POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [07.02.2019, 08:58:47] • zachodniopomorskie

„Za kierownicą bez okularów korekcyjnych, czyli bez uprawnień”

„Za kierownicą bez okularów korekcyjnych, czyli bez uprawnień”

fot. Policja

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Wałcza, zatrzymali prawo jazdy 83 letniemu kierowcy, który potrącił pieszą prowadzącą rower przez przejście dla pieszych. Oprócz spowodowania kolizji drogowej, mężczyzna popełnił kolejne wykroczenie, prowadząc pojazd bez wymaganych uprawnień.

Wczoraj około godziny 11.00 w Wałczu na ulicy Kościuszki, doszło do potrącenia 72 letniej kobiety, która przeprowadzała rower przez przejście dla pieszych na drodze dwu jezdniowej. Kiedy policjanci przybyli na miejsce zdarzenia w rozmowie z 83 letnim kierującym usłyszeli, że nie widział on pokrzywdzonej.

Ponadto po sprawdzeniu dokumentu prawa jazdy okazało się, że oprócz spowodowania kolizji drogowej, mężczyzna popełnił kolejne wykroczenie, kierowania pojazdem bez wymaganych uprawnień. Jak się okazało 83 letni kierowca, może prowadzić pojazd tylko w okularach korekcyjnych.

Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy i skierowali wniosek do sądu o ukaranie. Ponadto 83 latek będzie skierowany na dodatkowe badania lekarskie, w celu sprawdzenia predyspozycji do kierowania pojazdami silnikowymi. 72 letniej kobiecie przechodzącej przez przejście dla pieszych na szczęście nic poważnego nie stało się. Doznała ona ogólnych stłuczeń.

Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę!

źródło: walcz.policja.gov.pl


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Szczecinie Inspektorat w Świnoujściu poszukuje kandydata do pracy. Wymagane wykształcenie: średnie. Miejsce pracy: ZUS Inspektorat w Świnoujściu ul. Piastowska 63. Więcej informacji na stronie: www.zus.pl lub w sekretariacie pod nr telefonu 91-382-38-00 ■
■ Po zmroku, kiedy ruch samochodowy w mieście nie jest już tak natężony, na ulice wyjeżdżają domorośli rajdowcy. Niespełnieni za dnia, wieczorami urządzają sobie wyścigi, często jadąc dwoma równoległymi pasami. Mieszkaniec, który napisał do redakcji iswinoujscie.pl, zastanawia się, gdzie w tym czasie są policjanci? ■ Nie uwierzycie. W Świnoujściu za korzystanie z toalety w jednym z lokali gastronomicznych można zapłacić nawet 20 złotych! Takie rzeczy tylko u nas! Świnoujście restauracja Azjan. Szok! – pisze nasz Czytelnik – Czy jego właściciele mają dość ludzi z zewnątrz i to taki straszak? Kiedyś przeżywaliśmy w Międzyzdrojach 5 złotych za kibelek w jakieś kawiarni, gdzie wszystko było na biało, ściany, fotele, stoły taki exclusive, a tu takie cacko 20 złotych toaleta – nie może wyjść z podziwu nasz Czytelnik ■ W niedzielny poranek Świnoujście wstrzymało oddech. Stanęły promy, ewakuowano mieszkańców przybrzeżnych domów, nawet pracownicy biura mariny-portu jachtowego musieli opuścić swoje miejsce pracy gdy 700 kilogramowy niewybuch przepływał 8.45 przez centrum miasta ■ Żegluga Świnoujska informuje, że do 31 sierpnia 2019 r. ogólnodostępna przeprawa promowa „Centrum” (popularne „Karsibory”) będzie czynna przez całą dobę siedem dni w tygodniu. Jednocześnie przypomina, że do 20 września 2019 r. przeprawę będą obsługiwały trzy promy ■