POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [08.01.2019, 16:35:47] • Świnoujście

Czy apteki w naszym mieście przestrzegają dyżurów? Czytelnik twierdzi, że jest z tym problem

Czy apteki w naszym mieście przestrzegają dyżurów? Czytelnik twierdzi, że jest z tym problem

fot. Czytelnik

Otwarta apteka to dla niektórych bardzo ważna rzecz. Czasem, gdy pilnie potrzebujemy jakiegoś leku, a jest święto, dzień wolny od pracy, liczymy na którąś z dyżurujących aptek. Takie dyżury są ustalone według harmonogramu, więc zawsze jakaś apteka jest czynna. Jednak, jak się okazuje, nie wszystkie trzymają się harmonogramu. Sytuację opisał jeden z Czytelników.

"Po pierwsze chciałem Pana pochwalić za prowadzenie iswinoujscie. Bardzo lubię czytać Pana artykuły a strona internetowa jest prowadzona w przyjemnie i intuicyjny sposób. A pisze do Pana ponieważ chciałem zwrócić uwagę na pewien problem. Otóż nasze apteki posiadają dyżury. A niektóre punkty nie trzymają się harmonogramu. Jest to nagminne. Np koło byłej Europy oraz apteka naprzeciwko Alibi. Odpowiedzi to : że nie opłaca się. Zdarzyło mi się już trzy razy, że nie mogłem kupić leków np. Teraz. Antybiotyk który powinienem zażyć musi poczekać do jutra. Takich sytuacji w życiu miałem 3.

Sądziłem, że ja mam takiego pecha, ale nie. Rozmawiałem ze znajomymi i oni również mieli ten sam problem i notorycznie te same apteki są zamknięte.

Rozumiem, że pracownikom trzeba zapłacić więcej w święta i na nocnym dyżurze, ale po co robić ludziom nadzieję, że może tam będę mógł kupić lek." - pisze zawiedziony Czytelnik.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 25, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 25

Gość • Czwartek [10.01.2019, 17:20:25] • [IP: 79.190.147.**]

Boże LUDZIE o ile można WAS tak nazwać. .. Apteki pełnią dyżury od godziny 20 do 8 rano. .. Jeżeli nienauczono WAS czytać kartek z dyżurami które są wywieszone na drzwiach lub w oknach. .. nie obwiniajcie aptek. .. data wypisana na kartce oznacza datę rozpoczęcia dyżuru od godz. 20:00. Nauczcie się też szukać dzwonków przy okienkach, które nas informują o osobie która potrzebuje pomocy. Nikt nie bd miał otwartej apteki na oścież o godzinie 23 czy 2 w nocy... Zastanówcie się zanim COŚ NAPISZECIE. ..

Gość • Środa [09.01.2019, 15:14:22] • [IP: 83.14.212.***]

APTEKA KOLO KOMFORTU NIE PRZESTRZEGA DYZOROW.!!

Mieszkaniec • Środa [09.01.2019, 14:24:02] • [IP: 178.235.181.***]

A owy czytelnik piszący o aptekach nieprzestrzegających dyżurów zapomniał, że wg przepisów ustawy ograniczającej handel w niedziele - apteki i punkty apteczne NIE PODLEGAJĄ POD ZAKAZ HANDLU W NIEDZIELE? Sam naliczyłem minimum 4 apteki, które są czynne w każdą niedzielę. Jedna jest w CH Uznam, wejście od strony uliczki" osiedlowej" obok Santander Banku, do jej otwarcia nie trzeba otwierać całego CH Uznam, jest apteka na rogu ulic Grunwaldzkiej i Lechickiej, jest apteka na placu Słowiańskim, jest apteka na ul. Armii Krajowej róg Monte Cassino, jest apteka na ul. Powstańców Śląskich. Wymienione placówki działają w każdą niedzielę niezależnie od tego czy jest handlowa czy nie. Tak więc teoretyczna możliwość kupna niezbędnego leku także w niedzielę z zakazem handlu była. Tak więc szanowni czytelnicy - apteki i punkty apteczne to jeden z 32 wyjątków od zakazu handlu w niedziele i dni świąteczne.

Gość • Środa [09.01.2019, 10:47:12] • [IP: 37.47.172.***]

niestety, pojechałam o 4 rano na pogotowie i otrzymalam receptę do natychmiastowego wykupienia. Pojechałam do dyżurującej apteki na promenadzie. Dzwoniłam kilka razy dzwonkiem, niestety nikt nie raczył otworzyć. Wcześniej też miałam taką samą sytuację.

