░ Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Szczecinie Inspektorat w Świnoujściu poszukuje kandydatów do pracy. Wymagane wykształcenie: średnie. Miejsce pracy: ZUS Inspektorat w Świnoujściu ul. Piastowska 63. Więcej informacji na stronie: www.zus.pl lub u Kierownika Inspektoratu pod nr telefonu 91-382-38-02 ░

POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [06.01.2019, 09:17:14] • Świnoujście

Polacy coraz liczniej uczestniczą w Orszaku Trzech Króli. Dziś, po raz jedenasty orszak przejdzie ulicami polskich miast, także Świnoujścia

Polacy coraz liczniej uczestniczą w Orszaku Trzech Króli. Dziś, po raz jedenasty orszak przejdzie ulicami polskich miast, także Świnoujścia

fot. internet

Dziś Święto Objawienia Pańskiego, zwane popularnie świętem Trzech króli. Od ponad dekady, obchodom tego dnia towarzyszą barwne orszaki, które przemierzają ulice polskich miast. Już w ubiegłym roku, gdy inicjatywa Orszaku obchodziła dziesiątą rocznicę, Polska Agencja Prasowa przeprowadziła analizę jej popularności. Z badań wynika, że z roku na rok na ulice Polskich miast wychodzi tego dnia coraz więcej ludzi. W całym kraju liczba ta wyniosła w zeszłym roku ponad milion dwieście tysięcy osób. W samej tylko Warszawie do orszaku dołączyło ponad 80 tysięcy!

Miasta zaczęły prześcigać się w uatrakcyjnieniu Orszaku. Także w Świnoujściu barwna grupa nie tylko przechodzi ulicami. Nastrój buduje już zgromadzenie uczestników poprzedzające wymarsz, Przy kościele parafialnym NMP ”Gwiazdy Morza’ na ulicy Piastowskiej uczestnicy przypominają sobie słowa mówiące o drodze trzech króli, zwanych też mędrcami ze wschodu. Po drodze, na Placu Wolności na uczestników czeka scena i pomysłowo zaaranżowane jasełka czyli historia narodzin Jezusa w wykonaniu uczniów.

Wszystko odbywa się jeszcze wśród świątecznych dekoracji, obok choinki, przy dźwiękach kolęd. To ostatnia chwila by zatrzymać czas, powrócić do nastroju niedawnych, najpiękniejszych w roku świąt. Przypominamy, że świnoujskie uroczystości rozpoczną się dziś o godzinie 11.30 kiedy to w kościele NMP Gwiazdy Morza rozpocznie się Msza w Święta - informuje ksiądz Jakub Suszyński. Jak dodaje - po mszy odbędzie się przemarsz na Plac Wolności, gdzie będzie miał miejsce pokłon Trzech Króli, życzenia noworoczne, kolędowanie i posiłek dla wszystkich!

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 32, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 32

Gość • Poniedziałek [07.01.2019, 13:01:52] • [IP: 109.243.209.**]

23:51 - Ha, ha, dobre, nieźle trafione.

Gość • Niedziela [06.01.2019, 23:51:54] • [IP: 31.0.40.***]

Szanowni Lewacy, Ateiści, Marksiści i Poganie ! Przecież możecie również świętować 1 maja czy czy w dniu rewolucji leninowskiej albo 1 dniu wiosny. Rozumiemy, że wiara chrześciańska umacnia naszą jedność co was boli ale nikt wam nie zabrania świętowania czarnych marszów czy palenia świeczek w Andrzejki

sitting bull • Niedziela [06.01.2019, 19:14:14] • [IP: 176.221.123.***]

Gusła, gusła gusła, wszystko na pokaz pod publiczkę zebrały się głodomory bo darmową zupę dawali.

Gość • Niedziela [06.01.2019, 17:23:31] • [IP: 5.173.137.*]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Niedziela [06.01.2019, 17:11:13] • [IP: 164.127.221.***]

16:26 - Juz czytałem rózne dziwne wytłumaczenia tego, dlaczego ludzie wyrażają swoja wiarę, np.niedawno ktoś napisał, że ze szkół sciągają, co jest absurdalne, bo tego tematu w ogóle nawet nie ma w szkołach. Po prostu Kościół ma oparcie w rodzinach, więc i dzieci są. Byli przede wszystkim dorośli, a jak napisałem:" w trakcie przemarszu { ! } pochód wydłużał się"(dodam że do linii ul.Chrobrego było to widać)- pewnie ludzie sobie wyliczali, kiedy skończy się Msza w Gwieździe Morza, a sami byli na Mszach wcześniej w swoich parafiach- ja tak zrobiłem. Ludzie wcześniej najpierw dotarli na miejsce - co pochłonęło czas, potem szli 1-kilometrowym marszem, śpiewali kolędy, bili brawo dla Księdza i prezydenta, MW, dzieci - i to wszystko, by uspokoic swoje sumienie, tłumaczysz grochówką?! Współczuję ci.

