POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [06.01.2019, 20:10:15] • Świnoujście

Świnoujście rozwiązuje problem parkingowy?

Świnoujście rozwiązuje problem parkingowy?

fot. Andrzej Ryfczyński

W Świnoujściu zarejestrowanych jest ok. 27.000 samochodów. Taka ilość niewątpliwie wynika z potrzeb mieszkańców do sprawnego poruszania się po mieście. Może to budzić niezadowolenie we władzach miasta, które wszelkimi możliwymi sposobami dążą do ograniczania ruchu samochodowego w mieście (deptaki, ulice jednokierunkowe), ale fakty są brutalne. Świnoujścianie samochody kupują i chcą z nich swobodnie korzystać. Czy mają na to szansę?

Zdecydowanie większym problemem niż duża ilość samochodów, jest dramatyczny brak miejsc postojowych w mieście. Przy przebudowywanych ulicach powstaje po kilka takich miejsc, ale to nie rozwiązuje w żaden sposób problemu poruszania się po mieście. Z jednej strony nie jest tajemnicą, że prezydentowi miasta Januszowi Żmurkiewiczowi i jego zastępczyni Barbarze Michalskiej marzy się objęcie całoroczną Strefą Płatnego Parkowania centrum miasta, a tego pierwszą jaskółką może być wydzierżawienie pseudoparkingu za budynkiem tzw. Przychodni przy ul. Bema. I mieszkańcy i turyści codziennie dramatycznie odczuwają brak miejsc parkingowych. Większość z nas dziwi się również, czemu tak dobre miejsca jak przy ul. Legionów - zamiast na parking wielopoziomowy, zostaje zabudowane parkingiem naziemnym, jedynie na 180 miejsc! Dziwi również wydanie kilku milionów złotych na parking przy ul. Karsiborskiej (przy Cmentarzu Komunalnym) na 171 miejsc. Kto będzie z niego korzystał oprócz kilku dni w czasie Świąt listopadowych?

Świnoujście rozwiązuje problem parkingowy?

fot. Andrzej Ryfczyński

Dbając o dostęp do informacji publicznej naszych Czytelników zdaliśmy pytanie do Magistratu, ile nowych miejsc parkingowych miasto zrealizowało w ostatnim czasie. Poniżej odpowiedź, jaką otrzymaliśmy od inspektora Biura Informacji i Konsultacji UM:
Od 2016 roku w mieście powstało 136 ogólnodostępnych miejsc parkingowych przy ulicach:

- Sikorskiego (przed rondem) – 7

- Barlickiego (po lewej stronie za przejazdem kolejowym) – 30

- Kołłątaja – 7

- Słowackiego – 41

- Lutycka – 7

- Sikorskiego – 7

- Uzdrowiskowa – 27

- Markiewicza – 10 (było 31, po przebudowie ulicy jest 41)

Aktualnie w budowie jest kolejnych ponad 450 miejsc, m.in. przy ulicach Karsiborskiej (171 miejsc), Legionów (180 miejsc), Bałtyckiej (108 miejsc).

Ocenę skuteczności rozwiązywania problemów komunikacyjnych w Świnoujściu przez Prezydenta i urzędników za to odpowiedzialnych, pozostawiamy Państwu. Ciekawi nas czy nasi mieszkańcy są zadowoleni z parkingów i miejsc parkingowych, które miasto buduje?

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 68, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 68

Gość • Wtorek [08.01.2019, 19:57:42] • [IP: 80.245.178.***]

Zrobić pilnie miejsca parkingowe na zielonych poboczach między jezdnią a chodnikiem. Na co komu są potrzebne te zasmrodzone trawy.

Gość • Wtorek [08.01.2019, 12:55:11] • [IP: 176.221.122.***]

Parking na tyłach przychodni powinien już dawno mieć wyznaczone miejsca dla pracowników budynku. A klienci galerii Corso niech parkują w Corso.

Gość • Wtorek [08.01.2019, 10:49:52] • [IP: 176.221.123.**]

niech rozwiaze problem mieszkan. 9tys za metr? mlodych nie stac a wiecznie nie beda wynajmowac.

