POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [04.12.2018, 20:58:34] • Świnoujście

Kobieta miała atak padaczki - nie wystarczyła interwencja ratowników medycznych

Kobieta miała atak padaczki - nie wystarczyła interwencja ratowników medycznych

fot. Czytelnik

Kobieta, która dostała ataku padaczki na promie Bielik, była na tyle agresywna, że nie obyło się bez interwencji policjantów. Ostatecznie została przewieziona do szpitala miejskiego.

W poniedziałek, 3. grudnia, przed godz. 10 zespół ratownictwa medycznego został wezwany na prom Bielik w celu udzielenia pierwszej pomocy kobiecie, która dostała ataku padaczki. W karetce pacjentka stała się agresywna w stosunku do ratowników medycznych, dlatego na miejsce została wezwana Policja. Ratownicy medyczni udzielili kobiecie pierwszej pomocy i przetransportowali ją do szpitala w Świnoujściu.

- W dniu 3 grudnia 2018 roku około godziny 9.30 w Świnoujściu przy przeprawie promowej Bielik policjanci udzielili pomocy ząłodze pogotowia ratunkowego, która wiozła do szpitala pobudzoną i agresywną pacjentkę - informuje asp. Magdalena Figarska KMP w Świnoujściu.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 23, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-23 z 23

Gość • Poniedziałek [10.12.2018, 01:57:59] • [IP: 83.11.238.***]

Poziom wiedzy społeczeństwa na temat chorób przewlekłych jest zerowy dopiero jak ktoś bliski zachoruje to otwierają serca i oczy wstyd że w naszym kraju ludzi chorych poniża się naśmiewa i kpi z choroby chorego na padaczkę myli z narkomanem a na cukrzycę z pijakiem trochę zrozumienia bo to ciężkie życie z taką chorobą i niestety każdego i w każdym wieku może dopaść więc trochę pokory

Gość • Czwartek [06.12.2018, 21:52:09] • [IP: 62.69.252.**]

Do matola z IP: 62.69.252.***] jak nie wiesz co sie wydazylo to nie pisz maatole a jak masz problem do marynarzy z bielikow to sie przyjmi do pracy i pokaz co potrafisz -ratownicy i marynarz nie dawali sobie rady z ta pania dlatego wezwano polcje do pomocy matole

maxx • Czwartek [06.12.2018, 18:06:01] • [IP: 178.238.249.**]

A może przyjęła wcześniej amfę, koks lub dopalacza ? Objawy agresji na to wskazują. Zrobiono tej pani odpowiednie testy i badania ?

Gość • Czwartek [06.12.2018, 15:53:35] • [IP: 85.221.133.***]

Może jest bogata i rodzina dala łapówkę ratownikom, żeby ją fejkowo ratowali. A potem kupujemy sobie broszurkę -"jak przeprowadzić ubezwlasnowolnienie" (rodzica, który zapowieddział wydziedziczenie swych zbyt swawolnych dzieci). Temat na następny odcinek o szpitalu w Leśnej Górze.

Gość • Czwartek [06.12.2018, 00:29:11] • [IP: 92.42.114.***]

Przy padaczce agresja? Coś mi tu nie pasuje. A może była opętana? Wtedy by się zgadzało

Gość • Środa [05.12.2018, 18:20:15] • [IP: 109.243.178.***]

15:54.. 62.69.252Wygodnie anonimowo osądzać, siedząc w fotelu i pyerdząc w siedzenie, przeżywając na tym tle. ..uniesienia... odrzutowe nad siedziskiem fotela.

