POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [09.03.2019, 14:32:36] • Region

Pomóżmy Robertowi! Potrzeba 90 tys. złotych

Pomóżmy Robertowi! Potrzeba 90 tys. złotych

fot. internet

51-letni Robert, który urodził się w Świnoujściu, przeżył bardzo rozległy udar niedokrwienny, ma całkowicie porażoną mowę oraz całą prawą stronę swojego ciała. Mężczyzna ma wciąż bardzo duży obrzęk mózgu, ale Robert jest świadomy. Rehabilitacja - to podstawa, to od niej będzie zależała poprawa jego stanu; pomoc logopedy - niezbędna, zakup łóżka rehabilitacyjnego z materacem przeciwodleżynowym, prawdopodobnie wózek inwalidzki, nie wiadomo co jeszcze - to wszystko wiąże się z wysokimi kosztami. Pomóżmy Robertowi uzbierać podaną kwotę! Każda złotówka się liczy.

„27 luty 2019 , jak co dzień po godzinie 5 rano Robert ( 51 l) wstał do pracy . Noc była ciężka , bolał go żołądek , biegunka ...wymioty. Renia jego żona chciała wezwać pogotowie , ale Robert pomyślał ,że to chyba grypa i przejdzie. Rano zapytany jak się czuje ? odpowiedział , że trochę lepiej , zrobił kanapki i gotowy do pracy szykował się do wyjścia , nagle po dosłownie kilku minutach Renia usłyszała huk...to Robert upadł nagle tracąc przytomność ... Karetka ..lekarz stwierdza udar , szybko wiozą go do Gryfic oddalonych 100 km ...w ostatniej godzinie podają trombocyty niezbędne do zmniejszenia skrzepu , wszyscy czekamy z nadzieją ...niestety udar był bardzo rozległy , stan Roberta bardzo zły oraz prawdopodobnie niedrożne żyły szyjne co spowodowało ,że efekt był znikomy. Diagnoza brzmi jak wyrok ..bardzo rozległy udar niedokrwienny , całkowicie porażona mowa oraz cała prawa strona ciała, wciąż bardzo duży obrzęk mózgu, ale Robert jest świadomy ...wie co się stało...po kilku dniach próbuje mówić ...pojedyńcze słowa , reszta ...to bełkot.Ja wraz z moim partnerem jesteśmy bliskimi przyjaciółmi domu Roberta i Reni, jak rodzina . Robert jest dla nas jak brat , bardzo ważny, gdy był zdrowy nigdy nikomu nie odmówił pomocy , nawet gdy kosztowało go wiele wysiłku i czasu , był zawsze . Teraz my mamy nadzieję ,że będziemy mogli mu pomóc. Po rozmowie z Renią postanowiliśmy prosić o pomoc z Renią i w jej imieniu i oczywiście w naszym ona ..nie ma teraz do tego głowy ...codziennie dojeżdża w sumie 200km do szpitala ...staramy sie być u Roberta często , Renia jest i chce być codziennie . Będziemy wdzięczni za każdą złotówkę ...przed Robertem ciężka i długotrwała praca kosztowna rehabilitacja - to podstawa !, od niej będzie zależała poprawa jego stanu , pomoc logopedy - niezbędna , zakup łóżka rehabilitacyjnego z materacem przeciwodleżynowym , prawdopodobnie wózek inwalidzki , dokładnie nie wiadomo co jeszcze będzie potrzebne, dopiero zaczynamy tę trudną walkę , w której prosimy o pomoc i wsparcie dla naszego przyjaciela by znów mógł móc mówić i wracać do możliwie najlepszej kondycji. Sami z Renią nie poradzimy sobie na pewno ..niestety . Będziemy bardzo wdzięczni za okazaną pomoc a Robert na prawdę zasługuje na możliwości powrót do zdrowia .....” - napisali na stronie najbliżsi Roberta.