Gość • Środa [09.01.2019, 10:27:58] • [IP: 46.169.139.***]

Pierwszego czy drugiego dnia świąt miała mieć dyżur apteka przy Corso. Grupa ludzi stała tam w nadziei, że apteka będzie otwarta ale nie była. Może i tak jak ktoś napisal chodzi o dyżur nocny, ale nie ma takich jasnych informacji a człowiek chory, zdenerwowany, taki co się źle czuje jeszcze musi latac po całym mieście za otwarta apteka.

Gość • Środa [09.01.2019, 08:37:10] • [IP: 178.238.253.***]

Dyżur apteki dotyczy dyżuru nocnego 20:00-8:00. W dni ustawowo wolne (dyżur dzienny)pracuje apteka w uznamie. Jak zwykle burza z niczego

Gość • Środa [09.01.2019, 07:44:14] • [IP: 5.60.137.**]

Ta apteka koło tekili na warszawskiej na pewno się trzyma harmonogramu...albo harmonogram się do niej przyczepilo.dobrze...

MIESZKANKA • Środa [09.01.2019, 06:26:10] • [IP: 188.147.136.***]

Do gościa z 17:18 IP:80.245.179...oczywiście kolejny znawca tematu się odezwał. Miałam podobną sytuację 6 stycznia. Dopadła mnie angina. Najpierw z gorączką trafiłam do poztu, do" bardzo skrupulatnej"pani doktor, która nawet zajrzeć do gardła nie potrafiła, a potem do apteki na placu która zawsze jest otwarta. Otóż nie. Tego dnia było nieczynne. Też mieli święto. No to grafik dyżurów i jedziemy. A tu kolejns niespodzianka. Apteka familijna zamknięta na głucho. Całe szczęście otwarta była ta w Uznamie. Serdecznie pozdrawiam wszystkich znawców tematu

Gość • Środa [09.01.2019, 00:32:34] • [IP: 95.129.225.*]

23.40 dyżur apteka zdrowie. Nieczynna...

Gość • Wtorek [08.01.2019, 23:12:57] • [IP: 94.254.233.**]

Najgorsza Gemini? Chyba raczej najlepsza!

Gość • Wtorek [08.01.2019, 22:55:29] • [IP: 188.147.106.**]

Niektóre komentarze są żenujące jest takie coś jak lekarz dyżurny w szpitalu czynny od 18 do rana tam można dostać receptę nawet o 2 w nocy. Jest harmonogram z dyzurem aptek więc mają być otwarte to tak jakby porównać nasze promy po co karsibory pływają w nocy i woza powietrze? Jest rozkład o ma płynąć bo może ktoś będzie potrzebował przeplynac i kupić lek w DYZURNEJ aptece np maść na bol 'dupy'

Gość • Wtorek [08.01.2019, 22:27:26] • [IP: 77.252.46.***]

Ja zawsze korzystam z apteki przy Placu Słowiańskim.Otwarta od rana do nocy.Cen nie mają z kosmosu. Obsługa kompetentna i miła.Można liczyć na fachową pomoc.Dlatego nie należy ujednolicać pracy wszystkich.

Gość 500+ • Wtorek [08.01.2019, 20:24:55] • [IP: 46.169.171.**]

A ja jak nie mogę dostać leku gdy apteka jest zamknięta to idę do kościoła na modlitwę, i od razu choroba mija...Każda choroba jest oznaką ciężkiego grzechu, i na to pomaga woda egzorcyzmowana z monopolu

Gość • Wtorek [08.01.2019, 20:15:31] • [IP: 94.254.232.**]

Za dużo tych aptek w mieście jest.

Gość • Wtorek [08.01.2019, 20:09:39] • [IP: 178.238.252.***]

To prawda !! W drugi dzien swiat Bozego Narodzenia miala miec apteka „w galerii przy corso !! I co ? Byla zamknieta, choc na drzwiach wisiala inf ze otwarta, kiedy ja bylem przyszlo kilka osob i byli zdziwieni delikatnie mowiac, wiec po co takie informacje, rozklad otwartych aptek przyklejaja na drzwiach?, po co w necie zamieszczaja takie info? Przeciez to nie 1 kwietnia!!

Gość • Wtorek [08.01.2019, 19:27:29] • [IP: 93.94.186.***]

Jeżeli istnieje zagrożenie życia to należy udać się do szpitala, tam udzielą pomocy łącznie z lekami.Dyżury aptek w nocy są zbędne, podstawowe leki trzeba mieć wdomu.

