POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [06.02.2019, 19:57:19] • Świnoujście

Pną się mury na ogłoszenia?

Pną się mury na ogłoszenia?

fot. Sławomir Ryfczyński

Wracamy do tematu ścianek, które budowane są przy wejściu nad morze. Okazuje się, że ścianki powstają z powodu różnicy w wysokości terenu na styku toalet i ścieżki rowerowej na nowej promenadzie zdrowia.

Jak poinformował nas w odpowiedzi Mariusz Rabenda z Urzędu Miasta, budowane ścianki będą miały dwie funkcje. Z uwagi na różnicę terenu pomiędzy posadowieniem promenady (ścieżki rowerowej) na granicy styku z toaletą wynosząca 0,5 m (toaleta jest niżej niż planowana ścieżka rowerowa) projektant musiał zabezpieczyć skarpę przez obsuwaniem. Dodatkowo chcąc wykorzystać ścianki i nie stawić dodatkowych tablic wykorzystane zostaną jako miejsca ma powieszenie materiałów edukacyjnych, których to wykonanie i powieszenie nałożył na nas w ramach wymaganego pozwolenia Urząd Morski.

Pną się mury na ogłoszenia?

fot. Sławomir Ryfczyński

Odpowiedź budzi w nas trochę mieszane uczucia. Choć z punktu zabezpieczenia obiektu jest zapewne jedyny słusznym wyjściem. Możemy jednak również wnioskować, że inwestycja budowy toalet z przed lat nie bała pomyślana tak, by z czasem obok powstał inny obiekt, choćby taki jak promenada zdrowia, Stąd wynikająca różnica terenowa. A szkoda, że ktoś nie pomyślał wcześniej bo budynki toalet są na tyle estetyczne, że nie ma konieczności chować je za wysokim murem ogłoszeń.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 66, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 66

Gość • Sobota [09.02.2019, 00:00:50] • [IP: 109.243.209.**]

11:34:24] • [IP: 95.129.224.***] Przy tak ładnych toaletach" pójście siku" wygląda jak taneczny krok polonezu Kilara z filmu" Wajdy" Pan Tadeusz".

JUST ACT 447 • Piątek [08.02.2019, 17:32:32] • [IP: 80.245.178.***]

TO MA BYĆ PODOBNO KOPIA ŚCIANY ŚMIERCI Z OŚWIĘCIMIA PRZY KTÓREJ ROZSTRZELIWANO POLAKÓW. MA PRZYPOMINAĆ NIEMCOM O ZBRODNIACH JAKICH DOKONALI NA NARODZIE POLSKIM.

Gość • Piątek [08.02.2019, 11:34:24] • [IP: 95.129.224.***]

Bardzo dobrze się złożyło, że toalety będą trochę schowane. To nie są obiekty na pokaz. Trochę dyskrecji dla osób korzystających z toalety jest jak najbardziej wskazane. Nie musi cały tłum spacerowiczów patrzeć, jak idę siku.

Gość • Piątek [08.02.2019, 07:49:39] • [IP: 109.243.209.**]

13:39:07] • [IP: 37.8.215.** Nie każdy czyta każdy śmieć pojawiający się na forum, ja tego w ogóle nie widzialem. Po drugie doświadczenie uczy, że użycie świętych słów wcale nie świadczy o pobożności, a nawet przeciwnie, ponieważ przykazanie zabrania pochopnego, bezmyślnego używania ich, to wierzący tego unikają, zwłaszcza w tak szokujących zestawieniach. W ogóle niestety święte słowa, zwroty weszły mocno do języka potocznego, zauważalnie to funkcjonuje we Włoszech, u nas mniej, ale przecież użycie zwrotu np."Matko Boska", jak napisałem jest regularnie spotykane w mowie osób dalekich od wiary.Niestety też u tego prostackiego osobnika IP: 92.42.119.***. Takie rzeczy trzeba zgłaszać moderatorowi, nie korzystać ze sposobności, by głosić nauki, od razu: ciach i po sprawie.

Gość • Czwartek [07.02.2019, 21:51:32] • [IP: 37.8.215.***]

->07.02.2019, 16:44:58] • [IP: 92.42.119.**. Fakt braku możliwości u Waćpana czytania ze zrozumieniem wcale mnie nie dziwi. Trochę nawet współczuję Panu. Gdybyś Waść posiadał choć niewielką zdolność do odróżnienia tego co wypada, a co nie wypada napisać we wzajemnym kontekście to zanim odpowiedziałbyś mi w taki sposób jak poniżej, to wpierw puknąłbyś się palcem w czoło, spojrzałbyś w lusterko i wypowiedziałbyś te pierwsze zdanie ze swojego komentarza tylko w odniesieniu do liczby pojedynczej. Myślę, że teraz :" panimaju o co komon"

Gość • Czwartek [07.02.2019, 20:54:14] • [IP: 92.42.112.***]

RODO, chciało by sie cos napisac ale nie wypada ;(

Gość • Czwartek [07.02.2019, 20:08:37] • [IP: 5.173.152.***]

se mury prezydent na swoim postawi

Gość • Czwartek [07.02.2019, 19:06:16] • [IP: 92.42.119.***]

Ty gościu mondralinski ja go nie chcialam tak samo jak nie chciałam równouprawnienia a zostałam w to wkręcona i teraz chce odszkodowanie za postępowywanie"""wbrew mej woli. I co frędzelku

Gość • Czwartek [07.02.2019, 18:19:19] • [IP: 94.254.248.***]

chcieliście starego obecnego prezydenta ?? to teraz zamknijcie dupy !!