Gość • Środa [05.12.2018, 15:54:03] • [IP: 62.69.252.***]

A może powiedz mi po jakiej oni szkole są pajacu

Gość • Środa [05.12.2018, 15:15:27] • [IP: 62.69.203.***]

62.69.252 a co mieli robić jeżeli nie są po szkole medycznej. .. Pierwsza pomoc została udzielona, zabezpieczyli prom oraz została wezwana karetka... Szkoda, że nie podpiszesz się imieniem i nazwiskiem prawdziwym anonie

Gość • Środa [05.12.2018, 14:57:48] • [IP: 79.186.50.***]

ZGREDEK !! i Krzyś FLIP I FLAP :)

Gość • Środa [05.12.2018, 13:11:47] • [IP: 109.243.178.***]

Akty agresji wobec ratowników ze strony ratowanych skłaniają do namysłu, czy nie kształcić hybryd: strażako-ratowniko-policjantów. Powinna byc Akademia Policyjno-Pożarowo-Ratownicza, bo przeciez znaczną część akcji ratowniczych przeprowadzają strażacy, a przy agresji ze strony ratowanych jako obronę połączoną z atakiem moga wykorzystac toporki i hełmy, natomiast gdyby mieli szkolenie policyjne, to używaliby gazów łzawiących, pałek, kajdanek. Mamy przecież juz jakże innych pacjentów - np. najedzonych dopalaczami Flakka Zombie, na pewno przekonanych o swojej wielkiej wartości jako obywateli, upojonych swoimi prawami, wolnością.

Gość • Środa [05.12.2018, 12:08:12] • [IP: 62.69.252.***]

A promowe matołki stoją z łapami w kieszeni

Gość • Środa [05.12.2018, 10:29:52] • [IP: 62.225.58.**]

A byc moze ona ma normalna choroba ?? Po co policja ? Jak maje atak oni wygladaja agresiwny ale cale nie sa. Po atak poczebuje spokuj i normalnie sa zmeczony 2 dni.

Gość • Środa [05.12.2018, 10:16:23] • [IP: 77.113.14.**]

to Ela...niedawno pokazała sie na miescie

FIKOŁ • Środa [05.12.2018, 08:29:09] • [IP: 46.77.207.***]

Co drugi alkoholik ma padaczkę pijacką, mój sąsiad ma wlaśnie taką jak ta niewiasta, ale zawsze ma przy sobie tzw:małpkę jak zaciągnie dwa łyki to jemu przechodzi...A w czasie ataku jest też bardzo agresywny. ..

Gość • Środa [05.12.2018, 07:28:05] • [IP: 77.115.22.***]

Takie życie. ... to wszystko.

Gość • Środa [05.12.2018, 01:42:11] • [IP: 5.173.153.**]

Szarpanie moze pomoze zeby strach wyszedl i przejdzie.

Gość • Wtorek [04.12.2018, 23:39:49] • [IP: 31.0.33.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Wtorek [04.12.2018, 22:26:29] • [IP: 5.173.160.**]

Ludzie nie wszystko dzieje sie po alkoholu mam cukrzyce stracilam kiedys przytomnosc bedac z corka aby kupic jej buty spad mi cukier ona pobiegla po czekolade bylo zapuzno padlam jak sie ocknelam powiedzialam, ze jej nie znam kochajaca mama a co przezyla moja corka tylko ja wiem

Pazdzioch • Wtorek [04.12.2018, 22:18:00] • [IP: 83.20.240.***]

War world Z...nadchodzi koniec, wirus zaatakował

Gość • Wtorek [04.12.2018, 22:10:33] • [IP: 178.238.253.***]

o mnie jutro też napiszą...

Gość • Wtorek [04.12.2018, 21:59:43] • [IP: 5.173.153.**]

Zgadzam się z tą osobą co napisała pierwszy komentarz. Czy to aż taka sensacja że wszyscy muszą wiedzieć! Ta kobieta jest chora, potrzebowała pomocy a nie rozgłosu w swej chorobie! To trzeba było dodać jeszcze zdjęcie twarzy i dane i całkiem ja ztlamsic. Wydaje mi się że należą jej się przeprosinyza ten artykuł i usunięcie go!

Gość • Wtorek [04.12.2018, 21:26:51] • [IP: 5.173.137.**]

poalkoholowa pewnie

Gość • Wtorek [04.12.2018, 21:20:41] • [IP: 185.210.38.***]

I na prawdę trzeba jeszcze o tym pisać, żeby później kobieta to przeżywała? :/ Takie napady agresji bywają normalną sprawa po ataku epilepsji, a pisanie o tym i robienie z tego sensacji jest po prostu chamskie.