Link do strony:
pomagam.pl/eaxvoaxj?utm_source=messenger&utm_medium=invitation&fbclid=IwAR18UQ1YLVSIrtQEN8axQr9XHb92NUMHby3IJN5f-ETuVTHsaXiwTUZIBBU

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 35, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 35

Gość • Poniedziałek [11.03.2019, 21:41:08] • [IP: 87.123.201.***]

Pomagajmy symboliczną złotówkę każdy grosz się liczy leczenie będzie bardzo długie i kosztowne

Gość • Poniedziałek [11.03.2019, 18:01:36] • [IP: 37.47.153.***]

Ty ze 182 a Ty co geniuszu myślałeś że na zdjęciu cyferki będą ci się zmieniać ha ha wejdź sobie w link ponizej jest ponad 6tys więc dla twojej świadomości są szczerzy ludzie

Gość • Poniedziałek [11.03.2019, 13:23:38] • [IP: 80.245.182.**]

Ale tu się znalazło szczerych ludzi. Szkoda tylko, że nikt nie wpłaca zakłamane. ... ! Jak było 2 tysiące tak jest nadal. Pewnie rodzina wpłaciła, żeby was podpuścić. Zakłamane Polaczki.

Gość • Niedziela [10.03.2019, 20:07:35] • [IP: 176.221.113.**]

Chamstwo, że niektórzy dorabiają się na nieszczęściu innych.

Gość • Niedziela [10.03.2019, 20:04:15] • [IP: 176.221.122.***]

Życze powodzenia i dobrej rehabilitacji, my ne mieliśmy tyle szczęścia ;)

Gość • Niedziela [10.03.2019, 16:47:02] • [IP: 93.94.187.***]

DO 80.245.182 pisze pan że ma małe dzieci to niech pan się modli żeby były zdrowe.Bo nigdy nie wiadomo co się stanie, oby pan nigdy nie potrzebował pomocy od innych, życzę panu dużo zdrowia i aby nie był pan antyspołeczny.

Gość • Niedziela [10.03.2019, 15:59:42] • [IP: 5.173.136.**]

Jak ktoś ma sraczke niech nie odzywa się i nie płaci proste. To jest prośba o pomoc a nie rozkaz. Jak ktoś tego nie rozumie to przykrym jest człowiekiem.

Gość • Niedziela [10.03.2019, 15:23:18] • [IP: 31.135.163.***]

Kto chce pomóc - niech pomaga. Kto nie chce - niech głupot nie pierd...i nie pomaga. Mieszkam w małym muastecZku, od 8 miesięcy zbieramy kasę na leczenie koleżanki chorej na raka mózgu. Zebraliśmy już ok 500 tys złotych. Każdy się mobilizuje, są kiermasze, zrzutka, licytację. Dlatego dziewczyna jeszcze żyje. Świnoujście jest bogate i samolubne. Pomagajcie, jeśli możecie. My mamy swoją grupę na fejsbuku, ludzie dają wszystko na licytację. Pomagajcie, nawet małe sumy są ważne. U mnie mieszka tylko 3 tysiące ludzi. A tyle udaje się zrobić.

Gość • Niedziela [10.03.2019, 13:07:35] • [IP: 80.245.189.***]

wpłacone.. życzymy dużo zdrowia i wytrwałości i samych życzliwych ludzi na swej drodze.. a ci z se swoimi problemami i dziećmi na utrzymaniu niech pamiętają żeby nauczyć te swoje dzieci pomagania bo na starość nie dostana od nich nawet tej przysłowiowej szklanki wody...

Gość • Niedziela [10.03.2019, 12:59:33] • [IP: 37.47.177.***]

Nie przyszło do głowy gościu 182 bo w dupie macie i nie potraficie walczyć o życie czyjeś nie zostałaś/es nauczona/y nieść komuś pomocy i nie życzę sobie wypowiadania się w moim imieniu bo mimo że pracuje za najniższą krajową mając dzieci to pomogłam bo tego człowieka znam i jak ktoś porzebowal pomocy to zawsze pomagał nie odmawiał a teraz los sprawil że on potrzebuje pomocy nie chcesz nie pomagaj ale nie wypowiadaj się za innych bo wierzę że są ludzie z dobrym sercem a nie bezdusznicy jak Ty

Gość • Niedziela [10.03.2019, 12:36:22] • [IP: 85.167.123.***]

A synowie z Niemiec nie mogą pomoc ?

