POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [10.01.2019, 23:27:16] • Świnoujście

Po awarii „Bielik IV” wyłączony z eksploatacji nawet na trzy tygodnie

Po awarii „Bielik IV” wyłączony z eksploatacji nawet na trzy tygodnie

fot. iswinoujscie.pl

I tak może być nawet przez najbliższy miesiąc. Niestety, Żegluga musi czekać na serwis z Finlandii. To informacje, które przekazał nam dziś dyrektor Żeglugi Świnoujskiej Paweł Szynkaruk. Jak poinformował, już dziś w Świnoujściu byli inspektorzy Urzędu Morskiego Szczecin. Na pełną treść ich raportu musimy poczekać jednak dla załogi najważniejsze są ustalenia odnośnie jej zachowania w trakcie feralnego rejsu, A te już znamy.



Na przeprawie „Warszów” mamy jeden prom mniej w dyspozycji. Po analizie dostępnych relacji oraz zapisów urządzeń promu, inspektorzy podkreślili, że załoga zachowywała się w sytuacji zagrożenia wzorowo, a wszystkie manewry promu i działania załogi pokładowej były bez zarzutu.

Na uznanie zasłużyli zwłaszcza kapitan promu Arkadiusz Kosecki oraz pierwszy mechanik na „Bieliku IV” Dionizy Gleba. To ich opanowanie i wyważone decyzje zapobiegły znacznie większym stratom. Nie po raz pierwszy w historii żeglugi promowej przez Świnę zawodzi sprzęt i gdyby nie fachowcy, którzy go obsługują, pasażerowie wychodzą bez szwanku.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 41, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 41

Gość • Sobota [12.01.2019, 08:51:45] • [IP: 77.252.46.***]

13:46:29 - Hokus-pokus, czary-mary, Twoja stara, to Twój stary. Wielka mi rzecz... Nie takie choroby się leczyło...!

Qrczak • Sobota [12.01.2019, 01:21:38] • [IP: 37.47.236.***]

Panie Kapitanie i pierwszy mechaniku - dobra robota panowie! Zimna krew i opanowanie, dziękujemy

Gość • Sobota [12.01.2019, 00:19:45] • [IP: 176.221.122.**]

Te promy z takim napędem na tą przeprawę nie powinny być dopuszczone ze względu bezpieczeństwa. ... a tym bardziej że przewożą ludzi. Ich napędy nie są bezpieczne (chodzi mi o zabezpieczenie mocy potrzebnej do utrzymania ich manewrowości w sytuacji kryzysowej ) . ... jeden silnik to za mało (proszę się zapytać osób z branży - redaktor może się wykazać) . To już poprzednie promy ' WOLIN" , " MIELIN " i " UZNAM " pod tym względem były bezpieczniejsze bo posiadały dwa silniki z linią wałów dla każdego - nie mówimy teraz o ich ładowności. Ponoć pomysł tych pędników był prototypowy i powstał tylko pod te promy - tutaj też redaktor ma pole do popisu i może się wykazać. Od samego początku było wiadomo, że pod względem bezpieczeństwa te rozwiązanie jest bardzo wątpliwe - znowu dla redaktora duże możliwości. Tam przy tym projekcie jest dużo ciekawych tematów z tym związanych. ... ;).

Gość • Piątek [11.01.2019, 19:43:07] • [IP: 89.0.194.**]

Wszystko co stare, wreszcie kiedys da ciala, taka jest kolei los,. ile to mozna zlom naprawiac? Dwa lata polityczni popaprancy czekac musza na wiercenia tunelu? W takim czasie, wszedzie w Europie powstaja nowe mosty do przepraw nie takiej smrodki jak Swina w Swinoujsciu. Czas, aby wszystkie promy zaczely sie sypac. To bedzie zaplata za taka gospodake dresiarzy w garniturach.

Gość • Piątek [11.01.2019, 19:04:06] • [IP: 37.47.149.*]

Kaaczki na wodzie nie potrafi puscic ale znawca... spod latawca

Gość • Piątek [11.01.2019, 18:58:26] • [IP: 37.47.149.*]

Ty jestes madry. Znasz sie tylko na zabawach reka..

