░ Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Szczecinie Inspektorat w Świnoujściu poszukuje kandydatów do pracy. Wymagane wykształcenie: średnie. Miejsce pracy: ZUS Inspektorat w Świnoujściu ul. Piastowska 63. Więcej informacji na stronie: www.zus.pl lub u Kierownika Inspektoratu pod nr telefonu 91-382-38-02 ░

POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [06.01.2019, 20:10:15] • Świnoujście

Świnoujście rozwiązuje problem parkingowy?

Świnoujście rozwiązuje problem parkingowy?

fot. Andrzej Ryfczyński

W Świnoujściu zarejestrowanych jest ok. 27.000 samochodów. Taka ilość niewątpliwie wynika z potrzeb mieszkańców do sprawnego poruszania się po mieście. Może to budzić niezadowolenie we władzach miasta, które wszelkimi możliwymi sposobami dążą do ograniczania ruchu samochodowego w mieście (deptaki, ulice jednokierunkowe), ale fakty są brutalne. Świnoujścianie samochody kupują i chcą z nich swobodnie korzystać. Czy mają na to szansę?

Zdecydowanie większym problemem niż duża ilość samochodów, jest dramatyczny brak miejsc postojowych w mieście. Przy przebudowywanych ulicach powstaje po kilka takich miejsc, ale to nie rozwiązuje w żaden sposób problemu poruszania się po mieście. Z jednej strony nie jest tajemnicą, że prezydentowi miasta Januszowi Żmurkiewiczowi i jego zastępczyni Barbarze Michalskiej marzy się objęcie całoroczną Strefą Płatnego Parkowania centrum miasta, a tego pierwszą jaskółką może być wydzierżawienie pseudoparkingu za budynkiem tzw. Przychodni przy ul. Bema. I mieszkańcy i turyści codziennie dramatycznie odczuwają brak miejsc parkingowych. Większość z nas dziwi się również, czemu tak dobre miejsca jak przy ul. Legionów - zamiast na parking wielopoziomowy, zostaje zabudowane parkingiem naziemnym, jedynie na 180 miejsc! Dziwi również wydanie kilku milionów złotych na parking przy ul. Karsiborskiej (przy Cmentarzu Komunalnym) na 171 miejsc. Kto będzie z niego korzystał oprócz kilku dni w czasie Świąt listopadowych?

Świnoujście rozwiązuje problem parkingowy?

fot. Andrzej Ryfczyński

Dbając o dostęp do informacji publicznej naszych Czytelników zdaliśmy pytanie do Magistratu, ile nowych miejsc parkingowych miasto zrealizowało w ostatnim czasie. Poniżej odpowiedź, jaką otrzymaliśmy od inspektora Biura Informacji i Konsultacji UM:
Od 2016 roku w mieście powstało 136 ogólnodostępnych miejsc parkingowych przy ulicach:

- Sikorskiego (przed rondem) – 7

- Barlickiego (po lewej stronie za przejazdem kolejowym) – 30

- Kołłątaja – 7

- Słowackiego – 41

- Lutycka – 7

- Sikorskiego – 7

- Uzdrowiskowa – 27

- Markiewicza – 10 (było 31, po przebudowie ulicy jest 41)

Aktualnie w budowie jest kolejnych ponad 450 miejsc, m.in. przy ulicach Karsiborskiej (171 miejsc), Legionów (180 miejsc), Bałtyckiej (108 miejsc).

Ocenę skuteczności rozwiązywania problemów komunikacyjnych w Świnoujściu przez Prezydenta i urzędników za to odpowiedzialnych, pozostawiamy Państwu. Ciekawi nas czy nasi mieszkańcy są zadowoleni z parkingów i miejsc parkingowych, które miasto buduje?

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 68, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 68

Gość • Wtorek [08.01.2019, 19:57:42] • [IP: 80.245.178.***]

Zrobić pilnie miejsca parkingowe na zielonych poboczach między jezdnią a chodnikiem. Na co komu są potrzebne te zasmrodzone trawy.

