POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [04.03.2019, 16:58:52] • Świnoujście

Program Rozbudowy Terminalu LNG w Świnoujściu z doradcą technicznym

Program Rozbudowy Terminalu LNG w Świnoujściu z doradcą technicznym

fot. LNG - Świnoujście

Spółka Polskie LNG podpisała umowę z doświadczoną międzynarodową firmą projektową w zakresie doradztwa technicznego. Firma Tractebel, która prowadzi projekty w ponad 140 krajach na świecie, będzie wspierać Program Rozbudowy Terminalu LNG w Świnoujściu, w ramach doradztwa technicznego.

Podstawowym zadaniem doradcy technicznego jest wspieranie inwestora przy określeniu szczegółowego zakresu prac na potrzeby rozbudowy oraz wsparcie w części technicznej w przetargu dot. rozbudowy Terminalu LNG. Do zadań doradcy należy przygotowanie dokumentacji technicznej do przetargu na wybór Generalnego Wykonawcy robót Programu Rozbudowy Terminalu, tj. budowy drugiego nabrzeża, trzeciego zbiornika oraz instalacji przeładunkowej LNG na kolej wraz z bocznicą.

- Tractebel ma specjalistów w 33 biurach na świecie, a ich bagaż doświadczeń w zakresie doradztwa przy projektach, związanych z szeroko rozumianą energetyką, robi wrażenie – powiedział Paweł Jakubowski, prezes spółki Polskie LNG.

Specjaliści z konsorcjum, którego lider to firma belgijska, przygotowują w kooperacji z zespołem Polskiego LNG bazową dokumentację projektową (tzw. Pre-FEED – z ang. Preliminary Front End Engineering Design). Materiał będzie służyć jako podstawa do przygotowania zakresu prac realizowanych przez wykonawcę rozbudowy w formule „pod klucz” (EPC – z ang. Engineering, Procurement and Construction).

Wszystkie elementy dokumentacji oraz przyszłe prace budowlano-montażowe w ramach rozbudowy będą wykonywane zgodnie z obowiązującymi przepisami polskiego prawa oraz europejskimi normami i standardami.

- Co ważne, doradca techniczny, w ramach swoich zadań uwzględni konieczność zapewnienia bieżącego funkcjonowania Terminalu – podkreśla Paweł Jakubowski.

- Polskie LNG jest jednym z wiodących podmiotów w branży LNG w Europie. Współpraca z kluczowymi przedsiębiorcami na świecie jest niezbędna dla zrównoważonego rozwoju Tractebel jako firmy inżynieryjno-konsultingowej w dziedzinie LNG. Daje nam również możliwość wymiany wiedzy i dobrych praktyk między dwiema doświadczonymi firmami sektora LNG w Europie. Program rozbudowy Terminalu LNG ma ogromne znaczenie dla Tractebel, ponieważ dotyczy jednego z terminali LNG o najwyższym wskaźniku wykorzystania mocy regazyfikacyjnej w Europie i dlatego stanowi wyzwanie technologiczne podobne do tych, które przyczyniły się do umocnienia naszej międzynarodowej reputacji – powiedział Christian Zech, Project Manager, Tractebel.

LNG-Świnoujscie


komentarzy: 10, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-10 z 10

Gość • Wtorek [05.03.2019, 14:44:14] • [IP: 178.238.253.***]

Gazoport/Terminal LNG bardziej już mi przypomina te psudoZakłady Chemiczne Polyce. Ciekawe jak to kiedyś wszytko odbije się w trybie natychmiastowym i będziemy musieli wyemigrować jak najdalej gdzie pieprz rośnie od tej zagłady na przyrodę i bójstwo natury bo chyba niedługo, a już zaraz może być za późno (wiadomka o co chodzi).

Gość • Wtorek [05.03.2019, 10:33:17] • [IP: 80.245.189.***]

Gość • Wtorek [05.03.2019, 09:06:48] • [IP: 176.221.123.***] Tez nie skonczyles zadnej szkoly..jak zwykle operujesz polprawdami.Drzewa sa wazne ale w sumie tyle samo produkoja tlenu co zuzywaja..Najwiekszym producentem tlenu jest fitoplankton, oceany.