Gość • Wtorek [08.01.2019, 10:48:15] • [IP: 109.241.63.**]

Kisielewski powiedział:"Socjalizm to ustrój, w którym bohatersko pokonuje się trudności nieznane w żadnym innym ustroju!" Gdyby pojechać w świat, np. do USA, to tam ktoś bez samochodu traktowany jest jakby właśnie wyszedł z więzienia. Tam za takie zaprojektowanie urbanistyki miasta i ulic wsadziliby takich twórców jakich ma Ś-cie w smołę i pierze. Tutaj szerokie ulice po remoncie stają się wąskie lub jednokierunkowe. W imię najwyższego spalania paliwa realizuje się chorą ideologię tłumienia ruchu, gdzie główną ulicę przelotową dzielnicy zamienia się w jednokierunkową i deptak-zatruwając nas. Gdy robi się remont, to trwa on prawie rok, ulice się zawęża, zamiast miejsc parkingowych robi się durne skwerki, by psy miały gdzie się załatwiać, a gdy wychodzą błędy w projekcie, na siłę tworzy się kontrpasy dla rowerów. A to wszystko za kilkanaście razy przepłacone pieniądze, po czym te nieuki u władzy stwierdzają, że auta to zło, więc trzeba więcej deptaków i więcej jednokierunkowych. A parkingi sprzeda się na hotele!

Gość • Wtorek [08.01.2019, 07:48:47] • [IP: 185.210.38.**]

Gość • Niedziela [06.01.2019, 22:28:06] • [IP: 80.245.189.***]Wulgarnie to wystękałeś ale poniekąd masz rację.

Gość • Wtorek [08.01.2019, 07:43:08] • [IP: 185.210.38.**]

Gość • Poniedziałek [07.01.2019, 16:52:22] • [IP: 178.235.191.*] To się ruszaj, ja będę jeździł autem jak mam taką potrzebę i mało niech to cię interesuje. Niezadowolenie władz to mi lata jak kilo kitu pod pachami.Sami dupska wożą gdzie popadnie.

Pi@#$ blada • Wtorek [08.01.2019, 00:31:39] • [IP: 85.113.170.*]

To co zrobiono z ul.Markiewicza to dno. Zero przejazdu, na ulicach po bokach stają zaparkowane samochody, ciężko przejechać, gdy jedzie pojazd z nad przeciwka. Nie mówiąc jeszcze że to autobus.

abs • Poniedziałek [07.01.2019, 20:53:41] • [IP: 62.69.241.**]

Odwiedziłem w zeszłym roku Pasawę w niemczech w samym centrum doskonale zintegrowane z architekturą miasta parkingi podziemne, naziemne i wielopoziomowe. Wszystkie płatne.

Gość • Poniedziałek [07.01.2019, 20:23:23] • [IP: 93.94.188.**]

Te 3 budowane parkingi spokojnie mogłyby być wielopoziomowe. Miasto stać na takie inwestycje. Zero logiki i chęci

Gość • Poniedziałek [07.01.2019, 19:41:54] • [IP: 178.235.191.**]

zamiast kolejnego hotelu nad morzem powinien stanąć i to w ekspresowo parking wielopoziomowy, hotele z XXI wieku, to może od razu i parkingi? oj przydałoby się.

Gość • Poniedziałek [07.01.2019, 18:38:01] • [IP: 188.146.164.**]

Ci co pracują lub mieszkają w strefie nadmorskiej powinni mieć darmowe karty na wszystkie parkingi przez cały rok !!

Gość • Poniedziałek [07.01.2019, 18:10:53] • [IP: 176.221.122.**]

Parking taki cz owaki, gdzie bym nie podjechał to stoją Niemcy a ja Świnoujszczanin jeżdrze w kółko.W Świnoujściu jest 27000 samochodów + przyjezdni + Nimcy to włodarze mają problem. Ale to trzeba rozumnie rozwiazac a nie na odwał.

Gość • Poniedziałek [07.01.2019, 16:52:22] • [IP: 178.235.191.*]

"samochod potrzebny aby sprawnie poruzac sie po miescie" seriooo?? przeciez trto miasto jest malutkie wszedzie mozna na piechote albo rowerem na luzie dojechac. Jak dla mnie za duzo gratów w tym miescie ludzie przyrosli do samochodów. ..WIECEJ RUCHU!

Gość • Poniedziałek [07.01.2019, 16:50:08] • [IP: 23.226.237.*]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Poniedziałek [07.01.2019, 16:11:46] • [IP: 80.245.183.***]

To jest skandal że nie ma karty parkingowej mieszkańca. Co wy chamy odwalacie! NIE ZGADZAMY SIĘ NA TAKIE NAS TRAKTOWANIE!