Gość • Niedziela [10.03.2019, 12:26:38] • [IP: 37.248.165.***]

]  [IP: 80.245.182.**] Bardzo Pana/Panią proszę aby nie wypowiadać sie w moim imieniu...Z moimi cieżko zarobionymi pieniędzmi zrobię to, co uważam za stosowne...A Ty Gosiu żyj dla siebie i nie decyduj za innych. .Zdrowia dla Pana Roberta..i wielki ukłon w stronę jego Przyjaciół. .

Gość • Niedziela [10.03.2019, 09:49:48] • [IP: 188.147.40.*]

Wpłacone

Gość • Niedziela [10.03.2019, 09:47:14] • [IP: 5.172.255.***]

Do 80.245.182: Proszę nie mówić za wszystkich bo są ludzie, którzy chcą innym pomóc. Bardzo ważna jest rehabilitacja po udarze, życzę powrotu do zdrowia panu Robertowi.

Gość • Niedziela [10.03.2019, 07:56:48] • [IP: 80.245.182.**]

Przestańcie wreszcie miałczeć o te pieniądze ! Człowiek żyje - człowiek umiera. I Koniec. Mój ojciec miał wylew niedawno i nikomu z rodziny nie przyszło do głowy, żeby innym d... zawracać. Każdy ma swoje problemy i swoje choroby do leczenia. Nikt tu nie będzie wpłacał ciężko zarobionych pieniędzy na cudze zdrowie. Mamy swoje dzieci do utrzymania i swoje problemy.

Gość • Niedziela [10.03.2019, 07:12:57] • [IP: 37.47.9.***]

Normalnie jak w Namibii

Gość • Niedziela [10.03.2019, 00:51:25] • [IP: 188.146.53.**]

przydupas prezesinki 17:48:34]. Pewnie też podłączony pod forsę podatników. Co wynika z jego postu? No nie da się pomóc u nas bo czegoś nie ma. Dlatego trzeba odesłać do innego szpitala.. I tak jest w każdym przypadku. A czemu tego czegoś nie ma, żeby można pomóc? A to już siła wyższa. Tu ani prezesinka ani prezydent nie są w w stanie przeskoczyć niemożliwości i zapewnić to coś bo jak można sprzeciwiać się woli wyższej?

Gość • Sobota [09.03.2019, 23:05:37] • [IP: 178.238.248.***]

W ramach świadczeń po udarze NFZ finansuje rehabilitację nawet do 16 tygodni. Jest to wczesna rehabilitacja zaraz po udarze, najczęściej chory jest przenoszony z oddziału neurologii do oddziału rehabilitacji neurologicznej. Dla osób po udarze osobiście nie polecam oddziału rehabilitacji w Gryficach, bardzo nie polecam. Proszę starać się o przyjęcie do Choszczna, personel i procedury rehabilitacji spełniają standardy rehabilitacji neurologicznej po udarach.

Gość • Sobota [09.03.2019, 22:00:46] • [IP: 178.238.251.**]

A może tak więcej informacji o Panu Robercie, tak jak to było o innych naszych współmieszkańcach w potrzebie, suche informacje o datku to coś mało, myślę że odzew byłby większy gdyby coś więcej o człowieku rodzinie

Gość • Sobota [09.03.2019, 21:33:46] • [IP: 5.172.232.***]

to proszę się odezwać do organizatora zbiórki to poda panu nr konta

Pazdzioch • Sobota [09.03.2019, 20:44:03] • [IP: 83.23.247.**]

Tyle lat oplacone składki ZUS i żadnej pomocy ? W końcu było placone

Gość • Sobota [09.03.2019, 20:36:42] • [IP: 37.47.160.***]

Może inne konto niż przez fundację dużo ludzi zna Roberta i na pewno by pomogło. Tym bardziej jak napisał syn Roberta każda złotówka się liczy, wpłata przez fundację to 10 procent więcej niż deklarowana kwota, np deklaruje 100 zł muszę wpłacić 110 bo dziesięć zł dla fundacji

Gość • Sobota [09.03.2019, 20:11:20] • [IP: 88.156.206.***]

PIERWSZA POMOC TO TOMOGRAF CZY NIE MA WYLEWY I ODPOWIEDNIE DO ZYLNIE KROPLOWKI NIE MUSI BYC ODZIAL NEUROLOGICZNY. I NE WCISKAC KITU!!