Gość • Wtorek [05.03.2019, 09:51:18] • [IP: 185.210.39.***]

ZABAWA NA CAŁEGO WYSTARCZY NA 50 LAT OBIECANEK :)

Gość • Wtorek [05.03.2019, 09:06:48] • [IP: 176.221.123.***]

Do Gościa, który pyta. ...Szanowni świnoujścianie, a po co wam te drzewa?...otóż drogi Gościu spróbuję w skrócie odpowiedzieć na zadane pytanie.Drzewa odgrywają bardzo ważną rolę dla życia na Ziemi.Jako największe rośliny i dzięki prowadzonemu na ogromną skalę procesowi fotosyntezy najskuteczniej produkują tlen w atmosferze.Jeden hektar lasu liściastego może wyprodukować około 700 kg tlenu, co stanowi dobowe zapotrzebowanie na tlen ponad 2500 ludzi.[ mniej więcej]Jedno drzewo wytwarza w ciągu roku tlen wystarczający dla 10 osób...Drzewa zapobiegają powodziom, zatrzymują płynące wody, regulują klimat w mieście, regulują wilgotność powietrza.Ponieważ redukują stężenie CO2 i oddają tlen...czyli mniej drzew - więcej dwutlenku węgla...Przyroda przetrwa bez człowieka, człowiek bez przyrody . ...nie przetrwa.Szanowny Gościu przespałeś szkołę podstawową...

Gość • Wtorek [05.03.2019, 08:30:10] • [IP: 185.210.38.***]

LNG też jeść nie daje. Miejsca pracy? Dla ilu?

Gość • Wtorek [05.03.2019, 06:31:06] • [IP: 37.47.143.***]

Szanowni swinoujscianie! A po co wam te drzewa? Drzewa wam jeść nie dadzą.

Gość • Poniedziałek [04.03.2019, 20:50:12] • [IP: 77.253.130.**]

WRZÓD NA DUPIE ŚMIERDZIUCH BĘDZIE JESZCZE WIĘKSZY

Gość • Poniedziałek [04.03.2019, 20:10:47] • [IP: 81.173.167.**]

Co trzeba jasno powiedziec. Eurpa zachodnia nie jest zainteresowana kupowaniem gazu od Polski, wiec rozbudowa terminalu jest zbyteczna.

Gość • Poniedziałek [04.03.2019, 19:54:24] • [IP: 37.47.173.***]

A gdzie tak obiecany tunel pewnie wyborcza kiełbasa jak zwykle. ..

Gość • Poniedziałek [04.03.2019, 19:37:27] • [IP: 176.221.122.***]

No i to było pewne:" daj palec, urwą całą rękę" - gratulacje ojcĄ i maDkom pomysłu, to już od razu bez jakichkolwiek zapytań mieszkańców wytnijcie wszystkie drzewa, postawcie tam ile wlezie hoteli czy apartamentowcow, postawcie sztuczne palmy a skrawki między posesjami wyłóżcie sztuczną trawą... powodzenia, po Was choćby potop, ważne, że ktoś za twórczą i konstruktywna pracę dostanie nagrody a reszta mieszkańców niech siedzi cicho i się cieszy, że w ogóle jeszcze może tu mieszkać

Oglądasz 1-10 z 10
■ W kwietniu br. zgubiłam złoty pierścionek wysadzany drobnymi diamencikami. Pierścionek stanowi dla mnie dużą wartość sentymentalną. Uczciwego znalazcę bądź osoby, które mogą pomóc w odzyskaniu pierścionka proszę o kontakt pod nr telefonu 50-163-86-99. Przewidywana cenna nagroda. ■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność poinformować, że w dniu 22 czerwca (sobota) o godz. 14:00 w Bibliotece Głównej (ul. Piłsudskiego 15) odbędzie się spotkanie, poświęcone Theodorowi Fontane. Spotkanie organizuje Koło Przyjaciół Zamków i Ogrodów z Marchii, z siedzibą w Berlinie, które w ten sposób zamierza uczcić 200-lecie urodzin autora książki „Meine Kinderjahre”. Dziecięce lata Theodor Fontane spędził w Świnoujściu, stąd pomysł na spotkanie rocznicowe w naszym mieście. Językiem uroczystości będzie wyłącznie język niemiecki, a weźmie w niej udział m.in. znana aktorka monachijskiego teatru, Pani Christine Hammacher- Möller, która przeczyta fragmenty cytowanej książki. Wszystkich zainteresowanych osobą i twórczością Theodora Fontane (a nie zrażonych barierą językową spotkania) serdecznie zapraszamy w sobotę do Biblioteki. Wstęp wolny! ■
■ Z uwagi na upalną pogodę od kilku dni wzrasta zagrożenie pożarowe w lasach. Wilgotność ściółki leśnej utrzymuje się na poziomie 10 %, co oznacza, że nawet najmniejszy bodziec cieplny (iskra, rozgrzany układ wydechowy pojazdu, rzucony niedopałek papierosa) może wywołać pożar. Apelujemy o ostrożność podczas pobytu w lesie. W razie pożaru prosimy o powiadomienie straży pożarnej pod nr 998 lub 112 ■ W dniu wczorajszym w okolicach promenady, plaży został zgubiony telefon Samsung S8 uczciwego znalazcę proszę o kontakt 575487733 Przewidywana nagroda! ■ Nowy prezes ZMPSiŚ SA. Rada Nadzorcza Spółki Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA na posiedzeniu w dniu 17 czerwca br. powołała Pana Krzysztofa Urbasia na stanowisko prezesa zarządu. Nowy prezes swoje obowiązki obejmie z dniem 1 lipca br. - informuje Monika Woźniak-Lewandowska Specjalista ds. komunikacji i PR ■ Rozpoczęła się akcja protestacyjna związków zawodowych, które działają w Morskiej Służbie Poszukiwania i Ratownictwa. Powodem oflagowania siedzib są między innymi bardzo niskie zarobki. Jak powiedział nam jeden z pracowników, przedstawiciel związków zawodowych SARu - Jesteśmy jedyną grupą pracowniczą, która dotyka wręcz dyskryminacja, bo za każdą godzinę bycia w gotowości by podjąć akcję ratowniczą dostajemy zaledwie 2 zł i 57 groszy. Jest to niezgodne z jakimikolwiek przepisami. Próbujemy rozmawiać z dyrekcją na ten temat od wielu miesięcy. A od lutego jesteśmy w sporze zbiorowym. Niestety od tego czasu dyrekcja nie znalazła czasu na rozmowę z nami ■ Certyfikat przyznawany jest tylko na jeden sezon. Otrzymują go kąpieliska, które spełniają wyśrubowane wymogi czystości środowiska. Ocena jest 3-etapowa – od aplikacji, przez weryfikację po losową międzynarodową kontrolę. Sprawdzane są głównie kryteria czystości i bezpieczeństwa. Kąpielisko musi być strzeżone a także wyposażone w środki pierwszej pomocy. Brany jest również pod uwagę klimat i przyjazność infrastruktury – podjazdy dla niepełnosprawnych czy tablice informacyjne. Ostatecznie o przyznaniu Błękitnej Flagi decyduje krajowe i międzynarodowe jury. Już od jutra od godziny 10, na kąpielisku pojawią się ratownicy by strzec Państwa bezpieczeństwa ■ Znaleziono jacht. Gdzie jest jego załoga? ■ Huśtawka dla dzieci niepełnosprawnych może być zagrożeniem dla innych użytkowników? Nawet zabawa na bezpiecznym placu może skończyć się wypadkiem. Przekonała się o tym dziewczynka, która postanowiła pohuśtać się na urządzeniu przeznaczonym dla dzieci niepełnosprawnych. Na miejsce przyjechało pogotowie ratunkowe ■ Agresja rowerzysty - uderzoną kobietę zabrało pogotowie. Zajście z udziałem czterech młodych rowerzystów i właścicieli posesji przy ulicy Rycerskiej miało bardzo nieoczekiwany przebieg. Najpierw jadący na rowerach nie chcieli ustąpić drogi samochodowi, potem jeden z nich wykazał się niepojętą agresją, w wyniku czego kobieta trafiła do szpitala ■ Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu ustalili i zatrzymali podejrzanego o spowodowanie uszczerbku na zdrowiu kobiety idącej promenadą. Mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania obrażeń ciała u pokrzywdzonej w wyniku rzucenia kamieniem oraz narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, tj. o czyn z art. 160 § 1 i art. 157 § 2 kk. Czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 3 ■ Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA zaprasza mieszkańców Świnoujścia na spotkania podczas, których przedstawi koncepcję budowy Głębokowodnego Terminalu Kontenerowego. Po prezentacjach eksperci będą odpowiadać na pytania zainteresowanych. Spotkania odbędą się: 9 czerwca, godzina 12.00 w Sali Teatralnej MDK przy ul. Matejki, 16 czerwca, godzina 12.00 w filii MDK na Warszowie przy ul. Sosnowej 18. Pierwsze spotkanie już w najbliższą niedzielę ■ Bez głosów sprzeciwu przy pięciu wstrzymujących się radni przyjęli uchwałę w sprawie metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia stawki tej opłaty ■ Rada Miasta uchwaliła nowe zasady przyznawania Bonu Seniora. Odtąd miejski Bon Seniora ma być wypłacany w formie świadczenia pieniężnego ■ 2 miliony 200 tysięcy złotych na projekty inwestycyjne oraz 200 tysięcy na tzw. projekty miękkie to kwoty zapisane w uchwale w sprawie ustalenia wysokości środków finansowych na Budżet Obywatelski Miasta, które przyjęła dziś Rada Miasta ■