POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [06.12.2018, 22:05:00] • Świnoujście

Miejska choinka już w pełnym blasku. Świąteczne drzewko przyciągnęło Mikołaja i dzieci. Zobacz film!

Miejska choinka już w pełnym blasku. Świąteczne drzewko przyciągnęło Mikołaja i dzieci. Zobacz film!

fot. iswinoujscie.pl

Mikołajki, 6 grudnia stały się okazją do oficjalnego obudzenia świątecznego Świnoujścia. Tym budzikiem stało się wyjątkowe spotkanie mieszkańców na Placu Wolności. Po południu czekała tu już na nich w pełni udekorowana choinka i mnóstwo prezentów pod drzewkiem, a wokół ozdoby przypominające o radosnych przeżyciach najbliższych dni. Pod choinką zgromadziła się gromada najmłodszych mieszkańców miasta. Jak bowiem zapowiedział niebieski posłaniec, wkrótce miał się tu pojawić święty z workiem pełnym prezentów. Renifery ciągnące jego sanie mogłyby jednak nie trafić na miejsce gdyby nie głośne okrzyki milusińskich.



Wzywany przez tak liczną gromadę dzieci, Mikołaj nie zwlekał. Rozdawał prezenty, rozmawiał z dziećmi, niektóre brał na kolana.

Miejska choinka już w pełnym blasku. Świąteczne drzewko przyciągnęło Mikołaja i dzieci. Zobacz film!

fot. iswinoujscie.pl

Drzewko, podobnie jak cały wystrój placu zawdzięczamy zespołowi kierowanemu przez Violettę Nawrocką z Wydziału Eksploatacji Urzędu Miasta. Gdy potwierdziła, że wszystko jest gotowe, zastępca prezydenta Paweł Sujka mógł zaprosić zgromadzonych mieszkańców do głośnego odliczania.

Miejska choinka już w pełnym blasku. Świąteczne drzewko przyciągnęło Mikołaja i dzieci. Zobacz film!

fot. iswinoujscie.pl

Drzewko zajaśniało pięknie choć, zaraz po włączeniu świateł, przez dłuższy czas widzieliśmy czarną opaskę na jego koronie.

Miejska choinka już w pełnym blasku. Świąteczne drzewko przyciągnęło Mikołaja i dzieci. Zobacz film!

fot. iswinoujscie.pl

Bezbłędnie za to rozświetliła się gwiazda betlejemska na szpicy choinki i wszyscy mają nadzieję, że doprowadzi szczęśliwie wszystkich wędrowców do świątecznej wieczerzy.

Miejska choinka już w pełnym blasku. Świąteczne drzewko przyciągnęło Mikołaja i dzieci. Zobacz film!

fot. iswinoujscie.pl

Atrakcji pierwszego wieczoru z miejską choinką dodała, uruchomiona właśnie świąteczna miejska komunikacja. Na trasę wyruszyły mikołajkowe kolejki.

Miejska choinka już w pełnym blasku. Świąteczne drzewko przyciągnęło Mikołaja i dzieci. Zobacz film!

fot. iswinoujscie.pl

Od dziś odliczać już będziemy dni do pojawienia się stoisk świątecznego jarmarku.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 34, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 34

Gość • Sobota [08.12.2018, 20:57:19] • [IP: 77.255.109.***]

Fakt - zalatuje kiczem.

Baraccuda • Piątek [07.12.2018, 17:18:18] • [IP: 217.224.182.**]

LAS VEGAS WITA HAHA..👯

Gość • Piątek [07.12.2018, 16:27:34] • [IP: 37.248.159.***]

faktycznie impreza nic ciekawego i prowadzący nie popisali się było nudno, tylko piękna choinka i ozdoby

Gość • Piątek [07.12.2018, 15:13:44] • [IP: 92.42.112.***]

fakt kicz i do tego banda biegających i histeryzujących mamusiek z pociechami

Gość • Piątek [07.12.2018, 14:58:51] • [IP: 37.248.161.***]

Z roku na rok, nasze miasto jest piekniejsze

Gość • Piątek [07.12.2018, 14:26:51] • [IP: 93.94.187.***]

Dzieciom się podobało i o to chodziło.

Gość • Piątek [07.12.2018, 13:03:46] • [IP: 176.221.122.***]

Iluminacje piękne, ale wczorajszy ala festyn na placu porażka i niemiłe zaskoczenie dla wielu mieszkańców, brak organizacji i zeeeero pomysłu, przykre. Gdzie Budka z Winem grzanym, a dla dzieci kakao, gdzie karuzela dla dzieci ok była darmowa ciuchcia i nikt nie ogarniał kto ile razy siadal i nie wysiada wszędzie ścisk bałagan a szkoda wielka szkoda. Byłam ostatnio w innych miastach na tego typu imprezach niestety z przykrością muszę stwierdzić, że jeszcze nam daaaaleko z organizacją

Gość • Piątek [07.12.2018, 11:10:56] • [IP: 37.248.158.**]

Impreza mikołajkowa dla dzieci...tylko gdzie te dzieci?? widzę samych dorosłych. 😳😳

Gość • Piątek [07.12.2018, 10:42:20] • [IP: 188.146.78.***]

Wieśniackie, nagromadzenie kiczu w jednym miejscu...Gust z bialostockiego...

