POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [17.01.2019, 22:42:01] • Świnoujście

Sceny jak z filmu. Do nieprzytomnego mężczyzny musieli założyć ubrania ochronne

Sceny jak z filmu. Do nieprzytomnego mężczyzny musieli założyć ubrania ochronne

fot. iswinoujscie.pl

Wszyscy jesteśmy przyzwyczajeni do widoku ratowników medycznych podczas wykonywania ich pracy. Dlatego uwagę świadków czwartkowej interwencji z pewnością przykuły nietypowe ubrania pracowników. Białe kombinezony wyglądały dość spektakularnie, choć sama akcja nie wydawała się zbyt niecodzienna - z ulicy podjęto bezdomnego.

Interwencja miała miejsce około godziny 14.00 na ulicy Armii Krajowej. Zgłoszenie dotyczyło 65-latku, który był nieprzytomny i wychłodzony. Była to osoba bezdomna. Po przybyciu ratowników i straży miejskiej na miejsce okazało się, że mężczyzna musi zostać przewieziony do szpitala.

Sceny jak z filmu. Do nieprzytomnego mężczyzny musieli założyć ubrania ochronne

fot. iswinoujscie.pl

I tu pojawił się problem, ponieważ pacjent był tak zanieczyszczony, że przed przeniesieniem go do karetki pracownicy służb musieli założyć ubrania ochronne. Tak wyglądają najczęściej grupy policjantów czy zbierających dowody na miejscu zdarzenia ze skutkiem śmiertelnym.

W białych kombinezonach był ratownik medyczny oraz jeden ze strażników miejskich. Ostatecznie bezdomny mężczyzna został odwieziony do szpitala.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 54, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 54

Gość • Poniedziałek [21.01.2019, 00:01:14] • [IP: 5.184.249.***]

Ale ludzie błagam o jakim braku pomocy mówimy? Oni otrzymają pomoc, są przeznaczone do tego miejsca.. Mało tego pomogą im w znalezieniu pracy ale warunek jest jeden, nie mogą pić.. I dlatego właśnie nadal są na ulicy, a nie w ciepłych pokojach. Sami sobie wybierają ten los. Sama znam osobiście człowieka który z tej pomocy skorzystał pare lat temu.. I wiecie co? wyszedł na prostą, ma rodzine i dzieci. Ale chciał pomocy.. Przestał pić i wzial się za siebie. Oni tej pomocy nie chcą, wola łoić. . Każdy jest kowalem swojego losu.

Gość • Niedziela [20.01.2019, 19:04:37] • [IP: 37.47.154.***]

Dokładnie też nie żałuję, niech wezmą i z moich składek

Gość • Niedziela [20.01.2019, 15:02:29] • [IP: 5.172.238.**]

następna ofiara AMBER GOLD, te dziady z PO powinny płacic tym ludziom zasiłki do końca życia

Gość • Niedziela [20.01.2019, 06:46:57] • [IP: 185.13.106.***]

Mycie jak co rok dopiero w czerwcu w Bałtyku a tu dopadli kombatanta dobrej zmiany przed czasem dobrze się powodzi w kraju mlekiem i miodem płynącym nadwyżka potężna budżetowa po tanich kredytach z Chin.

Gość • Niedziela [20.01.2019, 01:06:10] • [IP: 5.174.214.***]

Polska to najgorszy kraj jeśli chodzi o warunki socjalne i pomoc ludziom, zapomogi itd. Masakra takia właśnie opinia jest jeśli się porozmawia z kim kto mieszka za granicą . W Polsce tylko dobrze żyją ludzie co mają pieniądze . Nikt nie i nteresuje sie ludzmi biednymi i potrzebującymi pomocy.

Gość • Sobota [19.01.2019, 23:32:28] • [IP: 178.238.246.**]

Błagam nie mieszajcie w to ''BOGA''dzisiaj żyjesz w dostatku, jutro możesz być na jego miejscu.zanim coś napiszecie to zastanówcie się co byście napisali, gdy by to był ktoś z waszych bliskich, siostra, brat, ciotka, matka ojciec, syn córka.Najważniejsze jest w życiu tak jak nauczał PAN JEZUS?kochaj bliżniego swego jak siebie samego.''Zapamiętajcie że to jest też człowiek taki jak my.Nie osądzajmy zbyt pochopnie. POZDRAWIAM

Gość21 • Sobota [19.01.2019, 19:27:39] • [IP: 92.42.113.***]

Kochana Eluniu, jestem ci bardzo zobowiązana za wszystko co robisz, kocham cię i Tatusia.

Gość • Sobota [19.01.2019, 10:59:15] • [IP: 31.0.81.**]

Wszyscy katolicy tak pięknie piszecie że " to człowiek i trzeba pomóc" hmmm zastanawia mnie jedno a gdzie księża? Bóg obmywał chorym stopy wiedz księża jako jego" pośrednicy" również powinni wyjść na ulicę i takim ludziom pomagać.Czesto przechodząc koło placu kościelnego widzę bezdomnych śpiących pod samym kościołem ani razu nie widziałem żeby jakiś duchowny chociaż kubek czegoś ciepłego podał tylko po służby dzwonią. Pięknie piszący pomagacie ? Czy ktoś z Was zaprosił taką osobę do domu pozwolił się umyć ubrać i ja nakarmił? NIE !! Każdy zakłamany katolik tylko pisze co trzeba zrobić ale chętnych żeby pomagać nie ma. Odważni dzwonią po służby i na tym się Wasza wiara kończy. Żenada

Gość • Sobota [19.01.2019, 07:50:58] • [IP: 178.235.181.***]

lump a bezdomny to dwie różne sprawy, można zadbać o czystość nie mając nawet grosika przy sobie a nachlać się i uświnić tylko dlatego że jest bezdomny i bezrobotny to żadne usprawiedliwienie!!

Gość • Piątek [18.01.2019, 21:00:57] • [IP: 178.238.249.**]

Skoro lump wybiera taki sposób na zycie to nie nalezy mu w tym przeszkadzać. Litościwi mogą go zabać do swojego domu, przytulić, napoić, dać komplet zapasowych kluczy i cieszyć jego towarzystwem. Pracy w Świnoujściu nie brakuje. równiez dla" bezdomnych". Bezpłatna opieka lekarska powinna być wyłącznie dla tych, którzy uczciwie pracują i opłacaja odpowiednie składki.

jestem na nie • Piątek [18.01.2019, 16:53:47] • [IP: 62.69.251.***]

Przecież nikt wam nie broni zadzwonić po taksówkę i ugościć lumpa w domu zamiast wzywać karetkę. Festiwal świętoszkowatych hipokrytów, kurła...

Gość • Piątek [18.01.2019, 16:19:37] • [IP: 31.1.163.***]

We wtorek byłam w Straży Miejskiej Pan obiecał że zajmie się ta sprawa miał po mojej wizycie sprawdzic co dzieje się z tym Panem widocznie nie znalazł czasu bo był zajęty zakładaniem blokad na koła.

Gość • Piątek [18.01.2019, 16:11:38] • [IP: 83.23.247.***]

A jak umarł Pan bogaty To mu nieśli wieńce, kwiaty Order dali mu po śmierci By mu złocił się na piersi A jak umarł chłop z fabryki Nie płakali, bo był nikim Odszkodowań nie ma wtedy Trumnę trzeba brać na kredyt A jak padło dziecko z głodu Nie ruszyło to narodu Dalej po bogaczu kwilił Taki to był nastrój chwili"

Gość • Piątek [18.01.2019, 15:50:26] • [IP: 157.25.154.***]

Pewnie że szkoda mi tych ludzi, jednak w większości sami wybierają sobie taki styl życia. Ostatnio zaczepił mnie gość w wieku ok.35-37lat prosząc o wsparcie! Facet kawał chłopa i mnie, emeryta prosi ? A do pracy to nie łaska, pracy jest mnóstwo, tylko tam w większości nie tolerują pijących i tu jest problem. Za komuny był obowiązek pracy, bezdomny był rzadkością !! Tym teraz lepiej żyć bezstresowo, jedyny problem to jak zdobyć forsę na kolejną nalewkę, zero rachunków i innych problemów !!Całe życie płaciłem składki, teraz jako pracujący emeryt płacę podwójnie, a chcąc zrobić badania trzeba prywatnie bo na fundusz mogę nie doczekać !! Najlepiej dostać się do więzienia, wtedy bez kolejki zrobią mi wszelkie badania !!

Gość • Piątek [18.01.2019, 15:13:24] • [IP: 89.64.63.*]

Chrystus obmywał stopy chorym.A wszyscy Wy co? To bardzo smutne.

Tea • Piątek [18.01.2019, 14:22:37] • [IP: 95.129.225.**]

Współczuję. ...ale to też człowiek i należy pomóc. Pozdrawiam pomagających

Gość • Piątek [18.01.2019, 13:47:15] • [IP: 37.47.173.**]

Bezdomni to tylko czubek góry lodowej Polaków, którzy z powodu biedy, braku pracy (nikt nie chce zatrudniać osób 50+), beznadziejności i zadłużenia, praktycznie nie istniejącej opieki społecznej, popadania z tych powodów w depresję, odbierają sobie w Polsce życie (ponad 10.000 samobójstw i prób samobójczych każdego roku) nie chcą być bezdomnymi. Bezdomność w Polsce to upodlenie człowieka i praktycznie wyrok śmierci. Polska nie ma obecnie nic wspólnego z cywilizowanym krajem. Polacy zarabiają miesięcznie tyle, ile Niemiec wydaje na utrzymanie psa. Bezdomność w Polsce to nie jest wybór ale konsekwencja bezprawia, gdzie Polaków zmusza się do zadłużania, żeby mogli w ogóle przeżyć.

Gość • Piątek [18.01.2019, 12:55:00] • [IP: 5.173.144.***]

Tak dla świadomości wszystkim tym których razi status tego człowieka. Czy długo potrzeba aby każdy z nich został bez środków do życia czyli popularnie mówiąc lumpem? Czy zapas gotówki jaki zgromadził jest niewyczerpany, a wystarczy parę potknięć w życiu a do tego choroba która nie pozwala funkcjonować w tym trybie jak teraz i już chwila moment i stajesz się bezdomnym tracąc wszystko

Gość • Piątek [18.01.2019, 12:43:17] • [IP: 178.238.240.**]

a z jakiego filmu

Gość • Piątek [18.01.2019, 12:25:59] • [IP: 178.238.253.**]

No tak, bezdomny leżący na chodnikuy, kojarzy nam się z filmem, paradoks naszych czasów.Tak przy okazji, kiedyś rozmawiałam z panią bezdomną, zniszczył ją tak zwany pożyczkodawca, bo udzielił jej kredytu 2500 zł z ściągał 5 lat tylko tak zwane odsetki, w końcu wyrzucił przy pomocy komornika z mieszkania, prawda drodzy mieszkańcy jakie to proste, stać się bezdomnym!

Gość • Piątek [18.01.2019, 12:07:48] • [IP: 80.245.177.***]

JA PŁACE PODATKI PRACUJE 30 LAT A U LEKARZA BYŁAM DZIĘKI BOGU TYLKO ZE TRZY RAZY W CIĄGU TYCH 30 LAT NIECH WEZMĄ Z MOICH SKŁADEK NIE ŻAŁUJĘ TEMU CZŁOWIEKOWI JAK I KAZDEMU KTO POTRZEBUJE ABY TYLKO WYZDROWIAŁ KOCHANI LEKARZE PIELEGNIERKI RATOWNICY I INNI Z TEOO RESORTU URATUJCIE TEGO CZŁOWIEKA JESTEŚCIE WIELCY, , , , , , , , , , ,

Gość • Piątek [18.01.2019, 11:40:24] • [IP: 92.42.115.***]

Nie ważne czy płaci?pomoc mu się NALEŻY od Państwa to JEST człowiek --LUDZISKA nie róbcie sensacji--należy się jak psu zupa.

Gość • Piątek [18.01.2019, 11:21:33] • [IP: 80.245.189.***]

Ogłosić żałobę w Świnoujściu w dzień pochuwku narodową.

Gość • Piątek [18.01.2019, 11:09:21] • [IP: 87.205.70.**]

Gdzie jest u Was szacunek dla drugiego człowieka.

Gość • Piątek [18.01.2019, 11:00:54] • [IP: 80.55.205.***]

No i teraz wyobraźcie sobie, że w czasie tej lumpen-opery wykrwawia się wasze dziecko, albo matka dostaje wylewu. A karetki ni hu-hu.

Oglądasz 1-25 z 54
■ Dyskusja nad projektem uchwały w sprawie zasad i trybu przeprowadzenia Budżetu Obywatelskiego zajęła radnym ponad półtorej godziny. Ostatecznie uchwała została jednogłośnie przyjęta ■ Po godzinie 9.00 rozpoczęły się obrady X sesji VIII kadencji Rady Miasta Świnoujścia. W proponowanym gramie obrad znalazły się m.in. uchwały wprowadzające zmiany do dotychczasowej sieci szkół publicznych w mieście oraz ustanowienia specjalnej strefy rewitalizacji na Warszowie ■ Jak informuje Wydział Edukacji Urzędu Miasta Świnoujście, dziś 24 kwietnia 2019 r. pracownicy Przedszkola Miejskiego nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi „Tęcza” przy ulicy Gdyńskiej w Świnoujściu zawiesili strajk. Tym samym placówka rozpoczęła normalną działalność. Od jutra 25 kwietnia 2019 r. normalną pracę rozpocznie również Przedszkole Miejskie nr 3 „Pod żaglami” przy ulicy Batalionów Chłopskich w Świnoujściu ■ 24 kwietnia 2019 roku (środa) o godz. 11.30 Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda weźmie udział w uroczystości podpisania umowy o dofinansowanie dla projektu „Rozbudowa Funkcjonalności Terminalu LNG w Świnoujściu” (Polskie LNG S.A.) ul. Ku Morzu 1■ Pogoda wymalowała nam wymarzone dni do spędzenia prawdziwie radosnych Świąt Wielkanocnych. Oby w blaskach słońca nie zginął prawdziwy sens tych Cudownych dni. Radosnych chwil w gronie najbliższych życzy wszystkim redakcja portalu iswinoujscie.pl ■ Na pamiątkę świętej nocy zmartwychwstania ogień zapłonął przed kościołem Chrystusa Króla ■ Ruszyły zapisy na 40 Maraton Świnoujście – Wolgast, 29 Półmaraton Wolgast oraz 4 Sztafetę Świnoujście – Wolgast ■ Niedziela Palmowa – to początek Wielkiego Tygodnia Postawiona w oknie domu chroni podobno przed uderzeniem pioruna. Rolnicy mieszali ją z ziarnem do zasiewu aby zapewnić sobie dobre plony, mamy dodawały dzieciom do śniadania aby te cieszyły się dobrym zdrowiem, zasuszona, czuwa nad szczęściem rodzin przez cały rok. Wszystko to jednak pod warunkiem, że dziś zostanie poświęcona. Palma wielkanocna nie jest jednak przedmiotem jakiegoś dziwnego kultu sama z siebie. Zasłużyła sobie na to gdy znalazła się pod stopami Chrystusa wjeżdżającego do Jerozolimy ■ Wielkanocne klimaty na Placu Wolności. Jechały do nas 800 kilometrów! To pierwszy taki jarmark wielkanocny w Świnoujściu. Zaproszenie do zaprezentowania swoich wyrobów nad morzem przyjęli twórcy z Krasnegostawu i okolic, miejscowości położonych między Lublinem, a Chełmie Lubelskim kilkadziesiąt kilometrów od granicy polsko-ukraińskiej. Grupę wystawców zorganizowała Luba Rakiewicz, dyrektor Artystycznego Stowarzyszenia Kosiw, która z dumą pokazuje ilustrowane publikacje o twórczości mieszkańców swoich rodzinnych stron ■ Strajk w oświacie. Informacja na godzinę 10.00 czwartek 11 kwietnia 2019. - ogółem strajkujących nauczycieli 253, w tym 28 w przedszkolach i 225 w szkołach - 401 dzieci/uczniów (bez gimnazjalistów, którzy przystąpili do egzaminów) będących pod opieką, w tym 338 w przedszkolach (razem z przedszkolem nr 10, w którym nauczyciele nie strajkują) i 63 w szkołach ■ PEC. W maju coroczna przerwa Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Świnoujściu informuje, że coroczna przerwa technologiczna w dostawie energii cieplnej do centralnego ogrzewania, wentylacji i ciepłej wody nastąpi 20 maja 2019 od godziny 00.00 do 24.00. Przerwa związana jest z koniecznością wykonania niezbędnych remontów źródła ciepła i sieci ciepłowniczych ■ Mieszkańcy Świnoujścia, którzy na co dzień zaopatrują się w pieczywo z piekarni przy ul. Monte Cassino czekała w sobotę rano niemiła niespodzianka. Ani w sklepie firmowym ani w żadnym innym na mieście nie dotarło zaopatrzenie od tego wytwórcy. Przyczyną była poważna awaria instalacji w piekarni. Tuż po północy pojawiły się tam wozy Straży Pożarnej i Pogotowie Ratunkowe. Ewakuowano pracowników firmy i mieszkańców posesji ■ Od 4 kwietnia. „Bielik” z Warszowa o 7.35. W związku z prośbami