░ Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Szczecinie Inspektorat w Świnoujściu poszukuje kandydatów do pracy. Wymagane wykształcenie: średnie. Miejsce pracy: ZUS Inspektorat w Świnoujściu ul. Piastowska 63. Więcej informacji na stronie: www.zus.pl lub u Kierownika Inspektoratu pod nr telefonu 91-382-38-02 ░

POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [17.02.2019, 19:14:58] • Świnoujście

Zapytaliśmy Mieszkańców Świnoujścia, jak podoba im się nasza Komunikacja Autobusowa. Zobacz film!

Zapytaliśmy Mieszkańców Świnoujścia, jak podoba im się nasza Komunikacja Autobusowa. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Czy podoba Wam się K.A. w Świnoujściu? Czy kierowcy są życzliwi? Co ewentualnie zmienilibyście? Na te pytania mieszkańcy miasta odpowiadali naszemu dziennikarzowi.



Zdecydowana większość użytkowników komunikacji miejskiej naszej miejscowości twierdzi, że wszystko jest idealne i niczego by nie zmienili. W autobusach jest czysto, kierowcy są w miarę uprzejmi i można się wszędzie dostać.

Nielicznym osobom nie podoba się połączenie między osiedlem Zachodnim, Posejdonem a Przychodnią „Grodek”. Jedna z tych osób nie wyraziła zgody na udostępnienie wizerunku. Według niej parę lat temu komunikacja funkcjonowała zdecydowanie lepiej niż dzisiejsza.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 48, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 48

Gość • Poniedziałek [25.02.2019, 19:52:44] • [IP: 176.221.122.***]

Pani Teresa wymiata

Gość • Sobota [23.02.2019, 11:58:06] • [IP: 37.47.170.**]

co byscie zmienili ?? nie wiem kto wymyslil rozklad jazdy chyba ten ktory w zyciu nie jezdzil komunikacja miejska. . jak to jest ze nie wazne czy z pod promu czy na os.zachodnim czy tez os.posejdon wszystkie autobusy jada jeden za drugim codzinnie a jescze lepiej w weekend jeden po drugim potem godzinna luka zamiast tak rozpisac rozklad zeby byla mozliwosc co dziesiec minut wsiasc w jakikolwiek autobus ktos powinien sie tym zajac bo to jest zenada jakas

Gość • Czwartek [21.02.2019, 19:17:27] • [IP: 176.221.123.***]

dokładnie niech jeżdżą wszyscy za darmo ! dlaczego np ja płacący za bilet mam stać kiedy 10 letnie dzieci siedzą wygodnie a przy próbie zwrócenia uwagi nieraz sypią sie bluzgi ?

Gość • Czwartek [21.02.2019, 10:41:16] • [IP: 91.233.18.***]

Ta Pani Tereska z fotki ładnie i modnie ubrana jak na starszą panią, i okularki twarzowe i ładnie się wysławia...tylko protezki koniecznie. Dużo zdrówka dla Pani.

Gość • Środa [20.02.2019, 18:08:14] • [IP: 188.146.232.*]

I ty będziesz stara nie bądź złośliwa, bo to szkodzi urodzie.Od dziś nie włączam tej strony.

Gość • Środa [20.02.2019, 17:13:37] • [IP: 95.222.31.***]

Pani ma racje jezdza stadami haha, no i kultura sie klania, .

quiz • Środa [20.02.2019, 12:11:13] • [IP: 176.221.122.***]

Czy autobus komunikacji miejskiej może wjechać na prom bielik ?? czy powinien korzystać z przeprawy promowej promem karsibór ??

Gość • Środa [20.02.2019, 09:09:27] • [IP: 178.235.191.***]

szkoda, ze nikt nikogo nie pyta jak się podoba BETONOWANIE Świnoujścia, drzewa są wycinane, a w to miejsce hotele i beton, miejsc wypoczynkowych brak, parkingu piętrowego, żeby zmniejszyć ilość samochodów w każdym kątku brak, ławeczek w stosunku do ilości Hotelów jak na lekarstwo.to są problemy do rozwiązania i to BARDZO pilnego

Gość • Wtorek [19.02.2019, 15:25:27] • [IP: 176.221.123.**]

Czy w autobusach trzeba grzać?