Gość • Piątek [11.01.2019, 17:01:22] • [IP: 62.69.252.***]

14.43ip37ty jesteś wyjątkowo tępy człek tobie powinni dac premie za wpisy a potem udusić

Gość • Piątek [11.01.2019, 15:27:35] • [IP: 62.69.252.***]

Jeszcze cała załoga powinna dostać talon na k___e i balon a rodziny tygodniowy pobyt na bieliku 4 w kab.Cumownikow

Gość • Piątek [11.01.2019, 15:21:07] • [IP: 62.69.252.***]

Premie i wczasy pod grusza

Gość • Piątek [11.01.2019, 14:43:05] • [IP: 37.47.181.***]

Premie dla zalogi. Za szybka reakcje. I ze nikomu nic sie nie stalo!!

Gość • Piątek [11.01.2019, 13:50:48] • [IP: 83.8.115.**]

Co z trzema promami rano?

Gość • Piątek [11.01.2019, 13:46:29] • [IP: 188.146.229.***]

Gość • Piątek [11.01.2019, 10:49:21] • [IP: 77.252.46.**] To się pop prostu w głowie nie mieści❗❗❗ —A jakby akurat tamtędy przechodziła procesja❓❗ ˟̽ I WIDZISZ CO SIĘ DZIEJE JAK NIE WEŻMIESZ LEKU NA CZAS!. ..Piszesz nie na temat jak głupek.

Gość • Piątek [11.01.2019, 13:07:29] • [IP: 176.221.123.***]

jak zabraknie promów to wojskowe barki desantowe będą przewozić Ludzi wojsko już trenowało na przystani Warszów Bieliki a Holowniki wojskowe mogą zawsze Bielika doprowadzić do nabrzeża

Gość • Piątek [11.01.2019, 12:59:00] • [IP: 178.235.177.***]

do 08;53;18 inspektorzy podkreślili, że załoga zachowywała się w sytuacji zagrożenia wzorowo. Czytaj ze zrozumieniem Jak WÓL (czytaj maz krowy) pisze ze inspektorzy wypowiadają się o ZAŁODZE popaprańcu. Przepraszam za błędy popapraniec twojej osoby nie dotyczy

Gość • Piątek [11.01.2019, 12:09:21] • [IP: 83.8.122.***]

szyper tez moze byc kapitanem glabie nawet ty mozesz byc jak sobie kajjjjjak pozyczysz :)

Gość • Piątek [11.01.2019, 12:05:08] • [IP: 80.245.186.***]

Samoloty też spadają a podlegają większym restrykcjom i przepisom odnośnie srwisowania, remontów i kontroli. Wszystko ma prawo się zepsuć i nie wynika to z zaniedbań tylko często " złośliwości rzeczy martwych"i przyczyn od nas niezależnych. Dlatego nie czepiajmy się ludzi. Najważniejsze że nic się nikomu nie stało !

Gość • Piątek [11.01.2019, 11:56:52] • [IP: 92.42.119.***]

Wyrażnie pisze, że odstawienie promu to prawdopodobny miesiąc i żegluga musi czekać na serwis z Finlandii.Pytam się, dlaczego nie z Polski, czy zastosowany poziom techniki to jakieś szczyty rozwiązań? Przecież to tylko prom.Jestem z Morzem już 44 lata.Mechanik.Ręce opadają.Dlaczego nie buduje się mostu, obustronnie podnoszonego?Kliknijcie podobne hasło, zobaczycie piękne, funkcjonalne, nowoczesne rozwiązania.

Gość • Piątek [11.01.2019, 10:55:02] • [IP: 46.169.206.***]

NIE KAPITAN TYLKO ZWYKLY SZYPER

Gość • Piątek [11.01.2019, 10:49:42] • [IP: 83.8.122.***]

Dalej utrzymujcie firmę techmarin... I płaccie za pseudo remonty :)

Gość • Piątek [11.01.2019, 10:49:21] • [IP: 77.252.46.**]

To się pop prostu w głowie nie mieści❗❗❗ —A jakby akurat tamtędy przechodziła procesja❓❗ ˟̽

Gość • Piątek [11.01.2019, 10:24:30] • [IP: 62.69.252.***]

Dobrze że na holowniku akurat nie byli nagrzani bo rzadko się to zdarza

Gość • Piątek [11.01.2019, 09:33:34] • [IP: 188.146.109.**]

Dobrą robotę wykonał holownik i tyle!

