░ Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Szczecinie Inspektorat w Świnoujściu poszukuje kandydatów do pracy. Wymagane wykształcenie: średnie. Miejsce pracy: ZUS Inspektorat w Świnoujściu ul. Piastowska 63. Więcej informacji na stronie: www.zus.pl lub u Kierownika Inspektoratu pod nr telefonu 91-382-38-02 ░

POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [09.12.2018, 18:20:53] • Świnoujście

Motołaje przywiozły dzieciom radość

Motołaje przywiozły dzieciom radość

fot. iswinoujscie.pl

W pochmurną i zimną niedzielę, już przed południem senne Świnoujście przeszył ryk potężnych silników. O 11.30 ulicami miasta ruszyła niezwykła parada motocyklowa. Niezwykła bo motocyklistami byli pomocnicy świętego Mikołaja. Jeden z motocykli ciągnął za sobą wielką przyczepę pełną paczek. Na przyczepie znalazło się także miejsce dla tronu prawdziwego Świętego Mikołaja i jego asystentki-śnieżynki. Cały orszak dotarł najpierw do dzieci leżących w szpitalu. Następnie, swoje podarki, Motołaje rozdawały dzieciom na Warszowie. Swoją trasę zakończyły o godzinie 15.00 przy kościele Chrystusa Króla gdzie czekała na nich liczna gromada dzieci. Atrakcją były nie tylko paczki ale także rozmowa z Mikołajem, a także przejażdżki motocyklami. Akcję zorganizowały klubu motocyklistów „Czarne Wdowy” oraz „Motowyspiarze”oraz III Szczep harcerski ZHR im. Zawiszy CzarnegoDzieci były zachwycone. Już sam widok kawalkady motocykli prowadzonych przez motołajów wzbudzał radość i uśmiech dzieci. Kiedy cała ta potężna kawalkada dotarła do swojego ostatniego niedzielnego przystanku czekały tu na nich nie tylko dzieci ale także rodzice. Panowie z podziwem przyglądali się potężnym maszynom.

Motołaje przywiozły dzieciom radość

fot. iswinoujscie.pl

Do platformy na, której przyjechał „główny Mikołaj” z asystentką, uroczą śnieżynką ustawiła się się wielka kolejka. Wydawanie prezentów szło bardzo sprawnie ale Mikołaj miał dla każdego dziecka czas by wziąć na kolana, porozmawiać, wręczyć paczkę. Nikomu nie odmówił też pamiątkowego zdjęcia.

Motołaje przywiozły dzieciom radość

fot. Edmund Papski

Sam jeden nie dał by rady, aby podołać i ucieszyć taką masę dzieci, Mikołaj miał dobrych pomocników.W sumie dzieciom rozdano ponad 500 paczek z prezentami.

Gdy moto-zaprzęg świętego odjeżdżał do garaży w Laponii, mikołajowe „Hohoho!” zagłuszył ryk silników. Stalowe renifery pomknęły do swojej bazy. Obiecały powrócić za rok.

źródło: www.iswinoujscie.pl


Zaktualizowano: Niedziela [09.12.2018, 20:19:52]

komentarzy: 7, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-7 z 7

Gość • Poniedziałek [10.12.2018, 16:02:40] • [IP: 31.0.46.**]

Wielkie dzięki😁

Gość • Poniedziałek [10.12.2018, 11:16:58] • [IP: 89.229.235.*]

Bardzo fajny pomysł, dzieci zadowolone😍 dziekujemy Moto Mikołaje! Do zobaczenia za rok❤

Gość • Poniedziałek [10.12.2018, 09:24:06] • [IP: 83.20.248.**]

Nie widzę nigdzie policjantów. Czyżby nie chciało im się chcieć brać udziału we współorganizowaniu tak fantastycznej imprezy? Sądzę jednak, że zakaz przyszedł z" góry". Wszak mamy" dobrą zmianę" na każdym kroku. Szkoda... Zabrano dzieciom tyle atrakcji...