Oglądasz 1-23 z 23
■ Ruszyły zapisy na 40 Maraton Świnoujście – Wolgast, 29 Półmaraton Wolgast oraz 4 Sztafetę Świnoujście – Wolgast ■ Niedziela Palmowa – to początek Wielkiego Tygodnia Postawiona w oknie domu chroni podobno przed uderzeniem pioruna. Rolnicy mieszali ją z ziarnem do zasiewu aby zapewnić sobie dobre plony, mamy dodawały dzieciom do śniadania aby te cieszyły się dobrym zdrowiem, zasuszona, czuwa nad szczęściem rodzin przez cały rok. Wszystko to jednak pod warunkiem, że dziś zostanie poświęcona. Palma wielkanocna nie jest jednak przedmiotem jakiegoś dziwnego kultu sama z siebie. Zasłużyła sobie na to gdy znalazła się pod stopami Chrystusa wjeżdżającego do Jerozolimy ■ Wielkanocne klimaty na Placu Wolności. Jechały do nas 800 kilometrów! To pierwszy taki jarmark wielkanocny w Świnoujściu. Zaproszenie do zaprezentowania swoich wyrobów nad morzem przyjęli twórcy z Krasnegostawu i okolic, miejscowości położonych między Lublinem, a Chełmie Lubelskim kilkadziesiąt kilometrów od granicy polsko-ukraińskiej. Grupę wystawców zorganizowała Luba Rakiewicz, dyrektor Artystycznego Stowarzyszenia Kosiw, która z dumą pokazuje ilustrowane publikacje o twórczości mieszkańców swoich rodzinnych stron ■ Strajk w oświacie. Informacja na godzinę 10.00 czwartek 11 kwietnia 2019. - ogółem strajkujących nauczycieli 253, w tym 28 w przedszkolach i 225 w szkołach - 401 dzieci/uczniów (bez gimnazjalistów, którzy przystąpili do egzaminów) będących pod opieką, w tym 338 w przedszkolach (razem z przedszkolem nr 10, w którym nauczyciele nie strajkują) i 63 w szkołach ■ PEC. W maju coroczna przerwa Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Świnoujściu informuje, że coroczna przerwa technologiczna w dostawie energii cieplnej do centralnego ogrzewania, wentylacji i ciepłej wody nastąpi 20 maja 2019 od godziny 00.00 do 24.00. Przerwa związana jest z koniecznością wykonania niezbędnych remontów źródła ciepła i sieci ciepłowniczych ■ Mieszkańcy Świnoujścia, którzy na co dzień zaopatrują się w pieczywo z piekarni przy ul. Monte Cassino czekała w sobotę rano niemiła niespodzianka. Ani w sklepie firmowym ani w żadnym innym na mieście nie dotarło zaopatrzenie od tego wytwórcy. Przyczyną była poważna awaria instalacji w piekarni. Tuż po północy pojawiły się tam wozy Straży Pożarnej i Pogotowie Ratunkowe. Ewakuowano pracowników firmy i mieszkańców posesji ■ Od 4 kwietnia. „Bielik” z Warszowa o 7.35. W związku z prośbami rodziców uczniów, Żegluga Świnoujska informuje, że od jutra, tj. czwartek 4 kwietnia 2019 r., na przeprawie promowej „Warszów”, prom z prawobrzeża (Warszów) będzie odbijał o godzinie 7.35, a nie o 7.40. Pozostałe godziny pozostają bez zmian ■ Odpowiedź na zarzuty jest już w Komisji Europejskiej ■ Spektakularne policyjne zatrzymanie samochodu na ulicy Daszyńskiego. Przeszukano auto, sprawdzano kierowcę i pasażerów. O co poszło? Policja milczy o przyczynach tej niedzielnej akcji ■ Rada Miasta jednogłośnie przyjęła uchwałę w sprawie poparcia środowiska nauczycielskiego ■ Zastępca prezydenta Paweł Sujka: "Po referendach, które odbywały się w Świnoujściu mogę powiedzieć, że praktycznie wszystkie placówki edukacyjne w mieście deklarują przystąpienie