Gość • Piątek [11.01.2019, 09:18:45] • [IP: 158.26.131.**]

A sztorm byl taki ze woda wlewala sie ze sledziami kominem...wszyscy padli a tylko oni z bosmanem pili spirytus...i to szklankami!

Gość • Piątek [11.01.2019, 09:07:18] • [IP: 79.186.49.***]

serwis ? po co warsztaty zegluga ma i zatrudnia fachowcow ?

Gość • Piątek [11.01.2019, 08:58:34] • [IP: 109.243.209.**]

04:43:06] • [IP: 37.47.173.** Ale nie napisałeś (bo taka jest poetyka wpisów na forach, że sie raczej narzeka), iz Żmurek juz kilka lat temu (2? 3?4?) wprowadził udrażnianie przeprawy za pomocą często dołączanego trzeciego promu. To bardzo poprawiło płynność przepraw. Podjął więc decyzję Żmurek poniesienia większych kosztów przeprawy - to bardzo mu się chwali i na pewno to wpłynęło na decyzję wybrania go ponownie, choć ja osobiście od tego się uchyliłem, czekałem na 2. turę.

Oglądasz 1-25 z 41
■ W kwietniu br. zgubiłam złoty pierścionek wysadzany drobnymi diamencikami. Pierścionek stanowi dla mnie dużą wartość sentymentalną. Uczciwego znalazcę bądź osoby, które mogą pomóc w odzyskaniu pierścionka proszę o kontakt pod nr telefonu 50-163-86-99. Przewidywana cenna nagroda. ■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność poinformować, że w dniu 22 czerwca (sobota) o godz. 14:00 w Bibliotece Głównej (ul. Piłsudskiego 15) odbędzie się spotkanie, poświęcone Theodorowi Fontane. Spotkanie organizuje Koło Przyjaciół Zamków i Ogrodów z Marchii, z siedzibą w Berlinie, które w ten sposób zamierza uczcić 200-lecie urodzin autora książki „Meine Kinderjahre”. Dziecięce lata Theodor Fontane spędził w Świnoujściu, stąd pomysł na spotkanie rocznicowe w naszym mieście. Językiem uroczystości będzie wyłącznie język niemiecki, a weźmie w niej udział m.in. znana aktorka monachijskiego teatru, Pani Christine Hammacher- Möller, która przeczyta fragmenty cytowanej książki. Wszystkich zainteresowanych osobą i twórczością Theodora Fontane (a nie zrażonych barierą językową spotkania) serdecznie zapraszamy w sobotę do Biblioteki. Wstęp wolny! ■
■ Z uwagi na upalną pogodę od kilku dni wzrasta zagrożenie pożarowe w lasach. Wilgotność ściółki leśnej utrzymuje się na poziomie 10 %, co oznacza, że nawet najmniejszy bodziec cieplny (iskra, rozgrzany układ wydechowy pojazdu, rzucony niedopałek papierosa) może wywołać pożar. Apelujemy o ostrożność podczas pobytu w lesie. W razie pożaru prosimy o powiadomienie straży pożarnej pod nr 998 lub 112 ■ W dniu wczorajszym w okolicach promenady, plaży został zgubiony telefon Samsung S8 uczciwego znalazcę proszę o kontakt 575487733 Przewidywana nagroda! ■ Nowy prezes ZMPSiŚ SA. Rada Nadzorcza Spółki Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA na posiedzeniu w dniu 17 czerwca br. powołała Pana Krzysztofa Urbasia na stanowisko prezesa zarządu. Nowy prezes swoje obowiązki obejmie z dniem 1 lipca br. - informuje Monika Woźniak-Lewandowska Specjalista ds. komunikacji i PR ■ Rozpoczęła się akcja protestacyjna związków zawodowych, które działają w Morskiej Służbie Poszukiwania i Ratownictwa. Powodem oflagowania siedzib są między innymi bardzo niskie zarobki. Jak powiedział nam jeden z pracowników, przedstawiciel związków zawodowych SARu - Jesteśmy