POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [08.01.2019, 16:35:47] • Świnoujście

Czy apteki w naszym mieście przestrzegają dyżurów? Czytelnik twierdzi, że jest z tym problem

Czy apteki w naszym mieście przestrzegają dyżurów? Czytelnik twierdzi, że jest z tym problem

fot. Czytelnik

Otwarta apteka to dla niektórych bardzo ważna rzecz. Czasem, gdy pilnie potrzebujemy jakiegoś leku, a jest święto, dzień wolny od pracy, liczymy na którąś z dyżurujących aptek. Takie dyżury są ustalone według harmonogramu, więc zawsze jakaś apteka jest czynna. Jednak, jak się okazuje, nie wszystkie trzymają się harmonogramu. Sytuację opisał jeden z Czytelników.

"Po pierwsze chciałem Pana pochwalić za prowadzenie iswinoujscie. Bardzo lubię czytać Pana artykuły a strona internetowa jest prowadzona w przyjemnie i intuicyjny sposób. A pisze do Pana ponieważ chciałem zwrócić uwagę na pewien problem. Otóż nasze apteki posiadają dyżury. A niektóre punkty nie trzymają się harmonogramu. Jest to nagminne. Np koło byłej Europy oraz apteka naprzeciwko Alibi. Odpowiedzi to : że nie opłaca się. Zdarzyło mi się już trzy razy, że nie mogłem kupić leków np. Teraz. Antybiotyk który powinienem zażyć musi poczekać do jutra. Takich sytuacji w życiu miałem 3.

Sądziłem, że ja mam takiego pecha, ale nie. Rozmawiałem ze znajomymi i oni również mieli ten sam problem i notorycznie te same apteki są zamknięte.

Rozumiem, że pracownikom trzeba zapłacić więcej w święta i na nocnym dyżurze, ale po co robić ludziom nadzieję, że może tam będę mógł kupić lek." - pisze zawiedziony Czytelnik.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 25, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 25

Gość • Czwartek [10.01.2019, 17:20:25] • [IP: 79.190.147.**]

Boże LUDZIE o ile można WAS tak nazwać. .. Apteki pełnią dyżury od godziny 20 do 8 rano. .. Jeżeli nienauczono WAS czytać kartek z dyżurami które są wywieszone na drzwiach lub w oknach. .. nie obwiniajcie aptek. .. data wypisana na kartce oznacza datę rozpoczęcia dyżuru od godz. 20:00. Nauczcie się też szukać dzwonków przy okienkach, które nas informują o osobie która potrzebuje pomocy. Nikt nie bd miał otwartej apteki na oścież o godzinie 23 czy 2 w nocy... Zastanówcie się zanim COŚ NAPISZECIE. ..

Gość • Środa [09.01.2019, 15:14:22] • [IP: 83.14.212.***]

APTEKA KOLO KOMFORTU NIE PRZESTRZEGA DYZOROW.!!

Mieszkaniec • Środa [09.01.2019, 14:24:02] • [IP: 178.235.181.***]

A owy czytelnik piszący o aptekach nieprzestrzegających dyżurów zapomniał, że wg przepisów ustawy ograniczającej handel w niedziele - apteki i punkty apteczne NIE PODLEGAJĄ POD ZAKAZ HANDLU W NIEDZIELE? Sam naliczyłem minimum 4 apteki, które są czynne w każdą niedzielę. Jedna jest w CH Uznam, wejście od strony uliczki" osiedlowej" obok Santander Banku, do jej otwarcia nie trzeba otwierać całego CH Uznam, jest apteka na rogu ulic Grunwaldzkiej i Lechickiej, jest apteka na placu Słowiańskim, jest apteka na ul. Armii Krajowej róg Monte Cassino, jest apteka na ul. Powstańców Śląskich. Wymienione placówki działają w każdą niedzielę niezależnie od tego czy jest handlowa czy nie. Tak więc teoretyczna możliwość kupna niezbędnego leku także w niedzielę z zakazem handlu była. Tak więc szanowni czytelnicy - apteki i punkty apteczne to jeden z 32 wyjątków od zakazu handlu w niedziele i dni świąteczne.

