POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [06.02.2019, 08:42:40] • Świnoujście

Zbliżają się walentynki. Jak spędzą ten dzień Mieszkańcy Świnoujścia? Zobacz film!

Zbliżają się walentynki. Jak spędzą ten dzień Mieszkańcy Świnoujścia? Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Walentynki to czas obdarowywania się prezentami i wyznawania miłości. W związku z tym postanowiliśmy wyjść na ulice Świnoujścia i zapytać Mieszkańców, w jaki sposób spędzają ten wspaniały dzień.



Do dnia zakochanych nie zostało już wiele czasu. Wiele osób planuje go z dużym wyprzedzeniem, inni traktują jako zwykły dzień. Jak się okazuje, nie wszyscy będą świętować walentynki z najbliższymi.

Natomiast spora część zapytanych odpowiedziała, że spędzi walentynki nie z ukochanym, a z przyjaciółmi. Była to najczęściej padająca odpowiedź.

Są również tacy, którzy uważają, że powinno się kochać i obdarowywać przez cały rok, a nie tylko 14 lutego.

A w jaki sposób Wy spędzacie ten czas? Dajcie znać w komentarzach!

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 52, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 52

Gość • Piątek [08.02.2019, 17:23:00] • [IP: 94.254.233.**]

Hassan mistrz! Najlepszy kebab w mieście i Hassan zawsze uśmiechnięty. Pozdrawiam

Gość • Czwartek [07.02.2019, 15:13:42] • [IP: 109.243.251.**]

Hasan Pozdrawiam Cię serdecznie

Gość • Czwartek [07.02.2019, 14:52:06] • [IP: 92.42.118.***]

W naszym kraju powinniśmy obchodzić Noc Świętojańską, a nie jakiś tandetne walentynki!

Gość • Czwartek [07.02.2019, 12:54:28] • [IP: 109.243.209.**]

11:43- wpisz w Google: imię, nazwę" Kebab", Świnoujście.

Gość • Czwartek [07.02.2019, 11:43:56] • [IP: 80.245.188.**]

A gdzie ma stoisko lub lokal Pan Haasan ?

Gość • Czwartek [07.02.2019, 11:24:04] • [IP: 109.243.209.**]

Cofam pytanie o Kebab, łatwo go znaleźc przez Google wpisując imię i miasto - a pochwał na stronie tego Kebaba jest sporo, podkreśla się świeżość składników, jakośc i skład godny ceny.

Gość • Czwartek [07.02.2019, 11:19:00] • [IP: 109.243.209.**]

Obejrzałem filmik, sonda wśród mieszkańców była dokonywana wtedy, gdy pytano też o atrakcje w Świnoujściu, a więc (w 2 minucie) znów pojawiła się chyba najpiękniejsza kobieta miasta, ruda Pani (choć najpiekniejszą zawsze jest ta, którą kochamy - ale Ta ma filmowo-fotograficzną urodę i posiada urok, cos nie tak często spotykanego). Potem, gdy pojawiła się kobieta aktualnie samotna, za dziwne uznałem odpytywanie jej jak spędzi Walentynki, po pierwsze dlatego, że niby dlaczego je trzeba świętować? po drugie dlatego, że jeśli się nawet przyjmie logikę tego" święta", to niestosowne jest drążenie, jak świetuje Walentynki osoba samotna.A co do modelki, to przepraszam, ale ja odbieram jej wypowiedzi w kategorii materiału do komedii:" nie świętuję, bo mój chłopak jest daleko, w Brazylii, no i nie nałożyły się nam kontrakty". A na końcu wystąpiła dziwna para, padło wyznanie, które miało być smieszne" W Walentynki będę walił drinki... masz {do dziewczyny} coś do powiedzenia?" Dziewczyna:" Nie!"}; jej szef więc:"No!"

Gość • Czwartek [07.02.2019, 10:58:17] • [IP: 109.243.209.**]

No to gdzie ten Kebab, wymieńcie przynajmniej szeroko rozumiane okolice, nie ulice, bo chyba moderacja nie zezwoli.

Gość • Czwartek [07.02.2019, 09:03:24] • [IP: 80.245.189.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Czwartek [07.02.2019, 00:01:45] • [IP: 80.245.188.***]

A ja pójdę z rodzina na kebaba. Hasan pozdrowienia i zadbaj o nastrój przy stolikach na walentynki :))))

Gość • Środa [06.02.2019, 23:55:32] • [IP: 94.254.232.***]

Dajcie spokój z tymi walentynkami.

