POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [07.02.2019, 08:58:47] • zachodniopomorskie

„Za kierownicą bez okularów korekcyjnych, czyli bez uprawnień”

„Za kierownicą bez okularów korekcyjnych, czyli bez uprawnień”

fot. Policja

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Wałcza, zatrzymali prawo jazdy 83 letniemu kierowcy, który potrącił pieszą prowadzącą rower przez przejście dla pieszych. Oprócz spowodowania kolizji drogowej, mężczyzna popełnił kolejne wykroczenie, prowadząc pojazd bez wymaganych uprawnień.

Wczoraj około godziny 11.00 w Wałczu na ulicy Kościuszki, doszło do potrącenia 72 letniej kobiety, która przeprowadzała rower przez przejście dla pieszych na drodze dwu jezdniowej. Kiedy policjanci przybyli na miejsce zdarzenia w rozmowie z 83 letnim kierującym usłyszeli, że nie widział on pokrzywdzonej.

Ponadto po sprawdzeniu dokumentu prawa jazdy okazało się, że oprócz spowodowania kolizji drogowej, mężczyzna popełnił kolejne wykroczenie, kierowania pojazdem bez wymaganych uprawnień. Jak się okazało 83 letni kierowca, może prowadzić pojazd tylko w okularach korekcyjnych.

Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy i skierowali wniosek do sądu o ukaranie. Ponadto 83 latek będzie skierowany na dodatkowe badania lekarskie, w celu sprawdzenia predyspozycji do kierowania pojazdami silnikowymi. 72 letniej kobiecie przechodzącej przez przejście dla pieszych na szczęście nic poważnego nie stało się. Doznała ona ogólnych stłuczeń.

Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę!

źródło: walcz.policja.gov.pl


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Zmarł ksiądz Andrzej Kamiński. Posługiwał w parafii Chrystusa Króla ■ Tir jechał prosto na Mercedesa Vana. W niedzielę 31 maja kwadrans przed godziną dziewiątą w miejscowości Rzeczyn koło Wolina na DK 3 tir ze Słowacji nagle zjechał na czołówkę na mercedesa ze Świnoujścia. W ułamkach sekundy kierowca mercedesa z żoną przeżył horror ■ Rada Miasta zdecydowała o kontynuacji w roku 2020 programu bezpłatnych szczepień przeciwko grypie ■ Rada Miasta pozytywnie zaopiniowała projekty zmian granic pasa technicznego i pasa technicznego od strony lądu. Projekty mają związek z planami budowy terminala kontenerowego ■ Dotychczasowy Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu st.bryg. mgr inż. Andrzej Lipiński kończy służbę. Uroczyste pożegnanie komendanta w związku z przejściem na emeryturę odbędzie się dziś. 28 maja. W pożegnaniu wezmą udział władze miasta ■ Prezydent miasta: "Mimo ograniczeń Świnoujście dysponuje obecnie dużą rezerwą miejsc dla dzieci, zarówno w żłobku jaki przedszkolach" ■ Kilka minut po godzinie 9.00 rozpoczęły się obrady XXXI sesji Rady Miasta. Posiedzenie odbywa się w trybie zdalnym ■ Mężczyzna jadący na rowerze uderzył w bok jadącego samochodu. W tym czasie nie było żadnej wolnej karetki na terenie naszego miasta! Po poszkodowanego przyleciał śmigłowiec LPR. Do groźnego wypadku doszło około godziny 17:30 na ulicy Grunwaldzkiej, na wysokości dawnego Novatora ■ W sezonie letnim 2020 r. każde przedszkole w miesiącach wakacyjnych pełnić będzie dyżur letni. PM nr 9 z powodu zaplanowanej termomodernizacji placówki swój dyżur pełnić będzie w PM nr 7. Liczba miejsc, ze względu na obostrzenia Głównego Inspektora Sanitarnego, jest ograniczona. Szczegółowych informacji udzielają dyrektorzy placówek. Informacje te zostały również zamieszczone na stronach internetowych Przedszkoli Miejskich ■ Od 25 maja: Będzie można prowadzić zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w klasach 1-3 szkoły podstawowej, Będzie można prowadzić konsultację z nauczycielami w szkołach dla maturzystów i uczniów 8 klas przede wszystkim z przedmiotów zdawanych na egzaminach ■