Gość • Środa [09.01.2019, 10:47:12] • [IP: 37.47.172.***]

niestety, pojechałam o 4 rano na pogotowie i otrzymalam receptę do natychmiastowego wykupienia. Pojechałam do dyżurującej apteki na promenadzie. Dzwoniłam kilka razy dzwonkiem, niestety nikt nie raczył otworzyć. Wcześniej też miałam taką samą sytuację.

Gość • Środa [09.01.2019, 10:27:58] • [IP: 46.169.139.***]

Pierwszego czy drugiego dnia świąt miała mieć dyżur apteka przy Corso. Grupa ludzi stała tam w nadziei, że apteka będzie otwarta ale nie była. Może i tak jak ktoś napisal chodzi o dyżur nocny, ale nie ma takich jasnych informacji a człowiek chory, zdenerwowany, taki co się źle czuje jeszcze musi latac po całym mieście za otwarta apteka.

Gość • Środa [09.01.2019, 08:37:10] • [IP: 178.238.253.***]

Dyżur apteki dotyczy dyżuru nocnego 20:00-8:00. W dni ustawowo wolne (dyżur dzienny)pracuje apteka w uznamie. Jak zwykle burza z niczego

Gość • Środa [09.01.2019, 07:44:14] • [IP: 5.60.137.**]

Ta apteka koło tekili na warszawskiej na pewno się trzyma harmonogramu...albo harmonogram się do niej przyczepilo.dobrze...

MIESZKANKA • Środa [09.01.2019, 06:26:10] • [IP: 188.147.136.***]

Do gościa z 17:18 IP:80.245.179...oczywiście kolejny znawca tematu się odezwał. Miałam podobną sytuację 6 stycznia. Dopadła mnie angina. Najpierw z gorączką trafiłam do poztu, do" bardzo skrupulatnej"pani doktor, która nawet zajrzeć do gardła nie potrafiła, a potem do apteki na placu która zawsze jest otwarta. Otóż nie. Tego dnia było nieczynne. Też mieli święto. No to grafik dyżurów i jedziemy. A tu kolejns niespodzianka. Apteka familijna zamknięta na głucho. Całe szczęście otwarta była ta w Uznamie. Serdecznie pozdrawiam wszystkich znawców tematu

Gość • Środa [09.01.2019, 00:32:34] • [IP: 95.129.225.*]

23.40 dyżur apteka zdrowie. Nieczynna...

Gość • Wtorek [08.01.2019, 23:12:57] • [IP: 94.254.233.**]

Najgorsza Gemini? Chyba raczej najlepsza!

Gość • Wtorek [08.01.2019, 22:55:29] • [IP: 188.147.106.**]

Niektóre komentarze są żenujące jest takie coś jak lekarz dyżurny w szpitalu czynny od 18 do rana tam można dostać receptę nawet o 2 w nocy. Jest harmonogram z dyzurem aptek więc mają być otwarte to tak jakby porównać nasze promy po co karsibory pływają w nocy i woza powietrze? Jest rozkład o ma płynąć bo może ktoś będzie potrzebował przeplynac i kupić lek w DYZURNEJ aptece np maść na bol 'dupy'

Gość • Wtorek [08.01.2019, 22:27:26] • [IP: 77.252.46.***]

Ja zawsze korzystam z apteki przy Placu Słowiańskim.Otwarta od rana do nocy.Cen nie mają z kosmosu. Obsługa kompetentna i miła.Można liczyć na fachową pomoc.Dlatego nie należy ujednolicać pracy wszystkich.

Gość 500+ • Wtorek [08.01.2019, 20:24:55] • [IP: 46.169.171.**]

A ja jak nie mogę dostać leku gdy apteka jest zamknięta to idę do kościoła na modlitwę, i od razu choroba mija...Każda choroba jest oznaką ciężkiego grzechu, i na to pomaga woda egzorcyzmowana z monopolu

Gość • Wtorek [08.01.2019, 20:15:31] • [IP: 94.254.232.**]

Za dużo tych aptek w mieście jest.