Gość • Piątek [07.12.2018, 10:28:55] • [IP: 83.11.89.***]

ŁADNA ALE W PRZYTORZE ŁADNIEJSZA.

Gość • Piątek [07.12.2018, 10:21:15] • [IP: 84.241.201.***]

Super. Gratulacje z pięknego pomysłu... Wesołych Świąt.

Gość • Piątek [07.12.2018, 10:16:46] • [IP: 93.94.190.***]

Gorąco polecam rodzicom pójście choć raz na tydzień (oprócz niedzieli) na Msze św. roratnią, do pójścia do spowiedzi, bo przykład wiary rodziców silniej wpłynie na serce dziecka, pokrzepi je, niż choinka laserowa, z silnikami odrzutowymi i z reniferami z 4-cylindrowym silnikiem i marcepanem z rury ze smoczkiem. W Kościele dzieje się prawdziwy Adwent, a potem świeto Bożego Narodzenia!!

Gość • Piątek [07.12.2018, 09:57:51] • [IP: 88.156.234.**]

Pięknie wygląda nasze miasto, co raz piękniej ustrojone, brawo dla organizatorów, a ci co narzekają to norma zawsze będzie im żle choćby nie wiem jak było zorganizowane, ponuraki cieszyć się życiem

Gość • Piątek [07.12.2018, 09:35:22] • [IP: 92.42.112.***]

PIEKNA CHOINKA TYLKO SZKODA ZE PIERWSZEGO DNIA JUZ NIE SWIECILA CAŁA CZĘŚĆ SWIATELEK NIESTETY NIE ZABŁYSNĘŁA

nie_polityczny • Piątek [07.12.2018, 09:35:02] • [IP: 164.127.97.***]

Do goscia: 06.12.2018, 22:55:48 - religia to biznes, a wiara to wiara...

Gość • Piątek [07.12.2018, 09:28:39] • [IP: 78.10.206.*]

Pieknie... ale po co tyle kasy wydawac na takie cos? za te pieniadze mozna by wykarmic niejednego glodnego...

Gość • Piątek [07.12.2018, 09:03:21] • [IP: 37.248.19.***]

• Czwartek [06.12.2018, 22:55:48] • [IP: 92.42.114.***] a co ma kościół wspólnego z religią ? Tam dopiero jest szczyt hipokryzji

Gość • Piątek [07.12.2018, 08:57:59] • [IP: 176.221.123.***]

Przedszkolaki są zadowoleni

Gość • Piątek [07.12.2018, 08:49:42] • [IP: 176.221.122.**]

Jak w białoruskim kołchozie, jeszcze koncert disco-polo poproszę i będzie komplet

Gość • Piątek [07.12.2018, 08:35:14] • [IP: 2.29.5.***]

Pieknie..

Świnoujścianin.... • Piątek [07.12.2018, 07:59:16] • [IP: 89.205.130.**]

Brawo Władze, piękne iluminacje, choinka, z roku na rok coraz piękniejsze:-) Tylko jeszcze śnieg i Boże Narodzenie staje się magiczne!! Kocham moje miasto, moje wyspy, i bardzo tęsknie...Od wielu lat mieszkam poza w innej części Polski, też ładnej, jednak Rodzinne strony sa bliskie memu SERCU:-) Wesołych Świat dla Miasta Świnoujście oraz ich Kochanych mieszkańców!!:-)

Gość • Piątek [07.12.2018, 07:31:56] • [IP: 185.210.38.**]

Ładnie, dla dzieci radość.Na całym świecie takich miast jest setki, pytanie tylko ile węgla spalić trzeba aby zasilić te wszelkie iluminacje, ile dymu w atmosferę pójdzie, a potem narzekania na smogi i zadymienia.Teraz politycy szczerzą się do ludzi przed światełkami a potem będą obradować co zrobić aby ograniczyć emisję CO2.Kto za to zapłaci? My wszyscy.Także wcale nie jest tak wesoło.

Gość • Piątek [07.12.2018, 07:20:16] • [IP: 83.11.137.***]

Pisiory krytykuja Plac Wolnosci a tu jest tak pieknie.

Gość • Piątek [07.12.2018, 06:58:19] • [IP: 77.252.46.**]

Z zabetonowanym logotypem PKO, to już nie jest ten sam" Beton Plac".

do Wydziału Spawania • Piątek [07.12.2018, 06:44:07] • [IP: 109.243.178.***]

Violetto Nawrocka z Wydziału Eksploatacji i Spawania Na Zimno, a gdzie Dzieciątko i św. Rodzina? Nie pytałbym, bo trwa przecież Adwent, gdy nie stawia się jeszcze choinek, ale skoro już Violetto Nawrocka postawiłaś ją, to pytam też o - prosze mi wybaczyć, że takimi DROBIAZGAMI się zajmuję - Solenizanta, o Dzieciątko...?