Gość • Poniedziałek [07.01.2019, 16:04:57] • [IP: 88.156.232.**]

Parking przy karsiborskiej potrzebny tylko kilka dni w listopadzie

Gość • Poniedziałek [07.01.2019, 16:01:04] • [IP: 188.147.108.***]

nie jestem mieszkancem Swinoujscia i musze dojezdzac tu do pracy. Nie wiem co to bezdie jak w centrum zrobia platny parking. Wlodarze Swinoujscia opamietajcie sie ! Skoro tak pieknie finansowo stoimy w rankingu Polski to dalej chcecie sciagac z nas podatnikow... I tak miejsc jest coraz mniej do parkowanie. I prosze pamietac o tych co nie mieszkaja tu tylko musza dojezdzac do PRACY !!

Gość • Poniedziałek [07.01.2019, 15:53:28] • [IP: 62.69.252.***]

Tylko pomyśleć ile teraz bractwa przybędzie jak to zasiedla

Ryszard • Poniedziałek [07.01.2019, 15:47:50] • [IP: 178.235.180.**]

Zdecydowanie opowiadam się za nie płaceniem za miejsca postojowe przez rdzennych mieszkańców Świnoujścia. Niech płacą Ci, którzy przjeżdżają do naszego miasta.

Gość • Poniedziałek [07.01.2019, 15:34:23] • [IP: 178.235.191.**]

Wiem jak rozwiązać problem, jak by wlada dala na to kasy i swoją zgoda to mogę zaproponować rozwiązanie problemu, no co s tego ja zarobię??

Gość • Poniedziałek [07.01.2019, 14:40:09] • [IP: 80.245.186.***]

WSZĘDZIE NA NORMALNYM ZACHODZIE PŁACI SIĘ ZA PARKING NAWET NA CHODNIKU U NAS KOŁO PRZYCHODNI MIASTO CHCE BUDOWAĆ PARKING LEPIEJ TEGO NIE KOMENTOWAĆ

Gość • Poniedziałek [07.01.2019, 14:39:05] • [IP: 92.42.114.***]

Parę dni wstecz Prezydent podał że w Świnoujściu jest 17 tyś samochodów a teraz jest już 27 tys. To ile jest na prawdę??

Gość • Poniedziałek [07.01.2019, 14:20:14] • [IP: 5.173.152.**]

Dokładnie tunel zabubluje miasto, napewno nie polepszy, ale co Sary mieszkaniec może liczy się chajs...

Gość • Poniedziałek [07.01.2019, 13:20:53] • [IP: 176.221.123.***]

Pokolenie Przedszkolaków postanowiło wybudować w każdej Dzielnicy Miasta 1 jeden Parking Wielopoziomowy

Gość • Poniedziałek [07.01.2019, 12:25:33] • [IP: 10.5.255.***]