Gość • Wtorek [08.01.2019, 20:09:39] • [IP: 178.238.252.***]

To prawda !! W drugi dzien swiat Bozego Narodzenia miala miec apteka „w galerii przy corso !! I co ? Byla zamknieta, choc na drzwiach wisiala inf ze otwarta, kiedy ja bylem przyszlo kilka osob i byli zdziwieni delikatnie mowiac, wiec po co takie informacje, rozklad otwartych aptek przyklejaja na drzwiach?, po co w necie zamieszczaja takie info? Przeciez to nie 1 kwietnia!!

Gość • Wtorek [08.01.2019, 19:27:29] • [IP: 93.94.186.***]

Jeżeli istnieje zagrożenie życia to należy udać się do szpitala, tam udzielą pomocy łącznie z lekami.Dyżury aptek w nocy są zbędne, podstawowe leki trzeba mieć wdomu.

Gość • Wtorek [08.01.2019, 18:36:13] • [IP: 77.88.191.**]

Nie polecam apteki pod kasztanami, * ceny-kto nie wierzy niech sprawdzi. ja odradzam

Gość • Wtorek [08.01.2019, 18:18:03] • [IP: 31.0.86.***]

Maść na ból dupy można kupić wcześniej

Gość • Wtorek [08.01.2019, 18:06:35] • [IP: 188.147.106.***]

najgorsza to jest gemini tam ciagle nowi ludzie pracuja a na dyzurach jak maja to paranoja

Gość • Wtorek [08.01.2019, 17:55:14] • [IP: 185.210.38.***]

Ale przecież zawsze jest czynna apteka na Uznanie, a ta przy placu Słowiańskim też jest bardzo długo czynna więc w czym problem?

Gość • Wtorek [08.01.2019, 17:37:07] • [IP: 81.204.98.**]

To prawda...to dodatkowy stres dla potrzebyjacego lekarstwa...jezeli jest ciagle naruszany harmonogram to moze otworzyc jedn punkt przy szpitalu, gdzie napewno bedzie otwarte.

Gość • Wtorek [08.01.2019, 17:28:58] • [IP: 176.221.122.**]

To prawda.

Gość • Wtorek [08.01.2019, 17:18:52] • [IP: 80.245.179.***]

Apteka na Placu Słowiańskim czynna codziennie, 7 dni w tygodniu od 8 rano do 24 w nocy. A czytelnik gania jak z pieprzem przez całe miasto, od byłej Europy po promenadę obok Alibi. Chyba że założył sobie że leki kupi tylko w dyżurnej aptece i to między północą a 8 rano. Heh. .. o tej porze to chyba tylko leki na bezsenność.

Gość • Wtorek [08.01.2019, 17:00:17] • [IP: 80.245.178.***]

a recepte na te antybiotyki to tez czytelnik dostal w swieta albo w nocy? ogarnij sie czlowieku, kupuj jak dostajesz recepte skoro jestes chory a nie czekasz na ostatnia chwile.

Gość • Wtorek [08.01.2019, 16:57:50] • [IP: 92.42.116.***]

A gdzie niby jest napisane, że apteka MUSI pełnić dyżury według harmonogramu?? Apteka to zwykły, prywatny biznes jak każdy inny. Będą czuli taką potrzebę, to otworzą.