Gość • Wtorek [08.01.2019, 18:36:13] • [IP: 77.88.191.**]

Nie polecam apteki pod kasztanami, * ceny-kto nie wierzy niech sprawdzi. ja odradzam

Gość • Wtorek [08.01.2019, 18:18:03] • [IP: 31.0.86.***]

Maść na ból dupy można kupić wcześniej

Gość • Wtorek [08.01.2019, 18:06:35] • [IP: 188.147.106.***]

najgorsza to jest gemini tam ciagle nowi ludzie pracuja a na dyzurach jak maja to paranoja

Gość • Wtorek [08.01.2019, 17:55:14] • [IP: 185.210.38.***]

Ale przecież zawsze jest czynna apteka na Uznanie, a ta przy placu Słowiańskim też jest bardzo długo czynna więc w czym problem?

Gość • Wtorek [08.01.2019, 17:37:07] • [IP: 81.204.98.**]

To prawda...to dodatkowy stres dla potrzebyjacego lekarstwa...jezeli jest ciagle naruszany harmonogram to moze otworzyc jedn punkt przy szpitalu, gdzie napewno bedzie otwarte.

Gość • Wtorek [08.01.2019, 17:28:58] • [IP: 176.221.122.**]

To prawda.

Gość • Wtorek [08.01.2019, 17:18:52] • [IP: 80.245.179.***]

Apteka na Placu Słowiańskim czynna codziennie, 7 dni w tygodniu od 8 rano do 24 w nocy. A czytelnik gania jak z pieprzem przez całe miasto, od byłej Europy po promenadę obok Alibi. Chyba że założył sobie że leki kupi tylko w dyżurnej aptece i to między północą a 8 rano. Heh. .. o tej porze to chyba tylko leki na bezsenność.

Gość • Wtorek [08.01.2019, 17:00:17] • [IP: 80.245.178.***]

a recepte na te antybiotyki to tez czytelnik dostal w swieta albo w nocy? ogarnij sie czlowieku, kupuj jak dostajesz recepte skoro jestes chory a nie czekasz na ostatnia chwile.

Gość • Wtorek [08.01.2019, 16:57:50] • [IP: 92.42.116.***]

A gdzie niby jest napisane, że apteka MUSI pełnić dyżury według harmonogramu?? Apteka to zwykły, prywatny biznes jak każdy inny. Będą czuli taką potrzebę, to otworzą.

