░ Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Szczecinie Inspektorat w Świnoujściu poszukuje kandydatów do pracy. Wymagane wykształcenie: średnie. Miejsce pracy: ZUS Inspektorat w Świnoujściu ul. Piastowska 63. Więcej informacji na stronie: www.zus.pl lub u Kierownika Inspektoratu pod nr telefonu 91-382-38-02 ░

POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [15.02.2019, 15:26:29] • Wolin

Makabryczny wypadek przed Wolinem! Zobacz film!

Makabryczny wypadek przed Wolinem! Zobacz film!

fot. Andrzej Ryfczyński

Po godzinie 13.00, na drodze krajowej numer 3 doszło do makabrycznego w skutkach wypadku. Prawdopodobnie podczas nieprawidłowego wyprzedzania samochodu marki peugeot przez samochód marki volkswagen na świnoujskich tablicach rejestracyjnych. Jeden z samochodów wpadł w idące prawidłowo poboczem dziecko w kierunku Płocina.



W wyniku uderzenia nieprzytomne dziecko zostało zabrane śmigłowcem do szpitala. Jego stan jest ciężki.

Makabryczny wypadek przed Wolinem! Zobacz film!

fot. Andrzej Ryfczyński

Do wypadku doszło prawdopodobnie z powodu nieprawidłowego manewru wyprzedzania, w konsekwencji zderzenia samochodów, volkswagen wylądował w rowie po drodze potrącając idące dziecko, które siłą rozpędu zostało zmiecione z pobocza.

Makabryczny wypadek przed Wolinem! Zobacz film!

fot. Andrzej Ryfczyński

Obrażeń doznała również kierująca kobieta, którą przewieziono karetką do szpitala. W czasie przeprowadzania akcji ratowniczej, odcinek drogi DK3 był zamknięty dla ruchu.

Makabryczny wypadek przed Wolinem! Zobacz film!

fot. Andrzej Ryfczyński

Makabryczny wypadek przed Wolinem! Zobacz film!

fot. Andrzej Ryfczyński

Makabryczny wypadek przed Wolinem! Zobacz film!

fot. Andrzej Ryfczyński

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 95, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 95

Gość • Wtorek [19.02.2019, 08:21:10] • [IP: 94.254.224.***]

Współczucie dla rodziców i całej jego rodziny. Trzymam kciuki za młodego.

Gość • Wtorek [19.02.2019, 02:09:52] • [IP: 188.147.98.***]

Jakie są wypowiedzi odnośnie tego wypadku to wiemy, sami znawcy, a tak niedawno na tym portalu pokazywano zdjęcie pływaków i chwaląc za ich sukcesy a dzisiaj wypisujecie takie brednie o jednym z nich, ciekawe czy ktoś z rodziny odwiedził rodziców tego chłopca, a wypadało by takom wizytę złożyć, bo kierowca ma liczną rodzinkę jedną i drugą nie wspomnę o zasobności tych rodzin, pora pomyśleć o pomocy dla chłopca bo leczenie i rehabilitacja będzie długa.

Gość • Poniedziałek [18.02.2019, 19:54:26] • [IP: 80.245.178.**]

Chciałabym z całego serca wesprzeć Rodziców tego chłopca. Co do zasady to jestem bardzo wściekła!! na Nasz Rząd z uwagi iż dzieci, które uczęszczają do szkól winny mieć zapewnioną komunikację zorganizowaną a nie jak do tej pory każdy Rodzic musi martwić się o to aby dziecko było w szkole, ta sytuacja jest od lat. Wierzę w to iż ten chłopiec dojdzie do zdrowia. Sama jestem Rodzicem dwójki dzieci i tak naprawdę nie wiem jak bym się zachowała w takiej sytuacji.

Gość • Poniedziałek [18.02.2019, 11:26:37] • [IP: 195.254.134.***]

To dziecko to mój syn w stanie ciężkim jest w szpitalu w śpiączce modlę się by przeżył bo nie wiem co będzie dalej.

Gość • Niedziela [17.02.2019, 15:56:52] • [IP: 83.26.233.***]

żaden przepis, ani podniesienie kar nie spowodują, że ktoś zacznie myśleć logicznie i będzie przewidywał skutki swego lekkomyślnego zachowania

Gość • Niedziela [17.02.2019, 13:01:54] • [IP: 164.127.249.**]

16:44:38] • [IP: 176.221.122.***] Stały troll, głupiec niezważający na powagę tematu, że tu doszło do tragedii, musi otwierać rozporek swojego umysłu i sikać na forum.

Gość • Niedziela [17.02.2019, 11:17:12] • [IP: 176.221.113.**]

Pewnie wyprzedzała z zamkniętymi oczami.

Gość • Niedziela [17.02.2019, 01:06:43] • [IP: 176.221.122.***]

Debili nie brakuje. Na rondzie Łunowo gościu mnie wyprzedził toyotą yaris bo tak sie spieszyl a przed nim tir.