Oglądasz 1-25 z 25
■ Przypadek odry w Świnoujściu? Dziś rano do przychodni wojskowej zgłosiła się obywatelka Ukrainy, wszystkie procedury zostały zachowane - zapewniała w audycji interwencyjnej "Czas Reakcji" dr Justyna Jakubas - Zawalska z Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Świnoujściu ■ W hołdzie zmarłemu Prezydentowi Gdańska Harcerski Sztab 27 Finału WOŚP zaprasza w sobotę o godz. 12.00 na plac Wolności wszystkich członków sztabu WOŚP, wolontariuszy, naszych przyjaciół i mieszkańców miasta. W sobotę o godzinie 12.00, kiedy w gdańskiej bazylice Mariackiej rozpocznie się msza pogrzebowa zamordowanego Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, w Świnoujściu i innych miastach rozlegną się syreny. Nasz Sztab dodatkowo zapewni należną temu oprawę, korzystając z uprzejmości Daniela Zyzika z "Pokój 24". Prosimy o przyniesienie ze sobą zniczy. W trakcie tego przedsięwzięcia nie przewidujemy oficjalnych przemówień, bo padło już wstarczająco wiele słów. Czas pokazać, że z tego co się wydarzyło 13 stycznia w Gdańsku wyciągamy wnioski i zaczynamy zmianę od siebie... Harcerski Sztab WOŚP w Świnoujściu ■ W związku z wydarzeniami w Gdańsku i ogłoszoną przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę na najbliższą sobotę (19.01) żałobą narodową, dla uszanowania tego dnia, odwołany został "Koncert noworoczny Orkiestry Wojskowej i zespołów MDK Warszów" w Sali Teatralnej, planowany na 18 stycznia (piątek) ■ Trwający zwykle 10 minut rejs promu na przeprawie „Warszów” przedłużył się do niemal dwóch godzin. Załoga traciła kontrolę nad jednostką na środku kanału portowego. Dla kapitana i załogi i pasażerów były to chwile wielkiego napięcia. Jednostka napędowa promu odmówiła posłuszeństwa. Załoga wezwała pomocy. Na pokładzie, oprócz karetki śpieszącej na sygnale z chorym do szpitala było kilkudziesięciu pasażerów i ponad dwadzieścia samochodów osobowych ■ Mogłoby się wydawać że bobry to całkiem miłe zwierzęta. Nic bardziej mylnego! Przekonał się o tym mieszkaniec Karsiboru, który zauważył że bobry podgryzają drzewo które stoi przy jego działce. Zaniepokojona niedoszła ofiara gryzoni zwróciła się o pomoc do urzędników, którzy stwierdzili że musi wypełnić wniosek ■ W Radzie Miasta powstał Klub radnych Prawa i Sprawiedliwości, którego przewodniczącym został Jacek Jurkiewicz. W związku z objęciem funkcji przewodniczącego klubu radnych Jacek Jurkiewicz zrezygnował z funkcji wiceprzewodniczącego Rady Miasta ■ Po ponad póltoragodzinnej dyskusji, wysłuchaniu przedstawicieli związków zawodowych i przedstawicieli władz, Rada Miasta jednogłośnie przyjęła apel do Rządu R.P. w sprawie usamodzielnienia Morskiej Stoczni RemontowejS.A. w Świnoujściu poprzez odłączenie jej od MSR "Gryfia" S.A. w Szczecinie ■ Łukasz Stankiewicz, związkowiec, pracownik stoczni: "naszym marzeniem jest żeby polityka odłączyła się wreszcie od stoczni!" ■ Aneta Stawicka ZZ Stoczni "Gryfia": "Trzy lata dla naszej stoczni zostały bezpowrotnie zmarnowane!" ■ W piątek 21 grudnia o godzinie 14.00 rozpoczęły się obrady nadzwyczajnej sesji Rady Miasta. W programie posiedzenia znalazł się projekt uchwały w sprawie odłączenia zakładu w Świnoujściu od Morskiej Stoczni remontowej "Gryfia" S.A. z siedziba w Szczecinie ■ Rada Miasta przyjęła przedstawiony przez Prezydenta projekt budżetu Świnoujścia na 2019 rok. 16 radnych głosowało „za” nikt nie był przeciw, czterech wstrzymało się od głosu ■ III Sesja Nadzwyczajna Sesja rady Miasta rozpoczęła się od... awarii elektronicznego systemu zliczania głosów. Awarie udało się na szczęście