POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [18.03.2019, 08:17:38] • Świnoujście

Biblioteka gości nie tylko czytelników

Biblioteka gości nie tylko czytelników

fot. iswinoujscie.pl

Nie tylko mieszkańcy naszego miasta udostępniają swoje pokoje przyjezdnym. Miejska Biblioteka Publiczna w Świnoujściu ma pokój gościnny, które, wynajmuje za odpłatnością.

Miejska Biblioteka Publiczna w Świnoujściu gości u siebie nie tylko czytelników. Placówka wynajmuje jedno ze swoich pomieszczeń przyjezdnym, którzy pragną w naszym mieście przenocować.

- W 1993 roku jedno z pomieszczeń magazynowych biblioteki zostało zakwalifikowane jako pokój gościnny - informuje Hanna Lachowska z Biura Informacji i Konsultacji Społecznych Urzędu Miasta Świnoujście. - Okazjonalnie było wynajmowane dla pracowników innych bibliotek w kraju. Obecnie jest czasowo, za odpłatnością wynajmowane na podstawie umowy najmu.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 19, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-19 z 19

Gość • Niedziela [24.03.2019, 00:00:16] • [IP: 188.146.33.**]

A niech sobie biblioteka wynajmuje lokale komu chce, aby płacili, a Pana b.rzecznika zostawcie w spokoju. Są inne kwiatki na tej łączce, 28.03. o godz 16 w Miejskiej Bibliotece odbędzie się Walne Zgromadzenie Sprawozdawczo-wyborcze Stowarzyszenia" AMAZONKI" w Świnoujściu.A dlaczego to Walne Zgromadzenie nie morze odbyć się w siedzibie tego Stowarzyszenia przy ul. Wyspiańskiego 35/c. Lokal o pow.około 70 M/2.opłacany jest przez U.M. w Świnoujściu.cały czas tylko słyszy się gadanie o braku kasy i stękanie zarządu o pieniądze poprzednie lata to Walne odbyło się wGryfi, Sonacie, balanga w hotelu TRZY Wyspy, na to były pieniądze, a na herbatkę i tanie ciastko to braknie kasy, przypomina się o przynoszeniu własnego poczęstunku można przynieś dla Babci pampersy a młodsze nocniki bo woda w rezerwuarze też kosztuje, a potem wysyła się esy do znajomych o 1% podatku.lepiej pobierzcie sobie darmową aplikacje PRACA NA ROGU to kasy starczy.A wystarczy tak niewiele, rozsądnie wybrać młodszych do zarządu.

Gość • Poniedziałek [18.03.2019, 21:48:59] • [IP: 176.221.122.***]

Ciekawe czy w związku z tym Biblioteka tez musi załozyć działalność gospodarczą, czy bedzie odprowadzać składkę zdrowotną, czy odprowadza podatek do US etc.

Gość • Poniedziałek [18.03.2019, 18:43:39] • [IP: 95.129.225.**]

A ile ten najemca płaci za to pomieszczenie?

Gość • Poniedziałek [18.03.2019, 18:24:53] • [IP: 5.173.152.***]

Ależ to logiczne: przyjeżdża turysta, brzydka pogoda, więc idzie do biblioteki i pożycza książkę. Kończy się czas wynajęcia kwatery, ale nie zdążył doczytać powieści do końca. No to przedłuża pobyt w Świnoujściu aby nie wywozić egzemplarza. Dla prawdziwych miłośników literatury to najlepszy pomysł. Brawo Świnoujście!!

Gość • Poniedziałek [18.03.2019, 15:44:14] • [IP: 37.47.156.***]

Ciekawe, czy została uzyskana Decyzja o zmianie sposobu użytkowania tego pomieszczenia, zgodnie z Prawem Budowlanym RP, skoro jakiś lokator tam mieszka od lat. Może WINB to wyjaśni.

Gość • Poniedziałek [18.03.2019, 14:53:58] • [IP: 31.11.129.**]

A dlaczego nie może wynajmować, pytam ? Przecież gość biblioteki może zechce przedłużyć pobyt w naszym mieście lub z innych przyczyn.

Gość • Poniedziałek [18.03.2019, 14:47:13] • [IP: 77.88.191.**]

Nostalgia, trzeba się wybrać do biblioteki po 40 latach przerwy...

gość witany, książka won! • Poniedziałek [18.03.2019, 14:34:59] • [IP: 109.243.230.**]

11:43 • 37.47.160.*** Ten komentarz coś mi przypomniał. Zacznę z pozoru nie na temat: otóż dowiedziałem sie pewnego razu, że jeśli książka w bibliotece nie była pożyczana przez 15 lat, to się ją... kasuje. Nawet raz poszukałem jednej, która gdy miałem naście lat wywarła na mnie wpływ - nie było jej, choć nie zaliczała się do tych pożądanych przez złodziei. Ktoś, gdy o tym rozmawiałem, powiedział, że biblioteka nie ma też zbyt dużo miejsca na gromadzenie książek. Dla mnie książki to niemal świętość - pomyślałem, że, do cholery, warto trzymać je choćby gdzies głębiej, by je wysłać do wypożyczeń międzybibliotecznych lub z czystej zapobiegliwości i miłości do książek, a były w historii wspaniałe biblioteki prywatne szlachciców, arystokracji, mające wartość narodową. Trapieni wojnami, zniszczeniami, czasem byliśmy ratowani prywatnymi lub ocalałymi publicznymi zbiorami książek - gdy coś się spaliło w jednym miejscu, w drugim ocalało. Jeśli nasza biblioteka ma hotel dla ludzi, to dlaczego brakuje hotelu dla książek?