Oglądasz 1-25 z 25
■ Na przeprawie „Centrum”. Dodatkowy, trzeci prom. Jak informuje Żegluga Świnoujska, do 20 września 2019 r. przeprawę promową „Centrum” (popularne „Karsibory) będą obsługiwały trzy promy. Dodatkowa jednostka będzie wprowadzana w przypadku długich kolejek oczekujących na przeprawę w godzinach od 7.45 do 18.15. Dwa promy będą kursowały do godziny 20.20, a nie jak dotychczas do 18.20 ■
■ W ciągu dnia w całym kraju temperatura maksymalna będzie przekraczała 30°C, a na zachodzie przekroczy 35°C. Dodatkowo w drugiej części dnia i wieczorem, na północy, możliwe są pojedyncze burze. Pogoda w kraju kształtowana będzie przez rozległy obszar wysokiego ciśnienia nad Europą Środkową i Wschodnią. W nocy swój wpływ zaznaczy niż znad Skandynawii z chłodnym frontem atmosferycznym. Z zachodu napływać będzie ciepła masa powietrza zwrotnikowego-morskiego o równowadze stałej ■ Koszmarne noce, znane nie tylko z horrorów, przeżywają mieszkańcy budynków w pobliżu dawnego Intermarche. Opustoszały sklep, a wokół wielki pusty plac to sceneria, która sprzyja różnym możliwościom. Na pierwszy plan wysunęli się jednak młodzi "mistrzowie kierownicy", którzy zaanektowali pusty parking i prawie każdej nocy urządzają tam sobie autocross. Lokatorzy pobliskich osiedli nie mogą przez to spać i choć zgłosili sprawę na policję, przeżywają koszmarną noc. Napisali do naszej redakcji ■ Z uwagi na upalną pogodę od kilku dni wzrasta zagrożenie pożarowe w lasach. Wilgotność ściółki leśnej utrzymuje się na poziomie 10 %, co oznacza, że nawet najmniejszy bodziec cieplny (iskra, rozgrzany układ wydechowy pojazdu, rzucony niedopałek papierosa) może wywołać pożar. Apelujemy o ostrożność podczas pobytu w lesie. W razie pożaru prosimy o powiadomienie straży pożarnej pod nr 998 lub 112 ■ W dniu wczorajszym w okolicach promenady, plaży został zgubiony telefon Samsung S8 uczciwego znalazcę proszę o kontakt 575487733 Przewidywana nagroda! ■ Nowy prezes ZMPSiŚ SA. Rada Nadzorcza Spółki Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA na posiedzeniu w dniu 17 czerwca br. powołała Pana Krzysztofa Urbasia na stanowisko prezesa zarządu. Nowy prezes swoje obowiązki obejmie z dniem 1 lipca br. - informuje Monika Woźniak-Lewandowska Specjalista ds. komunikacji i PR ■ Rozpoczęła się akcja protestacyjna związków zawodowych, które działają w Morskiej Służbie Poszukiwania i Ratownictwa. Powodem oflagowania siedzib są między innymi bardzo niskie zarobki. Jak powiedział nam jeden z pracowników, przedstawiciel związków zawodowych SARu - Jesteśmy jedyną grupą pracowniczą, która dotyka wręcz dyskryminacja, bo za każdą godzinę bycia w gotowości by podjąć akcję ratowniczą dostajemy zaledwie 2 zł i 57 groszy. Jest to niezgodne z jakimikolwiek przepisami. Próbujemy rozmawiać z dyrekcją na ten temat od wielu miesięcy. A od lutego jesteśmy w sporze zbiorowym. Niestety od tego czasu dyrekcja nie znalazła czasu na rozmowę z nami ■ Certyfikat przyznawany jest tylko na jeden sezon. Otrzymują go kąpieliska, które spełniają wyśrubowane wymogi czystości środowiska. Ocena jest 3-etapowa – od aplikacji, przez weryfikację po losową międzynarodową kontrolę. Sprawdzane są głównie kryteria czystości i bezpieczeństwa. Kąpielisko musi być strzeżone a także wyposażone w środki pierwszej pomocy. Brany jest również pod uwagę klimat i przyjazność infrastruktury – podjazdy dla niepełnosprawnych czy tablice informacyjne. Ostatecznie o przyznaniu Błękitnej Flagi decyduje krajowe i międzynarodowe jury. Już od jutra od godziny 10, na kąpielisku pojawią się ratownicy by strzec Państwa bezpieczeństwa ■ Znaleziono jacht. Gdzie jest jego załoga? ■ Huśtawka dla dzieci niepełnosprawnych może być zagrożeniem dla innych użytkowników? Nawet zabawa na bezpiecznym placu może skończyć się wypadkiem. Przekonała się o tym dziewczynka, która postanowiła pohuśtać się na urządzeniu przeznaczonym dla dzieci niepełnosprawnych. Na miejsce przyjechało pogotowie ratunkowe ■ Agresja rowerzysty - uderzoną kobietę zabrało pogotowie. Zajście z udziałem czterech młodych rowerzystów i właścicieli posesji przy ulicy Rycerskiej miało bardzo nieoczekiwany przebieg. Najpierw jadący na rowerach nie chcieli ustąpić drogi samochodowi, potem jeden z nich wykazał się niepojętą agresją, w wyniku czego kobieta trafiła do szpitala ■ Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu ustalili i zatrzymali podejrzanego o spowodowanie uszczerbku na zdrowiu kobiety idącej promenadą. Mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania obrażeń ciała u pokrzywdzonej w wyniku rzucenia kamieniem oraz narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, tj. o czyn z art. 160 § 1 i art. 157 § 2 kk. Czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 3 ■ Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA zaprasza mieszkańców Świnoujścia na spotkania podczas, których przedstawi koncepcję budowy Głębokowodnego Terminalu Kontenerowego. Po prezentacjach eksperci będą odpowiadać na pytania zainteresowanych. Spotkania odbędą się: 9 czerwca, godzina 12.00 w Sali Teatralnej MDK przy ul. Matejki, 16 czerwca, godzina 12.00 w filii MDK na Warszowie przy ul. Sosnowej 18. Pierwsze spotkanie już w najbliższą niedzielę ■ Bez głosów sprzeciwu przy pięciu wstrzymujących się radni przyjęli uchwałę w sprawie metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia stawki tej opłaty ■ Rada Miasta uchwaliła nowe zasady przyznawania Bonu Seniora. Odtąd miejski Bon Seniora ma być wypłacany w formie świadczenia pieniężnego ■ 2 miliony 200 tysięcy złotych na projekty inwestycyjne oraz 200 tysięcy na tzw. projekty miękkie to kwoty zapisane w uchwale w sprawie ustalenia wysokości środków finansowych na Budżet Obywatelski Miasta, które przyjęła dziś Rada Miasta ■