POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [15.03.2019, 15:24:46] • Świnoujście

Policja przypomina i ostrzega - Zachowajmy ostrożność podczas zakupów przez internet oraz przy używaniu aplikacji mobilnych do usług płatności

Policja przypomina i ostrzega - Zachowajmy ostrożność podczas zakupów przez internet oraz przy używaniu aplikacji mobilnych do usług płatności

fot. Sławomir Ryfczyński

Przez ostatnie lata zakupy przez internet cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Oszczędność czasu, duży wybór oferowanych towarów i konkurencyjne ceny sprawiają, że atrakcyjność takich form zakupów zjednuje rzesze klientów. Niestety aktywność oszustów w tej sferze również, jest zauważalna. Przekonali się o tym także mieszkańcy świnoujskiego powiatu.

Zakupy dokonywane przez internet nie powinny zwalniać kupującego z czujności i zachowania zdrowego rozsądku. Pomysłowość oszustów i naciągaczy nie zna granic. Również w internecie bardzo często możemy natknąć się na ich przestępcze procedery. Dlatego tylko nasza ostrożność przy dokonywaniu tego typu transakcji może nas przed tym uchronić.

Pamiętajmy, że korzystając z zasobów internetowych w sieci zostawiamy ślady świadome, jak również nieświadomie, a to cenne dane, z których mogą korzystać przestępcy. W trakcie korzystania z globalnej sieci internetowej, warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach:

- nie otwieraj załączników w e-mailach od nieznanego nadawcy

- nie klikaj w linki, które zostały ci podesłane przez obce osoby

-zawsze miej aktualny program antywirusowy

- uważaj przy używaniu darmowych hotspotów

-czytaj uważnie opisy programów, które instalujesz

-używaj tylko legalnego oprogramowania

- pamiętaj aby nigdy nie udostępniać haseł lub podpowiedzi do nich

Policja apeluje także, o zwrócenie szczególnej uwagi na sposób używania kart płatniczych i udostępniania danych z karty podmiotom usługowo-handolowym, korzystania z bankomatów, a także podczas udostępniania samej karty osobom trzecim np. podczas płatności za rachunek w lokalu gastronomicznym.

Zachowanie zasad ostrożności pozwala nam uniknąć niebezpiecznych metod stosowanych w cyberprzestrzeni.

Jeśli jednak mimo to staniemy się ofiarą internetowego oszusta natychmiast zgłośmy ten fakt na Policję.

sierż.szt. Katarzyna Święcicka


komentarzy: 12, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-12 z 12

Bao Bao • Sobota [16.03.2019, 22:18:01] • [IP: 176.221.122.**]

Co byście ludzie bez tej Katarzyny zrobili ?? Wimieniu czytelników iswinoujscie.pl składam serdeczne Bóg zapłać. Ajeszcze jedno pytanie --- Czu nowy rzecznik prasowy naszej kochanej policji był święcony przez księdza po objęciu tak odpowiedzialnej funkcji ?? Ciekawe co nie ??

Gość • Piątek [15.03.2019, 21:19:51] • [IP: 23.226.237.*]

21:00:51 - Och! Ach policja, przyjedź do internetu, bo mnie frajerkę oszukują. Łolaboga, co za nieszczęście!!

Gość • Piątek [15.03.2019, 21:00:51] • [IP: 109.243.230.**]

17:26:57] • [IP: 23.226.237.*] Ten post nie wymaga komentarza. tak sie oszust i przestępca uświęca we własnych oczach. I właśnie po to jest policja i prawo, byśmy byli wolni od takich.

Gość 500+ • Piątek [15.03.2019, 20:02:39] • [IP: 37.249.171.**]

DO : Gość • Piątek [15.03.2019, 18:16:43] • [IP: 37.47.166.***]Lansuj się dalej tak, to jeszcze Tobie żyłka pierdząca pęknie i udusisz się własnym smrodem...💋💋💋

Gość • Piątek [15.03.2019, 18:46:38] • [IP: 185.210.38.***]

W Polsce oszuści mają sie bardzo dobrze. Policja zamiast ich ścigać i karać tylko przed nimi ostrzega. Dziwny kraj, dziwne prawo

Gość • Piątek [15.03.2019, 18:16:43] • [IP: 37.47.166.***]

Gość 500+ • Piątek [15.03.2019, 16:45:09] • [IP: 46.215.114.**] Ja się tak lansuje bo lubię CIOTKO

Gość • Piątek [15.03.2019, 17:26:57] • [IP: 23.226.237.*]

16:57:26 - Możesz to udowodnić, ze zły człowiek zostanie po śmierci ukarany? W jaki sposób i przez kogo? ◇◇◇ P.S. Wbrew pozorom nawet oszustwo jest ciężką pracą i rozwija kreatywność w przeciwieństwie do pracy jakiegoś pierdzistołka z urzędy, strażnika miejskiego czy nawet Pańskiej pracy lub innego bezproduktywnego" zombiaka".