Gość • Niedziela [09.12.2018, 22:00:32] • [IP: 37.47.181.***]

Dzieciaczki szczęśliwe dziękujemy bardzo😙

Gość • Niedziela [09.12.2018, 21:36:41] • [IP: 5.173.136.***]

Bardzo udany dzień dzieci dziś były szczęśliwe szkoda że tak mało jest dni w roku takich. Aby wszystkie dzieci dostały prezenty od Mikołaja.

Gość • Niedziela [09.12.2018, 20:21:30] • [IP: 5.173.128.***]

Dziekujemy z całego serca. ..nic dodać nic ująć. ...dzieci ich kochają...

Gość • Niedziela [09.12.2018, 18:49:29] • [IP: 188.123.208.***]

Super pomysł. Rewelacja. Dzieci bardzo były zadowolone.

Oglądasz 1-7 z 7
■ WOJSKO: 19 marca, w godzinach wieczornych były przeprowadzane zajęcia taktyczne w lesie na terenie obiektu wojskowego Karsibór. Podczas zajęć stosowano środki pozoracji. Użyte zostały świece dymne, które generują dym nietoksyczny i nieszkodliwy, a ich użycie nie stanowi zagrożenia dla zdrowia. Ćwiczenia tego typu prowadzone są cyklicznie, kilka razy w ciągu roku. Wzięło w nich udział ponad dwudziestu żołnierzy. Żaden z nich nie zgłaszał po zajęciach problemów ani dolegliwości - tłumaczy kmdr ppor. Grzegorz Lewandowski Rzecznik Prasowy 8. Flotylla Obrony Wybrzeża ■ Prom Karsibór uciekł z przeprawy! Nad wodą unosił się trujący opar! Zobacz film! ■ Niemiecki wymiar sprawiedliwości łaskawy dla sprawców napadu na taksówkarza ze Świnoujścia? ■ Córki odebrały testament matki zapisany na kartkach romansu. Ta książką niczym list w butelce po latach, wędrówki po falach życia trafiła w końcu do adresata. Mówi się, że takie historie zdarzają się tylko w hollywoodzkich produkcjach, jednak jedna z nich zdarzyła się w Świnoujściu. Tuż po naszej publikacji, w której opisaliśmy wzruszający temat testamentu anonimowej kobiety, która na kartkach książki kieruje ostatnie słowa do sowich najbliższy ma swój ciąg dalszy ■ Wojciech Zyska o Wolińskim Parku Narodowym: Na tle Wyspy Wolin to przysłowiowa „kość w gardle”. Pozostawiam park w dobrej kondycji. Odchodzę z podniesioną głową, dziękując jednocześnie wszystkim za współpracę i pomoc na rzecz ochrony tego parku – pisze w pożegnalnym liście dr inż. Wojciech Zyska, odwołany właśnie dyrektor Wolińskiego Parku Narodowego ■ „Do trumny ubierzcie mnie na różowo”. Wzruszający list pacjentki zapisany na kartkach książki ■ To Świnoujście rozpętało aferę międzynarodową. Komisja Europejska uruchomiła wobec Polski procedurę naruszenia unijnego prawa. Uruchomiona wobec Polski procedura naruszenia unijnego prawa dotyczy konfliktu z 2017 roku, kiedy świnoujski strażnik miejski spektakularnie zatrzymał niemieckie autobusy UBB na granicy. Chodzi o dostęp do międzynarodowego rynku usług autokarowych i autobusowych. Rąbka tajemnicy uchyliła nam Komisja Europejska ■ Trwają prace nad uchwałą krajobrazową, zwaną też kodeksem reklamowym. Będzie to dokument porządkujący przestrzeń publiczną miasta. Wprowadzi zasady i warunki umieszczania reklam, urządzeń reklamowych oraz małej architektury i ogrodzeń na terenie całego Świnoujścia ■