Gość • Wtorek [19.02.2019, 10:29:58] • [IP: 109.241.63.**]

Autobusy w Świnoujściu jeżdżą gęsiego, by nikt nie zarzucił zarządowi, że przy pomocy tylko jednego kierowcy i jednego autobusu przy rozkładzie jazdy raz na godzinę, ten jeden kierowca i autobus byliby w stanie teraz obsłużyć aż ponad 3 istniejące teraz linie. A to oznaczałoby pokaźne zwolnienia z pracy, redukcję floty i. .. samego zarządu. A tak jak za komuny, nie ma, że jeden kierowca przejedzie przez 15 minut całe miasto, zmieni w autobusie numerację, przejedzie kolejną linię przez 15 minut, itd... Teraz jeżdżą wszystkie naraz, by na pętli można było pewnie grać przez godzinę - do następnego kursu. Postkomunistyczny zarząd, to i postkomunistyczny rozkład jazdy i walka z problemami, jakich w normalnym mieści nigdy być nie powinno. Dowodem brak przychylności do pomysłu, by komunikacja taka była za darmo dla wszystkich. Mieszkańcy odległych dzielnic mają w ten sposób utrudniany dostęp do morza, by czasem nie przeszkadzali Niemcom w wypoczynku. Bo aut nie zaparkują, nie mają gdzie, święte wydmy oddali prywacie

Gość • Wtorek [19.02.2019, 01:17:55] • [IP: 176.221.123.**]

Do IP 123 widzę że masz własny Kodeks Drogowy. Współczuję ci musisz być nieszczęśliwy bo wszyscy w kolo ciebie to buraki. W ubliżaniu innym to jesteś mistrzem.

Gość • Poniedziałek [18.02.2019, 20:24:47] • [IP: 5.173.153.***]

bardzo żle rozplanowane godziny jazdy autobusu nr 2, po godzinie 15 nie jedzie w ogóle dwójka do promu, kto to wymyślił. W poprzednich latach było to dużo mądrzej przemyślane, trójka i czwórka to najlepsze rozwiązanie

Gość • Poniedziałek [18.02.2019, 19:12:29] • [IP: 178.238.253.**]

Babcia na focie odjazdowa a ust-korale nie do podrobienia,

Gość • Poniedziałek [18.02.2019, 18:48:29] • [IP: 178.238.246.**]

ROZKŁAD JAZDY jest do niczego autobusy jeżdżą jeden za drugim a później trzeba czekać 30 lub 40 minut wiadomo ze z centrum dojedzie się prawie wszędzie tylko trochę dłużej kto ten rozkład układał? Sami popatrzcie czy to ma sens aby autobusy jechały jeden za drugim a ludzie stoją na przystanku i marzną a po co autobus 6 jedzie przez Posejdon wystarczy aby jechał przez Moniuszki a zwłaszcza poza sezonem POMYŚLCIE !

Gość • Poniedziałek [18.02.2019, 17:54:25] • [IP: 31.0.84.**]

Przywrócić linie 3 i 4! Poprzednicy mają rację, autobusy jak jadą to wszystkie na raz, a potem długa przerwa...

Gość • Poniedziałek [18.02.2019, 15:54:27] • [IP: 37.8.230.**]

Wszyscy mieszkańcy miasta powinni jeżdzić darmo, w dużo biedniejszych miastach tak jest.Teraz jeżdża 3 starsze osoby Koszt jazdy nie zależy od ilości osób, a i tak jest to z naszych podatków.

Gość • Poniedziałek [18.02.2019, 14:42:13] • [IP: 91.199.250.**]

wożą powietrze i blokują uch na większości skrzyżowań z uwagi na gabaryty

Gość • Poniedziałek [18.02.2019, 12:22:06] • [IP: 31.0.46.**]

Dla mnie brakuje starej Lini nr 3 i 4. Powinna być przywrócona przynajmniej od wiosny do jesieni. Chociaż jeden autobus na godz na zmianę jeden np. 3 o godz 8 zajezdzal by na pętle na wydrzany a drugi np. 4 o 8.30 czy 9 godz.

dacia • Poniedziałek [18.02.2019, 11:30:05] • [IP: 62.69.251.***]

fakt-autobusy jeżdżą stadami.Dlaczego zamiejscowi układają nam rozkład jazdy ?

Gość • Poniedziałek [18.02.2019, 11:18:49] • [IP: 178.238.253.**]

FOCIA STRZAŁ W DZIESIATKE!

Dziadek • Poniedziałek [18.02.2019, 11:12:56] • [IP: 80.245.190.***]

Spoko babcia.

Gość • Poniedziałek [18.02.2019, 10:13:27] • [IP: 176.221.123.**]

Do gościa 92.42.114 kierowca autobusu ma zachować szczególną ostrożność właczając sie do ruchu z przystanku i ma prawo wjechać na jezdnie jeżeli dał wcześniej znać. A że typu jak ty buraku nieuważałeś na wykładach to kierowca poruszający sie drogą ma obowiozek umożliwić włączenie się autobusu do ruchu. Wiec nadal twierdze że większość ludzi wygrało prawko w cipsach albo opuściło jeden wykład na naukę.

Gość • Poniedziałek [18.02.2019, 10:04:15] • [IP: 37.248.211.**]

Mnie uczono, że każdą sondę przeprowadza się pod sytuację pasującą danej sytuacji(czyt.rzdzacych). Na 100 respondentów może być 92 osoby na NIE, pozostali na TAK a sondzie i tak będzie jak chce rządzący czyli na TAK. W tym przypadku daje się 8 na TAK, jeden na NIE i jeden na NIEWIEM. Ot cała filozofia.

