018, 15:28:22] • [IP: 62.69.251.***]

Zejdż na ziemię kolego. Podobne 'dzieła' znajdziesz w co drugim urzędzie na podkładkach na biurko. Dorabianie do czegoś głębokodupnej ideologii nie czyni tego sztuką

Gość • Wtorek [20.11.2018, 14:13:51] • [IP: 164.127.90.***]

Żeby wyrobic sobie pogląd na twórczość Pasiewicza obejrzałem reprodukcje prac po wpisaniu w Google nazwiska. Stwierdziłem, że zaprezentowane tutaj obok obrazy czy grafiki nie ukazują jego możliwości. Mnie się spodobały jego prace jakby rysunkowe, podmalowane, na żółtym tle - kształty tam ukazane przypomniały mi atmosferę dzieł naszego - chyba można go tak nazwać - abstrakcjonisty-surrealisty Tchórzewskiego. Oglądałem też jego czarno-białe grafiki czy rysunki, one jakby udają realizm albo odwrotnie, udają abstrakcję, bo stale ma się wrażenie, że rysuje on coś fizjologicznego czy anatomicznego, ale" udowodnić" tego nie można. Ogólnie: uważam, ze stypendium ministerstwa dla niego nie było przypadkiem, wyróżnia się, tworzy własny świat, daleki od banalności - nie ulegajcie negatywnym emocjom po obejrzeniu dwóch reprodukcji obok. I apel do ludzi, którzy nie sa koneserami sztuki - powstrzymajcie się od pisania, bo nie możecie oceniać, skoro nie macie z czym porównać tej twórczości - bo nie znacie sztuki.

Gość • Wtorek [20.11.2018, 11:29:23] • [IP: 62.69.251.***]

Ciśnie się na usta słowo 'żenada'

Oglądasz 1-12 z 12
■ W Urzędzie Miasta odbyły się zwołane przez prezydenta konsultacje społeczne w sprawie zmiany granic jednostki pomocniczej miasta, jaką jest Dzielnica Uzdrowiskowa. Radni usłyszeli o pomysłach, które mogą budzić niepokój. Urzędnicy wykazywali się dużą powściągliwością przy udzielaniu odpowiedzi ■ W wyniku otwartego i konkurencyjnego naboru na stanowisko – Kierownik portu jachtowego, nie wpłynęła żadna oferta spełniająca wymagania formalne. Na powyższe stanowisko zostanie ogłoszony kolejny nabór ■ W związku z żałobą narodową, Gala Nagrody Prezydenta Miasta Świnoujście TRYTON 2018 odbędzie się w sobotę o godzinie 19.00. Miejsce pozostaje bez zmian – hotel Radisson Blu ■ „14” pensja dla wybranych, czyli Prezydent przyznał nagrody, bo… chciał? Cztery nagrody uznaniowe dostali w grudniu ubiegłego roku zastępcy prezydenta Świnoujścia, skarbnik miasta i sekretarz. Łącznie na kwotę ponad 27 tysięcy złotych. Odpowiedź Hanny Lachowskiej w sprawie uzasadnienia dla tak hojnych wyróżnień to… Najlepiej sami zobaczcie! W grudniu ubiegłego roku prezydent Janusz Żmurkiewicz przyznał nagrody uznaniowe czworgu pracowników Urzędu Miasta. Najwięcej, bo 7813 złotych dostała I zastępca prezydenta Barbara Michalska, II zastępca prezydenta Paweł Sujka – 6511 złotych. Skarbnik miasta Iwona Górecka-Sęczek – 7162 złotych, a sekretarz miasta Iwona Szkopińska – 5860 złotych ■ 15-letni wrocławianin został zaatakowany i pobity na ulicy. Zdarzenie rozegrało się na ulicy Grunwaldzkiej, na odcinku między PEC-em a C.H.Uznam. Kilkuosobowa grupa nastolatków najpierw zaczepiała, potem pobiła 15-latka. W piątek przed godziną 19.00 policja została wezwana do ulicznego pobicia. Radiowóz przyjechał na sygnale. Na miejscu policjanci zastali 15-latka pochodzącego z Wrocławia, który zgłosił, że został uderzony przez agresywnego nastolatka. Przyjechała również karetka, która odwiozła poszkodowanego chłopaka do szpitala. Tak jednak okazało się, że nie odniósł on poważniejszych obrażeń ■ Od 6 lutego do końca miesiąca obowiązuje zmiana organizacji ruchu na ulicy Barlickiego, na odcinku od przejazdu kolejowego przy straży pożarnej do wiaduktu OT Port. Ruch pojazdów będzie odbywał się tam wahadłowo, odcinkami, które będą przesuwane w miarę postępu robót. Zmiana organizacji ruchu jest związana z przygotowaniami do przebudowy ulicy Barlickiego i budowy wzdłuż niej ścieżki rowerowej. To zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo ■ Czy autobusy UBB wjadą na polską część wyspy Uznam? Komisja Europejska uruchomiła wobec Polski procedurę naruszenia unijnego prawa. Chodzi o dostęp do międzynarodowego rynku usług autokarowych i autobusowych. Czy tę historię mogły wywołać zdarzenia ze Świnoujścia z 2017 roku? ■ Pracownicy żeglugi martwią się o prom „Karsibór IV” ■ Gminny Program Wspierania Rodziny na lata 2019-2021 został, bez dyskusji na sesji przyjęty przez radnych. Projekt był wcześniej szeroko omawiany podczas posiedzeń stałych komisji Rady przez Gabrielę Poniedziałek-Petruk dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie ■