POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [08.12.2018, 20:49:07] • Świnoujście

Wysyp Mikołajów na 126. parkrunie

Wysyp Mikołajów na 126. parkrunie

fot. Organizator

Ho, ho, ho... Na świnoujskiej plaży dzisiaj Inwazja Morsujących Mikołajów, a u nas takich zwyczajnych... biegających, przyplątał się też jeden pingwin, bałwanica, dwa renifery i kilka bliżej nieokreślonych śnieżynek i skrzatów. Co prawda 6 grudnia już za nami ale widocznie nadmorski klimat sprzyja dłuższym pobytom i kto wie, może Mikołaje ze świtą pozostaną z nami aż do świąt???

126. parkrun pokraśniał od czerwonych czapeczek, koszulek a przede wszystkim od nieco zziębniętych, a u większości jednak zgrzanych od biegu liczek naszych parkruneromaniaków, tych starszych i tych najmłodszych. Starszaki stawili się w ilości 79 sztuk, a maluchów była około dwudziestka. Mieliśmy też dzisiaj, myślę, że jako jedyni w Polsce, prawdziwą mikołajkową rozgrzewkę!!! Prowadziła ją ..... no zgadnijcie kto? Oczywiście EWA MIKOŁAJEK.
Najpierw w trasę ruszyli starsi amatorzy ruchu na świeżym powietrzu, których poprowadził rowerowy bezpieczny Mikołaj, a zaraz potem na start udali się najmłodsi, którzy z wielką radością pokonali wyznaczoną trasę, na końcu której stał kolejny Mikołaj z ciasteczkowymi medalami, czekoladowymi lizakami
i innymi smakołykami.

Po dwóch okrążeniach jako pierwsi na mecie stawili się spragnieni dobrej herbaty i innych łakoci starsi biegacze, wśród których byli najszybciej przebierający nogami panowie:
1. Robert Derda
2. Paweł Szczerbaty
3. Robert Dusza
oraz panie:
1. Joanna Zając (nazwisko zobowiązuje :D)
2. Teresa Domalewska
3.Sandra Laudien

Wśród 79 osób, które uczestniczyły w naszym parkrunie było trzech debiutantów i „Siedmiu Wspaniałych" rekordzistów. Gościliśmy turystów ze Szczecina, Grudziądza, Gorzowa oraz z nieco mniej odległych miejsc, już nie turystów ale naszych stałych bądź prawie stałych bywalców z Międzyzdrojów i niemieckiej części wyspy Uznam. Szczególnie ciepło przywitaliśmy biegaczy akcji „Wybiegajmy dzieciom uśmiech" czyli Morsy MIEDWIANIE, którzy od wczorajszej nocy, a dokładnie od 22:00, wspólnie z grupą „Biegacze Świnoujście" pokonują dystans 100 kilometrów po naszej wyspie. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i wierzymy, że kolejne soboty spędzą także z nami. Szczegółowe wyniki biegu znajdziecie tu:
www.parkrun.pl/swinoujscie/rezultaty/weeklyresults/...

Fotorelacja z wydarzenia jest, jak zawsze dostępna na naszej stronie i mam nadzieję, że każdy znajdzie się na zdjęciach robionych przez zalatanych fotoreporterów Piotra, Jakuba i Tomasza.

Nasi wolontariusze od rana mieli naprawdę „ręce pełne roboty", wiadomo, że nic się samo nie zrobi. Ktoś musi zaparzyć herbatkę, przywieźć i rozstawić sprzęt, dopilnować wszystkiego, pomierzyć czas, rozdać tokeny, poskanować, obsłużyć „parkrunowy bufet" (Monika i Arek Murawscy ogromne podziękowania za przepiękne ciasteczka-medale), posprzątać po biegu, wrzucić wyniki do systemu, zrobić notatkę, wrzucić zdjęcia i no i w ogóle ogarnąć to wszystko dlatego składamy wszystkim wolontariuszom, a było ich aż 22, ogromne podziękowania.

Dziękujemy także naszym stałym, lokalnym partnerom: Uzdrowisku Świnoujście S.A., Hotelowi „Trzy Wyspy" i Stowarzyszeniu Trzeźwościowemu "HOL".
A już za tydzień 127. parkrun na który Was zapraszamy!

Zespół parkrun Świnoujście


komentarzy: 1, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-1 z 1

Gość • Poniedziałek [10.12.2018, 11:13:13] • [IP: 92.42.113.**]

Dzięki dla wolontariuszy, organizatorów, sponsorów i uczestników. Biegać z Wami, to sama przyjemność!

Oglądasz 1-1 z 1
■ Fundacja Logos wynajmie od 01.09.2019r. lokal użytkowy (dawna Karpatka) z przeznaczeniem na bufet szkolny – sklepik. Informacje w sprawie wynajmu – tel. 91 – 321 23 66 – dyrektor Małgorzata Gołębiowska ■
■ 90-latek wypadł z balkonu. Sąsiedzi podczas snu usłyszeli wołanie o pomoc dochodzące od strony podwórka przy ulicy Marynarzy 7. Jak się okazuje, starszy mężczyzna wypadł z balkonu. Na miejsce przyjechali ratownicy medyczni i policjanci ■ Niedawno pisaliśmy, że lista darczyńców na komitet wyborczy Janusza Żmurkiewicza pokrywa się w części z tym których zwolnił z podatków. Dziś głos w sprawie zabrał sam Janusz Żmurkiewicz ■ Lista darczyńców na komitet wyborczy Janusza Żmurkiewicza pokrywa się w części z tą o firmach, które prezydent Świnoujścia zwolnił z podatku od nieruchomości i nie tylko – zauważa jeden z naszych Czytelników. Inni mieszkańcy zwracają uwagę na relacje prezydenta z właścicielami firm zwolnionych z podatku ■ Ruszył nabór wniosków o dofinansowanie zakupu wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym ■ Mężczyzna wpadł do kanału portowego. Wyszedł z niego o własnych siłach. Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę. Mężczyzna zagapił się i wpadł do wody. Wyszedł z niej o własnych siłach. Na miejsce przyjechała policja. Około godziny 1.30 przy przeprawie promowej Bielik, po stronie Warszowa, do wody wpadł mężczyzna. Dopłynął on do drabinek i wyszedł z wody o własnych siłach. Po tym, jak wydostał się na powierzchnię, na miejsce dojechała policja ■ Z Terminala w Świnoujściu PGNiG wyekspediowało już 5000 cystern z ładunkiem skroplonego gazu ziemnego (LNG). Największym odbiorcą LNG są stacje regazyfikacji obsługujące miejscowości, które nie mają dostępu do ogólnopolskiej sieci dystrybucji gazu ■ W ubiegłym roku z podatku od nieruchomości prezydent Janusz Żmurkiewicz zwolnił 7 firm. Bywały lata, kiedy przedsiębiorców, którzy skorzystali na takim zwolnieniu, było dwa razy tyle. W ciągu 10 lat z tego powodu do miejskiego budżetu nie wpłynęło ponad 7,5 mln złotych ■