Gość • Wtorek [08.01.2019, 12:55:11] • [IP: 176.221.122.***]

Parking na tyłach przychodni powinien już dawno mieć wyznaczone miejsca dla pracowników budynku. A klienci galerii Corso niech parkują w Corso.

Gość • Wtorek [08.01.2019, 10:49:52] • [IP: 176.221.123.**]

niech rozwiaze problem mieszkan. 9tys za metr? mlodych nie stac a wiecznie nie beda wynajmowac.

Gość • Wtorek [08.01.2019, 10:48:15] • [IP: 109.241.63.**]

Kisielewski powiedział:"Socjalizm to ustrój, w którym bohatersko pokonuje się trudności nieznane w żadnym innym ustroju!" Gdyby pojechać w świat, np. do USA, to tam ktoś bez samochodu traktowany jest jakby właśnie wyszedł z więzienia. Tam za takie zaprojektowanie urbanistyki miasta i ulic wsadziliby takich twórców jakich ma Ś-cie w smołę i pierze. Tutaj szerokie ulice po remoncie stają się wąskie lub jednokierunkowe. W imię najwyższego spalania paliwa realizuje się chorą ideologię tłumienia ruchu, gdzie główną ulicę przelotową dzielnicy zamienia się w jednokierunkową i deptak-zatruwając nas. Gdy robi się remont, to trwa on prawie rok, ulice się zawęża, zamiast miejsc parkingowych robi się durne skwerki, by psy miały gdzie się załatwiać, a gdy wychodzą błędy w projekcie, na siłę tworzy się kontrpasy dla rowerów. A to wszystko za kilkanaście razy przepłacone pieniądze, po czym te nieuki u władzy stwierdzają, że auta to zło, więc trzeba więcej deptaków i więcej jednokierunkowych. A parkingi sprzeda się na hotele!

Gość • Wtorek [08.01.2019, 07:48:47] • [IP: 185.210.38.**]

Gość • Niedziela [06.01.2019, 22:28:06] • [IP: 80.245.189.***]Wulgarnie to wystękałeś ale poniekąd masz rację.

Gość • Wtorek [08.01.2019, 07:43:08] • [IP: 185.210.38.**]

Gość • Poniedziałek [07.01.2019, 16:52:22] • [IP: 178.235.191.*] To się ruszaj, ja będę jeździł autem jak mam taką potrzebę i mało niech to cię interesuje. Niezadowolenie władz to mi lata jak kilo kitu pod pachami.Sami dupska wożą gdzie popadnie.

Pi@#$ blada • Wtorek [08.01.2019, 00:31:39] • [IP: 85.113.170.*]

To co zrobiono z ul.Markiewicza to dno. Zero przejazdu, na ulicach po bokach stają zaparkowane samochody, ciężko przejechać, gdy jedzie pojazd z nad przeciwka. Nie mówiąc jeszcze że to autobus.

abs • Poniedziałek [07.01.2019, 20:53:41] • [IP: 62.69.241.**]

Odwiedziłem w zeszłym roku Pasawę w niemczech w samym centrum doskonale zintegrowane z architekturą miasta parkingi podziemne, naziemne i wielopoziomowe. Wszystkie płatne.

Gość • Poniedziałek [07.01.2019, 20:23:23] • [IP: 93.94.188.**]

Te 3 budowane parkingi spokojnie mogłyby być wielopoziomowe. Miasto stać na takie inwestycje. Zero logiki i chęci

Gość • Poniedziałek [07.01.2019, 19:41:54] • [IP: 178.235.191.**]

zamiast kolejnego hotelu nad morzem powinien stanąć i to w ekspresowo parking wielopoziomowy, hotele z XXI wieku, to może od razu i parkingi? oj przydałoby się.