Gość • Poniedziałek [18.03.2019, 11:43:46] • [IP: 37.47.160.***]

Chyba nie po to została powołana biblioteka żeby wynajmować pokoje.

Gość • Poniedziałek [18.03.2019, 10:56:48] • [IP: 37.47.141.***]

Ciekawe jaki metraż i za ile wynajęto.Dzielnica b.fajna.

Gość • Poniedziałek [18.03.2019, 10:56:47] • [IP: 80.245.188.***]

Czy podatki byly odprowadzane i czy klimatyczne bylo pobierane?

Gość • Poniedziałek [18.03.2019, 10:54:33] • [IP: 79.186.48.**]

Dawna nora Pana rzecznika?

Gość • Poniedziałek [18.03.2019, 10:52:20] • [IP: 93.94.190.***]

Jakaś kontrola nad tym wynajmowaniem powinna być, kontrola radnych różnych opcji, czy może nie mieszkały tam może lewaczki kiedyś wizytujące miasto, występujące na Beton Placu (ta mateczka Nowacka Od Aborcji i tym podobne paskudne twory - korzystały z zadaszeń pozostałych po jakiejś imprezie, za pozwoleniem magistratu), a może krewni i znajomi Królika.

Gość • Poniedziałek [18.03.2019, 10:47:12] • [IP: 185.210.38.**]

Wcześniej mieszkał tam jak pamiętam Karelus.

Gość • Poniedziałek [18.03.2019, 10:29:41] • [IP: 176.221.123.***]

rada miasta musi to wszystko sprawdzić ile pieniędzy wpłynęło do kasy miasta itd. a kto korzystał za darmo z lokali

Gość • Poniedziałek [18.03.2019, 09:49:47] • [IP: 23.226.237.*]

"Zagadnienie jest bardziej złożone. Przyczyny zła należy szukać u źródeł. Inna metoda, to absurd..."

Gość • Poniedziałek [18.03.2019, 09:41:46] • [IP: 185.210.38.**]

A gdzie mieszkał Pan Karelus w bibliotece? W jakim pomieszczeniu? Przydałoby się pokazanie zmniany przeznaczenia pomieszczenia

Gość • Poniedziałek [18.03.2019, 09:19:13] • [IP: 178.238.249.**]

Pierwsze pytanie to komu obecnie jest wynajmowany ten lokal i za ile.Pytanie drugie czy były rzecznik prasowy prezydenta a teraz szeregowy dekownik miejski dalej za grosze z miejskich zasobów ma mieszkanie?

Gość • Poniedziałek [18.03.2019, 08:37:22] • [IP: 37.47.141.***]

Ciekawe jaki przychód był z najmu ? Ciekawe również jak ma się najem pokoji w amfiteatrze? Jakiej wielkości to są przychody?

Oglądasz 1-19 z 19
■ Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Szczecinie Inspektorat w Świnoujściu poszukuje kandydata do pracy. Wymagane wykształcenie: średnie. Miejsce pracy: ZUS Inspektorat w Świnoujściu ul. Piastowska 63. Więcej informacji na stronie: www.zus.pl lub w sekretariacie pod nr telefonu 91-382-38-00 ■
■ Następna bomba na dnie Zalewu Szczecińskiego. Płetwonurkowie przerpowadzą ekspertyzę. Czekamy na więcej informacji ■ Uwaga. Przerwa w dostawie wody. Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Świnoujściu informuje, że we wtorek 23 lipca 2019r. w godz. 8-14 nastąpi przerwa w dostawie wody przy ulicach: • Wojska Polskiego ; 8A-8E; 10A-10B;12A-12B; 14(hotel Hampton by Hilton);16A-16G;18A-18D • 11 Listopada:2A-2F;3A-3E; 5(LIDL);12A-12B; 14A-14C; • Osiedle Przylesie; Osiedle Dębina • Chełmońskiego: Osiedle PLATAN ■ Po zmroku, kiedy ruch samochodowy w mieście nie jest już tak natężony, na ulice wyjeżdżają domorośli rajdowcy. Niespełnieni za dnia, wieczorami urządzają sobie wyścigi, często jadąc dwoma równoległymi pasami. Mieszkaniec, który napisał do redakcji iswinoujscie.pl, zastanawia się, gdzie w tym czasie są policjanci? ■ Nie uwierzycie. W Świnoujściu za korzystanie z toalety w jednym z lokali gastronomicznych można zapłacić nawet 20 złotych! Takie rzeczy tylko u nas! Świnoujście restauracja Azjan. Szok! – pisze nasz Czytelnik – Czy jego właściciele mają dość ludzi z zewnątrz i to taki straszak? Kiedyś przeżywaliśmy w Międzyzdrojach 5 złotych za kibelek w jakieś kawiarni, gdzie wszystko było na biało, ściany, fotele, stoły taki exclusive, a tu takie cacko 20 złotych toaleta – nie może wyjść z podziwu nasz Czytelnik ■ W niedzielny poranek Świnoujście wstrzymało oddech. Stanęły promy, ewakuowano mieszkańców przybrzeżnych domów, nawet pracownicy biura mariny-portu jachtowego musieli opuścić swoje miejsce pracy gdy 700 kilogramowy niewybuch przepływał 8.45 przez centrum miasta ■ Żegluga Świnoujska informuje, że do 31 sierpnia 2019 r. ogólnodostępna przeprawa promowa „Centrum” (popularne „Karsibory”) będzie czynna przez całą dobę siedem dni w tygodniu. Jednocześnie przypomina, że do 20 września 2019 r. przeprawę będą obsługiwały trzy promy ■