jakiekolwiek poprawiam

Oglądasz 1-25 z 68
■ W kwietniu br. zgubiłam złoty pierścionek wysadzany drobnymi diamencikami. Pierścionek stanowi dla mnie dużą wartość sentymentalną. Uczciwego znalazcę bądź osoby, które mogą pomóc w odzyskaniu pierścionka proszę o kontakt pod nr telefonu 50-163-86-99. Przewidywana cenna nagroda. ■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność poinformować, że w dniu 22 czerwca (sobota) o godz. 14:00 w Bibliotece Głównej (ul. Piłsudskiego 15) odbędzie się spotkanie, poświęcone Theodorowi Fontane. Spotkanie organizuje Koło Przyjaciół Zamków i Ogrodów z Marchii, z siedzibą w Berlinie, które w ten sposób zamierza uczcić 200-lecie urodzin autora książki „Meine Kinderjahre”. Dziecięce lata Theodor Fontane spędził w Świnoujściu, stąd pomysł na spotkanie rocznicowe w naszym mieście. Językiem uroczystości będzie wyłącznie język niemiecki, a weźmie w niej udział m.in. znana aktorka monachijskiego teatru, Pani Christine Hammacher- Möller, która przeczyta fragmenty cytowanej książki. Wszystkich zainteresowanych osobą i twórczością Theodora Fontane (a nie zrażonych barierą językową spotkania) serdecznie zapraszamy w sobotę do Biblioteki. Wstęp wolny! ■
■ Z uwagi na upalną pogodę od kilku dni wzrasta zagrożenie pożarowe w lasach. Wilgotność ściółki leśnej utrzymuje się na poziomie 10 %, co oznacza, że nawet najmniejszy bodziec cieplny (iskra, rozgrzany układ wydechowy pojazdu, rzucony niedopałek papierosa) może wywołać pożar. Apelujemy o ostrożność podczas pobytu w lesie. W razie pożaru prosimy o powiadomienie straży pożarnej pod nr 998 lub 112 ■ W dniu wczorajszym w okolicach promenady, plaży został zgubiony telefon Samsung S8 uczciwego znalazcę proszę o kontakt 575487733 Przewidywana nagroda! ■ Nowy prezes ZMPSiŚ SA. Rada Nadzorcza Spółki Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA na posiedzeniu w dniu 17 czerwca br. powołała Pana Krzysztofa Urbasia na stanowisko prezesa zarządu. Nowy prezes swoje obowiązki obejmie z dniem 1 lipca br. - informuje Monika Woźniak-Lewandowska Specjalista ds. komunikacji i PR ■ Rozpoczęła się akcja protestacyjna związków zawodowych, które działają w Morskiej Służbie Poszukiwania i Ratownictwa. Powodem oflagowania siedzib są między innymi bardzo niskie zarobki. Jak powiedział nam jeden z pracowników, przedstawiciel związków zawodowych SARu - Jesteśmy jedyną grupą pracowniczą, która dotyka wręcz dyskryminacja, bo za każdą godzinę bycia w gotowości by podjąć akcję ratowniczą dostajemy zaledwie 2 zł i 57 groszy. Jest to niezgodne z jakimikolwiek przepisami. Próbujemy rozmawiać z dyrekcją na ten temat od wielu miesięcy. A od lutego jesteśmy w sporze zbiorowym. Niestety od tego czasu dyrekcja nie znalazła czasu na rozmowę z nami ■ Certyfikat przyznawany jest tylko na jeden sezon. Otrzymują go kąpieliska, które spełniają wyśrubowane wymogi czystości środowiska. Ocena jest 3-etapowa – od aplikacji, przez weryfikację po losową międzynarodową kontrolę. Sprawdzane są głównie kryteria czystości i bezpieczeństwa. Kąpielisko musi być strzeżone a także wyposażone w środki pierwszej pomocy. Brany jest również pod uwagę klimat i przyjazność infrastruktury – podjazdy dla niepełnosprawnych czy tablice informacyjne. Ostatecznie o przyznaniu Błękitnej Flagi decyduje krajowe i międzynarodowe jury. Już od jutra od godziny 10, na kąpielisku pojawią się ratownicy by strzec Państwa bezpieczeństwa ■ Znaleziono jacht. Gdzie jest jego załoga? ■ Huśtawka dla dzieci niepełnosprawnych może być zagrożeniem dla innych użytkowników? Nawet zabawa na bezpiecznym placu może skończyć się wypadkiem. Przekonała się o tym dziewczynka, która postanowiła pohuśtać się na urządzeniu przeznaczonym dla dzieci niepełnosprawnych. Na miejsce przyjechało pogotowie ratunkowe ■ Agresja rowerzysty - uderzoną kobietę zabrało pogotowie. Zajście z udziałem czterech młodych rowerzystów i właścicieli posesji przy ulicy Rycerskiej miało bardzo nieoczekiwany przebieg. Najpierw jadący na rowerach nie chcieli ustąpić drogi samochodowi, potem jeden z nich wykazał się niepojętą agresją, w wyniku czego kobieta trafiła do szpitala ■ Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu ustalili i zatrzymali podejrzanego o spowodowanie uszczerbku na zdrowiu kobiety idącej promenadą. Mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania obrażeń ciała u pokrzywdzonej w wyniku rzucenia kamieniem oraz narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, tj. o czyn z art. 160 § 1 i art. 157 § 2 kk. Czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 3 ■ Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA zaprasza mieszkańców Świnoujścia na spotkania podczas, których przedstawi koncepcję budowy Głębokowodnego Terminalu Kontenerowego. Po prezentacjach eksperci będą odpowiadać na pytania zainteresowanych. Spotkania odbędą się: 9 czerwca, godzina 12.00 w Sali Teatralnej MDK przy ul. Matejki, 16 czerwca, godzina 12.00 w filii MDK na Warszowie przy ul. Sosnowej 18. Pierwsze spotkanie już w najbliższą niedzielę ■ Bez głosów sprzeciwu przy pięciu wstrzymujących się radni przyjęli uchwałę w sprawie metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia stawki tej opłaty ■ Rada Miasta uchwaliła nowe zasady przyznawania Bonu Seniora. Odtąd miejski Bon Seniora ma być wypłacany w formie świadczenia pieniężnego ■ 2 miliony 200 tysięcy złotych na projekty inwestycyjne oraz 200 tysięcy na tzw. projekty miękkie to kwoty zapisane w uchwale w sprawie ustalenia wysokości środków finansowych na Budżet Obywatelski Miasta, które przyjęła dziś Rada Miasta ■