usunąć i radni bez przeszkód kontynuują obrady. najważniejszym projektem uchwały w programie obrad jest propozycja Budżetu Miasta na rok 2019 ■ Decyzja zapadła trzeciego dnia „Festiwalu Piękna” w Krynicy Zdroju. O prestiżowy tytuł i koronę rywalizowało 28 dziewczyn, które znalazły się w finale dzięki eliminacjom regionalnym odbywającym się na terenie całego kraju. Miss Polski 2018 została Olga Buława ze Świnoujscia■ Prezent Mikołajkowy dla władz Świnoujścia. Rusza śledztwo w sprawie mostu. Roman Kuchciński otrzymał dziś rano informację listem poleconym, że Prokuratura Okręgowa w Szczecinie podjęła na nowo śledztwo w sprawie budowy Mostu w Świnoujściu. Śledztwo kilka lat temu umorzone w sprawie budowy MOSTU łączącego wyspę Wolin z Wyspą Karsibór zarejestrowano pod nową sygnaturą. Co to oznacza? Prokuratur będzie na nowo badał wszystkie wątki budowy mostu ■ Okres przedświąteczny już za moment. Placówka Poczty Polskiej przy ulicy Kołłątaja wydłuża godziny pracy! ■ Zaginęła Shila. W dniu 01.12.2018r. Około godziny 09:00 na ul. Wybrzeże Władysława IV. W okolicach netto zaginęła suczka rasy mieszaniec owczarka niemieckiego i hasky wabi się Shila. Ma 8 lat. Jest szczepiona, łagodna, przyjacielska i kocha dzieci. Dziękuję za pomoc. Nr tel. 609 307 924 ■ Radni podzieleni w sprawie projektu wystąpienia ze stowarzyszenia Związek Miast i Gmin Morskich ■ Radny Stanisław Bartkowiak, wybrany ponownie na przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Rady Miasta oświadczył, ze rezygnuje z objęcia tej funkcji ■ OSTRZEŻENIE: Prognozuje się wystąpienie słabych opadów deszczu ze śniegiem przechodzących w opady marznącego deszczu powodujących gołoledź ■ Starsza kobieta szuka mężczyzny, który wykazał się odwagą i pomógł wyciągnąć pieska we wtorek, około 18.30 spod kół pociągu na stacji w Wysokiej Kamieńskiej. Wszystko wydarzyło się na trasie relacji Szczecin – Świnoujście. Mężczyzna proszony jest o kontakt pod numerem telefonu 782 020 699 ■ Przewodniczącym Rady Miasta wybrana została Elżbieta Jabłońska. Za wyborem głosowało 12 radnych. Pierwszym wiceprzewodniczącym Rady Miasta w głosowaniu tajnym wybrany został Marek Niewiarowski. Jacek Jurkiewicz wybrany został wiceprzewodniczącym Ray Miasta. 12 radnych głosowało za jego kandydaturą, 7 zagłosowało przeciw, 2 wstrzymało się od głosu ■ 22 listopada o godz. 14.00 radny-senior Stanisław Bartkowiak otworzy obrady pierwszej, powyborczej sesji rady Miasta. najważniejszym zadaniem jakie staje przed radnymi na pierwszym posiedzeniu jest wybór nowego przewodniczącego Rady ■ Zobaczył policjantów i zaczął uciekać. 24-latka zatrzymał trzepak! Do zdarzenia doszło w czwartkowy wieczór. Policjanci patrolujący ulice Kościuszki zauważyli w pewnym momencie mężczyznę który swoim wyglądem przypominał osobę poszukiwaną. Gdy mężczyzna dostrzegł policjantów, zaczął uciekać. Nie spodziewał się jednak, że zostanie obezwładniony przez trzepak który stanął na jego drodze. Jak się okazało, bliskie spotkanie z trzepakiem zakończyło się dla 24-latka skręceniem prawej stopy. O szczegóły odnośnie zdarzenia poprosiliśmy Oficera Prasowego KMP w Świnoujściu ■ Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości ■ Ruszyły przygotowania do 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Świnoujściu. Harcerski Sztab zaprasza wszystkich chętnych do rejestracji wolontariuszy WOŚP, która odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej, przy ul. Piłsudskiego 15, w terminach - 14-16.11.2018 r. (środa-piątek), w godz. 17.00-18.45 - 17.11.2018 r. (sobota), w godz. 10.00-12.00 ■