Gość • Niedziela [17.02.2019, 00:18:30] • [IP: 5.173.153.***]

Powodem kolizji byl źle zaprojektowany lewoskret a nie predkosc. Niedlugo beda dwa pasy.

Gość • Sobota [16.02.2019, 21:00:38] • [IP: 89.229.239.***]

Jechalem trójką w piatek w południe. Za Wolinem gesta mgła. Na odcinku tylko około 1 kilometra dwukrotnie udało misię uciec przed wyprzadzajace z przeciwka bmw. Inna sprawa, to taka, ż średnio 2 na 10 kierowcow we mgle włączyło światła mijania. Reszta od tyłu była ledwiw widoczna.

Gość • Sobota [16.02.2019, 19:33:35] • [IP: 80.153.7.***]

Wytarczy 5 min jazdy autem by stwierdzic ze co nie ktorzy poprostu powinni jezdzic najwyzej rowerem

Procesjant aktywny • Sobota [16.02.2019, 16:44:38] • [IP: 176.221.122.***]

Przecież tamtędy mogła poruszać się procesja ile ludzi mogło by zginąć, jego matka, babcia ciocia nie pomyślał przed wyprzedzaniem. Boże chroń procesje od takich piratów.

Gość • Sobota [16.02.2019, 16:32:25] • [IP: 176.221.123.***]

12 letni chłopie potracony przez samochód

Gość • Sobota [16.02.2019, 13:36:56] • [IP: 5.173.144.***]

Najgorzej to sie bac lub byc nastraszonym czy poschizowanym i czytac wytwory tych nasraszencow w formie wielu rozprawek ponizej. Codziennie tysiace osob przejezdza ta droga szczesliwie od wielu lat. Zejdzccie na ziemie z tekstami bo odloty to malo czytajac te brednie.

łysa opona • Sobota [16.02.2019, 13:14:44] • [IP: 80.245.188.***]

dlaczego niemcy anglicy dunczycy nie łamia przepisow drogowych. jak jest znak 90 to jada dziewiedziwesiat. a polak . ja też jade ile fabryka dała. jedyne co moze to zmienic. to mandat. jeden. drugi po 1000 zl. wtedy bym sie zastanowił. dopiero wtedy. i tak to wyglada. pozdrawiam

Gość • Sobota [16.02.2019, 12:57:58] • [IP: 37.8.230.***]

Panie Boże daj zdrowie temu dziecku.

Gość • Sobota [16.02.2019, 12:26:08] • [IP: 89.64.31.***]

Dramatem jest to, co dzieje się gdy samochody zjeżdżają z promów. Rozpoczynają wtedy jakiś wyścig. Wyprzedzają na ciągłej, na trzeciego, czwartego, z naprzeciwka tiry i inne samochody osobowe robią to samo. Wszelkie możliwe przepisy mające są łamane. Ludziom wydaje się, że potrafią jeździć i mają kontrolę nad tym co się dzieje. Czy nie widzicie tych wszystkich krzyży ustawionych na poboczach?! Opamiętajcie się!

Gość • Sobota [16.02.2019, 12:16:38] • [IP: 31.11.128.**]

jedziesz zgodnie z dopuszczalną prędkością to z tyłu trąbią żeby zjeżdzać na bok, na zjeżdzających z każdego promu co najmniej pięciu uważa że droga do Szczecina to formuła 1 o Grand Prix tylko dlatego że za małe są kary, mandat za wyprzedzanie na lini prostej powinien zaczynać się od 5tys zł.

Gość • Sobota [16.02.2019, 11:47:35] • [IP: 185.210.39.**]

:-(

Gość • Sobota [16.02.2019, 11:44:53] • [IP: 164.127.241.***]

Małe uściślenie ze strony Radia Szczecin:" Jedno z aut przewracając się na pobocze spadło na idące poboczem dziecko. Śmigłowiec ratownictwa medycznego zabrał nieprzytomne dziecko do szpitala przy Unii Lubelskiej w Szczecinie."

Gość • Sobota [16.02.2019, 11:36:46] • [IP: 5.173.176.***]

Za małe kary gdyby zwiększyli kary na te wybryki kierowców to by szybko się nauczyli jezdzic połowa społeczeństwa to powinna mieć pozabierane prawo jazdy bo na tych drogach debili nie brakuje ty możesz uważać a, drugi w ciebie uderzy ludzie robią co chcą!! I co takie biedne dziecko winne że jechał pojeb kłania się wyprzedzanie na trzeciego ludzie stwarzają takie niebezpieczeństwa na tych drogach nie do pomyślenia a najlepsze ze nielicznych tylko wypadki uczą a reszta ma to gdzieś byle szybko dojechać

wszyscy łamali przepisy: • Sobota [16.02.2019, 11:28:41] • [IP: 164.127.241.***]

Oto jeden z najważniejszych postów na tym forum, ten opis codzienności na szosach pomaga zrozumieć, skąd nadal śmierć i poranienia na naszych drogach, choć nie daje odpowiedzi, gdzie sie to mieści w mózgach, we wnętrzach ludzi, gdzie źródło GŁUPOTY:" 09:34:52] • [IP: 83.20.246.*** (...) Wczoraj jechałam drogą dopuszczającą 90 km/h, jechałam przepisowo.Wszyscy mnie wyprzedzali. Ot, kultura jazdy."

