POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [11.03.2019, 13:58:36] • Świnoujście

Poszukiwany jest grób Marii Bukar Wałdowej

- Wyczerpałyśmy już możliwości i źródła, szukałyśmy kontaktu z dr Józefem Plucińskim, z TV Świnoujście, e-mail do Muzeum Morskiego, jak na razie bez echa. Jeszcze nadzieja w panu,prosimy o pomoc. Może uda się odnaleźć grób Marii Bukar Wałdowej - tak zaczyna się list nadesłany przez Elżbietę Pobłocką.

-Ja pomagam od stycznia 2009 r.genealogom i poszukiwaczom rodzinnych zagadek, w odnalezieniu korzeni, sama również piszę historię swej rodziny.
Artykuł w "Pani Domu" grudzień 2017r genealodzy.pl/PNphpBB2-viewtopic-t-67998.phtml

Działam również na stronie Wielkopolskiej WTG-Gniazdo ,jako "Ela z Pojezierza" wtg-gniazdo.org/forum/viewtopic.php?p=150101#p150101
40 lat mieszkałam w Świnoujściu,lecz już 21 lat mieszkam na Pojezierzu Drawskim. Tak po trosze się przedstawiłam, proszę się kłaniać rodzicom,też się wyprowadzili.

Elżbieta Pobłocka
genealodzy.pl/PNphpBB2-viewtopic-t-76722-postorder-asc.phtml


komentarzy: 11, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-11 z 11

Jurgo • Poniedziałek [18.03.2019, 12:38:35] • [IP: 109.241.42.***]

Osobie zainteresowanej balladkami pani Marii Bukar Wałdowej mogę przesłać ksero na podany adres e-mail. Tekst pani Marii pisany jest jej ręką na 2 kartkach A4.

Jurgo • Poniedziałek [18.03.2019, 10:56:56] • [IP: 109.241.42.***]

Mam napisane przez" Strzykwę Morską" podczas spotkania w dniu 19.11.1982 r. w klubie Słowianin w Szczecinie tzw. balladki.

Gość • Piątek [15.03.2019, 11:59:53] • [IP: 83.23.245.***]

Panie Wojtku, bardzo dziekuję za pomoc.

Gość • Wtorek [12.03.2019, 11:41:13] • [IP: 77.252.46.**]

Czeski film.

Gość • Wtorek [12.03.2019, 06:40:03] • [IP: 83.23.245.***]

Dziekuję, zadzwonię pod ten numer telefonu.Elżbieta

Gość • Poniedziałek [11.03.2019, 21:58:09] • [IP: 176.221.123.**]

Elu sprawdź ten numer;604537420,

Gość • Poniedziałek [11.03.2019, 21:04:57] • [IP: 37.248.153.***]

nie wiemy, gdzie i kiedy została pochowana, właśnie tego szukamy Barbara Sikorska

Gość • Poniedziałek [11.03.2019, 20:46:51] • [IP: 77.252.46.**]

19:27:47 - Dzięki :-)

Gość • Poniedziałek [11.03.2019, 19:27:47] • [IP: 37.248.153.***]

co ma wspólnego Świnoujście z Marią Bukar Wałdową? W odpowiedzi zacytuję dr.Józefa Plucinskiego "Swego czasu, raczej dawno, gdy zaczynałem prace w Świnoujściu, wśród działaczy kultury i szefów instytucji związanych z morzem postrach siała, godna najwyższego szacunku pani Maria Bukar – Wałdowa, powszechnie „Strzykwą Morską” nazywana. Ta przesympatyczna pani, fanatyczna wręcz zwolenniczka wychowania morskiego dzieci i młodzieży, swym entuzjazmem usiłowała zarazić rozmówców często z dobrym skutkiem, jako że była bardzo nieustępliwa" Dodam jeszcze, że w roku 1935 była bosmanką na harcerskim jachcie" Grażyna" i wtedy napisała znaną" szantę" Pod żaglami Zawiszy" Była też świetną publicystką" morską" reporterką, przewodnikiem PTTK w trudnych czasach PRL. Barbara Sikorska

Gość • Poniedziałek [11.03.2019, 17:05:55] • [IP: 185.210.38.***]

No dobra, ale o co chodzi? Gdzie ten grób był widziany po raz ostatni?

Gość • Poniedziałek [11.03.2019, 15:37:37] • [IP: 23.226.237.*]

Dobra, ale o co tak naprawdę chodzi i co ma wspólnego Świnoujście z Panią Marią? Może Gumolepiacy zamienił grób Pani Marii w plac zabaw dla dzieci na cmentarzu przy Chopina?

Oglądasz 1-11 z 11
■ Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Szczecinie Inspektorat w Świnoujściu poszukuje 2 kandydatów do pracy. Wymagane wykształcenie: średnie. Miejsce pracy: ZUS Inspektorat w Świnoujściu ul. Piastowska 63. Więcej informacji na stronie: www.zus.pl lub w sekretariacie pod nr telefonu 91-382-38-00 ■
■ Nie uwierzycie. W Świnoujściu za korzystanie z toalety w jednym z lokali gastronomicznych można zapłacić nawet 20 złotych! Takie rzeczy tylko u nas! Świnoujście restauracja Azjan. Szok! – pisze nasz Czytelnik – Czy jego właściciele mają dość ludzi z zewnątrz i to taki straszak? Kiedyś przeżywaliśmy w Międzyzdrojach 5 złotych za kibelek w jakieś kawiarni, gdzie wszystko było na biało, ściany, fotele, stoły taki exclusive, a tu takie cacko 20 złotych toaleta – nie może wyjść z podziwu nasz Czytelnik ■ W niedzielny poranek Świnoujście wstrzymało oddech. Stanęły promy, ewakuowano mieszkańców przybrzeżnych domów, nawet pracownicy biura mariny-portu jachtowego musieli opuścić swoje miejsce pracy gdy 700 kilogramowy niewybuch przepływał 8.45 przez centrum miasta ■ Żegluga Świnoujska informuje, że do 31 sierpnia 2019 r. ogólnodostępna przeprawa promowa „Centrum” (popularne „Karsibory”) będzie czynna przez całą dobę siedem dni w tygodniu. Jednocześnie przypomina, że do 20 września 2019 r. przeprawę będą obsługiwały trzy promy ■