Gość • Sobota [09.03.2019, 20:05:10] • [IP: 31.0.46.**]

Wszystko jest bezpieczne jeżeli chodzi o wpłaty

Gość • Sobota [09.03.2019, 18:45:04] • [IP: 2.108.164.*]

Nie mam konta na Facebooku. Jak mogę pomóc?

Oglądasz 1-25 z 35
■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić dzieci młodsze (z klas 0 – 3) na teatralny spektakl edukacyjny, przygotowany przez aktorów scen szczecińskich, pt.: „Jesienne spotkanie z Rumcajsem”. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do Biblioteki Głównej (ul Piłsudskiego 15) w poniedziałek, 23 września b.r. o godz. 11:00. Wstęp wolny! ■
■ We wtorek w pierwszj części dnia na północy kraju, następnie również na zachodzie oraz w centrum spodziewane są silne porywy wiatru wiejącego z północnego-zachodu i zachodu o prędkości maksymalnej do 70-80 km/h. ■ Prognozuje się wystąpienie na wybrzeżu silnego, północno-zachodniego wiatru osiągającego w porywach 70-75 km/h. ■ Postępowanie prokuratury będzie tu miało kilka płaszczyzn. Bezpośrednią przyczynę śmierci dwójki nastolatków będą badać biegli sądowi. Poza tym prokuratura wszczęła postępowanie w kierunku przyczyn wypadku drogowego w ruchu lądowym ze skutkiem śmiertelnym. Prowadzone są również czynności związane z przesłuchaniem w charakterze świadków osób, które mogą posiadać jakąkolwiek wiedzę na temat okoliczności tego zdarzenia ■ Trwające prace poszukiwawcze nie przynosiły efektu. Dopiero zaangażowanie się prywatnej firmy zajmującej się pracami nurkowymi pozwoliło odnaleźć w Kanale Piastowskim ciała nastolatków. Na pomoc było jednak za późno. Oboje byli pod wodą około 2 godzin. Dwie godziny później, w akcję poszukiwawczą zaangażowała się prywatna firma pracepodwodne.com, która sprawdza grunt pogłębianego przez Urząd Morski w Szczecinie toru wodnego. Na Kanale pojawił się ich statek do badania dna. O godz. 20.08 pod wodę zszedł jej płetwonurek. Około pół godziny później w wodzie znaleziono dwa ciała ■ Mieszkanka przestrzega: Ktoś znęca się nad kotami! Do redakcji zwróciła się Mieszkanka Świnoujścia, która przestrzega właścicieli, bądź osoby dokarmiające koty działkowe. W liście możemy przeczytać jakich okrucieństw się ktoś dopuścił wobec tych niewinnych zwierząt ■ Radni podzieleni w sprawie sytuacji w PEC-u. Opozycja domaga się szczegółowych wyjaśnień, stronnicy prezydenta popierają jego stanowisko o koniecznym postępowaniu sądowym. W obronie zwalnianego z pracy związkowca NSZZ "Solidarność" będzie dziś demonstrować przed zakładem, na ulicach i przed Urzędem Miasta ■ Kontrowersje wokół dopuszczenia do głosu przedstawiciela "Solidarności" na sesji Rady Miasta.Po jego wystąpieniu obrady przerwano w celu spotkania przewodniczących klubów radnych z prezydium rady ■ Przewodniczący NSZZ "Solidarność" Pomorza Zachodniego do radnych Świnoujścia: "Prezes PEC-u w Świnoujściu, zwalniając przewodniczącego zakładowej "Solidarnosci" złamała kodeks pracy oraz ustawę o związkach zawodowych ■