POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [09.02.2019, 18:30:31] • Świnoujście

Kostka brukowa na ulicy Wojska Polskiego. Ile?

Kostka brukowa na ulicy Wojska Polskiego. Ile?

fot. iswinoujscie.pl

Modernizacja ulicy Wojska Polskiego to między innymi zebranie kostki brukowej. Ulica jest bardzo długa, dlatego zastanawialiśmy się, ile metrów kwadratowych kostki było na całej powierzchni? Redakcja postanowiła zapytać.

- Na przebudowywanej aktualnie ulicy Wojska Polskiego znajdowało się 12 tysięcy metrów kwadratowych kostki brukowej.

Jest to ilość łącznie z tzw. odpadami, które nie nadają się do ponownego wykorzystania- odpowiada Hanna Lachowska Biuro Informacji i Konsultacji Społecznych Urząd Miasta Świnoujście.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 35, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 35

Gość • Środa [13.02.2019, 14:36:58] • [IP: 83.8.121.***]

A skąd tyle wiadomości u Pani Lechickiej.Trzeba troszkę postudiować i zaczerpnąć wiedzy o granicie.

Gość • Niedziela [10.02.2019, 17:24:25] • [IP: 193.200.150.***]

Ta kostka już dawno podzielona między urzędasami.

Gość • Niedziela [10.02.2019, 16:26:33] • [IP: 109.243.209.**]

11:45:45] • [IP: 37.47.154.*** Wg moich wyliczeń sama kostka kosztuje 567 692, 30 zł, jesli przyjąć, że na ulicy zastosowano kostkę o wymiarach 6 cm na 8 cm, bo taka wydaje mi się tam prawdopodobna. Wyliczenia przeprowadziłem wg strony herkam pl.

Gość • Niedziela [10.02.2019, 15:56:44] • [IP: 92.42.112.***]

Nic się nie zmarnuje, icki zrobią sobie dobry geszeft. A gdzie jest kostka z ul.Matejki?

Gość • Niedziela [10.02.2019, 12:53:20] • [IP: 109.243.209.**]

12:10:47] • [IP: 81.204.98.**Troche więcej inicjatywy, poczytaj forum, ja tam dwa razy napisałem, że pójdzie na parkingi, o czym pisano na nn portalu kilka tyg. temu.

Gość • Niedziela [10.02.2019, 12:48:10] • [IP: 31.11.129.***]

Ta kostka jest praktycznie nie do zdarcia.To przecież granit.Natomiast asfalt będzie wymieniany co parę lat.

Gość • Niedziela [10.02.2019, 12:10:47] • [IP: 81.204.98.**]

Kostka sie nie nadaje do ponownego uzycia? a do czego sie bedzie nadawac...i co sie z nia stanie...pytam bo odpowiedz bardzo enigmatyczna...

TAM MA BYĆ ASFALT • Niedziela [10.02.2019, 12:00:25] • [IP: 109.243.209.**]

Uwaga, część dyskusji na tym forum weszła w" kanał", bo był błąd w tekscie obok, który usunięto, zmieniono pierwsze zdanie, wstawiając " to między innymi zebranie kostki brukowej" zamiast" modernizacja ul.W.P. to położenie kostki brukowej". BO MA BYĆ TAM ASFALT, co widzimy zreszta na własne oczy na części ulicy przy samym przejściu granicznym, tam juz wylano asfalt.

Gość • Niedziela [10.02.2019, 11:45:45] • [IP: 37.47.154.***]

No przyjmijmy, że cena za metr kwadratowy to 30zl. Za 12000 m daje nam 360 000tys zl.

Gość • Niedziela [10.02.2019, 10:59:47] • [IP: 92.42.119.***]

Te tzw.odpady czyli dobra kostka pójdzie na posesje urzędników miasta i po temacie-miasto idiotów

Gość • Niedziela [10.02.2019, 10:02:54] • [IP: 92.43.229.**]

Przecież to sobie można policzyć z łatwością.

Anonymous • Niedziela [10.02.2019, 09:09:39] • [IP: 31.0.45.***]

Sprytny sposob UM na wydawanie publicznych pieniedzy. Taki biznesik Janka z Basia i reszta ekipki. " WEZ NIE PYTAJ..." to ulubiony kawalek tej ekipki z UM S-cie

Gość Marek • Niedziela [10.02.2019, 07:36:20] • [IP: 89.174.73.**]

Na Wojska Polskiego powinien leżeć asfalt.

Gość • Niedziela [10.02.2019, 07:33:17] • [IP: 2.108.164.*]

Ręce opadają... absurd za absurdem w tym mieście. Można by nakręcić dobrą komedię, tyle że byłby to śmiech przez łzy...

Gośćrico • Niedziela [10.02.2019, 07:23:55] • [IP: 83.11.85.***]

piekna stara droga ale trzeba zniszczyc cos co tyle lat bylo dobre, gdzie jest sens, no zenada...

Gość • Niedziela [10.02.2019, 05:26:09] • [IP: 83.20.246.***]

Kostka ? A dlaczego nie asfalt? Przecież to dudni jak cholera!

Jassec • Niedziela [10.02.2019, 04:41:57] • [IP: 88.151.229.*]

Znowu ktoś próbuje podkręcić atmosferę. Przecież od dawna wiadomo, że nawierzchnia ma być wymieniona na asfaltową... A co do kostki, to pewnie zostanie sprzedana innym chętnym. I co w tym dziwnego?

Gość • Niedziela [10.02.2019, 02:57:58] • [IP: 176.221.122.***]

ten co pisze te niusy to kompletny gamon... masakra

Gość • Sobota [09.02.2019, 23:41:35] • [IP: 62.69.203.**]

Teraz normy dają szansę na fuszerkę.Np.kiedyś było 100 kostek na 1m kwadratowy, teraz dopuszcza się 70 kostek o tym samym wymiarze na 1m kwadratowy.Dla tego w całym mieście co rusz mała kostka brukowa" wyskakuje z szeregu"bo nie ma małych szczelin tylko sam piach, lub żwirek.Gdzie nie gdzie, szczeliny zalewają żywicą np.na przystankach.Tylko starych fachowców brak.Zresztą widać jak położyli-ułożyli starą kostkę na Krzywoustego po remoncie kanalizy i wody, piekielna droga nad morze!!

Gość • Sobota [09.02.2019, 23:29:49] • [IP: 109.243.209.**]

22:53:53] • [IP: 77.252.46.***] Redakcja juz to zrobiła prawie 3 tyg. temu, wpisz: Co się dzieje z kostką brukową z ulicy W. Polskiego? - tam udzielono odpowiedzi, że pójdzie ona na parkingi.

Gość • Sobota [09.02.2019, 22:53:53] • [IP: 77.252.46.***]

Redakcja powinna była zapytać w Urzędzie: Co miasto zamierza z tą kostką zrobić? Czy ją sprzeda? Czy wykorzysta ją na innej budowie? Jeśli mieszkańcy się nie dowiedzą, powstaną podejrzenia o rozkradanie mienia społecznego.

Gość • Sobota [09.02.2019, 21:49:52] • [IP: 188.147.36.***]

Ta droga ma grubo ponad 100 lat. żeby po niej nie jeździły sowieckie tanki, to była by prawie w nienaruszonym stanie. Fakt że hałas z pod kół jest duży, ale mamy coraz cichsze opony i po naprawieniu mogła by służyć następne 100 lat. Miejmy nadzieję, że użyte teraz będą materiały wysokiej jakości i droga będzie długowieczna.

Gość • Sobota [09.02.2019, 21:44:23] • [IP: 78.10.206.**]

Kostka brukowa?? znow?? jaja jakies...