░ Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Szczecinie Inspektorat w Świnoujściu poszukuje kandydatów do pracy. Wymagane wykształcenie: średnie. Miejsce pracy: ZUS Inspektorat w Świnoujściu ul. Piastowska 63. Więcej informacji na stronie: www.zus.pl lub u Kierownika Inspektoratu pod nr telefonu 91-382-38-02 ░

POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [17.02.2019, 21:13:43] • Świnoujście

A miało być tak pięknie....

A miało być tak pięknie....

fot. iswinoujscie.pl

Promenada i Dzielnica nadmorska to w ostatnich latach miejsce najintesywniejszych inwestycji w Świnoujściu. Większość inwestorów szybko realizowała swoje plany, bo wiadomo, że czas to pieniądz. Nie układa się jednak inwestorom, którzy realizują inwestycję za Galerią Promenada. Mieszkańcy zwracają uwagę, że obiekty stoją i straszą swoimi betonowymi konstrukcjami.

Przypomnijmy, że w miejscu tym miał powstać kompleks czterech hoteli, których inwestorem miała być spółka Auran. Na czele firmy stoi Pan Jan Pawełczyk, właściciel biura turystycznego International - Bis w Połczynie - Zdrój. Pierwszy niezależny obiekt hotelowy Ewerdin został zbudowany szybko już w roku 2015. Kolejne trzy obiekty miały powstać do 2018 roku. Cały kompleks miał dysponować 228 pokojami, basenami, spa, pomieszczeniami do fizjoterapii itp.

Inwestycja budziła od początku kontrowersje, gdyż inwestorzy wystąpili do Władz miasta o wydanie zgody na wydzierżawienie za symboliczną cenę 1 zł+VAT terenu pomiędzy działkami, w celu wybudowania przez inwestora parkingu podziemnego pod całym kompleksem, również pod przejściem na plażę. W zamian inwestor miał wybudować i utrzymywać przez 30 lat całą infrastrukturę przejścia na plażę, na wysokości i przedłużeniu ul. Energetyków. Władze miasta zgodziły się na taką propozycję. Po kilku miesiącach inwestor jednak wycofał się z tej umowy. A sama budowa stanęła.

Za hotelami Miasto Świnoujście realizuje natomiast również mocno już opóźnioną inwestycję Promenady Zdrowia za ok. 25 mln. zł. Jeśli za kilka miesięcy pierwsi spacerowicze zaczną korzystać z nowej Promenady - widoki jakie będą oglądali niestety nie będą imponujące. Betonowe kolosy bardziej bowiem straszą, niż są powodem do dumy. Tzw. Stara Promenada na wysokości tych budynków, ale od południowej strony, również ma zostać wyremontowana za kolejne ponad 20 mln. zł. Są opinie, że to nie przypadek, że w jednym czasie podjęto kosztowne decyzje inwestycyjne przez Miasto w Promenady - a budową tego kompleksu hotelowego. Ładne zagospodarowanie terenu miejskiego wokół takich budynków podniesie wartość inwestycji, ale dla samych właścicieli oraz kolejnych działek, które miasto wystawia na sprzedaż. Czy jednak warte to było wydania około 50.000.000 złotych? (w tym ok. 11.0000.000 zł dofinansowania ze środków UE), tym bardziej, że uratowanie dofinansowania pieniędzmi z UE stoi ciągle pod dużym znakiem zapytania ze względu na znaczne przekroczenie terminów realizacji inwestycji promenadowych przez Miasto.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 61, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 61

Gość • Sobota [23.02.2019, 17:15:24] • [IP: 5.146.249.***]

bo pis rzadzi...inwestorzy sie boja w kraju bez prawa dalej cos robic.

Irena • Sobota [23.02.2019, 14:48:26] • [IP: 81.204.98.**]

Male potkniecia zdazaja sie wszedzie i wszystkim...zamiast cieszyc sie z rozwoju miasta...sa tacy ktorzy wylapuja drobne potkniecia...i maja dewize. ..dzien bez glupoty, zjadliwosci i prymitywnego zawistego myslenia oraz ulzenia sobie w internecie niby anonimowo...to dzien stracony...hanbiace zachowanie...Nie zwracajmy uwagi na tych" niezadowolonych wiecznie" tylko robmy swoje.Powodzenia.

Gość • Piątek [22.02.2019, 18:57:47] • [IP: 23.226.237.*]

Wygląda jak zapałki powtykane w gówno... Ten, kto na to pozwolił, to jest skorumpowanym definitywnym durniem.

Gość • Czwartek [21.02.2019, 20:25:49] • [IP: 5.173.168.**]

No i bańka budowlana powoli pęka 😉

Gość • Czwartek [21.02.2019, 18:35:21] • [IP: 5.173.152.**]

No właśnie, zamiast tej maszkarki molo byłoby dla wszystkich.

Tango • Środa [20.02.2019, 18:48:56] • [IP: 78.10.206.**]

Dlatego w Świnoujściu najbardziej mi sie podoba plaża międzyzdrojska...

Gość • Środa [20.02.2019, 11:36:49] • [IP: 77.88.191.**]

Tepaki nie bedzie apartamentow, hoteli itp nie bedzie ludzi ktorzy l daja prace a w zwiazku z tym nie bedzie pieniazkow i chleba.Krytykujecie wszystko iwszystkich a kto z was umie wiecej i lepiej. Ja mieszkam w Szwecji i tam jest znacznie gorzej pod wieloma wzgledami. Miasto rozwija sie i pieknieje jest czysto nigdy lepiej w Swinoujsciu nie bylo. Narzekac jest najlatwiej. Szanujcie swoje wladze miejskie i Prezydenta za ich ciezko prace.

Gość • Środa [20.02.2019, 10:42:56] • [IP: 95.91.244.**]

Sa piekne dzialki do kupienia w Karsiborzu, mozna sie tam wybudowac i nie patrzec na to co sie wyprawia w Swinoujsciu.

Gość • Środa [20.02.2019, 10:34:48] • [IP: 95.91.244.**]

Cos strasznego, moje dzieci nie chca tam juz jechac, byly w zeszlym roku i powiedzialy ze nigdy juz tam ich noga nie stanie. A jezdzilismy tu przez 25 lat. To jest katastrofaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Gość • Wtorek [19.02.2019, 20:07:51] • [IP: 176.221.122.***]

Obskurnie to wygląda na zdjęciu. Za takie projekty powinni dożywotnio odbierać architektom dyplomy. To jest bangladesz.

Gość • Wtorek [19.02.2019, 14:08:56] • [IP: 5.173.152.***]

Do 12:39:11 to Twój prezent ze swoją strażą przyboczną zrobili z naszego uzdrowiska gazoberoniarnię

Gość • Poniedziałek [18.02.2019, 21:29:18] • [IP: 188.147.100.**]

A może miasto przejęłoby to i zrobiło z tego mieszkania z tanim czynszem?

Gość • Poniedziałek [18.02.2019, 20:07:10] • [IP: 77.253.128.*]

Wybory były mieszkańcy wybrali jak wybrali a nad morzem jest sajgon. Mury obronne coś okropnego hańba dla tych ludzi z urzędu.Niestety juz trza chyba z tego miasta uciekać.

Gość • Poniedziałek [18.02.2019, 20:01:34] • [IP: 37.47.133.**]

Będzie dobrze i całe szczęście, że nie rządzi kto inny bo jeszcze by Pałac jaki powstał. ..

Gość • Poniedziałek [18.02.2019, 19:39:38] • [IP: 188.147.106.***]

Wybraliscie jaśnie Pana to macie. Ja na tego pana nie glosowalam, ale takich jak ja było mniej i niestety Pan rządzi. Kolejny przykład braku podpisania korzystnej umowy dla miasta! Pan będzie mówił że inaczej obiecali a inaczej wyszło. Wyszło jak zawsze! Ah szkoda nerwów, Jaki Pan taki kram!

Gośćas • Poniedziałek [18.02.2019, 19:10:38] • [IP: 178.238.246.**]

A WYSTARCZYŁO WYREMONTOWAĆ STARA PROMENADĘ I BYŁO BY PIĘKNIE i TANIEJ!!

Gość • Poniedziałek [18.02.2019, 18:48:48] • [IP: 2.243.100.***]

A gdzie obiecane Mollo

baraccuda • Poniedziałek [18.02.2019, 17:50:43] • [IP: 217.224.182.**]

...taaa - a jest do du...🤮

Gość • Poniedziałek [18.02.2019, 17:46:04] • [IP: 80.153.7.***]

to co sie dzieje z promenada to katastrofa

Gość • Poniedziałek [18.02.2019, 16:19:22] • [IP: 23.226.237.*]

12:39:11 - Właśnie, że Ty i Twój betonowy Jaś jesteście betonowymi, tylko, że nie mieszkańcami, tylko przybłędami. A ten jakmu tam: bubek? bobek? bulbryk?, to niech zabiera ten swój beton do siebie na wiochę, bo będzie musiał go zeżreć.

Gość • Poniedziałek [18.02.2019, 14:45:09] • [IP: 82.177.20.***]

Zdecydowanie bardziej podobało mi się Świnoujście tak sprzed 10 lat. Może nie było tak równo i idealnie, ale miało klimat. Teraz jest tylko beton.

Gość • Poniedziałek [18.02.2019, 14:19:43] • [IP: 93.94.184.**]

W jakiej firmie zatrudniają takich ASÓW?

Gość • Poniedziałek [18.02.2019, 14:19:03] • [IP: 185.210.39.**]

Brakuje projektó2w z prawdziwego zdarzenia. Pudełka, które nazywane są budynkami wyglądają koszmarnie. Brakuje podziemnych parkingów, zaraz zabraknie wody pitnej. W urzędzie nie ma jednego mądrego, który by zapanował nad tym niechlujstwem architektonicznym. Stawiane są nowe bloki z pustymi sklepami ale ani jednego miejsca parkingowego. Miało być wybudowane molo, gdzie jest? Most w Karsiborzu zbudowano przy mniejszym zużyciu materiałów budowlanych, gdzie są zaoszczędzone pieniądze? Jasiu robi wszystko pod przyjezdnych, a co mają mieszkańcy? Atrakcyjną możliwość podcierania niemieckich zadków?

Gość • Poniedziałek [18.02.2019, 14:04:16] • [IP: 31.2.44.**]

Jak się inwestor wycoafał to zburzyć te szkaradne pustaki betonowe i posadzić trawkę, kwaity krzewy i drzewa.

Gość • Poniedziałek [18.02.2019, 13:44:06] • [IP: 89.204.137.**]

Te budynki wyglądają jak kible na autostradzie w Niemczech powiększone 20 razy czyli w skali 20:1. Taka sama architektura, więc czym tu się szczycić?, żenada

Oglądasz 1-25 z 61
■ Astaldi nie chce zapłacić za gadżety. Miało być uroczyście i z gadżetami. Były tylko gadżety. Na 5 lipca ubiegłego roku miasto zaplanowało uroczyste podpisanie umowy o budowie tunelu pod Świną. Zamówiono 1000 breloczków i antystresowych gadżetów w kształcie czapki z daszkiem o wartości 9 tysięcy złotych. Uroczystość tego dnia się jednak nie odbyła, a umowy z firmą Astaldi w ogóle nie podpisano. Kto zapłaci za gadżety? ■ To miało być tylko legitymowanie, a skończyło się ujawnieniem przez policjantów narkotyków. Pod zarzutem posiadania i handlu zakazanych ustawą środków odurzających zatrzymany został 34-letni mężczyzna. Zgodnie z obowiązującą ustawą może mu grozić kara pozbawienia wolności do 10 lat ■ 19 marca, w godzinach wieczornych były przeprowadzane zajęcia taktyczne w lesie na terenie obiektu wojskowego Karsibór. Podczas zajęć stosowano środki pozoracji. Użyte zostały świece dymne, które generują dym nietoksyczny i nieszkodliwy, a ich użycie nie stanowi zagrożenia dla zdrowia. Ćwiczenia tego typu prowadzone są cyklicznie, kilka razy w ciągu roku. Wzięło w nich udział ponad dwudziestu żołnierzy. Żaden z nich nie zgłaszał po zajęciach problemów ani dolegliwości - tłumaczy kmdr ppor. Grzegorz Lewandowski Rzecznik Prasowy 8. Flotylla Obrony Wybrzeża ■ Prom Karsibór uciekł z przeprawy! Nad wodą unosił się trujący opar! Zobacz film! ■ Niemiecki wymiar sprawiedliwości łaskawy dla sprawców napadu na taksówkarza ze Świnoujścia? ■ Córki odebrały testament matki zapisany na kartkach romansu. Ta książką niczym list w butelce po latach, wędrówki po falach życia trafiła w końcu do adresata. Mówi się, że takie historie zdarzają się tylko w hollywoodzkich produkcjach, jednak jedna z nich zdarzyła się w Świnoujściu. Tuż po naszej publikacji, w której opisaliśmy wzruszający temat testamentu anonimowej kobiety, która na kartkach książki kieruje ostatnie słowa do sowich najbliższy ma swój ciąg dalszy ■ Wojciech Zyska o Wolińskim Parku Narodowym: Na tle Wyspy Wolin to przysłowiowa „kość w gardle”. Pozostawiam park w dobrej kondycji. Odchodzę z podniesioną głową, dziękując jednocześnie wszystkim za współpracę i pomoc na rzecz ochrony tego parku – pisze w pożegnalnym liście dr inż. Wojciech Zyska, odwołany właśnie dyrektor Wolińskiego Parku Narodowego ■ „Do trumny ubierzcie mnie na różowo”. Wzruszający list pacjentki zapisany na kartkach książki ■ To Świnoujście rozpętało aferę międzynarodową. Komisja Europejska uruchomiła wobec Polski procedurę naruszenia unijnego prawa. Uruchomiona wobec Polski procedura naruszenia unijnego prawa dotyczy konfliktu z 2017 roku, kiedy świnoujski strażnik miejski spektakularnie zatrzymał niemieckie autobusy UBB na granicy. Chodzi o dostęp do międzynarodowego rynku usług autokarowych i autobusowych. Rąbka tajemnicy uchyliła nam Komisja Europejska ■ Trwają prace nad uchwałą krajobrazową, zwaną też kodeksem reklamowym. Będzie to dokument porządkujący przestrzeń publiczną miasta. Wprowadzi zasady i warunki umieszczania reklam, urządzeń reklamowych oraz małej architektury i ogrodzeń na terenie całego Świnoujścia ■