POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [07.03.2019, 16:55:49] • Świnoujście

Wspólne święto

Wspólne święto

fot. Organizator

Tradycja świętowania Dnia Kobiet sięga starożytnego Rzymu i Matronalii, podczas których kobiety składały w świątynnych gajach ofiarę i były obdarowywane przez swoich mężów prezentami. Nowożytne obchody zapoczątkowano w 1909, w Stanach Zjednoczonych ale wtedy poprzedzone były strajkami i zamieszkami, zainicjowanymi przez związki zawodowe. Na szczęście zupełnie już współcześnie, ten dzień stał się okazją do pokazywania specjalnych względów wszystkim paniom. Dążąc do tego, że to święto powinno trwać cały rok, Dom Kultury rozszerzył obchody do trzech dni.

Już dziś koncert Stanisława Soyki – Czułość. Od razu uprzedzamy – bilety rozeszły się jak świeże bułeczki w sobotni poranek i nie ma już szans, żeby dostać się na to wydarzenie. Blisko 300 szczęśliwców obejrzy mistrza nastrojowej piosenki w Sali Teatralnej. Dla tych, którym się ta sztuka nie udała, Dom Kultury przygotował jeszcze dwa wydarzenia.

Filia DK przy ul. Zalewowej 40, zaprasza w sobotnie popołudnie na wernisaż prac plastycznych. Tytuł „Kobiety – kobietom” mówi w sumie wszystko o temacie tej wystawy. Autorami prac są uczestnicy zajęć odbywających się na prawobrzeżu. Tematyka – przeróżna, ale zawsze przyjemna dla oka, bo takie jest malarstwo romantyczne. Wernisaż rozpocznie się o godz. 17.00. Wstęp wolny, nie tylko dla pań.

Natomiast w sobotę, w Sali Teatralnej DK, koncert z dedykacją dla pań. „Każdemu wolno kochać”, to popis zespołu Chwaty oraz solistów występujących przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Akompaniować będą instrumentaliści ze Studium Instrumentalnego. Wszyscy artyści przygotowują się do koncertu pod okiem i uchem niezastąpionej Barbary Okoń. Nie zabraknie Leonardy Paczkowskiej, Haliny Skrzypacz czy Jana Adamskiego i Jóżefa Mola. Początek koncertu o godz. 16.00. Wstęp wolny!


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Zmarł ksiądz Andrzej Kamiński. Posługiwał w parafii Chrystusa Króla ■ Tir jechał prosto na Mercedesa Vana. W niedzielę 31 maja kwadrans przed godziną dziewiątą w miejscowości Rzeczyn koło Wolina na DK 3 tir ze Słowacji nagle zjechał na czołówkę na mercedesa ze Świnoujścia. W ułamkach sekundy kierowca mercedesa z żoną przeżył horror ■ Rada Miasta zdecydowała o kontynuacji w roku 2020 programu bezpłatnych szczepień przeciwko grypie ■ Rada Miasta pozytywnie zaopiniowała projekty zmian granic pasa technicznego i pasa technicznego od strony lądu. Projekty mają związek z planami budowy terminala kontenerowego ■ Dotychczasowy Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu st.bryg. mgr inż. Andrzej Lipiński kończy służbę. Uroczyste pożegnanie komendanta w związku z przejściem na emeryturę odbędzie się dziś. 28 maja. W pożegnaniu wezmą udział władze miasta ■ Prezydent miasta: "Mimo ograniczeń Świnoujście dysponuje obecnie dużą rezerwą miejsc dla dzieci, zarówno w żłobku jaki przedszkolach" ■ Kilka minut po godzinie 9.00 rozpoczęły się obrady XXXI sesji Rady Miasta. Posiedzenie odbywa się w trybie zdalnym ■ Mężczyzna jadący na rowerze uderzył w bok jadącego samochodu. W tym czasie nie było żadnej wolnej karetki na terenie naszego miasta! Po poszkodowanego przyleciał śmigłowiec LPR. Do groźnego wypadku doszło około godziny 17:30 na ulicy Grunwaldzkiej, na wysokości dawnego Novatora ■ W sezonie letnim 2020 r. każde przedszkole w miesiącach wakacyjnych pełnić będzie dyżur letni. PM nr 9 z powodu zaplanowanej termomodernizacji placówki swój dyżur pełnić będzie w PM nr 7. Liczba miejsc, ze względu na obostrzenia Głównego Inspektora Sanitarnego, jest ograniczona. Szczegółowych informacji udzielają dyrektorzy placówek. Informacje te zostały również zamieszczone na stronach internetowych Przedszkoli Miejskich ■ Od 25 maja: Będzie można prowadzić zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w klasach 1-3 szkoły podstawowej, Będzie można prowadzić konsultację z nauczycielami w szkołach dla maturzystów i uczniów 8 klas przede wszystkim z przedmiotów zdawanych na egzaminach ■