POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [27.02.2019, 18:00:19] • Świnoujście

Panzerfaust z czasów wojny wstrzymał pogrzeb. Zobacz film!

Panzerfaust z czasów wojny wstrzymał pogrzeb. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Do niecodziennej sytuacji doszło dziś na cmentarzu komunalnym w Świnoujściu. Podczas kopania grobu na starej części cmentarza, na wysokości ulicy Karsiborskiej z Nowokarsiborskiej, natrafiano na przedmiot przypominający niewypał. Zawiadomiono patrol saperski, a pogrzeb, który miał odbyć się o godzinie 11.00, wstrzymano.



Szczęśliwym trafem saperzy wykonywali zadania obok Gazoportu i praktycznie natychmiast pojawili się na cmentarzu. Zabezpieczyli teren i zneutralizowali znalezisko.

Obiekt zidentyfikowano jako niemiecki bezodrzutowy granatnik przeciwpancerny jednorazowego użytku z czasów II Wojny Światowej.

Panzerfaust z czasów wojny wstrzymał pogrzeb. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Na czas akcji wszystkie postronne osoby zostały wyprowadzone z okolicy cmentarza. Również żałobnicy czekali, aż patrol saperów wyciągnie granatnik.

Wojskowi zabrali Panzerfaust ze sobą, a kondukt z żałobnikami mógł godnie pożegnać zmarłego.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 26, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 26

Gość • Niedziela [03.03.2019, 21:56:48] • [IP: 37.248.213.**]

Brak słów. Z tą rodziną jest coraz gorzej

Gość • Czwartek [28.02.2019, 19:40:26] • [IP: 37.47.156.***]

A co saperzy robili koło gazoportu? Wie ktoś?

Gość • Czwartek [28.02.2019, 17:42:31] • [IP: 77.113.21.***]

DO : Gość • Czwartek [28.02.2019, 09:42:49] • [IP: 193.69.22.**]No słyszałeś że gdzieś dzwonią, tylko nie wiesz gdzie! Bo to nie Janek wykopał, tylko Roman, i nie słoik a wiadro i nie poniemieckie, tylko poradzieckie, i nie było tam żadnego złota, tylko skamieniałe ludzkie ekskrementy koloru żółtego...No i zaniósł to do jubilera a okazało się to wszystko gówno warte...No to po co miał wzywać saperów...Tymi rzeczami zajmuje się remondis...Ot i cała historia z tym złotem...😎😜😤

500+1 • Czwartek [28.02.2019, 17:17:04] • [IP: 77.113.21.***]

DO : Gość • Czwartek [28.02.2019, 14:09:47] • [IP: 92.42.119.***] A co to za stwór ten" BETNGA"należy chyba przypuszczać że to Twój jakiś bożek pochodzenia afrykańskiego tak jak MZIMU u Murzyna Kalego...Bwana Kubwa 😜😤😱

Gość • Czwartek [28.02.2019, 16:32:27] • [IP: 80.245.188.**]

Ten co pisze o kopamiu grobu...puknij się w czoło doly się kopie przed pogrzebem jak nie wiecie to po co durne komentarze śmiać się chce z durnoty luckiej

Gość • Czwartek [28.02.2019, 14:10:50] • [IP: 92.42.119.***]

Cmentarz miejski ale opłatę co 8 lat dajesz dla kościoła to banał

Gość • Czwartek [28.02.2019, 14:09:47] • [IP: 92.42.119.***]

A dlaczego wezwano saperów?? przecież to cmentarz miejski powinni wezwać Betnga i jego świtę a na końcu czarnego w sukience żeby pokropił za co łaska

Gość • Czwartek [28.02.2019, 13:25:24] • [IP: 37.248.209.***]

W którym to miejscu było na cmentarzu

Gość • Czwartek [28.02.2019, 12:30:59] • [IP: 91.231.92.***]

Bombowy pogrzeb :D

Gość • Czwartek [28.02.2019, 10:33:18] • [IP: 178.238.252.**]

Grób, przygotowywany jest wcześniej a nie przed samym pogrzebem...

Gość • Czwartek [28.02.2019, 10:07:18] • [IP: 23.226.237.*]

To, nie mogli tego grobu kopać po pogrzebie?

Gość • Czwartek [28.02.2019, 09:42:49] • [IP: 193.69.22.**]

A jak Janek wykopał poniemiecki słoik ze złotem to saperów nie wezwano! ;)

Gość • Czwartek [28.02.2019, 07:48:17] • [IP: 80.151.79.**]

A co w tym dziwnego że grób był kopany przed pogrzebem ??!! Skoro pogrzeb był o 11 to pracownik od godziny 7 spokojnie ten grob wykopie. Bo przeciesz nie robi się tego dzień czy dwa wcześniej.

Gość • Czwartek [28.02.2019, 07:34:16] • [IP: 37.8.231.***]

PANZERFAUSTA do fortu, nieboszczyka do grobu i po problemie.