Smakosz • Środa [06.02.2019, 23:30:48] • [IP: 5.172.234.**]

Kolega box czi rolo Kolega jake sosy

Gość • Środa [06.02.2019, 23:19:59] • [IP: 37.47.137.***]

Gdzie Pan Hassan ma kebab

Gość • Środa [06.02.2019, 22:39:42] • [IP: 109.243.209.**]

Dodam do mojego postu jeszcze śmieśniejszą okoliczność: ten skopiowany tekst (19:49:04] • [IP: 80.245.189.*), przejęty przez stronę" Oblicza Kultury" jest skopiowany z Wikipedii. Ile jest warta Wikipedia pod względem faktograficznym i ocen, to już nawet absolwenci liceów wiedzą, nie tylko studenci, a nawet i co inteligentniejsi uczniowie podstawówek.

Gość • Środa [06.02.2019, 22:24:21] • [IP: 5.173.241.**]

Hasan Pozdrawiam Cię serdecznie !

Gość • Środa [06.02.2019, 21:38:00] • [IP: 109.243.209.**]

19:49 - Jest to (jak to się czesto zdarza na forach u ignorantów) skopiowany tekst ze strony" Oblicza Kultury" - nie jest to efekt wiedzy, studiów, prawdziwego studiowania tej kwestii, tylko skopiowanie, wraz z gotowymi tezami. Każdy, kto miał dobre studia wie, że aby cos naprawdę poznać i ocenić, trzeba opierac sie na różnych opracowaniach, a te powinny opierac się na źródłach.

Gość • Środa [06.02.2019, 21:13:05] • [IP: 93.94.188.***]

Spędzę z Kebabem od Hasana :)

Gość • Środa [06.02.2019, 20:12:47] • [IP: 95.48.76.***]

Hassan robi najlepszy kebab nie tylko w mieście ale i w całym zachodniopomorskiem, nigdzie tyle mięsa nie nakładają

Gość • Środa [06.02.2019, 19:49:04] • [IP: 80.245.189.***]

Walentynki (ang. Valentine's Day) to coroczne święto zakochanych przypadające 14 lutego. Jego nazwa pochodzi od imienia św. Walentego; 14 lutego ma on swoje święto w Kościele Katolickim. Mimo że patron święta jest katolicki, rodowód Walentynek (jak w przypadku wielu kościelnych świąt) wywodzi się od zwyczajów pogańskich – w tym wypadku ze starorzymskiego święta: Luperkalia*, które przypadało w zbliżonym terminie. Obchody Luperkaliów polegały głównie na poszukiwaniu wybranki serca np. przez losowanie jej imienia ze specjalnej urny. Chociaż współczesne święto zakochanych nie ma bezpośredniego związku z Luperkaliami, to jednak jest nadal kojarzone z takimi postaciami z mitologii jak Kupidyn, Eros, Pan czy Juno Februata.

Gość • Środa [06.02.2019, 19:11:29] • [IP: 37.8.230.***]

Hasan jak zawsze w dobrym nastroju :)

maxx • Środa [06.02.2019, 17:34:05] • [IP: 178.238.249.**]

Pozdrowienia dla Hasana. Robi najlepszy kebab w mieście,

Gość • Środa [06.02.2019, 17:31:20] • [IP: 176.221.123.**]

Walentynki z Ameryki? Komentującym polecam się douczyć historii. hehe

Gość • Środa [06.02.2019, 16:39:31] • [IP: 77.252.46.**]

Wszystko co złe idzie z Ameryki - i to Niby dzień zakochanych też od jankesów.Kobietę należy szanować cały rok

Gość • Środa [06.02.2019, 16:39:24] • [IP: 109.243.209.**]

13:12:33] • [IP: 5.174.215.*** Dlaczego zawsze odezwie się jakiś prostak?