Gość • Piątek [15.03.2019, 16:57:26] • [IP: 109.243.230.**]

15:47- Tak chcesz usprawiedliwić oszustwo? Złodziejstwo? Za każde zło człowiek odpowie, jeśli nie przed śmiercią, to po niej. Złodziejstwo to pośrednie przyznanie się, że się nie jest w stanie po męsku wziąć za swoje życie, uczciwą pracą zarobić na siebie.

Gość 500+ • Piątek [15.03.2019, 16:45:09] • [IP: 46.215.114.**]

Kartami płatniczymi posługuje się frajerstwo i to wyłącznie dla lansu, a tępaki jeszcze do tego zapisują na karcie kod PIN, bo pusty łeb nie może zapamiętać...A potem pretensje(konto mnie wyczyścili)...💋💋💋

Gość • Piątek [15.03.2019, 16:23:40] • [IP: 178.238.253.***]

Nie ma świnoujskiego powiatu. Świnoujście jest miastem na prawach powiatu (czyt. powiatem grodzkim) a gdy byłoby powiatem, to 'powiat świnoujski' sięgałby Międzyzdroje, a nawet Dziwnów (całą wyspę Wolin). Powiat obejmuje miasto z kilkoma gminami, które są zebrane w cały jeden powiat (ziemski) a powiat grodzki (miejski - miasto na prawach powiatu), określa cechę 'miasta bez gmin, ', lecz jest gminą i powiatem (grodzkim). Taka w tym różnica.

ALERT RCB -nie cyfrowy • Piątek [15.03.2019, 16:03:09] • [IP: 109.243.230.**]

A w sferze fizycznej, nie tylko cyfrowej, też mamy alert - właśnie dostałem zawiadomienie, że dziś wieczorem i w nocy odradzają wychodzenie z domu, zalecają pochowanie luźnych rzeczy wokół domu podatnych na wiatr. To dopiero drugi taki alert, jaki dostałem, poprzedni był na początku października.

Gość • Piątek [15.03.2019, 15:47:25] • [IP: 23.226.237.*]

Frajerzy są po to, żeby ich doić...

Oglądasz 1-12 z 12
■ Fundacja Logos wynajmie od 01.09.2019r. lokal użytkowy (dawna Karpatka) z przeznaczeniem na bufet szkolny – sklepik. Informacje w sprawie wynajmu – tel. 91 – 321 23 66 – dyrektor Małgorzata Gołębiowska ■
■ Niedawno pisaliśmy, że lista darczyńców na komitet wyborczy Janusza Żmurkiewicza pokrywa się w części z tym których zwolnił z podatków. Dziś głos w sprawie zabrał sam Janusz Żmurkiewicz ■ Lista darczyńców na komitet wyborczy Janusza Żmurkiewicza pokrywa się w części z tą o firmach, które prezydent Świnoujścia zwolnił z podatku od nieruchomości i nie tylko – zauważa jeden z naszych Czytelników. Inni mieszkańcy zwracają uwagę na relacje prezydenta z właścicielami firm zwolnionych z podatku ■ Ruszył nabór wniosków o dofinansowanie zakupu wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym ■ Mężczyzna wpadł do kanału portowego. Wyszedł z niego o własnych siłach. Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę. Mężczyzna zagapił się i wpadł do wody. Wyszedł z niej o własnych siłach. Na miejsce przyjechała policja. Około godziny 1.30 przy przeprawie promowej Bielik, po stronie Warszowa, do wody wpadł mężczyzna. Dopłynął on do drabinek i wyszedł z wody o własnych siłach. Po tym, jak wydostał się na powierzchnię, na miejsce dojechała policja ■ Z Terminala w Świnoujściu PGNiG wyekspediowało już 5000 cystern z ładunkiem skroplonego gazu ziemnego (LNG). Największym odbiorcą LNG są stacje regazyfikacji obsługujące miejscowości, które nie mają dostępu do ogólnopolskiej sieci dystrybucji gazu ■ W ubiegłym roku z podatku od nieruchomości prezydent Janusz Żmurkiewicz zwolnił 7 firm. Bywały lata, kiedy przedsiębiorców, którzy skorzystali na takim zwolnieniu, było dwa razy tyle. W ciągu 10 lat z tego powodu do miejskiego budżetu nie wpłynęło ponad 7,5 mln złotych ■