Gość • Niedziela [06.01.2019, 16:26:40] • [IP: 5.173.137.**]

pochód szpitala psychiatrycznego

Gość • Niedziela [06.01.2019, 16:26:20] • [IP: 176.221.113.**]

Super inicjatywa. Coraz więcej ludzi chodzi. Na pewno są jeszcze grzesznicy którzy mogli uczestniczyć a tego nie zrobili. Trzeba się modlić za ich nawrócenie.

Gość • Niedziela [06.01.2019, 16:26:16] • [IP: 37.8.215.***]

pelny plac bo za darmo jesc dawali.

Gość • Niedziela [06.01.2019, 15:57:12] • [IP: 164.127.221.***]

14:09 --aha, dodam dla nieznających gadżetów Orszaku, że głównym rekwizytem jest korona z barwnego kartonu, nakładana na głowę (na czapki). Stąd to koronowanie przez ks. Superlaka prezydenta Żmurka, a na scenie któryś z mężczyzn odgrywających role 3 mędrców wywołał ten temat, bo gdy Żmurek był juz zapowiadany jako mówca, jeden z medrcow zawołał;" Nie ma Pan Korony" - więc prezydent wytłumaczył się, że zabrakło, wobec czego ks. Superlak nałożył Zmurkowi koronę, co dało okazje stojącemu z tyłu paziowi Sujce, by ten koronował księdza własną koroną. Rozbawiła ta scena zebranych, nawet zerwały się oklaski. Żmurek oznajmił:" Policzyłem: za cztery Orszaki zbierzemy się tu, na tym wyszydzanym czasem jako betonowy placu i będziemy się cieszyć z tunelu!" - Żmurek dość długo przemawiał, ale najważniejsze były śpiewane kolędy i kilka ciekawych teologicznie myśli wypowiedzianych przez ks. dziekana...No a potem grochówka wojskowa... A fotoreporter Iswinoujscie też był koronowany, widziałem go z aparatem i korona na głowie

Gość • Niedziela [06.01.2019, 15:37:29] • [IP: 88.156.235.***]

lewakow prosimy do marszu obok z.. Burger Kingiem i King Kongiem:)

Gość • Niedziela [06.01.2019, 14:31:04] • [IP: 77.252.46.**]

To nie mogli tak zrobić, żeby nie iść, tylko zrobili tak, że poszli?

Gość • Niedziela [06.01.2019, 14:09:35] • [IP: 109.243.209.**]

...Ulicami Świnoujścia przeszedł 3 raz. Byłem, widziałem, brałem udział. Na poczatku wydawało mi sie, że było mniej osób niż rok temu, ale najwidoczniej potem dochodziły kolejne rodziny czy osoby z Mszy św. w innych parafiach, bo w trakcie przemarszu pochód wydłużał się, miał ok.140 m długości (np.w jednym momencie na ul. Chrobrego od skrzyżowania Boh. Września do skrzyż. z A.Krajowej. Gdy ujrzałem, że idący w Marszu zapełnili cały Beton Plac, to stwierdziłem: w jednym z najmniej religijnych miast w Polsce mamy wynik świetny jeśli chodzi o liczebnośc, utrzymujący sie od pierwszego Marszu. A w kwestii klimatu i stylu tez było znakomicie, bo ze sceny na Beton Placu przemawiał znany z luźnego, ale nie pozbawionego głebi duchowej stylu dziekan, ks. Superlak, którego nazwisko, nietypowe, harmonizuje z ciekawym, nasyconym specyficznym humorem stylem mowy. Przemawiał Żmurek, akcentował osiągnięcie, jakim jest tunel w budowie, nie miał korony, więc koronował go sam ks.Superlak, ludzie bili brawo.

Gość • Niedziela [06.01.2019, 14:09:17] • [IP: 80.245.188.**]

Orszak Trzech Króli w Świnoujściu ulicami miasta jest po raz trzeci a nie jedenasty. Pomijając propagandę uważam, że bardzo dobrze, że są organizowane takie imprezy.

Gość • Niedziela [06.01.2019, 14:02:41] • [IP: 92.42.119.***]

Co za bzdura Tępy Polak uczestniczy w barbarzyńców święta ten wasz Jezus jak allah do d...

Gość • Niedziela [06.01.2019, 13:23:20] • [IP: 176.221.122.***]

Dzikusy.

Gość • Niedziela [06.01.2019, 12:29:01] • [IP: 178.235.179.***]

Doprawdy ?

to są te elity postępowe: • Niedziela [06.01.2019, 12:14:25] • [IP: 109.243.209.**]

10:18:53] • [IP: 176.221.123.*** - Tak, tak prawił słynny Rysiek z Nowośmiesznej, wg którego też prawda jest inna w zakresie historii Polski, bo wg niego zamach majowy był w 1935 roku. Ale co do Trzech Mędrców zwanych Królami, to wszystkich przebił niejaki rozgadany o sprawach kościelnych niejaki poseł Myrcha, cytat:" – Kacper, Belzebub i Melchior. I Baltazar – mówił Arkadiusz Myrcha, poproszony w programie „Gość poranka” przez Adriana Klarenbacha o wymienienie imion Trzech Króli".