Gość • Poniedziałek [07.01.2019, 18:38:01] • [IP: 188.146.164.**]

Ci co pracują lub mieszkają w strefie nadmorskiej powinni mieć darmowe karty na wszystkie parkingi przez cały rok !!

Gość • Poniedziałek [07.01.2019, 18:10:53] • [IP: 176.221.122.**]

Parking taki cz owaki, gdzie bym nie podjechał to stoją Niemcy a ja Świnoujszczanin jeżdrze w kółko.W Świnoujściu jest 27000 samochodów + przyjezdni + Nimcy to włodarze mają problem. Ale to trzeba rozumnie rozwiazac a nie na odwał.

Gość • Poniedziałek [07.01.2019, 16:52:22] • [IP: 178.235.191.*]

"samochod potrzebny aby sprawnie poruzac sie po miescie" seriooo?? przeciez trto miasto jest malutkie wszedzie mozna na piechote albo rowerem na luzie dojechac. Jak dla mnie za duzo gratów w tym miescie ludzie przyrosli do samochodów. ..WIECEJ RUCHU!

Gość • Poniedziałek [07.01.2019, 16:50:08] • [IP: 23.226.237.*]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Poniedziałek [07.01.2019, 16:11:46] • [IP: 80.245.183.***]

To jest skandal że nie ma karty parkingowej mieszkańca. Co wy chamy odwalacie! NIE ZGADZAMY SIĘ NA TAKIE NAS TRAKTOWANIE!

Gość • Poniedziałek [07.01.2019, 16:04:57] • [IP: 88.156.232.**]

Parking przy karsiborskiej potrzebny tylko kilka dni w listopadzie

Gość • Poniedziałek [07.01.2019, 16:01:04] • [IP: 188.147.108.***]

nie jestem mieszkancem Swinoujscia i musze dojezdzac tu do pracy. Nie wiem co to bezdie jak w centrum zrobia platny parking. Wlodarze Swinoujscia opamietajcie sie ! Skoro tak pieknie finansowo stoimy w rankingu Polski to dalej chcecie sciagac z nas podatnikow... I tak miejsc jest coraz mniej do parkowanie. I prosze pamietac o tych co nie mieszkaja tu tylko musza dojezdzac do PRACY !!

Gość • Poniedziałek [07.01.2019, 15:53:28] • [IP: 62.69.252.***]

Tylko pomyśleć ile teraz bractwa przybędzie jak to zasiedla

Ryszard • Poniedziałek [07.01.2019, 15:47:50] • [IP: 178.235.180.**]

Zdecydowanie opowiadam się za nie płaceniem za miejsca postojowe przez rdzennych mieszkańców Świnoujścia. Niech płacą Ci, którzy przjeżdżają do naszego miasta.

Gość • Poniedziałek [07.01.2019, 15:34:23] • [IP: 178.235.191.**]

Wiem jak rozwiązać problem, jak by wlada dala na to kasy i swoją zgoda to mogę zaproponować rozwiązanie problemu, no co s tego ja zarobię??

Gość • Poniedziałek [07.01.2019, 14:40:09] • [IP: 80.245.186.***]

WSZĘDZIE NA NORMALNYM ZACHODZIE PŁACI SIĘ ZA PARKING NAWET NA CHODNIKU U NAS KOŁO PRZYCHODNI MIASTO CHCE BUDOWAĆ PARKING LEPIEJ TEGO NIE KOMENTOWAĆ

Gość • Poniedziałek [07.01.2019, 14:39:05] • [IP: 92.42.114.***]

Parę dni wstecz Prezydent podał że w Świnoujściu jest 17 tyś samochodów a teraz jest już 27 tys. To ile jest na prawdę??

Gość • Poniedziałek [07.01.2019, 14:20:14] • [IP: 5.173.152.**]

Dokładnie tunel zabubluje miasto, napewno nie polepszy, ale co Sary mieszkaniec może liczy się chajs...