POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [14.02.2019, 10:25:29] • Świnoujście

Za co Kocham Świnoujście?

Za co Kocham Świnoujście?

fot. Koalicja Obywatelska

Dzisiaj, z okazji Walentynek, o godz. 15.00 na Placu Wolności na wielkim czerwonym sercu można napisać za co kochamy nasze miasto.

Wcześniej o godz. 7:45 byliśmy pod LO. im Mieszka I uczniowie i nauczyciele wpisywali za co kochają Świnoujście:
Za morze, za plażę, za ludzi, za Flotę, za mewy, za szkołę, za znajomych, za promy, za pogodę.

Za co Kocham Świnoujście?

fot. Koalicja Obywatelska

Organizatorem akcji są radni Klubu Koalicji Obywatelskiej


komentarzy: 85, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 85

Gość • Niedziela [17.02.2019, 21:22:07] • [IP: 176.221.123.***]

Gość • Piątek [15.02.2019, 09:46:05] • [IP: 164.127.241.***]-a co szkodzi przekształcić kloce na Pl.Wolności w domy o wyglądzie zblizonym do reszty ? Trochę betonu, gzymsy fasady i ok.

skipper • Sobota [16.02.2019, 06:39:11] • [IP: 80.245.179.***]

Janek fajna inicjatywa.

Gość • Piątek [15.02.2019, 09:46:05] • [IP: 164.127.241.***]

23:34 -" Nie ma architektury, która daje smak i styl, jest pomieszanie z poplątaniem." -...Bez przesady! Tak było w latach 45-89, mistrzami w tym byli komuniści, przeciez nie po r.89 powstały bloki między Matejki a Grunwaldzką, leningrady, i te wzdłuż ul.Chopina - w dzielnicy zabytkowej, więc tym bardziej to razi. Nie po 89 r. na Pl.Wolności wstawiano plomby, jak ta blisko ul. Bema czy ta przy ul.Marynarzy. Owszem, lata 3 RP, po r.89 mają swoje winy, np.wstawienie przyciężkich dwóch chyba kamienic na Boh. Września vis a vis siedziby Iswinoujscie czy wybór zbyt klocowatego stylu osiedla Platan, ale nic nie jest tak brzydkie jak wspomniane budownictwo PRL. Od r.89, a zwłaszcza po r.2000 mamy wspaniałe odnowienie fasad domów, wyremontowanie dachów, chodników, jezdni, nawet ogrodzeń wielu domów, wielkie przybliżenie się poziomu infrastruktury do miast zachodnich, a widziałem z bliska miasta Holandii, Belgii i Francji, wiem, o czym mówię.Jak wspaniale rekultywowano Park Zdrojowy, nadal zachowane sa lasy miejskie.

Gość • Piątek [15.02.2019, 09:30:47] • [IP: 185.13.106.***]

Za brak sraczy i robienie kup za krzakami.

Gość • Piątek [15.02.2019, 06:21:50] • [IP: 188.146.224.***]

Za promy, ceny mieszkań, starych Niemców, prezydenta, mefedroniarzy no i za PIT BULL ŁEST KOŁST

Gość • Piątek [15.02.2019, 01:56:53] • [IP: 62.69.229.**]

Nie ma za co, co najwyżej można co najwyżej kochać wbrew wszystkiemu, co teraz się dzieje.

Gość • Czwartek [14.02.2019, 23:34:04] • [IP: 176.221.123.***]

Nie ma miłych przytulnych miejsc.Jest betonowe lotnisko z przeciągami i potem spod pachy niemieckiego turysty..Nie ma architektury, która daje smak i styl, jest pomieszanie z poplątaniem.Nie ma normalnej jazdy autem tylko spędzanie na parę głównych ulic i krążenie po mieście w celu zanieczyszczania powietrza. Nie kocham już tak bardzo samego miasta ale chciałbym przyjemnie spędzać czas w najbliższej jeszcze nie zabetonowanej okolicy.

Gość • Czwartek [14.02.2019, 22:57:36] • [IP: 89.64.19.***]

akcja - dziecinada. Widocznie za malo powaznych tematow jest do zrobienia w miescie wg niektorych radnych :) Alee skoro sto czy dwiescie glosow pozwala na zostanie radnym to sie szuka elektoratu gdzie tylko sie da.

Gość • Czwartek [14.02.2019, 22:21:06] • [IP: 188.164.147.**]

Bardzo kochałam to miasto ale już nie kocham. Wycieli w nim wszystko co było do kochanie. Miasto dla bogatych i zamożnych turystów. A mieszkańcy na usługach elit. Dobrze że już tam nie mieszkam.

kicikicikot • Czwartek [14.02.2019, 22:19:39] • [IP: 80.245.178.***]

Sierce szczipajuszczaja parka

Gość • Czwartek [14.02.2019, 22:13:52] • [IP: 185.13.106.***]

Za starego dziada 71 letniego.