Gość • Niedziela [06.01.2019, 11:43:13] • [IP: 178.235.178.**]

Lewacy!! Nie podoba się wam to nie. Emanujecie TOLERANCJA. Gdzież ona jest ? Objawila sie wasza obłuda.Wspaniałe i radosne widowisko.Makron na was czeka.

Gość • Niedziela [06.01.2019, 11:40:45] • [IP: 95.40.234.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Niedziela [06.01.2019, 11:28:37] • [IP: 94.254.233.**]

Szlachetny gest! Życzę dużo zdrówka dla naszej pięknej Olgi.

Gość • Niedziela [06.01.2019, 11:14:28] • [IP: 178.235.185.**]

A to jeszcze komuś Wiara kojarzy się z kościołem ?

Gość • Niedziela [06.01.2019, 10:58:10] • [IP: 80.245.188.***]

Aktualne znaczenie malowanych na drzwiach liter KMB: Kaczyński, Macierewicz, Brudziński. Chyba każdy powitałby serdecznie takich gości, racząc ich czym chata bogata.

nie_polityczny • Niedziela [06.01.2019, 10:42:40] • [IP: 178.235.190.***]

XXI wiek na swiecie... a u nas ciemnogrod...

Gość • Niedziela [06.01.2019, 10:33:31] • [IP: 178.235.177.**]

niechaj łażą

Gość • Niedziela [06.01.2019, 10:18:53] • [IP: 176.221.123.***]

rysiek mówił że sześciu ich było.

Oglądasz 1-25 z 32
■ WOJSKO: 19 marca, w godzinach wieczornych były przeprowadzane zajęcia taktyczne w lesie na terenie obiektu wojskowego Karsibór. Podczas zajęć stosowano środki pozoracji. Użyte zostały świece dymne, które generują dym nietoksyczny i nieszkodliwy, a ich użycie nie stanowi zagrożenia dla zdrowia. Ćwiczenia tego typu prowadzone są cyklicznie, kilka razy w ciągu roku. Wzięło w nich udział ponad dwudziestu żołnierzy. Żaden z nich nie zgłaszał po zajęciach problemów ani dolegliwości - tłumaczy kmdr ppor. Grzegorz Lewandowski Rzecznik Prasowy 8. Flotylla Obrony Wybrzeża ■ Prom Karsibór uciekł z przeprawy! Nad wodą unosił się trujący opar! Zobacz film! ■ Niemiecki wymiar sprawiedliwości łaskawy dla sprawców napadu na taksówkarza ze Świnoujścia? ■ Córki odebrały testament matki zapisany na kartkach romansu. Ta książką niczym list w butelce po latach, wędrówki po falach życia trafiła w końcu do adresata. Mówi się, że takie historie zdarzają się tylko w hollywoodzkich produkcjach, jednak jedna z nich zdarzyła się w Świnoujściu. Tuż po naszej publikacji, w której opisaliśmy wzruszający temat testamentu anonimowej kobiety, która na kartkach książki kieruje ostatnie słowa do sowich najbliższy ma swój ciąg dalszy ■ Wojciech Zyska o Wolińskim Parku Narodowym: Na tle Wyspy Wolin to przysłowiowa „kość w gardle”. Pozostawiam park w dobrej kondycji. Odchodzę z podniesioną głową, dziękując jednocześnie wszystkim za współpracę i pomoc na rzecz ochrony tego parku – pisze w pożegnalnym liście dr inż. Wojciech Zyska, odwołany właśnie dyrektor Wolińskiego Parku Narodowego ■ „Do trumny ubierzcie mnie na różowo”. Wzruszający list pacjentki zapisany na kartkach książki ■ To Świnoujście rozpętało aferę międzynarodową. Komisja Europejska uruchomiła wobec Polski procedurę naruszenia unijnego prawa. Uruchomiona wobec Polski procedura naruszenia unijnego prawa dotyczy konfliktu z 2017 roku, kiedy świnoujski strażnik miejski spektakularnie zatrzymał niemieckie autobusy UBB na granicy. Chodzi o dostęp do międzynarodowego rynku usług autokarowych i autobusowych. Rąbka tajemnicy uchyliła nam Komisja Europejska ■ Trwają prace nad uchwałą krajobrazową, zwaną też kodeksem reklamowym. Będzie to dokument porządkujący przestrzeń publiczną miasta. Wprowadzi zasady i warunki umieszczania reklam, urządzeń reklamowych oraz małej architektury i ogrodzeń na terenie całego Świnoujścia ■