do strajku ■ Jeśli dojdzie do strajku nauczycieli to także dzieci w przedszkolach pozbawione zostana opieki ■ Astaldi nie chce zapłacić za gadżety. Miało być uroczyście i z gadżetami. Były tylko gadżety. Na 5 lipca ubiegłego roku miasto zaplanowało uroczyste podpisanie umowy o budowie tunelu pod Świną. Zamówiono 1000 breloczków i antystresowych gadżetów w kształcie czapki z daszkiem o wartości 9 tysięcy złotych. Uroczystość tego dnia się jednak nie odbyła, a umowy z firmą Astaldi w ogóle nie podpisano. Kto zapłaci za gadżety? ■ To miało być tylko legitymowanie, a skończyło się ujawnieniem przez policjantów narkotyków. Pod zarzutem posiadania i handlu zakazanych ustawą środków odurzających zatrzymany został 34-letni mężczyzna. Zgodnie z obowiązującą ustawą może mu grozić kara pozbawienia wolności do 10 lat ■ 19 marca, w godzinach wieczornych były przeprowadzane zajęcia taktyczne w lesie na terenie obiektu wojskowego Karsibór. Podczas zajęć stosowano środki pozoracji. Użyte zostały świece dymne, które generują dym nietoksyczny i nieszkodliwy, a ich użycie nie stanowi zagrożenia dla zdrowia. Ćwiczenia tego typu prowadzone są cyklicznie, kilka razy w ciągu roku. Wzięło w nich udział ponad dwudziestu żołnierzy. Żaden z nich nie zgłaszał po zajęciach problemów ani dolegliwości - tłumaczy kmdr ppor. Grzegorz Lewandowski Rzecznik Prasowy 8. Flotylla Obrony Wybrzeża ■ Prom Karsibór uciekł z przeprawy! Nad wodą unosił się trujący opar! Zobacz film! ■ Niemiecki wymiar sprawiedliwości łaskawy dla sprawców napadu na taksówkarza ze Świnoujścia? ■ Córki odebrały testament matki zapisany na kartkach romansu. Ta książką niczym list w butelce po latach, wędrówki po falach życia trafiła w końcu do adresata. Mówi się, że takie historie zdarzają się tylko w hollywoodzkich produkcjach, jednak jedna z nich zdarzyła się w Świnoujściu. Tuż po naszej publikacji, w której opisaliśmy wzruszający temat testamentu anonimowej kobiety, która na kartkach książki kieruje ostatnie słowa do sowich najbliższy ma swój ciąg dalszy ■ Wojciech Zyska o Wolińskim Parku Narodowym: Na tle Wyspy Wolin to przysłowiowa „kość w gardle”. Pozostawiam park w dobrej kondycji. Odchodzę z podniesioną głową, dziękując jednocześnie wszystkim za współpracę i pomoc na rzecz ochrony tego parku – pisze w pożegnalnym liście dr inż. Wojciech Zyska, odwołany właśnie dyrektor Wolińskiego Parku Narodowego ■ „Do trumny ubierzcie mnie na różowo”. Wzruszający list pacjentki zapisany na kartkach książki ■ To Świnoujście rozpętało aferę międzynarodową. Komisja Europejska uruchomiła wobec Polski procedurę naruszenia unijnego prawa. Uruchomiona wobec Polski procedura naruszenia unijnego prawa dotyczy konfliktu z 2017 roku, kiedy świnoujski strażnik miejski spektakularnie zatrzymał niemieckie autobusy UBB na granicy. Chodzi o dostęp do międzynarodowego rynku usług autokarowych i autobusowych. Rąbka tajemnicy uchyliła nam Komisja Europejska ■ Trwają prace nad uchwałą krajobrazową, zwaną też kodeksem reklamowym. Będzie to dokument porządkujący przestrzeń publiczną miasta. Wprowadzi zasady i warunki umieszczania reklam, urządzeń reklamowych oraz małej architektury i ogrodzeń na terenie całego Świnoujścia ■