POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [01.03.2019, 10:09:13] • zachodniopomorskie

Działania „Prędkość” na zachodniopomorskich drogach

Dzisiaj przez cały dzień na drogach naszego województwa funkcjonariusze ruchu drogowego prowadzić będą wzmożone kontrole kierowców. Z analiz nieustannie wynika, że nadmierna prędkość jest wciąż jedną z głównych przyczyn zdarzeń na drogach.

Działania mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa i porządku w ruchu drogowym na drogach krajowych i powiatowych. Funkcjonariusze będą egzekwować od kierujących przede wszystkim przestrzeganie ograniczeń prędkości. Pomogą im przy tym urządzenia pomiarowe oraz pojazdy służbowe wyposażone w wideorejestrator. Ponadto policjanci będą sprawdzać stan trzeźwości kierujących a także sposób przewożenia pasażerów.

Z naszej analizy zdarzeń drogowych wynika, że ich główną przyczyną jest nadal nadmierna prędkość. W trosce o bezpieczeństwo podróżujących policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Kierowco pamiętaj. Na drodze sytuacja może się zmienić bardzo dynamicznie i możesz zostać zmuszony do natychmiastowej reakcji. Nadmierna prędkość może być czynnikiem, który spowoduje, że nie opanujesz w porę prowadzonego pojazdu, co może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.

Pamiętajmy, że na drodze nie jesteśmy sami. Nasze nieodpowiedzialne zachowane, pośpiech czy rozkojarzenie w połączeniu z coraz gorsza aurą może stać się przyczyna wielu niebezpiecznych zdarzeń, które w konsekwencji zaważą na czyimś zdrowiu lub życiu.

Zespół Prasowy KWP w Szczecinie / IK


komentarzy: 4, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-4 z 4

Gość • Poniedziałek [04.03.2019, 12:21:21] • [IP: 185.210.39.**]

Za komuny próbowano wprowadzić na PKP składy złożone z wagonów osobowych i platform dla naszych mechanicznych rumaków. Szkoda, że to się nie przyjęło. Wygodna jazda w wagonie kolejowym, kierowca wypoczywa a nawet śpi, a samochodzik pomyka w tym samym składzie podążając za swoim umiłowanym właścicielem. Może teraz kolej wprowadziłaby to rozwiązanie, tylko żeby nie próbowała kroić kierowców jak za zboże!

Gość • Niedziela [03.03.2019, 08:58:20] • [IP: 5.173.144.***]

BRAWO POLICJA ! Tępić piratów drogowych, rajdowcom odbierać uprawnienia to ich ostudzi !

Gość • Piątek [01.03.2019, 11:41:17] • [IP: 176.221.122.***]

Moim zdaniem główna przyczyną wypadków są zawalidrogi które trzeba wyprzedzać oraz ponad 10-letnie złomy na drogach.

Gość • Piątek [01.03.2019, 10:42:25] • [IP: 46.169.139.***]

"Z naszej analizy zdarzeń drogowych wynika, że ich główną przyczyną jest nadal nadmierna prędkość." - zmieńcie analityków. Ja wiem, prędkość da się łatwo mierzyć i solić mandaty, więc to wasza ulubiona zabawka.

Oglądasz 1-4 z 4
■ Fundacja Logos wynajmie od 01.09.2019r. lokal użytkowy (dawna Karpatka) z przeznaczeniem na bufet szkolny – sklepik. Informacje w sprawie wynajmu – tel. 91 – 321 23 66 – dyrektor Małgorzata Gołębiowska ■
■ 90-latek wypadł z balkonu. Sąsiedzi podczas snu usłyszeli wołanie o pomoc dochodzące od strony podwórka przy ulicy Marynarzy 7. Jak się okazuje, starszy mężczyzna wypadł z balkonu. Na miejsce przyjechali ratownicy medyczni i policjanci ■ Niedawno pisaliśmy, że lista darczyńców na komitet wyborczy Janusza Żmurkiewicza pokrywa się w części z tym których zwolnił z podatków. Dziś głos w sprawie zabrał sam Janusz Żmurkiewicz ■ Lista darczyńców na komitet wyborczy Janusza Żmurkiewicza pokrywa się w części z tą o firmach, które prezydent Świnoujścia zwolnił z podatku od nieruchomości i nie tylko – zauważa jeden z naszych Czytelników. Inni mieszkańcy zwracają uwagę na relacje prezydenta z właścicielami firm zwolnionych z podatku ■ Ruszył nabór wniosków o dofinansowanie zakupu wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym ■ Mężczyzna wpadł do kanału portowego. Wyszedł z niego o własnych siłach. Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę. Mężczyzna zagapił się i wpadł do wody. Wyszedł z niej o własnych siłach. Na miejsce przyjechała policja. Około godziny 1.30 przy przeprawie promowej Bielik, po stronie Warszowa, do wody wpadł mężczyzna. Dopłynął on do drabinek i wyszedł z wody o własnych siłach. Po tym, jak wydostał się na powierzchnię, na miejsce dojechała policja ■ Z Terminala w Świnoujściu PGNiG wyekspediowało już 5000 cystern z ładunkiem skroplonego gazu ziemnego (LNG). Największym odbiorcą LNG są stacje regazyfikacji obsługujące miejscowości, które nie mają dostępu do ogólnopolskiej sieci dystrybucji gazu ■ W ubiegłym roku z podatku od nieruchomości prezydent Janusz Żmurkiewicz zwolnił 7 firm. Bywały lata, kiedy przedsiębiorców, którzy skorzystali na takim zwolnieniu, było dwa razy tyle. W ciągu 10 lat z tego powodu do miejskiego budżetu nie wpłynęło ponad 7,5 mln złotych ■