Gość • Czwartek [28.02.2019, 01:06:14] • [IP: 88.156.232.***]

to od siostry Panzerfaustyny i Bohdana Bazooki.

Gość • Czwartek [28.02.2019, 00:49:06] • [IP: 176.221.123.***]

Poproszę Polsko, oddajmy Niemcom co ich. To ich własność. Dlaczego na nasz koszt mamy sprzątać po najeźdźcach?

Gość • Czwartek [28.02.2019, 00:06:42] • [IP: 5.173.25.***]

Faktycznie grób kolano dzisiaj. .. ale można było" spokojnie" sprzątać groby. Mnie wcale nie wprowadzono z cmentarza (a co dopiero z okolicy cmentarza)...

Gość • Środa [27.02.2019, 23:05:54] • [IP: 77.0.34.**]

Do 249 to tak do sensacji.

Gość • Środa [27.02.2019, 22:50:42] • [IP: 178.238.253.***]

ooo jezu...

Gość • Środa [27.02.2019, 21:55:05] • [IP: 83.20.249.***]

Od kiedy grób kopie się godzinę przed pogrzebem?

Gość • Środa [27.02.2019, 21:24:25] • [IP: 196.6.191.**]

Jaaasne..to kopali grob podczas pogrzebu...bajki jak zwykle!

Gość • Środa [27.02.2019, 19:04:51] • [IP: 185.13.106.***]

TO NIC W PORÓWNANIU Z POWSTANIEM W MIEŚCIE" GETTA ROSYJA" Sypalnia ruskich dawna Penelopa ogrodzona blaszanym ogrodzeniem.

Zmarli, tylko spokojnie! • Środa [27.02.2019, 18:34:35] • [IP: 164.127.40.***]

Teraz się obawiam, że jeśli jakiś wielki miłośnik Swinoujścia leżący na cmentarzu dowie się z normalnej w Niebie prasówki, co się dzieje z miastem np.w kwestii żmurkowo-michalskich planów wycięcia wielu drzew na obrzeżach Parku Zdrojowego, to przekreci się w grobie i może uruchomić jakiś kolejny niewybuch i zagrozić nawet ŻYWYM.

Kość • Środa [27.02.2019, 18:32:38] • [IP: 88.156.233.**]

"kondukt z żałobnikami mógł godnie pozganiać zmarłego." WTF?

Gość • Środa [27.02.2019, 18:19:41] • [IP: 80.245.179.***]

Co znaczy, , pozganiać zmarłego''?

Oglądasz 1-25 z 26
■ Fundacja Logos wynajmie od 01.09.2019r. lokal użytkowy (dawna Karpatka) z przeznaczeniem na bufet szkolny – sklepik. Informacje w sprawie wynajmu – tel. 91 – 321 23 66 – dyrektor Małgorzata Gołębiowska ■
■ 90-latek wypadł z balkonu. Sąsiedzi podczas snu usłyszeli wołanie o pomoc dochodzące od strony podwórka przy ulicy Marynarzy 7. Jak się okazuje, starszy mężczyzna wypadł z balkonu. Na miejsce przyjechali ratownicy medyczni i policjanci ■ Niedawno pisaliśmy, że lista darczyńców na komitet wyborczy Janusza Żmurkiewicza pokrywa się w części z tym których zwolnił z podatków. Dziś głos w sprawie zabrał sam Janusz Żmurkiewicz ■ Lista darczyńców na komitet wyborczy Janusza Żmurkiewicza pokrywa się w części z tą o firmach, które prezydent Świnoujścia zwolnił z podatku od nieruchomości i nie tylko – zauważa jeden z naszych Czytelników. Inni mieszkańcy zwracają uwagę na relacje prezydenta z właścicielami firm zwolnionych z podatku ■ Ruszył nabór wniosków o dofinansowanie zakupu wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym ■ Mężczyzna wpadł do kanału portowego. Wyszedł z niego o własnych siłach. Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę. Mężczyzna zagapił się i wpadł do wody. Wyszedł z niej o własnych siłach. Na miejsce przyjechała policja. Około godziny 1.30 przy przeprawie promowej Bielik, po stronie Warszowa, do wody wpadł mężczyzna. Dopłynął on do drabinek i wyszedł z wody o własnych siłach. Po tym, jak wydostał się na powierzchnię, na miejsce dojechała policja ■ Z Terminala w Świnoujściu PGNiG wyekspediowało już 5000 cystern z ładunkiem skroplonego gazu ziemnego (LNG). Największym odbiorcą LNG są stacje regazyfikacji obsługujące miejscowości, które nie mają dostępu do ogólnopolskiej sieci dystrybucji gazu ■ W ubiegłym roku z podatku od nieruchomości prezydent Janusz Żmurkiewicz zwolnił 7 firm. Bywały lata, kiedy przedsiębiorców, którzy skorzystali na takim zwolnieniu, było dwa razy tyle. W ciągu 10 lat z tego powodu do miejskiego budżetu nie wpłynęło ponad 7,5 mln złotych ■