Gość • Sobota [16.02.2019, 11:23:13] • [IP: 176.221.123.***]

09:34:52 pewnie bezpieczniej było jechać z prędkością jak wszyscy, bez potrzeby wyprzedzania.

Gość • Sobota [16.02.2019, 11:17:36] • [IP: 86.235.141.***]

Bardzo przykre ale tacy kierowcy zapominaja albo nie chca pamietac albo zapominaja czego ich nauczono jak pobierali lekkcje z przepisow ruchu... wspolczucie dla OFIAR !!

ASAS • Sobota [16.02.2019, 10:17:34] • [IP: 89.182.181.***]

chamstwo swinoujskie rosnie na potege. ...!!

Oglądasz 1-25 z 95
■ Astaldi nie chce zapłacić za gadżety. Miało być uroczyście i z gadżetami. Były tylko gadżety. Na 5 lipca ubiegłego roku miasto zaplanowało uroczyste podpisanie umowy o budowie tunelu pod Świną. Zamówiono 1000 breloczków i antystresowych gadżetów w kształcie czapki z daszkiem o wartości 9 tysięcy złotych. Uroczystość tego dnia się jednak nie odbyła, a umowy z firmą Astaldi w ogóle nie podpisano. Kto zapłaci za gadżety? ■ To miało być tylko legitymowanie, a skończyło się ujawnieniem przez policjantów narkotyków. Pod zarzutem posiadania i handlu zakazanych ustawą środków odurzających zatrzymany został 34-letni mężczyzna. Zgodnie z obowiązującą ustawą może mu grozić kara pozbawienia wolności do 10 lat ■ 19 marca, w godzinach wieczornych były przeprowadzane zajęcia taktyczne w lesie na terenie obiektu wojskowego Karsibór. Podczas zajęć stosowano środki pozoracji. Użyte zostały świece dymne, które generują dym nietoksyczny i nieszkodliwy, a ich użycie nie stanowi zagrożenia dla zdrowia. Ćwiczenia tego typu prowadzone są cyklicznie, kilka razy w ciągu roku. Wzięło w nich udział ponad dwudziestu żołnierzy. Żaden z nich nie zgłaszał po zajęciach problemów ani dolegliwości - tłumaczy kmdr ppor. Grzegorz Lewandowski Rzecznik Prasowy 8. Flotylla Obrony Wybrzeża ■ Prom Karsibór uciekł z przeprawy! Nad wodą unosił się trujący opar! Zobacz film! ■ Niemiecki wymiar sprawiedliwości łaskawy dla sprawców napadu na taksówkarza ze Świnoujścia? ■ Córki odebrały testament matki zapisany na kartkach romansu. Ta książką niczym list w butelce po latach, wędrówki po falach życia trafiła w końcu do adresata. Mówi się, że takie historie zdarzają się tylko w hollywoodzkich produkcjach, jednak jedna z nich zdarzyła się w Świnoujściu. Tuż po naszej publikacji, w której opisaliśmy wzruszający temat testamentu anonimowej kobiety, która na kartkach książki kieruje ostatnie słowa do sowich najbliższy ma swój ciąg dalszy ■ Wojciech Zyska o Wolińskim Parku Narodowym: Na tle Wyspy Wolin to przysłowiowa „kość w gardle”. Pozostawiam park w dobrej kondycji. Odchodzę z podniesioną głową, dziękując jednocześnie wszystkim za współpracę i pomoc na rzecz ochrony tego parku – pisze w pożegnalnym liście dr inż. Wojciech Zyska, odwołany właśnie dyrektor Wolińskiego Parku Narodowego ■ „Do trumny ubierzcie mnie na różowo”. Wzruszający list pacjentki zapisany na kartkach książki ■ To Świnoujście rozpętało aferę międzynarodową. Komisja Europejska uruchomiła wobec Polski procedurę naruszenia unijnego prawa. Uruchomiona wobec Polski procedura naruszenia unijnego prawa dotyczy konfliktu z 2017 roku, kiedy świnoujski strażnik miejski spektakularnie zatrzymał niemieckie autobusy UBB na granicy. Chodzi o dostęp do międzynarodowego rynku usług autokarowych i autobusowych. Rąbka tajemnicy uchyliła nam Komisja Europejska ■ Trwają prace nad uchwałą krajobrazową, zwaną też kodeksem reklamowym. Będzie to dokument porządkujący przestrzeń publiczną miasta. Wprowadzi zasady i warunki umieszczania reklam, urządzeń reklamowych oraz małej architektury i ogrodzeń na terenie całego Świnoujścia ■