Oglądasz 1-25 z 34
■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■
■ UWAGA MIESZKAŃCY - Na ulicy Malczewskiego zgubiono duży czarny portfel marki Wittchen z duża ilością pieniędzy z dokumentami w tym dziecka oraz kartami. Uczciwego znalazcę prosimy o kontakt Iwona na numer telefonu 600375023 ■ Decyzja zapadła trzeciego dnia „Festiwalu Piękna” w Krynicy Zdroju. O prestiżowy tytuł i koronę rywalizowało 28 dziewczyn, które znalazły się w finale dzięki eliminacjom regionalnym odbywającym się na terenie całego kraju. Miss Polski 2018 została Olga Buława ze Świnoujscia■ Prezent Mikołajkowy dla władz Świnoujścia. Rusza śledztwo w sprawie mostu. Roman Kuchciński otrzymał dziś rano informację listem poleconym, że Prokuratura Okręgowa w Szczecinie podjęła na nowo śledztwo w sprawie budowy Mostu w Świnoujściu. Śledztwo kilka lat temu umorzone w sprawie budowy MOSTU łączącego wyspę Wolin z Wyspą Karsibór zarejestrowano pod nową sygnaturą. Co to oznacza? Prokuratur będzie na nowo badał wszystkie wątki budowy mostu ■ Okres przedświąteczny już za moment. Placówka Poczty Polskiej przy ulicy Kołłątaja wydłuża godziny pracy! ■ Zaginęła Shila. W dniu 01.12.2018r. Około godziny 09:00 na ul. Wybrzeże Władysława IV. W okolicach netto zaginęła suczka rasy mieszaniec owczarka niemieckiego i hasky wabi się Shila. Ma 8 lat. Jest szczepiona, łagodna, przyjacielska i kocha dzieci. Dziękuję za pomoc. Nr tel. 609 307 924 ■ Radni podzieleni w sprawie projektu wystąpienia ze stowarzyszenia Związek Miast i Gmin Morskich ■ Radny Stanisław Bartkowiak, wybrany ponownie na przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Rady Miasta oświadczył, ze rezygnuje z objęcia tej funkcji ■ OSTRZEŻENIE: Prognozuje się wystąpienie słabych opadów deszczu ze śniegiem przechodzących w opady marznącego deszczu powodujących gołoledź ■ Starsza kobieta szuka mężczyzny, który wykazał się odwagą i pomógł wyciągnąć pieska we wtorek, około 18.30 spod kół pociągu na stacji w Wysokiej Kamieńskiej. Wszystko wydarzyło się na trasie relacji Szczecin – Świnoujście. Mężczyzna proszony jest o kontakt pod numerem telefonu 782 020 699 ■ Przewodniczącym Rady Miasta wybrana została Elżbieta Jabłońska. Za wyborem głosowało 12 radnych. Pierwszym wiceprzewodniczącym Rady Miasta w głosowaniu tajnym wybrany został Marek Niewiarowski. Jacek Jurkiewicz wybrany został wiceprzewodniczącym Ray Miasta. 12 radnych głosowało za jego kandydaturą, 7 zagłosowało przeciw, 2 wstrzymało się od głosu ■ 22 listopada o godz. 14.00 radny-senior Stanisław Bartkowiak otworzy obrady pierwszej, powyborczej sesji rady Miasta. najważniejszym zadaniem jakie staje przed radnymi na pierwszym posiedzeniu jest wybór nowego przewodniczącego Rady ■ Zobaczył policjantów i zaczął uciekać. 24-latka zatrzymał trzepak! Do zdarzenia doszło w czwartkowy wieczór. Policjanci patrolujący ulice Kościuszki zauważyli w pewnym momencie mężczyznę który swoim wyglądem przypominał osobę poszukiwaną. Gdy mężczyzna dostrzegł policjantów, zaczął uciekać. Nie spodziewał się jednak, że zostanie obezwładniony przez trzepak który stanął na jego drodze. Jak się okazało, bliskie spotkanie z trzepakiem zakończyło się dla 24-latka skręceniem prawej stopy. O szczegóły odnośnie zdarzenia poprosiliśmy Oficera Prasowego KMP w Świnoujściu ■ Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości ■ Ruszyły przygotowania do 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Świnoujściu. Harcerski Sztab zaprasza wszystkich chętnych do rejestracji wolontariuszy WOŚP, która odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej, przy ul. Piłsudskiego 15, w terminach - 14-16.11.2018 r. (środa-piątek), w godz. 17.00-18.45 - 17.11.2018 r. (sobota), w godz. 10.00-12.00 ■