jedyną grupą pracowniczą, która dotyka wręcz dyskryminacja, bo za każdą godzinę bycia w gotowości by podjąć akcję ratowniczą dostajemy zaledwie 2 zł i 57 groszy. Jest to niezgodne z jakimikolwiek przepisami. Próbujemy rozmawiać z dyrekcją na ten temat od wielu miesięcy. A od lutego jesteśmy w sporze zbiorowym. Niestety od tego czasu dyrekcja nie znalazła czasu na rozmowę z nami ■ Certyfikat przyznawany jest tylko na jeden sezon. Otrzymują go kąpieliska, które spełniają wyśrubowane wymogi czystości środowiska. Ocena jest 3-etapowa – od aplikacji, przez weryfikację po losową międzynarodową kontrolę. Sprawdzane są głównie kryteria czystości i bezpieczeństwa. Kąpielisko musi być strzeżone a także wyposażone w środki pierwszej pomocy. Brany jest również pod uwagę klimat i przyjazność infrastruktury – podjazdy dla niepełnosprawnych czy tablice informacyjne. Ostatecznie o przyznaniu Błękitnej Flagi decyduje krajowe i międzynarodowe jury. Już od jutra od godziny 10, na kąpielisku pojawią się ratownicy by strzec Państwa bezpieczeństwa ■ Znaleziono jacht. Gdzie jest jego załoga? ■ Huśtawka dla dzieci niepełnosprawnych może być zagrożeniem dla innych użytkowników? Nawet zabawa na bezpiecznym placu może skończyć się wypadkiem. Przekonała się o tym dziewczynka, która postanowiła pohuśtać się na urządzeniu przeznaczonym dla dzieci niepełnosprawnych. Na miejsce przyjechało pogotowie ratunkowe ■ Agresja rowerzysty - uderzoną kobietę zabrało pogotowie. Zajście z udziałem czterech młodych rowerzystów i właścicieli posesji przy ulicy Rycerskiej miało bardzo nieoczekiwany przebieg. Najpierw jadący na rowerach nie chcieli ustąpić drogi samochodowi, potem jeden z nich wykazał się niepojętą agresją, w wyniku czego kobieta trafiła do szpitala ■ Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu ustalili i zatrzymali podejrzanego o spowodowanie uszczerbku na zdrowiu kobiety idącej promenadą. Mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania obrażeń ciała u pokrzywdzonej w wyniku rzucenia kamieniem oraz narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, tj. o czyn z art. 160 § 1 i art. 157 § 2 kk. Czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 3 ■ Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA zaprasza mieszkańców Świnoujścia na spotkania podczas, których przedstawi koncepcję budowy Głębokowodnego Terminalu Kontenerowego. Po prezentacjach eksperci będą odpowiadać na pytania zainteresowanych. Spotkania odbędą się: 9 czerwca, godzina 12.00 w Sali Teatralnej MDK przy ul. Matejki, 16 czerwca, godzina 12.00 w filii MDK na Warszowie przy ul. Sosnowej 18. Pierwsze spotkanie już w najbliższą niedzielę ■ Bez głosów sprzeciwu przy pięciu wstrzymujących się radni przyjęli uchwałę w sprawie metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia stawki tej opłaty ■ Rada Miasta uchwaliła nowe zasady przyznawania Bonu Seniora. Odtąd miejski Bon Seniora ma być wypłacany w formie świadczenia pieniężnego ■ 2 miliony 200 tysięcy złotych na projekty inwestycyjne oraz 200 tysięcy na tzw. projekty miękkie to kwoty zapisane w uchwale w sprawie ustalenia wysokości środków finansowych na Budżet Obywatelski Miasta, które przyjęła dziś Rada Miasta ■