POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [17.02.2019, 21:13:43] • Świnoujście

A miało być tak pięknie....

A miało być tak pięknie....

fot. iswinoujscie.pl

Promenada i Dzielnica nadmorska to w ostatnich latach miejsce najintesywniejszych inwestycji w Świnoujściu. Większość inwestorów szybko realizowała swoje plany, bo wiadomo, że czas to pieniądz. Nie układa się jednak inwestorom, którzy realizują inwestycję za Galerią Promenada. Mieszkańcy zwracają uwagę, że obiekty stoją i straszą swoimi betonowymi konstrukcjami.

Przypomnijmy, że w miejscu tym miał powstać kompleks czterech hoteli, których inwestorem miała być spółka Auran. Na czele firmy stoi Pan Jan Pawełczyk, właściciel biura turystycznego International - Bis w Połczynie - Zdrój. Pierwszy niezależny obiekt hotelowy Ewerdin został zbudowany szybko już w roku 2015. Kolejne trzy obiekty miały powstać do 2018 roku. Cały kompleks miał dysponować 228 pokojami, basenami, spa, pomieszczeniami do fizjoterapii itp.

Inwestycja budziła od początku kontrowersje, gdyż inwestorzy wystąpili do Władz miasta o wydanie zgody na wydzierżawienie za symboliczną cenę 1 zł+VAT terenu pomiędzy działkami, w celu wybudowania przez inwestora parkingu podziemnego pod całym kompleksem, również pod przejściem na plażę. W zamian inwestor miał wybudować i utrzymywać przez 30 lat całą infrastrukturę przejścia na plażę, na wysokości i przedłużeniu ul. Energetyków. Władze miasta zgodziły się na taką propozycję. Po kilku miesiącach inwestor jednak wycofał się z tej umowy. A sama budowa stanęła.

Za hotelami Miasto Świnoujście realizuje natomiast również mocno już opóźnioną inwestycję Promenady Zdrowia za ok. 25 mln. zł. Jeśli za kilka miesięcy pierwsi spacerowicze zaczną korzystać z nowej Promenady - widoki jakie będą oglądali niestety nie będą imponujące. Betonowe kolosy bardziej bowiem straszą, niż są powodem do dumy. Tzw. Stara Promenada na wysokości tych budynków, ale od południowej strony, również ma zostać wyremontowana za kolejne ponad 20 mln. zł. Są opinie, że to nie przypadek, że w jednym czasie podjęto kosztowne decyzje inwestycyjne przez Miasto w Promenady - a budową tego kompleksu hotelowego. Ładne zagospodarowanie terenu miejskiego wokół takich budynków podniesie wartość inwestycji, ale dla samych właścicieli oraz kolejnych działek, które miasto wystawia na sprzedaż. Czy jednak warte to było wydania około 50.000.000 złotych? (w tym ok. 11.0000.000 zł dofinansowania ze środków UE), tym bardziej, że uratowanie dofinansowania pieniędzmi z UE stoi ciągle pod dużym znakiem zapytania ze względu na znaczne przekroczenie terminów realizacji inwestycji promenadowych przez Miasto.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 62, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 62

Gość • Poniedziałek [13.05.2019, 13:29:17] • [IP: 94.254.210.**]

Hahaha. Malkontentow nie sieją, oni się sami rodzą. Widać, że w naszym mieście obrodziło.Nie ma piękniejszego miasta nas morzem.

Gość • Sobota [23.02.2019, 17:15:24] • [IP: 5.146.249.***]

bo pis rzadzi...inwestorzy sie boja w kraju bez prawa dalej cos robic.

Irena • Sobota [23.02.2019, 14:48:26] • [IP: 81.204.98.**]

Male potkniecia zdazaja sie wszedzie i wszystkim...zamiast cieszyc sie z rozwoju miasta...sa tacy ktorzy wylapuja drobne potkniecia...i maja dewize. ..dzien bez glupoty, zjadliwosci i prymitywnego zawistego myslenia oraz ulzenia sobie w internecie niby anonimowo...to dzien stracony...hanbiace zachowanie...Nie zwracajmy uwagi na tych" niezadowolonych wiecznie" tylko robmy swoje.Powodzenia.

Gość • Piątek [22.02.2019, 18:57:47] • [IP: 23.226.237.*]

Wygląda jak zapałki powtykane w gówno... Ten, kto na to pozwolił, to jest skorumpowanym definitywnym durniem.

Gość • Czwartek [21.02.2019, 20:25:49] • [IP: 5.173.168.**]

No i bańka budowlana powoli pęka 😉

Gość • Czwartek [21.02.2019, 18:35:21] • [IP: 5.173.152.**]

No właśnie, zamiast tej maszkarki molo byłoby dla wszystkich.

Tango • Środa [20.02.2019, 18:48:56] • [IP: 78.10.206.**]

Dlatego w Świnoujściu najbardziej mi sie podoba plaża międzyzdrojska...

Gość • Środa [20.02.2019, 11:36:49] • [IP: 77.88.191.**]

Tepaki nie bedzie apartamentow, hoteli itp nie bedzie ludzi ktorzy l daja prace a w zwiazku z tym nie bedzie pieniazkow i chleba.Krytykujecie wszystko iwszystkich a kto z was umie wiecej i lepiej. Ja mieszkam w Szwecji i tam jest znacznie gorzej pod wieloma wzgledami. Miasto rozwija sie i pieknieje jest czysto nigdy lepiej w Swinoujsciu nie bylo. Narzekac jest najlatwiej. Szanujcie swoje wladze miejskie i Prezydenta za ich ciezko prace.

Gość • Środa [20.02.2019, 10:42:56] • [IP: 95.91.244.**]

Sa piekne dzialki do kupienia w Karsiborzu, mozna sie tam wybudowac i nie patrzec na to co sie wyprawia w Swinoujsciu.

Gość • Środa [20.02.2019, 10:34:48] • [IP: 95.91.244.**]

Cos strasznego, moje dzieci nie chca tam juz jechac, byly w zeszlym roku i powiedzialy ze nigdy juz tam ich noga nie stanie. A jezdzilismy tu przez 25 lat. To jest katastrofaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Gość • Wtorek [19.02.2019, 20:07:51] • [IP: 176.221.122.***]

Obskurnie to wygląda na zdjęciu. Za takie projekty powinni dożywotnio odbierać architektom dyplomy. To jest bangladesz.

Gość • Wtorek [19.02.2019, 14:08:56] • [IP: 5.173.152.***]

Do 12:39:11 to Twój prezent ze swoją strażą przyboczną zrobili z naszego uzdrowiska gazoberoniarnię

Gość • Poniedziałek [18.02.2019, 21:29:18] • [IP: 188.147.100.**]

A może miasto przejęłoby to i zrobiło z tego mieszkania z tanim czynszem?

Gość • Poniedziałek [18.02.2019, 20:07:10] • [IP: 77.253.128.*]

Wybory były mieszkańcy wybrali jak wybrali a nad morzem jest sajgon. Mury obronne coś okropnego hańba dla tych ludzi z urzędu.Niestety juz trza chyba z tego miasta uciekać.

Gość • Poniedziałek [18.02.2019, 20:01:34] • [IP: 37.47.133.**]

Będzie dobrze i całe szczęście, że nie rządzi kto inny bo jeszcze by Pałac jaki powstał. ..

Gość • Poniedziałek [18.02.2019, 19:39:38] • [IP: 188.147.106.***]

Wybraliscie jaśnie Pana to macie. Ja na tego pana nie glosowalam, ale takich jak ja było mniej i niestety Pan rządzi. Kolejny przykład braku podpisania korzystnej umowy dla miasta! Pan będzie mówił że inaczej obiecali a inaczej wyszło. Wyszło jak zawsze! Ah szkoda nerwów, Jaki Pan taki kram!

Gośćas • Poniedziałek [18.02.2019, 19:10:38] • [IP: 178.238.246.**]

A WYSTARCZYŁO WYREMONTOWAĆ STARA PROMENADĘ I BYŁO BY PIĘKNIE i TANIEJ!!

Gość • Poniedziałek [18.02.2019, 18:48:48] • [IP: 2.243.100.***]

A gdzie obiecane Mollo

baraccuda • Poniedziałek [18.02.2019, 17:50:43] • [IP: 217.224.182.**]

...taaa - a jest do du...🤮

Gość • Poniedziałek [18.02.2019, 17:46:04] • [IP: 80.153.7.***]

to co sie dzieje z promenada to katastrofa

Gość • Poniedziałek [18.02.2019, 16:19:22] • [IP: 23.226.237.*]

12:39:11 - Właśnie, że Ty i Twój betonowy Jaś jesteście betonowymi, tylko, że nie mieszkańcami, tylko przybłędami. A ten jakmu tam: bubek? bobek? bulbryk?, to niech zabiera ten swój beton do siebie na wiochę, bo będzie musiał go zeżreć.

Gość • Poniedziałek [18.02.2019, 14:45:09] • [IP: 82.177.20.***]

Zdecydowanie bardziej podobało mi się Świnoujście tak sprzed 10 lat. Może nie było tak równo i idealnie, ale miało klimat. Teraz jest tylko beton.

Gość • Poniedziałek [18.02.2019, 14:19:43] • [IP: 93.94.184.**]

W jakiej firmie zatrudniają takich ASÓW?

Gość • Poniedziałek [18.02.2019, 14:19:03] • [IP: 185.210.39.**]

Brakuje projektó2w z prawdziwego zdarzenia. Pudełka, które nazywane są budynkami wyglądają koszmarnie. Brakuje podziemnych parkingów, zaraz zabraknie wody pitnej. W urzędzie nie ma jednego mądrego, który by zapanował nad tym niechlujstwem architektonicznym. Stawiane są nowe bloki z pustymi sklepami ale ani jednego miejsca parkingowego. Miało być wybudowane molo, gdzie jest? Most w Karsiborzu zbudowano przy mniejszym zużyciu materiałów budowlanych, gdzie są zaoszczędzone pieniądze? Jasiu robi wszystko pod przyjezdnych, a co mają mieszkańcy? Atrakcyjną możliwość podcierania niemieckich zadków?

Gość • Poniedziałek [18.02.2019, 14:04:16] • [IP: 31.2.44.**]

Jak się inwestor wycoafał to zburzyć te szkaradne pustaki betonowe i posadzić trawkę, kwaity krzewy i drzewa.

Oglądasz 1-25 z 62
■ Fundacja Logos wynajmie od 01.09.2019r. lokal użytkowy (dawna Karpatka) z przeznaczeniem na bufet szkolny – sklepik. Informacje w sprawie wynajmu – tel. 91 – 321 23 66 – dyrektor Małgorzata Gołębiowska ■
■ 90-latek wypadł z balkonu. Sąsiedzi podczas snu usłyszeli wołanie o pomoc dochodzące od strony podwórka przy ulicy Marynarzy 7. Jak się okazuje, starszy mężczyzna wypadł z balkonu. Na miejsce przyjechali ratownicy medyczni i policjanci ■ Niedawno pisaliśmy, że lista darczyńców na komitet wyborczy Janusza Żmurkiewicza pokrywa się w części z tym których zwolnił z podatków. Dziś głos w sprawie zabrał sam Janusz Żmurkiewicz ■ Lista darczyńców na komitet wyborczy Janusza Żmurkiewicza pokrywa się w części z tą o firmach, które prezydent Świnoujścia zwolnił z podatku od nieruchomości i nie tylko – zauważa jeden z naszych Czytelników. Inni mieszkańcy zwracają uwagę na relacje prezydenta z właścicielami firm zwolnionych z podatku ■ Ruszył nabór wniosków o dofinansowanie zakupu wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym ■ Mężczyzna wpadł do kanału portowego. Wyszedł z niego o własnych siłach. Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę. Mężczyzna zagapił się i wpadł do wody. Wyszedł z niej o własnych siłach. Na miejsce przyjechała policja. Około godziny 1.30 przy przeprawie promowej Bielik, po stronie Warszowa, do wody wpadł mężczyzna. Dopłynął on do drabinek i wyszedł z wody o własnych siłach. Po tym, jak wydostał się na powierzchnię, na miejsce dojechała policja ■ Z Terminala w Świnoujściu PGNiG wyekspediowało już 5000 cystern z ładunkiem skroplonego gazu ziemnego (LNG). Największym odbiorcą LNG są stacje regazyfikacji obsługujące miejscowości, które nie mają dostępu do ogólnopolskiej sieci dystrybucji gazu ■ W ubiegłym roku z podatku od nieruchomości prezydent Janusz Żmurkiewicz zwolnił 7 firm. Bywały lata, kiedy przedsiębiorców, którzy skorzystali na takim zwolnieniu, było dwa razy tyle. W ciągu 10 lat z tego powodu do miejskiego budżetu nie wpłynęło ponad 7,5 mln złotych ■