Gość • Środa [06.02.2019, 15:20:35] • [IP: 31.1.80.***]

JA TO ŚWIĘTO MAM CODZIENNIE Z MOIM ULUBIONYM MŁOTKIEM NA BUDOWIE" WALE TYNKI" MURARZ. :(

Oglądasz 1-25 z 52
■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić na spotkanie autorskie z wybitnym twórcą – aktorem, satyrykiem, autorem – Panem Jackiem Fedorowiczem, który odwiedzi nas w dniu 18 lutego b.r. (poniedziałek) o godz. 17:00. Spotkanie poprowadzi warszawski dziennikarz – Pan Marcin Michrowski. Panowie porozmawiają m.in. o dwóch książkach Autora: „W zasadzie tak”(z 1975r.) i premierowej „Chamo Sapiens” (z 2018r.) Wszystkich miłośników Pana Jacka Fedorowicza zapraszamy do Biblioteki Głównej, ul. Piłsudskiego 15. Wstęp wolny! ■
■ Konsultacje zostaną przeprowadzone w dniu 18 lutego 2019 roku w formie spotkania Prezydenta Miasta Świnoujście z mieszkańcami Miasta w siedzibie Urzędu Miasta ul. Wojska Polskiego 1/5, sala nr 1 w godz. 14:00 -15:30 ■ W wyniku otwartego i konkurencyjnego naboru na stanowisko – Kierownik portu jachtowego, nie wpłynęła żadna oferta spełniająca wymagania formalne. Na powyższe stanowisko zostanie ogłoszony kolejny nabór ■ W związku z żałobą narodową, Gala Nagrody Prezydenta Miasta Świnoujście TRYTON 2018 odbędzie się w sobotę o godzinie 19.00. Miejsce pozostaje bez zmian – hotel Radisson Blu ■ „14” pensja dla wybranych, czyli Prezydent przyznał nagrody, bo… chciał? Cztery nagrody uznaniowe dostali w grudniu ubiegłego roku zastępcy prezydenta Świnoujścia, skarbnik miasta i sekretarz. Łącznie na kwotę ponad 27 tysięcy złotych. Odpowiedź Hanny Lachowskiej w sprawie uzasadnienia dla tak hojnych wyróżnień to… Najlepiej sami zobaczcie! W grudniu ubiegłego roku prezydent Janusz Żmurkiewicz przyznał nagrody uznaniowe czworgu pracowników Urzędu Miasta. Najwięcej, bo 7813 złotych dostała I zastępca prezydenta Barbara Michalska, II zastępca prezydenta Paweł Sujka – 6511 złotych. Skarbnik miasta Iwona Górecka-Sęczek – 7162 złotych, a sekretarz miasta Iwona Szkopińska – 5860 złotych ■ 15-letni wrocławianin został zaatakowany i pobity na ulicy. Zdarzenie rozegrało się na ulicy Grunwaldzkiej, na odcinku między PEC-em a C.H.Uznam. Kilkuosobowa grupa nastolatków najpierw zaczepiała, potem pobiła 15-latka. W piątek przed godziną 19.00 policja została wezwana do ulicznego pobicia. Radiowóz przyjechał na sygnale. Na miejscu policjanci zastali 15-latka pochodzącego z Wrocławia, który zgłosił, że został uderzony przez agresywnego nastolatka. Przyjechała również karetka, która odwiozła poszkodowanego chłopaka do szpitala. Tak jednak okazało się, że nie odniósł on poważniejszych obrażeń ■ Od 6 lutego do końca miesiąca obowiązuje zmiana organizacji ruchu na ulicy Barlickiego, na odcinku od przejazdu kolejowego przy straży pożarnej do wiaduktu OT Port. Ruch pojazdów będzie odbywał się tam wahadłowo, odcinkami, które będą przesuwane w miarę postępu robót. Zmiana organizacji ruchu jest związana z przygotowaniami do przebudowy ulicy Barlickiego i budowy wzdłuż niej ścieżki rowerowej. To zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo ■ Czy autobusy UBB wjadą na polską część wyspy Uznam? Komisja Europejska uruchomiła wobec Polski procedurę naruszenia unijnego prawa. Chodzi o dostęp do międzynarodowego rynku usług autokarowych i autobusowych. Czy tę historię mogły wywołać zdarzenia ze Świnoujścia z 2017 roku? ■ Pracownicy żeglugi martwią się o prom „Karsibór IV” ■ Gminny Program Wspierania Rodziny na lata 2019-2021 został, bez dyskusji na sesji przyjęty przez radnych. Projekt był wcześniej szeroko omawiany podczas posiedzeń stałych komisji Rady przez Gabrielę Poniedziałek-Petruk dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie ■