░ Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Szczecinie Inspektorat w Świnoujściu poszukuje kandydatów do pracy. Wymagane wykształcenie: średnie. Miejsce pracy: ZUS Inspektorat w Świnoujściu ul. Piastowska 63. Więcej informacji na stronie: www.zus.pl lub u Kierownika Inspektoratu pod nr telefonu 91-382-38-02 ░

POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [17.02.2019, 08:44:06] • Świnoujście

Super Maja! Maja Piórska z dwoma statuetkami Trytona! Poznajcie pozostałych laureatów!

Super Maja! Maja Piórska z dwoma statuetkami Trytona! Poznajcie pozostałych laureatów!

fot. iswinoujscie.pl

W sobotni wieczór, podczas uroczystej gali w hotelu Radisson Blu poznaliśmy laureatów Nagrody Prezydenta Miasta Świnoujścia Tryton 2018. Bohaterką wieczoru okazała się świnoujska działaczka społeczna, poetka i dziennikarka-Maja Piórska. Jako jedyna odebrała tego wieczoru dwie statuetki; Towarzystwo Przyjaciół Świnoujścia, które współtworzyła i do dziś jest jedną z najaktywniejszych członkiń, zostało nagrodzone w kategorii działalność kulturalna edukacyjna i sportowa. Mai osobiście przypadło natomiast specjalne wyróżnienie – nagroda specjalna prezydenta, nazywana także „super Trytonem”. W odróżnieniu od pozostałych nagród, tę, zgodnie z regulaminem przyznaje nie kapituła, a osobiście prezydent miasta. Galę Nagrody Prezydenta otworzył muzyczny akcent w wykonaniu zespołu „The Stars”, który towarzyszył uczestnikom w trakcie wręczania nagród,a a następnie podczas balu. Mimo, że redakcja iswinoujscie.pl (wierzymy, że przez przeoczenie!) nie otrzymała zaproszenia do udziału w wyłonieniu laureatów oraz relacjonowania gali, to z przyjemnością przekazujemy naszym czytelnikom informację o nagrodach dla osób i instytucji, o których dokonaniach, wraz z innymi lokalnymi mediami niejednokrotnie z radością donosimy.

Do udziału w uroczystym wręczeniu nagród „Trytona” prezydent zaprosił gości, wśród których były znane postaci życia politycznego i gospodarczego. Obecny był m.in. Olgierd Geblewicz-Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego, Jacek Piechota / poseł na Sejm R.P. siedmiu kadencji, były minister gospodarki, prezes Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej oraz Lars Petersen-burmistrz gminy Heringsdorf /.

Zaproszony do mikrofonu Olgierd Geblewicz stwierdził, że czuje się na świnoujskiej gali niczym na ceremonii wręczania Oskarów i gratulował wspaniałej inicjatywy uhonorowania najbardziej zasłużonych dla rozwoju miasta mieszkańców. Gość z Niemiec z stwierdził z kolei,że zazdrości prezydentowi Świnoujścia takich osiągnięć i tak aktywnych mieszkańców.

Super Maja! Maja Piórska z dwoma statuetkami Trytona! Poznajcie pozostałych laureatów!

fot. iswinoujscie.pl

Jacek Piechota pomagał wręczać Trytona w kategorii Gospodarka i Przedsiębiorczość. . Nominowanymi w tej kategorii byli Firma Ogrodniczo-Handlowa „Mój Ogród”, Manufaktura Ekologiczna. Trytona odbierał jednak Wojciech Ciuruś, którego dziełem jest inwestycja budowy apartamentów „Rondo” w kwartale Róży Wiatrów.

Super Maja! Maja Piórska z dwoma statuetkami Trytona! Poznajcie pozostałych laureatów!

fot. Sławomir Ryfczyński

Również z rąk Jacka Piechoty Trytona odbierała wspomniana już na początku Maja Piórska. Poza Towarzystwem Przyjaciół Świnoujścia, które reprezentowała, do nagrody w kategorii Działalność kulturalna, społeczna, edukacyjna i sportowa nominowani zostali: Parkrun Świnoujście, Świnoujska Organizacja Turystyczna, Uczniowski Klub Sportowy „prawobrzeże oraz Miejski Chór Logos.

Super Maja! Maja Piórska z dwoma statuetkami Trytona! Poznajcie pozostałych laureatów!

fot. iswinoujscie.pl

Wśród nominowanych w kategorii „Działalność społeczna”znalazło się miejsce dla Stowarzyszenia Miłośników latarń Morskich w Świnoujściu. I choć w oficjalnym protokole nagrody umieszczono przy tym stowarzyszeniu nazwisko prezes Małgorzaty Rajchowiak która na co dzień urzęduje w Szczecinie to na sali zasiadły dwie znane bywalcom latarni panie Basie-gospodynie naszej latarni. Na nominację zapracowali także organizatorzy świnoujskiego parkrunu, choć u wystarczyło wymienić jedno tylko nazwisko; inicjatorki, koordynatorki i niezłomnej propagatorki parkowego biegania -Elżbiety Jabłońskiej. Trytona w tej kategorii odebrał Piotr Piwowarczyk za inicjatywy podejmowane w ramach Świnoujskiej Organizacji Turystycznej.

Po oficjalnych Trytonach zaczęła się zabawa i tego nikt z dziennikarzy nie powinien już oglądać, a już na pewno-rejestrować i upubliczniać - gdzie jak co roku pilnowała tego Hanna Lachowska z Biura Informacji i Konsultacji Społecznych.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 53, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 53

Gość • Wtorek [19.02.2019, 10:25:04] • [IP: 37.8.231.***]

Do chodzących z pieluchą w gatkach czterdziestolatków. Na to by zasłużyć na nagrodę lokalnej społeczności trzeba pracować, pracować długie lata. Pani Maja jest tego wspaniałym przykładem.Nagradzanie osób tylko za odniesiony jeden sukces, lub za właściwe wykonywanie swojej pracy to bezsens, degradujący każdą nagrodę.

Gość • Poniedziałek [18.02.2019, 14:13:52] • [IP: 188.146.193.**]

Komisje się zmieniają a pan zawsze w...

Gość • Poniedziałek [18.02.2019, 12:18:04] • [IP: 5.173.153.**]

sami swoi, nie ma mocnych...państwo w państwie...

Gość • Poniedziałek [18.02.2019, 08:28:49] • [IP: 37.47.151.***]

Najlepsze to ma te cienie ala lima :D

Gość • Poniedziałek [18.02.2019, 07:47:09] • [IP: 5.173.145.**]

Nie rozumiem czegoś, żałoba w Polsce a tutaj bal.No tak Komuszki się bawili.

Gość • Niedziela [17.02.2019, 23:33:51] • [IP: 92.42.112.***]

To sami swoi, ta ekipa dawniej by obdarzała siebie popiersiami tow. lenina.

Gość • Niedziela [17.02.2019, 23:22:39] • [IP: 176.221.123.***]

A ja się cieszę jak dostanę bateryjkę.

Gość • Niedziela [17.02.2019, 21:53:53] • [IP: 178.235.146.**]

TETRYKONY tak ta nagroda winna sie nazywac a figorki to chyba dziadki do orzechow ale srednia piekna 75 lat na leb

Gość • Niedziela [17.02.2019, 21:15:24] • [IP: 185.210.39.***]

Gratulacje dla wszystkich laureatów Trytonów. Brawo!!

Gość • Niedziela [17.02.2019, 20:54:14] • [IP: 37.248.211.**]

Broniewski też błądził ideowo. Zwiedziony przywilejem i sentymentem z młodosci stracił wartość szybko

Gość • Niedziela [17.02.2019, 20:16:18] • [IP: 80.245.188.***]

Czytam komentarze i czuję się obrażony, że ktoś nazywa mnie darmozjadem, komuchem. Na bal mógł pójść każdy. Były sprzedawane bilety po 280 zł za osobę w Urzędzie Miasta. I proszę nie pisać, że ludzie pili i jedli za darmo. Serdecznie zapraszamy wszystkich co stale tylko komentują na portalach internetowych i wezmą się do pracy, aby stworzyć w tym mieście coś nowego. Wierzę, że mają wspaniałe pomysły.

Gość • Niedziela [17.02.2019, 19:54:49] • [IP: 80.245.178.**]

Był ktoś tam przed 40-stką? młodych całkiem wyrugowano.

Gość • Niedziela [17.02.2019, 19:53:36] • [IP: 62.69.254.***]

Gratulacje dla wszystkich, którzy otrzymali Trytona i byli do niego nominowani.

Gość • Niedziela [17.02.2019, 19:48:50] • [IP: 80.245.186.***]

I SMUTNO I SMIESZNO!CZASY KOMUCHOW WROCILY ZE ZDWOJONA SILA!!PODAJCIE JEJ ZYCIORYS!!

Gość • Niedziela [17.02.2019, 19:48:20] • [IP: 80.245.178.**]

Trytony powinni dostawać tylko społecznicy.

Gość • Niedziela [17.02.2019, 19:28:37] • [IP: 188.146.57.***]

BILET NA BAL KOSZTOWAŁ KAZDEGO 280 ZŁ MOGŁEŚ SOBIE KUPIC ZAMIAST KRYTYKOWAĆ ŻE Z KASY MIASTA I TWOICH PODATKÓW

Gość • Niedziela [17.02.2019, 19:08:40] • [IP: 31.0.70.**]

Hehe makijaż klasyka z jej ulubionych czasów

Gość • Niedziela [17.02.2019, 18:24:59] • [IP: 77.88.191.***]

A dlaczego komuchy ZE SZCZECINA zapraszani są na takie bale - by sie za darmo najeść i napić - ??!! ŻENADA I WSTYD

Z. • Niedziela [17.02.2019, 18:10:59] • [IP: 77.252.44.***]

Gratulacje! Maja już dawno powinnaś zostać wyróżniona za to co robisz dla lokalsów. Za energię, którą zarażasz, serce do tego rodzaju działania, inteligentne komentarze, za to też, że po prostu Ci się chce...

Gość • Niedziela [17.02.2019, 17:58:34] • [IP: 185.210.38.***]

Ostatnio w ciągu jednego dnia o różnych godzinach 3 razy jechałem do Urzędu Miasta by załatwić sprawy i 3 razy widziałem tą Lachowską z papierochem i na plotach.

Gość • Niedziela [17.02.2019, 17:53:15] • [IP: 5.174.200.***]

Dwa Trytony przyznane jak najbardziej słusznie. Na pewno pani Maja powinna była zostać nagrodzona i wielkie brawa dla niej za wszystko co robi. A pan Piwowarczyk to człowiek, którego pomysły, wiedza oraz działalność to materiał na jakiegoś Trytona Giganta. Jak dla mnie to mógłby odbierać Trytona co roku. Serdecznie pozdrawiam!

Gość • Niedziela [17.02.2019, 17:47:30] • [IP: 176.221.113.**]

Kółko wzajemnej adoracji !

Gość • Niedziela [17.02.2019, 17:30:45] • [IP: 31.11.129.***]

Gratulacje dla laureatów. Dzięki takim ludziom i autorom uroczystości miasto ma perspektywy świetliste. Kochani jesteście wielcy. Dobrze, że ulubieńców niniejszego portalu tam nie było i nie będzie.

Gość • Niedziela [17.02.2019, 17:00:10] • [IP: 151.248.62.***]

Moje gratulacje Pani Maju! ;)

Gość • Niedziela [17.02.2019, 16:26:08] • [IP: 83.11.145.**]

ta Pani troszke z tym makijazem przesadzila...

Oglądasz 1-25 z 53
■ Astaldi nie chce zapłacić za gadżety. Miało być uroczyście i z gadżetami. Były tylko gadżety. Na 5 lipca ubiegłego roku miasto zaplanowało uroczyste podpisanie umowy o budowie tunelu pod Świną. Zamówiono 1000 breloczków i antystresowych gadżetów w kształcie czapki z daszkiem o wartości 9 tysięcy złotych. Uroczystość tego dnia się jednak nie odbyła, a umowy z firmą Astaldi w ogóle nie podpisano. Kto zapłaci za gadżety? ■ To miało być tylko legitymowanie, a skończyło się ujawnieniem przez policjantów narkotyków. Pod zarzutem posiadania i handlu zakazanych ustawą środków odurzających zatrzymany został 34-letni mężczyzna. Zgodnie z obowiązującą ustawą może mu grozić kara pozbawienia wolności do 10 lat ■ 19 marca, w godzinach wieczornych były przeprowadzane zajęcia taktyczne w lesie na terenie obiektu wojskowego Karsibór. Podczas zajęć stosowano środki pozoracji. Użyte zostały świece dymne, które generują dym nietoksyczny i nieszkodliwy, a ich użycie nie stanowi zagrożenia dla zdrowia. Ćwiczenia tego typu prowadzone są cyklicznie, kilka razy w ciągu roku. Wzięło w nich udział ponad dwudziestu żołnierzy. Żaden z nich nie zgłaszał po zajęciach problemów ani dolegliwości - tłumaczy kmdr ppor. Grzegorz Lewandowski Rzecznik Prasowy 8. Flotylla Obrony Wybrzeża ■ Prom Karsibór uciekł z przeprawy! Nad wodą unosił się trujący opar! Zobacz film! ■ Niemiecki wymiar sprawiedliwości łaskawy dla sprawców napadu na taksówkarza ze Świnoujścia? ■ Córki odebrały testament matki zapisany na kartkach romansu. Ta książką niczym list w butelce po latach, wędrówki po falach życia trafiła w końcu do adresata. Mówi się, że takie historie zdarzają się tylko w hollywoodzkich produkcjach, jednak jedna z nich zdarzyła się w Świnoujściu. Tuż po naszej publikacji, w której opisaliśmy wzruszający temat testamentu anonimowej kobiety, która na kartkach książki kieruje ostatnie słowa do sowich najbliższy ma swój ciąg dalszy ■ Wojciech Zyska o Wolińskim Parku Narodowym: Na tle Wyspy Wolin to przysłowiowa „kość w gardle”. Pozostawiam park w dobrej kondycji. Odchodzę z podniesioną głową, dziękując jednocześnie wszystkim za współpracę i pomoc na rzecz ochrony tego parku – pisze w pożegnalnym liście dr inż. Wojciech Zyska, odwołany właśnie dyrektor Wolińskiego Parku Narodowego ■ „Do trumny ubierzcie mnie na różowo”. Wzruszający list pacjentki zapisany na kartkach książki ■ To Świnoujście rozpętało aferę międzynarodową. Komisja Europejska uruchomiła wobec Polski procedurę naruszenia unijnego prawa. Uruchomiona wobec Polski procedura naruszenia unijnego prawa dotyczy konfliktu z 2017 roku, kiedy świnoujski strażnik miejski spektakularnie zatrzymał niemieckie autobusy UBB na granicy. Chodzi o dostęp do międzynarodowego rynku usług autokarowych i autobusowych. Rąbka tajemnicy uchyliła nam Komisja Europejska ■ Trwają prace nad uchwałą krajobrazową, zwaną też kodeksem reklamowym. Będzie to dokument porządkujący przestrzeń publiczną miasta. Wprowadzi zasady i warunki umieszczania reklam, urządzeń reklamowych oraz małej architektury i ogrodzeń na terenie całego Świnoujścia ■