POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [09.12.2018, 18:20:53] • Świnoujście

Motołaje przywiozły dzieciom radość

Motołaje przywiozły dzieciom radość

fot. iswinoujscie.pl

W pochmurną i zimną niedzielę, już przed południem senne Świnoujście przeszył ryk potężnych silników. O 11.30 ulicami miasta ruszyła niezwykła parada motocyklowa. Niezwykła bo motocyklistami byli pomocnicy świętego Mikołaja. Jeden z motocykli ciągnął za sobą wielką przyczepę pełną paczek. Na przyczepie znalazło się także miejsce dla tronu prawdziwego Świętego Mikołaja i jego asystentki-śnieżynki. Cały orszak dotarł najpierw do dzieci leżących w szpitalu. Następnie, swoje podarki, Motołaje rozdawały dzieciom na Warszowie. Swoją trasę zakończyły o godzinie 15.00 przy kościele Chrystusa Króla gdzie czekała na nich liczna gromada dzieci. Atrakcją były nie tylko paczki ale także rozmowa z Mikołajem, a także przejażdżki motocyklami. Akcję zorganizowały klubu motocyklistów „Czarne Wdowy” oraz „Motowyspiarze”oraz III Szczep harcerski ZHR im. Zawiszy CzarnegoDzieci były zachwycone. Już sam widok kawalkady motocykli prowadzonych przez motołajów wzbudzał radość i uśmiech dzieci. Kiedy cała ta potężna kawalkada dotarła do swojego ostatniego niedzielnego przystanku czekały tu na nich nie tylko dzieci ale także rodzice. Panowie z podziwem przyglądali się potężnym maszynom.

Motołaje przywiozły dzieciom radość

fot. iswinoujscie.pl

Do platformy na, której przyjechał „główny Mikołaj” z asystentką, uroczą śnieżynką ustawiła się się wielka kolejka. Wydawanie prezentów szło bardzo sprawnie ale Mikołaj miał dla każdego dziecka czas by wziąć na kolana, porozmawiać, wręczyć paczkę. Nikomu nie odmówił też pamiątkowego zdjęcia.

Motołaje przywiozły dzieciom radość

fot. Edmund Papski

Sam jeden nie dał by rady, aby podołać i ucieszyć taką masę dzieci, Mikołaj miał dobrych pomocników.W sumie dzieciom rozdano ponad 500 paczek z prezentami.

Gdy moto-zaprzęg świętego odjeżdżał do garaży w Laponii, mikołajowe „Hohoho!” zagłuszył ryk silników. Stalowe renifery pomknęły do swojej bazy. Obiecały powrócić za rok.

źródło: www.iswinoujscie.pl


Zaktualizowano: Niedziela [09.12.2018, 20:19:52]

komentarzy: 7, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-7 z 7

Gość • Poniedziałek [10.12.2018, 16:02:40] • [IP: 31.0.46.**]

Wielkie dzięki😁

Gość • Poniedziałek [10.12.2018, 11:16:58] • [IP: 89.229.235.*]

Bardzo fajny pomysł, dzieci zadowolone😍 dziekujemy Moto Mikołaje! Do zobaczenia za rok❤

Gość • Poniedziałek [10.12.2018, 09:24:06] • [IP: 83.20.248.**]

Nie widzę nigdzie policjantów. Czyżby nie chciało im się chcieć brać udziału we współorganizowaniu tak fantastycznej imprezy? Sądzę jednak, że zakaz przyszedł z" góry". Wszak mamy" dobrą zmianę" na każdym kroku. Szkoda... Zabrano dzieciom tyle atrakcji...

Gość • Niedziela [09.12.2018, 22:00:32] • [IP: 37.47.181.***]

Dzieciaczki szczęśliwe dziękujemy bardzo😙

Gość • Niedziela [09.12.2018, 21:36:41] • [IP: 5.173.136.***]

Bardzo udany dzień dzieci dziś były szczęśliwe szkoda że tak mało jest dni w roku takich. Aby wszystkie dzieci dostały prezenty od Mikołaja.

Gość • Niedziela [09.12.2018, 20:21:30] • [IP: 5.173.128.***]

Dziekujemy z całego serca. ..nic dodać nic ująć. ...dzieci ich kochają...

Gość • Niedziela [09.12.2018, 18:49:29] • [IP: 188.123.208.***]

Super pomysł. Rewelacja. Dzieci bardzo były zadowolone.

Oglądasz 1-7 z 7
■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu serdecznie zaprasza w czwartek, 22 sierpnia b.r. o godz. 16:00, na spotkanie z Panią MARTĄ MATYSZCZAK, autorką komedii kryminalnej pt. „TRUP w SANATORIUM”. Akcja powieści osadzona jest w Świnoujściu, książka została niedawno wydana w popularnym autorskim cyklu: „Kryminał pod psem”. Spotkanie z aktualnie najlepszą w kraju autorką kryminałów „z przymrużeniem oka” poprowadzi Redaktor Naczelna TV „Słowianin” - Pani Mariola Żółtowska. Wszystkie osoby zainteresowane twórczością autorki „Trupa w Sanatorium” zapraszamy do Biblioteki Głównej przy ul. Piłsudskiego 15. Wstęp wolny! ■
■ Lista darczyńców na komitet wyborczy Janusza Żmurkiewicza pokrywa się w części z tą o firmach, które prezydent Świnoujścia zwolnił z podatku od nieruchomości i nie tylko – zauważa jeden z naszych Czytelników. Inni mieszkańcy zwracają uwagę na relacje prezydenta z właścicielami firm zwolnionych z podatku ■ Ruszył nabór wniosków o dofinansowanie zakupu wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym ■ Mężczyzna wpadł do kanału portowego. Wyszedł z niego o własnych siłach. Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę. Mężczyzna zagapił się i wpadł do wody. Wyszedł z niej o własnych siłach. Na miejsce przyjechała policja. Około godziny 1.30 przy przeprawie promowej Bielik, po stronie Warszowa, do wody wpadł mężczyzna. Dopłynął on do drabinek i wyszedł z wody o własnych siłach. Po tym, jak wydostał się na powierzchnię, na miejsce dojechała policja ■ Z Terminala w Świnoujściu PGNiG wyekspediowało już 5000 cystern z ładunkiem skroplonego gazu ziemnego (LNG). Największym odbiorcą LNG są stacje regazyfikacji obsługujące miejscowości, które nie mają dostępu do ogólnopolskiej sieci dystrybucji gazu ■ W ubiegłym roku z podatku od nieruchomości prezydent Janusz Żmurkiewicz zwolnił 7 firm. Bywały lata, kiedy przedsiębiorców, którzy skorzystali na takim zwolnieniu, było dwa razy tyle. W ciągu 10 lat z tego powodu do miejskiego budżetu nie wpłynęło ponad 7,5 mln złotych ■