POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [15.03.2019, 12:00:48] • Świnoujście

Córki odebrały testament matki zapisany na kartkach romansu

 Córki odebrały testament matki zapisany na kartkach romansu

fot. Sławomir Ryfczyński

Ta książką niczym list w butelce po latach, wędrówki po falach życia trafiła w końcu do adresata. Mówi się, że takie historie zdarzają się tylko w hollywoodzkich produkcjach, jednak jedna z nich zdarzyła się w Świnoujściu.

Tuż po naszej publikacji, w której opisaliśmy wzruszający temat testamentu anonimowej kobiety, która na kartkach książki kieruje ostatnie słowa do swoich najbliższych ma swój ciąg dalszy.

Do naszej redakcji zadzwonił telefon, po drugiej stronie usłyszeliśmy kobiecy szloch
- To są słowa mojej mamy. Poznałam po charakterze pisma. - wyznała nasza rozmówczyni.

Tuż po otwarciu redakcji pani Dorota, a później jej siostra Andżelika pojawiały się w naszej redakcji by odebrać, książkę w której ich mama po krwotoku, który dostała w szpitalu kieruje swoje słowa do najbliższych. Mogliśmy od pań usłyszeć kim była autorka testamentu w książce.

Jak się dowiedzieliśmy od córek, autorka testamentu, pani Janina, zmarła paręnaście dni po wyjściu ze szpitala mając 63 lata, ale o książce z dramatycznym wpisem nikt nie wiedział. Wpis został dokonany w szpitalu w Szczecinie, gdzie kobieta leczyła się na nowotwór. Okazuje się również, że autorka zmarła, w domu w listopadzie 2011 roku. Po części testament zapisany na kartkach książki się spełnił, gdyż jak wspominała pani Dorota.
- Mama została pochowana tak jak chciała, czyli na różowo. - wspomina córka zmarłej. - Jak zobaczyłam ten list od mamy zza grobu, to traktuję to jako znak. Książka będzie w mieszkaniu na honorowym miejscu. - dodaje kobieta.

O artykule na naszym portalu powiadomili panią Dorotę i panią Andżelikę znajomi, którzy znali rodzinę i częściowo skojarzyli fakty. Ciekawostką jest również to, że jak się później okazało książkę do redakcji przyniósł mężczyzna, który zna się z panią Dorotą. Jednak nadal nie wiemy jak książka przywędrowała ze szczecińskiego szpitala do świnoujskiej biblioteki, następnie wykupiona za złotówkę została przekazana na ręce wydawcy naszego portalu, a w konsekwencji trafiła tam gdzie miała, czyli na ręce córki autorki tych wzruszających słów.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 24, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-24 z 24

Gość • Sobota [16.03.2019, 16:20:16] • [IP: 109.243.230.**]

Dopowiem jeszcze: nie jest ta historia, jak niektórzy piszą, " tragiczna", jest wzruszająca, ale nie tragiczna. Z powodów niżej wymienionych.

Gość • Sobota [16.03.2019, 16:18:01] • [IP: 109.243.230.**]

Warto zdać sobie sprawę, że miała ta śp. kobieta łaskę przygotowania się do śmierci. Doszła ona tam, gdzie dojdziemy my wszyscy, współczuć jej nie wystarczy, nawet może należałoby pomysleć o niej jako osobie zwycięskiej, uświadomic sobie, że jest już blisko Boga. Nawet ta choroba, cierpienie, mogły zastąpić czyściec, więc byc może już teraz ta Pani jest w pełni wolna. Śmierć bramą Życia.

Gość • Sobota [16.03.2019, 13:16:43] • [IP: 83.21.55.***]

poruszająca historia pomimo cierpienia była i pamiętała ta pani o swoich dzieciach. Nie udało się jej żyć, a szkoda.

Gość • Sobota [16.03.2019, 12:23:06] • [IP: 80.245.187.**]

TO NIESAMOWITA HISTORIA

Gość • Sobota [16.03.2019, 09:39:00] • [IP: 83.8.166.***]

piekna historia

Gość • Sobota [16.03.2019, 04:14:22] • [IP: 70.31.118.***]

Wielkie brawa dla redakcji za ich prace, a dla dziewczyn to dobry znak.Pozdrawiam serdecznie.

Gość • Sobota [16.03.2019, 00:14:12] • [IP: 188.147.106.***]

Wzruszajaca historia. Szacun

Gość • Piątek [15.03.2019, 18:50:44] • [IP: 81.204.98.**]

Bardzo poruszajace...brak slow, tragiczne losy...Dobrze ze rodzina jest w posiadaniu tego testamentu...

Gość • Piątek [15.03.2019, 16:53:02] • [IP: 80.245.189.***]

Pani Janeczka zawsze widziałam ja uśmiechniętą...

Gość • Piątek [15.03.2019, 16:10:15] • [IP: 178.238.251.***]

Prawdziwa mama, równo kochała swoje dzieci, nie uległa namowom innych osób. Gratuluje WAM takiej kochanej i świadomej w ciężkich chwilach dla Niej - mamy.

Gość • Piątek [15.03.2019, 14:58:04] • [IP: 94.254.224.**]

14:20:23 Jeśli tylko tyle wyniosłeś z tej wzruszającej historii, musisz być baaardzo nieszczęśliwym człowiekiem.

Gość • Piątek [15.03.2019, 14:49:44] • [IP: 178.238.253.***]

Jaka ale ciekawa hista...

Gość • Piątek [15.03.2019, 14:20:23] • [IP: 23.226.237.*]

Taki testament nie ma mocy prawnej.

Gośćszwedka • Piątek [15.03.2019, 14:13:25] • [IP: 83.233.111.**]

JAKZE DZIWNE SA POPLONTANE LOSY LUDZKIE, , , , , ZNAM TAKA HISTORJE . ...JAK PO PIEDZIESIECIU LATACH OJCIEC ::ZZA GROBU PRZEKAZAL SYNOM SPOTKANIE JEDEN MIESZKAL W SZWECJ A DRUGI W LONDYNIE MYSLELI ZE SA SAMI I PRZEZYL TYLKO ON WOJNE...SPOTKANIE PO LATACH TRASMITOWALA TV. .BBS NAWET KROLOWA ANGIELSKA WYSLALA IM SPECJALNY TELEGRAM . .A TELEF. ROZDZWONILI SIE Z CALEGO SWIATA...JESZCZE DZIS MAM CIARKI . ... NIESAMOWITA HISTORJA. ...pozdrawiam redakcje

Gość • Piątek [15.03.2019, 14:03:09] • [IP: 79.186.188.**]

Ciarki przechodzą i łży staja w oczach.

Gość • Piątek [15.03.2019, 13:24:02] • [IP: 89.67.59.**]

Historia jakże wzruszająca w tym cynicznym świecie. Wspaniale, że Redakcja „łapie” takie tematy pokazując tym samym, że są w życiu tematy ważne i ważniejsze. ..i te najważniejsze.

Gość • Piątek [15.03.2019, 13:07:29] • [IP: 178.238.252.***]

Pani Janeczko i jest Pani miedzy nami!! Prosze teraz odpoczywac!!teraz znamy Pania, !! I pamietamy

Gość • Piątek [15.03.2019, 13:02:09] • [IP: 94.254.233.**]

Wzruszenie wielkie. Drogie Panie mama o Was pamięta i czuwa. Módlcie się za nią. Wszystkiego dobrego

Gość • Piątek [15.03.2019, 12:41:00] • [IP: 176.221.123.**]

No i super lepiej późno niż wcale --DZIWI mnie fakt dlaczego nie została oddana z rzeczami RODZINIE!!

Gość • Piątek [15.03.2019, 12:39:33] • [IP: 37.248.75.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Piątek [15.03.2019, 12:34:26] • [IP: 80.245.188.***]

Bardzo wzruszająca historia napisana przez życie.Dobrze, że ze szczęśliwym zakończeniem, w tym sensie, że córki poznały wielkie uczucie jakim darzyła ich Mama.

Gość • Piątek [15.03.2019, 12:30:17] • [IP: 176.221.122.***]

Super!! Mama czuwa nad Wami Dziewczyny :)...

Gość • Piątek [15.03.2019, 12:24:47] • [IP: 176.221.123.**]

Wzruszające. Łezka zakręciła się.

Gość • Piątek [15.03.2019, 12:13:32] • [IP: 31.0.65.***]

Piękne i wzruszające. Łzy same płyną

Oglądasz 1-24 z 24
■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu serdecznie zaprasza w czwartek, 22 sierpnia b.r. o godz. 16:00, na spotkanie z Panią MARTĄ MATYSZCZAK, autorką komedii kryminalnej pt. „TRUP w SANATORIUM”. Akcja powieści osadzona jest w Świnoujściu, książka została niedawno wydana w popularnym autorskim cyklu: „Kryminał pod psem”. Spotkanie z aktualnie najlepszą w kraju autorką kryminałów „z przymrużeniem oka” poprowadzi Redaktor Naczelna TV „Słowianin” - Pani Mariola Żółtowska. Wszystkie osoby zainteresowane twórczością autorki „Trupa w Sanatorium” zapraszamy do Biblioteki Głównej przy ul. Piłsudskiego 15. Wstęp wolny! ■
■ Lista darczyńców na komitet wyborczy Janusza Żmurkiewicza pokrywa się w części z tą o firmach, które prezydent Świnoujścia zwolnił z podatku od nieruchomości i nie tylko – zauważa jeden z naszych Czytelników. Inni mieszkańcy zwracają uwagę na relacje prezydenta z właścicielami firm zwolnionych z podatku ■ Ruszył nabór wniosków o dofinansowanie zakupu wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym ■ Mężczyzna wpadł do kanału portowego. Wyszedł z niego o własnych siłach. Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę. Mężczyzna zagapił się i wpadł do wody. Wyszedł z niej o własnych siłach. Na miejsce przyjechała policja. Około godziny 1.30 przy przeprawie promowej Bielik, po stronie Warszowa, do wody wpadł mężczyzna. Dopłynął on do drabinek i wyszedł z wody o własnych siłach. Po tym, jak wydostał się na powierzchnię, na miejsce dojechała policja ■ Z Terminala w Świnoujściu PGNiG wyekspediowało już 5000 cystern z ładunkiem skroplonego gazu ziemnego (LNG). Największym odbiorcą LNG są stacje regazyfikacji obsługujące miejscowości, które nie mają dostępu do ogólnopolskiej sieci dystrybucji gazu ■ W ubiegłym roku z podatku od nieruchomości prezydent Janusz Żmurkiewicz zwolnił 7 firm. Bywały lata, kiedy przedsiębiorców, którzy skorzystali na takim zwolnieniu, było dwa razy tyle. W ciągu 10 lat z tego powodu do miejskiego budżetu nie wpłynęło ponad 7,5 mln złotych ■