Gość • Czwartek [14.02.2019, 21:36:28] • [IP: 87.173.146.***]

W Swinoujsciu spedzilam dzieciństwo. To było jeszcze piękne miasto z atmosfera. Po latach wróciłam tu, ale długo nie wytrzymałam. Co tu sie stało ? Miasto betonowe, powycinane lasy, świeże powietrze -tak zwłaszcza z kominów !! Ktoś znany ze Swinoujscia mi powiedział... tu bez koperty w urzędach nic nie załatwisz !! I tak jest, , korupcja na całego, , tak niektóre osoby dorobiły sie z tych kopert dużego majątku !! Nie ma sie co dziwić ze duzo młodych ludzi opuszcza to miasto.

Gość • Czwartek [14.02.2019, 21:25:08] • [IP: 178.238.247.**]

Kocham?? Co to za pytanie??!! Znalazlam sie tu i pracuje, mam rodzine ktora Kocham!! Miasto ?? Kochac ?? Za co?? Ze wszystko drozsze niz w innej czesci polski i nawet za granica, za co ?? Ze ceny mieszkan robia spekulanci, Za co i dlaczego kochac?? Co to znaczy kochac MIASTO??

Gość • Czwartek [14.02.2019, 21:20:57] • [IP: 92.42.118.*]

@ Czwartek [14.02.2019, 14:23:55] • [IP: 37.47.139.***] - no pewnie, też uważam, że przecież lepiej się krzywić, przeklinać i być smutnym :D

Gość • Czwartek [14.02.2019, 20:14:24] • [IP: 80.245.188.***]

za cudowne miejsce, morze, plaże, za parki, ścieżki rowerowe...

Gość • Czwartek [14.02.2019, 20:03:51] • [IP: 5.173.145.***]

Świnoujścia to wioska. I te promy to chora sprawa.

Gość • Czwartek [14.02.2019, 19:35:38] • [IP: 88.156.234.**]

a Pan radny ze zdjecia pracuje gdzies w ogole?

Gość • Czwartek [14.02.2019, 19:29:30] • [IP: 95.129.225.**]

Dęta akcja w wykonaniu platfusów. Nie potrafią zając się poważnymi tematami i problemami ale do głupawych uśmiechów i nic nie znaczących akcji - pierwsi. zenada.

Gość • Czwartek [14.02.2019, 19:29:10] • [IP: 185.13.106.***]

Za wszawice w szkołach za umowy śmieciowe i pracę na czarno bez podatków.

TVą i kompem nie docenisz • Czwartek [14.02.2019, 19:06:48] • [IP: 164.127.241.***]

Nigdy bym nie wpisał się partyjce PO (czy POKO), ale Świnoujście kocham za wody, lasy, morze, świeże powietrze, za to, że tu wobec małej religijności cenniejsza jest każda modlitwa i każdy krzyż, że tu wobec silnego postkomunizmu i lewicowego liberalizmu (KOD, PO, SLD) każdy pogląd konserwatywny, prawicowy więcej waży. Nawet chrześcijaństwo w ujęciu historycznym więcej tu waży, bo skoro nie możemy odszukiwac korzeni w okresie między wiekiem XIII a połową XX, to cieszymy się samym pojawieniem się tu chrześcijaństwa, późnym, bo dopiero od ok.1124, gdy św. Otton chrzcił Usedom, Wolin, gdy odwiedzał Garz, Karsibór, Lubin. I poradzę: takk jak najpożyteczniejszymi dla konkretnego człowieka pokarmami, np. owocami i warzywami są te rosnące na danym terenie, skąd się pochodzi, tak najlepszym użytkiem i poznaniem danej krainy jest to, co jest jej najsilniejsza stroną. NIE DOCENICIE ŚWINOUJŚCIA SIEDZĄC PRZED TV I KOMPEM. Trzeba do tego użyć np.łódki, wędki, roweru, statku, dobrego aparatu fotogr.- tymi kanałami pójść.

Gość • Czwartek [14.02.2019, 19:00:19] • [IP: 185.138.239.***]

Kocham prawie za wszystko, mieszkam 45 lat uwielbiam, ze nadal jestem anonimowa. Uwielbiam promy i lato biore garściami imprezy kulturalne. Hejterka zycze dużo radości i optymizmu

Gość • Czwartek [14.02.2019, 18:15:43] • [IP: 178.238.253.***]

#stopnienawisci

Gość • Czwartek [14.02.2019, 18:14:26] • [IP: 178.238.246.**]

Za piekna szeroka plaze, za liczne sciezki rowerowe i wiele placow zabaw dla dzieci wraz z urzadzeniami dla cwiczen, oraz piekne parki zwlaszcza ten na Chrobrego, rowniez ciekawe zabytkowe forty.

Gośćala • Czwartek [14.02.2019, 18:12:58] • [IP: 178.238.246.**]

Kocham moje miasto mieszkam już 45 lat ale niech już nie budują na wydmach i nie wycinają drzew niech ulica Żeromskiego będzie ulica bez samochodów i proponuje więcej imprez w Amfiteatrze taniej i weselej dla mieszkańców i turystów i niecierpliwi się zawsze coś dzieje w muszli koncertowej a zwłaszcza latem koncerty muzyka dla wszystkich młodych i starszych mamy juz dużo hoteli i to wystarczy!

Gość • Czwartek [14.02.2019, 17:46:30] • [IP: 176.221.123.***]

Przede wszystkim za położenie bez niego nie było by to tak wspaniałego miasta

Oglądasz 1-25 z 85
■ Ruszyły zapisy na 40 Maraton Świnoujście – Wolgast, 29 Półmaraton Wolgast oraz 4 Sztafetę Świnoujście – Wolgast ■ Niedziela Palmowa – to początek Wielkiego Tygodnia Postawiona w oknie domu chroni podobno przed uderzeniem pioruna. Rolnicy mieszali ją z ziarnem do zasiewu aby zapewnić sobie dobre plony, mamy dodawały dzieciom do śniadania aby te cieszyły się dobrym zdrowiem, zasuszona, czuwa nad szczęściem rodzin przez cały rok. Wszystko to jednak pod warunkiem, że dziś zostanie poświęcona. Palma wielkanocna nie jest jednak przedmiotem jakiegoś dziwnego kultu sama z siebie. Zasłużyła sobie na to gdy znalazła się pod stopami Chrystusa wjeżdżającego do Jerozolimy ■ Wielkanocne klimaty na Placu Wolności. Jechały do nas 800 kilometrów! To pierwszy taki jarmark wielkanocny w Świnoujściu. Zaproszenie do zaprezentowania swoich wyrobów nad morzem przyjęli twórcy z Krasnegostawu i okolic, miejscowości położonych między Lublinem, a Chełmie Lubelskim kilkadziesiąt kilometrów od granicy polsko-ukraińskiej. Grupę wystawców zorganizowała Luba Rakiewicz, dyrektor Artystycznego Stowarzyszenia Kosiw, która z dumą pokazuje ilustrowane publikacje o twórczości mieszkańców swoich rodzinnych stron ■ Strajk w oświacie. Informacja na godzinę 10.00 czwartek 11 kwietnia 2019. - ogółem strajkujących nauczycieli 253, w tym 28 w przedszkolach i 225 w szkołach - 401 dzieci/uczniów (bez gimnazjalistów, którzy przystąpili do egzaminów) będących pod opieką, w tym 338 w przedszkolach (razem z przedszkolem nr 10, w którym nauczyciele nie strajkują) i 63 w szkołach ■ PEC. W maju coroczna przerwa Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Świnoujściu informuje, że coroczna przerwa technologiczna w dostawie energii cieplnej do centralnego ogrzewania, wentylacji i ciepłej wody nastąpi 20 maja 2019 od godziny 00.00 do 24.00. Przerwa związana jest z koniecznością wykonania niezbędnych remontów źródła ciepła i sieci ciepłowniczych ■ Mieszkańcy Świnoujścia, którzy na co dzień zaopatrują się w pieczywo z piekarni przy ul. Monte Cassino czekała w sobotę rano niemiła niespodzianka. Ani w sklepie firmowym ani w żadnym innym na mieście nie dotarło zaopatrzenie od tego wytwórcy. Przyczyną była poważna awaria instalacji w piekarni. Tuż po północy pojawiły się tam wozy Straży Pożarnej i Pogotowie Ratunkowe. Ewakuowano pracowników firmy i mieszkańców posesji ■ Od 4 kwietnia. „Bielik” z Warszowa o 7.35. W związku z prośbami rodziców uczniów, Żegluga Świnoujska informuje, że od jutra, tj. czwartek 4 kwietnia 2019 r., na przeprawie promowej „Warszów”, prom z prawobrzeża (Warszów) będzie odbijał o godzinie 7.35, a nie o 7.40. Pozostałe godziny pozostają bez zmian ■ Odpowiedź na zarzuty jest już w Komisji Europejskiej ■ Spektakularne policyjne zatrzymanie samochodu na ulicy Daszyńskiego. Przeszukano auto, sprawdzano kierowcę i pasażerów. O co poszło? Policja milczy o przyczynach tej niedzielnej akcji ■ Rada Miasta jednogłośnie przyjęła uchwałę w sprawie poparcia środowiska nauczycielskiego ■ Zastępca prezydenta Paweł Sujka: "Po referendach, które odbywały się w Świnoujściu mogę powiedzieć, że praktycznie wszystkie placówki edukacyjne w mieście deklarują przystąpienie do strajku ■ Jeśli dojdzie do strajku nauczycieli to także dzieci w przedszkolach pozbawione zostana opieki ■ Astaldi nie chce zapłacić za gadżety. Miało być uroczyście i z gadżetami. Były tylko gadżety. Na 5 lipca ubiegłego roku miasto zaplanowało uroczyste podpisanie umowy o budowie tunelu pod Świną. Zamówiono 1000 breloczków i antystresowych gadżetów w kształcie czapki z daszkiem o wartości 9 tysięcy złotych. Uroczystość tego dnia się jednak nie odbyła, a umowy z firmą Astaldi w ogóle nie podpisano. Kto zapłaci za gadżety? ■ To miało być tylko legitymowanie, a skończyło się ujawnieniem przez policjantów narkotyków. Pod zarzutem posiadania i handlu zakazanych ustawą środków odurzających zatrzymany został 34-letni mężczyzna. Zgodnie z obowiązującą ustawą może mu grozić kara pozbawienia wolności do 10 lat ■ 19 marca, w godzinach wieczornych były przeprowadzane zajęcia taktyczne w lesie na terenie obiektu wojskowego Karsibór. Podczas zajęć stosowano środki pozoracji. Użyte zostały świece dymne, które generują dym nietoksyczny i nieszkodliwy, a ich użycie nie stanowi zagrożenia dla zdrowia. Ćwiczenia tego typu prowadzone są cyklicznie, kilka razy w ciągu roku. Wzięło w nich udział ponad dwudziestu żołnierzy. Żaden z nich nie zgłaszał po zajęciach problemów ani dolegliwości - tłumaczy kmdr ppor. Grzegorz Lewandowski Rzecznik Prasowy 8. Flotylla Obrony Wybrzeża ■ Prom Karsibór uciekł z przeprawy! Nad wodą unosił się trujący opar! Zobacz film! ■ Niemiecki wymiar sprawiedliwości łaskawy dla sprawców napadu na taksówkarza ze Świnoujścia? ■ Córki odebrały testament matki zapisany na kartkach romansu. Ta książką niczym list w butelce po latach, wędrówki po falach życia trafiła w końcu do adresata. Mówi się, że takie historie zdarzają się tylko w hollywoodzkich produkcjach, jednak jedna z nich zdarzyła się w Świnoujściu. Tuż po naszej publikacji, w której opisaliśmy wzruszający temat testamentu anonimowej kobiety, która na kartkach książki kieruje ostatnie słowa do sowich najbliższy ma swój ciąg dalszy ■ Wojciech Zyska o Wolińskim Parku Narodowym: Na tle Wyspy Wolin to przysłowiowa „kość w gardle”. Pozostawiam park w dobrej kondycji. Odchodzę z podniesioną głową, dziękując jednocześnie wszystkim za współpracę i pomoc na rzecz ochrony tego parku – pisze w pożegnalnym liście dr inż. Wojciech Zyska, odwołany właśnie dyrektor Wolińskiego Parku Narodowego ■ „Do trumny ubierzcie mnie na różowo”. Wzruszający list pacjentki zapisany na kartkach książki ■ To Świnoujście rozpętało aferę międzynarodową. Komisja Europejska uruchomiła wobec Polski procedurę naruszenia unijnego prawa. Uruchomiona wobec Polski procedura naruszenia unijnego prawa dotyczy konfliktu z 2017 roku, kiedy świnoujski strażnik miejski spektakularnie zatrzymał niemieckie autobusy UBB na granicy. Chodzi o dostęp do międzynarodowego rynku usług autokarowych i autobusowych. Rąbka tajemnicy uchyliła nam Komisja Europejska ■ Trwają prace nad uchwałą krajobrazową, zwaną też kodeksem reklamowym. Będzie to dokument porządkujący przestrzeń publiczną miasta. Wprowadzi zasady i warunki umieszczania reklam, urządzeń reklamowych oraz małej architektury i ogrodzeń na terenie całego Świnoujścia ■