Gość • Czwartek [07.02.2019, 18:13:47] • [IP: 188.146.171.***]

wyrwac kibel z korzeniami

Gość • Czwartek [07.02.2019, 17:40:00] • [IP: 62.69.253.***]

Oni tej budowy nie skończą do końca wakacji hahaha. Kible za nisko ? Było trzeba się do nich dopasować z projektem a nie odwrotnie. Kto za to odpowiada ??

Gość • Czwartek [07.02.2019, 17:38:58] • [IP: 92.42.119.***]

Zbuduja i hu..."..i w dupie" MAJO " jak tp GODOJO NIEKTORE CÓRUNIE WŁAŚĆICIELI PROMENADOWYCH. A TAKA JESZCZE POWI ŻE SIE SAMA DOROBIŁA BO MA PRACE U TATUSIA BO MA INTERE. SIK

Gość • Czwartek [07.02.2019, 17:38:50] • [IP: 37.47.130.***]

przecież te konstrukcje świetnie zasłaniają śmierdzące kible. O co tyle hałasu

Gość • Czwartek [07.02.2019, 17:34:50] • [IP: 176.221.123.***]

Pasuje jak woł do karety. Ten kto ten projekt przyjął, może tylko woły pasać.

Gość • Czwartek [07.02.2019, 16:45:57] • [IP: 178.238.249.**]

Ładna według urzędników i Prezydenta to nie znaczy że ładna w opinii mieszkańców.

Gość • Czwartek [07.02.2019, 16:44:58] • [IP: 92.42.119.***]

Do 37.8.215 to ja ten komentator. Co poeta mjał na myśli. bo jest tak zagmatwany wpis ze nie panimaju o co komon

Gość • Czwartek [07.02.2019, 16:13:10] • [IP: 109.243.209.**]

"...że inwestycja budowy toalet z przed lat..." - pisze się" sprzed".

Cesarz betonu • Czwartek [07.02.2019, 15:14:13] • [IP: 94.254.232.**]

To będzie naprawdę ładna ścianka, proszę trzymać nerwy na wodzy.

Gość • Czwartek [07.02.2019, 15:04:06] • [IP: 77.88.191.***]

IP 167*** Tobie to już ten mocz chyba uciska na głowę (sądzę po wpisie) - Co tu i z czym ma związek PiS ?! Ziejesz tak nienawiścią że empatia jest ci obca - ważne tylko jątrzyć, wyzywać i obarczać winą innych, żałosny jesteś (zaznaczam że PiS jest mi obojętny)

Gość • Czwartek [07.02.2019, 14:57:05] • [IP: 77.88.191.***]

Rozumiem że gdzieś należy powiesić materiały edukacyjne ALE, czy niewidomy to wykonuje ?! PRZECIEŻ TO MASZKARA I TO W TAKIM MIEJSCU !! MYŚLCIE BUDOWLAŃCY - NIE PSUJCIE tej promenady takim g***wnem. Postawcie jakieś na prawdę ciekawe tablice które będą edukacyjne (wykonane estetycznie) A NIE TAKIE BADZIEWIE !! To wygląda jak MUR WIĘZIENNY !!

Gość • Czwartek [07.02.2019, 13:55:10] • [IP: 83.233.111.**]

co to jest czy to Nowy bunkier straszne okropne widok na morze zasloniety mamfantazje ale nijak nie moge nic sobie wyobrazic co to bedzie moze teznia slona woda a moze wodospad kto cos wie. ... pomsta do nieba

Gość • Czwartek [07.02.2019, 13:39:07] • [IP: 37.8.215.***]

"Panie Boże i Najświętsza Panienko co te sku...syny robią." To zdanie umieszczone na początku swojego komentarza napisał poniżej jeden z komentatorów. patrz :[06.02.2019, 21:24:54] • [IP: 92.42.119.***] Mieści ono w sobie emocje duchowe, osobowość, charakter i ogładę obywatelską osoby głęboko zaangażowanej w bieżące problemy miasta (sprawa murku przy toalecie publicznej) z bardzo głęboką wiarą katolicką. Jest to tak powszechne zestawienie i tak oczywiste dla prawie wszystkich tu komentujących, że nikt przede mną nawet tego nie zauważył - można by rzec : standard! Nie tak dawno odszedł do wieczności jeden z moich znajomych - był wyczulony na takie oto" kwiatki" jeszcze bardziej ostrzej jak ja - zwykł mawiać przy takich okazjach :" Czas umierać " - chyba ON teraz TAM czuje się lepiej. Zachęcam do refleksji wszystkich tych, których zastanowi choć trochę ten wpis jednego z komentatorów tego artykułu!