Kierowca • Poniedziałek [18.02.2019, 09:42:14] • [IP: 37.47.151.***]

Jesli pasazer stoi na krawezniku to nie opcji podjechania pod sam kraweznik. I dlaczego z uporem maniaka wchodzicie wszyscy tylnymi drzwiami?! Rozumiem ze macie za darmo ale trwa to bardzo dlugo. Natomiast Ci, ktorzy wejda juz pezdnimi to pelna kultura" dzien dobry, dziekuje". To sie chwali. Szacun. Pozdrawiam wszystkich pasazerow. Kierowca:)

Gość • Poniedziałek [18.02.2019, 08:52:12] • [IP: 31.11.128.**]

Potwierdzam gość z IP:62.69.251 Masz Gościu rację byłem w połowie autobusu gdy pan kierowca co prawda włączył migacz ale już jadąc gdybym nie przychamował doszło by do kolizji.

Oglądasz 1-25 z 48
■ Astaldi nie chce zapłacić za gadżety. Miało być uroczyście i z gadżetami. Były tylko gadżety. Na 5 lipca ubiegłego roku miasto zaplanowało uroczyste podpisanie umowy o budowie tunelu pod Świną. Zamówiono 1000 breloczków i antystresowych gadżetów w kształcie czapki z daszkiem o wartości 9 tysięcy złotych. Uroczystość tego dnia się jednak nie odbyła, a umowy z firmą Astaldi w ogóle nie podpisano. Kto zapłaci za gadżety? ■ To miało być tylko legitymowanie, a skończyło się ujawnieniem przez policjantów narkotyków. Pod zarzutem posiadania i handlu zakazanych ustawą środków odurzających zatrzymany został 34-letni mężczyzna. Zgodnie z obowiązującą ustawą może mu grozić kara pozbawienia wolności do 10 lat ■ 19 marca, w godzinach wieczornych były przeprowadzane zajęcia taktyczne w lesie na terenie obiektu wojskowego Karsibór. Podczas zajęć stosowano środki pozoracji. Użyte zostały świece dymne, które generują dym nietoksyczny i nieszkodliwy, a ich użycie nie stanowi zagrożenia dla zdrowia. Ćwiczenia tego typu prowadzone są cyklicznie, kilka razy w ciągu roku. Wzięło w nich udział ponad dwudziestu żołnierzy. Żaden z nich nie zgłaszał po zajęciach problemów ani dolegliwości - tłumaczy kmdr ppor. Grzegorz Lewandowski Rzecznik Prasowy 8. Flotylla Obrony Wybrzeża ■ Prom Karsibór uciekł z przeprawy! Nad wodą unosił się trujący opar! Zobacz film! ■ Niemiecki wymiar sprawiedliwości łaskawy dla sprawców napadu na taksówkarza ze Świnoujścia? ■ Córki odebrały testament matki zapisany na kartkach romansu. Ta książką niczym list w butelce po latach, wędrówki po falach życia trafiła w końcu do adresata. Mówi się, że takie historie zdarzają się tylko w hollywoodzkich produkcjach, jednak jedna z nich zdarzyła się w Świnoujściu. Tuż po naszej publikacji, w której opisaliśmy wzruszający temat testamentu anonimowej kobiety, która na kartkach książki kieruje ostatnie słowa do sowich najbliższy ma swój ciąg dalszy ■ Wojciech Zyska o Wolińskim Parku Narodowym: Na tle Wyspy Wolin to przysłowiowa „kość w gardle”. Pozostawiam park w dobrej kondycji. Odchodzę z podniesioną głową, dziękując jednocześnie wszystkim za współpracę i pomoc na rzecz ochrony tego parku – pisze w pożegnalnym liście dr inż. Wojciech Zyska, odwołany właśnie dyrektor Wolińskiego Parku Narodowego ■ „Do trumny ubierzcie mnie na różowo”. Wzruszający list pacjentki zapisany na kartkach książki ■ To Świnoujście rozpętało aferę międzynarodową. Komisja Europejska uruchomiła wobec Polski procedurę naruszenia unijnego prawa. Uruchomiona wobec Polski procedura naruszenia unijnego prawa dotyczy konfliktu z 2017 roku, kiedy świnoujski strażnik miejski spektakularnie zatrzymał niemieckie autobusy UBB na granicy. Chodzi o dostęp do międzynarodowego rynku usług autokarowych i autobusowych. Rąbka tajemnicy uchyliła nam Komisja Europejska ■ Trwają prace nad uchwałą krajobrazową, zwaną też kodeksem reklamowym. Będzie to dokument porządkujący przestrzeń publiczną miasta. Wprowadzi zasady i warunki umieszczania reklam, urządzeń reklamowych oraz małej architektury i ogrodzeń na terenie całego Świnoujścia ■