POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [07.02.2019, 08:58:47] • zachodniopomorskie

„Za kierownicą bez okularów korekcyjnych, czyli bez uprawnień”

„Za kierownicą bez okularów korekcyjnych, czyli bez uprawnień”

fot. Policja

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Wałcza, zatrzymali prawo jazdy 83 letniemu kierowcy, który potrącił pieszą prowadzącą rower przez przejście dla pieszych. Oprócz spowodowania kolizji drogowej, mężczyzna popełnił kolejne wykroczenie, prowadząc pojazd bez wymaganych uprawnień.

Wczoraj około godziny 11.00 w Wałczu na ulicy Kościuszki, doszło do potrącenia 72 letniej kobiety, która przeprowadzała rower przez przejście dla pieszych na drodze dwu jezdniowej. Kiedy policjanci przybyli na miejsce zdarzenia w rozmowie z 83 letnim kierującym usłyszeli, że nie widział on pokrzywdzonej.

Ponadto po sprawdzeniu dokumentu prawa jazdy okazało się, że oprócz spowodowania kolizji drogowej, mężczyzna popełnił kolejne wykroczenie, kierowania pojazdem bez wymaganych uprawnień. Jak się okazało 83 letni kierowca, może prowadzić pojazd tylko w okularach korekcyjnych.

Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy i skierowali wniosek do sądu o ukaranie. Ponadto 83 latek będzie skierowany na dodatkowe badania lekarskie, w celu sprawdzenia predyspozycji do kierowania pojazdami silnikowymi. 72 letniej kobiecie przechodzącej przez przejście dla pieszych na szczęście nic poważnego nie stało się. Doznała ona ogólnych stłuczeń.

Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę!

źródło: walcz.policja.gov.pl


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Fundacja Logos wynajmie od 01.09.2019r. lokal użytkowy (dawna Karpatka) z przeznaczeniem na bufet szkolny – sklepik. Informacje w sprawie wynajmu – tel. 91 – 321 23 66 – dyrektor Małgorzata Gołębiowska ■
■ 90-latek wypadł z balkonu. Sąsiedzi podczas snu usłyszeli wołanie o pomoc dochodzące od strony podwórka przy ulicy Marynarzy 7. Jak się okazuje, starszy mężczyzna wypadł z balkonu. Na miejsce przyjechali ratownicy medyczni i policjanci ■ Niedawno pisaliśmy, że lista darczyńców na komitet wyborczy Janusza Żmurkiewicza pokrywa się w części z tym których zwolnił z podatków. Dziś głos w sprawie zabrał sam Janusz Żmurkiewicz ■ Lista darczyńców na komitet wyborczy Janusza Żmurkiewicza pokrywa się w części z tą o firmach, które prezydent Świnoujścia zwolnił z podatku od nieruchomości i nie tylko – zauważa jeden z naszych Czytelników. Inni mieszkańcy zwracają uwagę na relacje prezydenta z właścicielami firm zwolnionych z podatku ■ Ruszył nabór wniosków o dofinansowanie zakupu wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym ■ Mężczyzna wpadł do kanału portowego. Wyszedł z niego o własnych siłach. Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę. Mężczyzna zagapił się i wpadł do wody. Wyszedł z niej o własnych siłach. Na miejsce przyjechała policja. Około godziny 1.30 przy przeprawie promowej Bielik, po stronie Warszowa, do wody wpadł mężczyzna. Dopłynął on do drabinek i wyszedł z wody o własnych siłach. Po tym, jak wydostał się na powierzchnię, na miejsce dojechała policja ■ Z Terminala w Świnoujściu PGNiG wyekspediowało już 5000 cystern z ładunkiem skroplonego gazu ziemnego (LNG). Największym odbiorcą LNG są stacje regazyfikacji obsługujące miejscowości, które nie mają dostępu do ogólnopolskiej sieci dystrybucji gazu ■ W ubiegłym roku z podatku od nieruchomości prezydent Janusz Żmurkiewicz zwolnił 7 firm. Bywały lata, kiedy przedsiębiorców, którzy skorzystali na takim zwolnieniu, było dwa razy tyle. W ciągu 10 lat z tego powodu do miejskiego budżetu nie wpłynęło ponad 7,5 mln złotych ■