Gość • Czwartek [07.02.2019, 10:52:40] • [IP: 82.174.234.**]

Brawo barbara. WC za nisko. Kładka przesunięta. Przecież jesteś inżynierem od instalacji sanitarnych czyli od WC i nawet kibla nie umiesz dopilnować? Kto ci dał dyplom. Oddaj nagrody i pensje z um

Gość • Czwartek [07.02.2019, 10:35:33] • [IP: 23.226.237.*]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Czwartek [07.02.2019, 10:24:38] • [IP: 81.173.167.**]

Upieksza ten murek fotkami pisiorow, bo tylko do pisuarow te pyski sie nadaja. Na ich widok cisnienie na mocz automatyczne. To bedzie nastepny pomnik w wydaniu tych oszolomow.

Oglądasz 1-25 z 66
■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić na spotkanie autorskie z wybitnym twórcą – aktorem, satyrykiem, autorem – Panem Jackiem Fedorowiczem, który odwiedzi nas w dniu 18 lutego b.r. (poniedziałek) o godz. 17:00. Spotkanie poprowadzi warszawski dziennikarz – Pan Marcin Michrowski. Panowie porozmawiają m.in. o dwóch książkach Autora: „W zasadzie tak”(z 1975r.) i premierowej „Chamo Sapiens” (z 2018r.) Wszystkich miłośników Pana Jacka Fedorowicza zapraszamy do Biblioteki Głównej, ul. Piłsudskiego 15. Wstęp wolny! ■
■ Konsultacje zostaną przeprowadzone w dniu 18 lutego 2019 roku w formie spotkania Prezydenta Miasta Świnoujście z mieszkańcami Miasta w siedzibie Urzędu Miasta ul. Wojska Polskiego 1/5, sala nr 1 w godz. 14:00 -15:30 ■ W wyniku otwartego i konkurencyjnego naboru na stanowisko – Kierownik portu jachtowego, nie wpłynęła żadna oferta spełniająca wymagania formalne. Na powyższe stanowisko zostanie ogłoszony kolejny nabór ■ W związku z żałobą narodową, Gala Nagrody Prezydenta Miasta Świnoujście TRYTON 2018 odbędzie się w sobotę o godzinie 19.00. Miejsce pozostaje bez zmian – hotel Radisson Blu ■ „14” pensja dla wybranych, czyli Prezydent przyznał nagrody, bo… chciał? Cztery nagrody uznaniowe dostali w grudniu ubiegłego roku zastępcy prezydenta Świnoujścia, skarbnik miasta i sekretarz. Łącznie na kwotę ponad 27 tysięcy złotych. Odpowiedź Hanny Lachowskiej w sprawie uzasadnienia dla tak hojnych wyróżnień to… Najlepiej sami zobaczcie! W grudniu ubiegłego roku prezydent Janusz Żmurkiewicz przyznał nagrody uznaniowe czworgu pracowników Urzędu Miasta. Najwięcej, bo 7813 złotych dostała I zastępca prezydenta Barbara Michalska, II zastępca prezydenta Paweł Sujka – 6511 złotych. Skarbnik miasta Iwona Górecka-Sęczek – 7162 złotych, a sekretarz miasta Iwona Szkopińska – 5860 złotych ■ 15-letni wrocławianin został zaatakowany i pobity na ulicy. Zdarzenie rozegrało się na ulicy Grunwaldzkiej, na odcinku między PEC-em a C.H.Uznam. Kilkuosobowa grupa nastolatków najpierw zaczepiała, potem pobiła 15-latka. W piątek przed godziną 19.00 policja została wezwana do ulicznego pobicia. Radiowóz przyjechał na sygnale. Na miejscu policjanci zastali 15-latka pochodzącego z Wrocławia, który zgłosił, że został uderzony przez agresywnego nastolatka. Przyjechała również karetka, która odwiozła poszkodowanego chłopaka do szpitala. Tak jednak okazało się, że nie odniósł on poważniejszych obrażeń ■ Od 6 lutego do końca miesiąca obowiązuje zmiana organizacji ruchu na ulicy Barlickiego, na odcinku od przejazdu kolejowego przy straży pożarnej do wiaduktu OT Port. Ruch pojazdów będzie odbywał się tam wahadłowo, odcinkami, które będą przesuwane w miarę postępu robót. Zmiana organizacji ruchu jest związana z przygotowaniami do przebudowy ulicy Barlickiego i budowy wzdłuż niej ścieżki rowerowej. To zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo ■ Czy autobusy UBB wjadą na polską część wyspy Uznam? Komisja Europejska uruchomiła wobec Polski procedurę naruszenia unijnego prawa. Chodzi o dostęp do międzynarodowego rynku usług autokarowych i autobusowych. Czy tę historię mogły wywołać zdarzenia ze Świnoujścia z 2017 roku? ■ Pracownicy żeglugi martwią się o prom „Karsibór IV” ■ Gminny Program Wspierania Rodziny na lata 2019-2021 został, bez dyskusji na sesji przyjęty przez radnych. Projekt był wcześniej szeroko omawiany podczas posiedzeń stałych komisji Rady przez Gabrielę Poniedziałek-Petruk dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie ■