POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [11.02.2019, 17:26:57] • Świnoujście

2018 - rok rekordów dla Port of Ystad

2018 - rok rekordów dla Port of Ystad

fot. Organizator

Statystyki z ubiegłego roku wyraźnie pokazują, że w Porcie Ystad po raz kolejny pobito szereg rekordów – odnotowano m.in. wyraźny wzrost ogólnej ilości przewiezionych ładunków (cargo), a także liczby ciężarówek, aut osobowych oraz pasażerów. Port of Ystad jest największym szwedzkim portem obsługującym codzienne rejsy promowe do Polski na Bornholm, trzecim największym portem dla promów pasażerskich, piątym pod względem liczby obsługiwanych jednostek i jedenastym pod względem ogólnej liczby transferowanych towarów.

Podsumowanie danych dotyczących transportu towarów oraz ruchu pasażerskiego za ubiegły rok w Port of Ystad wyraźnie pokazuje, że 2018 był pod wieloma względami rokiem rekordowym. Po raz kolejny – bo od 2015 każdy rok owocuje następnymi rekordami. Tym razem są one związane z ilością przewiezionych transportów cargo, a także ciężarówek, samochodów oraz pasażerów. Björn Boström, CEO Port of Ystad, przyznaje, że pod względem biznesowym port funkcjonuje znakomicie. „Bardzo cieszy i inspiruje nas fakt, że nasze wysiłki i naszych klientów, a także wzrosty na kluczowych rynkach, przynoszą bardzo konkretne rezultaty. Port of Ystad jest obecnie jednym z wiodących szwedzkich portów” – dodaje Björn Boström.

2018 - rok rekordów dla Port of Ystad

fot. Organizator

Wzrost liczby pasażerów jest w znacznej mierze rezultatem rosnącego ruchu na trasie na Bornholm, zaś wzrost ilości transportowanych towarów to efekt wzmożonego ruchu do i z Polski. W analizowanym okresie odnotowano spadek liczby transportowanych wagonów kolejowych (w styczniu 2019 został na razie zupełnie wstrzymany). Liczba busów pozostaje na stałym poziomie (co ma związek z faktem, iż Bornholmslinjen utrzymuje własne połączenie busowe z Kopenhagą, od kiedy firma zaczęła obsługiwać połączenie Ystad-Rønne). Liczba busów transportowanych do i z Polski w roku 2018 wzrosła. W porównaniu z poprzednimi latami wzrosła również liczba rejsów Polferries oraz Bornholmslinjen.

2018 - rok rekordów dla Port of Ystad

fot. Organizator


komentarzy: 5, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-5 z 5

Gość • Środa [13.02.2019, 08:53:24] • [IP: 188.146.178.***]

Kto takie głupoty pisze największym portem pod względem przewozów ciężarówek jest Trelleborg.

Gość • Wtorek [12.02.2019, 15:07:16] • [IP: 5.173.136.***]

A NIE MÓWIŁEM ŻE TO WSZYSTKO PRZEZ TYCH PISIORÓW. NIE KRADNĄ I NIE DAJĄ KRAŚĆ.

Gość • Wtorek [12.02.2019, 09:23:52] • [IP: 193.69.22.**]

To Borholm jest juz polski? Kurde przespałem wojnę duńsko-polską?

Gość • Poniedziałek [11.02.2019, 23:29:20] • [IP: 188.146.53.***]

Budują nowy duży basen portu zewnętrznego. Za rok, dwa lata nasze większe promy będą mogły szybciej i sprawniej dopłynąć do przystani. Skróci się o kilka minut czas połączenia i sprawniejszy rozładunek. Życzymy temu regionowi, Skanii, by ta nowa inwestycja szybko się zakończyła. Ystad to najbliższy skandynawski port dla Polski.

Gość • Poniedziałek [11.02.2019, 23:20:15] • [IP: 62.69.203.**]

Tylko Port od Ystad jest spółką związaną z miastem Ystad, a terminal promowy z siedzibą w Świnoujściu.Jest własnością ZMP Szczecin S.A.(celowo pomijam i Swinoujście)bo miasto nic z tego nie ma!Zreszto większość terenów portowych i nabrzeży jest własnością ZMP Szczecin(Świnoujście dodano by to ładnie brzmiało!).

Oglądasz 1-5 z 5
■ Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Szczecinie Inspektorat w Świnoujściu poszukuje 2 kandydatów do pracy. Wymagane wykształcenie: średnie. Miejsce pracy: ZUS Inspektorat w Świnoujściu ul. Piastowska 63. Więcej informacji na stronie: www.zus.pl lub w sekretariacie pod nr telefonu 91-382-38-00 ■
■ Nie uwierzycie. W Świnoujściu za korzystanie z toalety w jednym z lokali gastronomicznych można zapłacić nawet 20 złotych! Takie rzeczy tylko u nas! Świnoujście restauracja Azjan. Szok! – pisze nasz Czytelnik – Czy jego właściciele mają dość ludzi z zewnątrz i to taki straszak? Kiedyś przeżywaliśmy w Międzyzdrojach 5 złotych za kibelek w jakieś kawiarni, gdzie wszystko było na biało, ściany, fotele, stoły taki exclusive, a tu takie cacko 20 złotych toaleta – nie może wyjść z podziwu nasz Czytelnik ■ W niedzielny poranek Świnoujście wstrzymało oddech. Stanęły promy, ewakuowano mieszkańców przybrzeżnych domów, nawet pracownicy biura mariny-portu jachtowego musieli opuścić swoje miejsce pracy gdy 700 kilogramowy niewybuch przepływał 8.45 przez centrum miasta ■ Żegluga Świnoujska informuje, że do 31 sierpnia 2019 r. ogólnodostępna przeprawa promowa „Centrum” (popularne „Karsibory”) będzie czynna przez całą dobę siedem dni w tygodniu. Jednocześnie przypomina, że do 20 września 2019 r. przeprawę będą obsługiwały trzy promy ■