rodziców uczniów, Żegluga Świnoujska informuje, że od jutra, tj. czwartek 4 kwietnia 2019 r., na przeprawie promowej „Warszów”, prom z prawobrzeża (Warszów) będzie odbijał o godzinie 7.35, a nie o 7.40. Pozostałe godziny pozostają bez zmian ■ Odpowiedź na zarzuty jest już w Komisji Europejskiej ■ Spektakularne policyjne zatrzymanie samochodu na ulicy Daszyńskiego. Przeszukano auto, sprawdzano kierowcę i pasażerów. O co poszło? Policja milczy o przyczynach tej niedzielnej akcji ■ Rada Miasta jednogłośnie przyjęła uchwałę w sprawie poparcia środowiska nauczycielskiego ■ Zastępca prezydenta Paweł Sujka: "Po referendach, które odbywały się w Świnoujściu mogę powiedzieć, że praktycznie wszystkie placówki edukacyjne w mieście deklarują przystąpienie do strajku ■ Jeśli dojdzie do strajku nauczycieli to także dzieci w przedszkolach pozbawione zostana opieki ■ Astaldi nie chce zapłacić za gadżety. Miało być uroczyście i z gadżetami. Były tylko gadżety. Na 5 lipca ubiegłego roku miasto zaplanowało uroczyste podpisanie umowy o budowie tunelu pod Świną. Zamówiono 1000 breloczków i antystresowych gadżetów w kształcie czapki z daszkiem o wartości 9 tysięcy złotych. Uroczystość tego dnia się jednak nie odbyła, a umowy z firmą Astaldi w ogóle nie podpisano. Kto zapłaci za gadżety? ■ To miało być tylko legitymowanie, a skończyło się ujawnieniem przez policjantów narkotyków. Pod zarzutem posiadania i handlu zakazanych ustawą środków odurzających zatrzymany został 34-letni mężczyzna. Zgodnie z obowiązującą ustawą może mu grozić kara pozbawienia wolności do 10 lat ■ 19 marca, w godzinach wieczornych były przeprowadzane zajęcia taktyczne w lesie na terenie obiektu wojskowego Karsibór. Podczas zajęć stosowano środki pozoracji. Użyte zostały świece dymne, które generują dym nietoksyczny i nieszkodliwy, a ich użycie nie stanowi zagrożenia dla zdrowia. Ćwiczenia tego typu prowadzone są cyklicznie, kilka razy w ciągu roku. Wzięło w nich udział ponad dwudziestu żołnierzy. Żaden z nich nie zgłaszał po zajęciach problemów ani dolegliwości - tłumaczy kmdr ppor. Grzegorz Lewandowski Rzecznik Prasowy 8. Flotylla Obrony Wybrzeża ■ Prom Karsibór uciekł z przeprawy! Nad wodą unosił się trujący opar! Zobacz film! ■ Niemiecki wymiar sprawiedliwości łaskawy dla sprawców napadu na taksówkarza ze Świnoujścia? ■ Córki odebrały testament matki zapisany na kartkach romansu. Ta książką niczym list w butelce po latach, wędrówki po falach życia trafiła w końcu do adresata. Mówi się, że takie historie zdarzają się tylko w hollywoodzkich produkcjach, jednak jedna z nich zdarzyła się w Świnoujściu. Tuż po naszej publikacji, w której opisaliśmy wzruszający temat testamentu anonimowej kobiety, która na kartkach książki kieruje ostatnie słowa do sowich najbliższy ma swój ciąg dalszy ■ Wojciech Zyska o Wolińskim Parku Narodowym: Na tle Wyspy Wolin to przysłowiowa „kość w gardle”. Pozostawiam park w dobrej kondycji. Odchodzę z podniesioną głową, dziękując jednocześnie wszystkim za współpracę i pomoc na rzecz ochrony tego parku – pisze w pożegnalnym liście dr inż. Wojciech Zyska, odwołany właśnie dyrektor Wolińskiego Parku Narodowego ■ „Do trumny ubierzcie mnie na różowo”. Wzruszający list pacjentki zapisany na kartkach książki ■ To Świnoujście rozpętało aferę międzynarodową. Komisja Europejska uruchomiła wobec Polski procedurę naruszenia unijnego prawa. Uruchomiona wobec Polski procedura naruszenia unijnego prawa dotyczy konfliktu z 2017 roku, kiedy świnoujski strażnik miejski spektakularnie zatrzymał niemieckie autobusy UBB na granicy. Chodzi o dostęp do międzynarodowego rynku usług autokarowych i autobusowych. Rąbka tajemnicy uchyliła nam Komisja Europejska ■ Trwają prace nad uchwałą krajobrazową, zwaną też kodeksem reklamowym. Będzie to dokument porządkujący przestrzeń publiczną miasta. Wprowadzi zasady i warunki umieszczania reklam, urządzeń reklamowych oraz małej architektury i ogrodzeń na terenie całego Świnoujścia ■