POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [09.01.2019, 12:03:44] • Polska

Skuteczność na miarę potrzeb – przegląd odśnieżarek wirnikowych

Skuteczność na miarę potrzeb – przegląd odśnieżarek wirnikowych

fot. Organizator

W śnieżne dni nietrudno dostrzec osoby, które w pocie czoła starają się uporać z warstwą białego puchu zalegającego na chodnikach i podjazdach. Najczęściej do tego celu wykorzystywane są klasyczne, plastikowe łopaty. Odśnieżanie za ich pomocą to ciężka praca, którą musimy jednak wykonać, aby zapewnić bezpieczeństwo sobie i osobom poruszającym się chodnikami przy naszych posesjach. Podpowiadamy jakie urządzenia mogą ułatwić nam odśnieżanie!

Odśnieżarki wirnikowe to urządzenia elektryczne lub spalinowe, które dzięki obracającemu się wirnikowi zbierają śnieg i wyrzucają go przed siebie lub specjalnym kominem w ustalonym przez nas kierunku. Praca z odśnieżarką jest lekka i w przypadku dużych powierzchni – znacznie szybsza niż przy pomocy standardowej szufli. Przy wyborze odśnieżarek powinniśmy kierować się powierzchnią jaką będziemy odśnieżać. Nie zawsze potrzebujemy dużej, spalinowej maszyny.

Elektryczna łopata
Jeśli chcemy zaoszczędzić sobie nieco pracy i odśnieżarka ma nam pomóc w codziennym usuwaniu zalegającego śniegu w obszarze ciągów komunikacyjnych i podjazdu to w zupełności wystarczy nam model elektryczny. Wielkością odpowiada klasycznej łopacie, a dzięki wirnikowi, który może wyrzucać śnieg nawet na 6 metrów, praca będzie lekka. – Przykładem tego typu urządzenia jest odśnieżarka elektryczna Lider QT1300, która poradzi sobie warstwą śniegu do 15 cm, co pozwoli nam z łatwością uporać się z zalegającym po nocnych opadach śniegiem. Dzięki niskiej wadze jej obsługa jest bardzo prosta – zaznacza Grzegorz Kowalczyk, ekspert firmy Krysiak, producenta tego modelu kosiarki.

Sprzęt do ciężkich zadań
Duże powierzchnie, szczególnie w miejscach, gdzie śniegu każdej zimy bywa naprawdę wiele, a więc np. w terenach górskich, wymagają użycia większego sprzętu. W takim zadaniu doskonale sprawdzą się odśnieżarki spalinowe – znacznie mocniejsze i wydajniejsze niż ich elektryczne odpowiedniki. Wybór odśnieżarek spalinowych jest szeroki, dlatego z łatwością dopasujemy je do swoich potrzeb. Szczególnie warto zwrócić uwagę na szereg udogodnień, jakie mają nam do zaoferowania.

Dużą zaletą jest z pewnością elektryczny rozrusznik, który pomoże uruchomić urządzenie podczas mrozów bez niewygodnego ciągnięcia linki rozrusznika ręcznego, a także własny napęd który pozwoli na lżejszą pracę ze sprzętem. Zimą szybko robi się na zewnątrz ciemno, stąd wyposażenie niektórych modeli w oświetlenie, które ułatwia pracę po zmroku. – Niezwykle ważną cechą jest również wysokość robocza, która waha się od 30 cm do nawet 54 cm w przypadku największych modeli, takich jak np. Faworyt ZM800/62, który sprawdzi się w profesjonalnych zastosowaniach. Im większa, tym z wyższą warstwą śniegu poradzi sobie urządzenie - dodaje ekspert firmy Krysiak. Odśnieżarki spalinowe umożliwiają kontrolowany wyrzut śniegu, pod wyznaczonym przez nas kątem na różne odległości.

Nie zawsze musimy wybierać te, które mogą wyrzucać śnieg najdalej. Odśnieżarka Lider WO4052 pozwala na wyrzut nawet na 8 metrów, co w przypadku domowych podjazdów jest wartością w zupełności wystarczającą. W połączeniu z jej szerokością roboczą, która wynosi 52 cm, gwarantuje wydajną i wygodną pracę. Urządzenia wirnikowe, zarówno te elektryczne, jak i spalinowe to co prawda większy wydatek niż zwykła łopata, ale gdy już zaczniemy ich używać to szybko zauważymy, o ile prostsze i przyjemniejsze stało się odśnieżanie.


komentarzy: 1, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-1 z 1

Gość • Sobota [12.01.2019, 18:21:30] • [IP: 80.245.189.***]

Tylko wirnikowe - można Sąsiadowi do ogródka nasypać :-))

Oglądasz 1-1 z 1
■ Mężczyzna jadący na rowerze uderzył w bok jadącego samochodu. W tym czasie nie było żadnej wolnej karetki na terenie naszego miasta! Po poszkodowanego przyleciał śmigłowiec LPR. Do groźnego wypadku doszło około godziny 17:30 na ulicy Grunwaldzkiej, na wysokości dawnego Novatora ■ W sezonie letnim 2020 r. każde przedszkole w miesiącach wakacyjnych pełnić będzie dyżur letni. PM nr 9 z powodu zaplanowanej termomodernizacji placówki swój dyżur pełnić będzie w PM nr 7. Liczba miejsc, ze względu na obostrzenia Głównego Inspektora Sanitarnego, jest ograniczona. Szczegółowych informacji udzielają dyrektorzy placówek. Informacje te zostały również zamieszczone na stronach internetowych Przedszkoli Miejskich ■ Od 25 maja: Będzie można prowadzić zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w klasach 1-3 szkoły podstawowej, Będzie można prowadzić konsultację z nauczycielami w szkołach dla maturzystów i uczniów 8 klas przede wszystkim z przedmiotów zdawanych na egzaminach ■