POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [19.03.2019, 22:17:09] • Świnoujście

Prom Karsibór uciekł z przeprawy! Nad wodą unosił się trujący opar! Zobacz film!

Prom Karsibór uciekł z przeprawy! Nad wodą unosił się trujący opar! Zobacz film!

Przeprawa BIELIK(fot. Sławomir Ryfczyński )

Uciekający prom to z pewnością szokujący widok. Jeśli dodać do tego tajemniczą łunę unoszącą się w powietrzu, zyskujemy scenerię niczym z horroru. Niestety, to wydarzyło się naprawdę!




Około godziny 20.00 w okolicy przeprawy promowej Karsibór na wyspie Uznam zaczął się unosić zapach spalenizny. Chwilę wcześniej od strony jednostki wojskowej wystrzelono trzy race - dwie białe i czerwoną.

Prom Karsibór uciekł z przeprawy! Nad wodą unosił się trujący opar! Zobacz film!

Przeprawa KARSIBÓR (fot. Sławomir Ryfczyński )

Tuż po wystrzałach powstała łuna o silnym zapachu spalenizny. Załoga cumującego promu Karsibór III natychmiast wycofała jednostkę. Prom dosłownie uciekł na przeprawę Bielik do centrum miasta.

Prom Karsibór uciekł z przeprawy! Nad wodą unosił się trujący opar! Zobacz film!

Przeprawa KARSIBÓR(fot. Sławomir Ryfczyński )

Po przybiciu do nabrzeża z promu zabrano jednego z członków załogi. Około 30-letni mężczyzna, który wpuszczał na pokład samochody, był najdłużej narażony na kontakt z toksycznym dymem, wymagał interwencji medycznej. Został odwieziony do szpitala. Pozostali członkowie załogi nie odnieśli poważniejszych obrażeń.

Prom Karsibór uciekł z przeprawy! Nad wodą unosił się trujący opar! Zobacz film!

Przeprawa BIELIK(fot. Sławomir Ryfczyński )

Na miejscu były jednostki straży pożarnej, karetka pogotowia oraz policja.

Prom Karsibór uciekł z przeprawy! Nad wodą unosił się trujący opar! Zobacz film!

Przeprawa BIELIK(fot. Sławomir Ryfczyński )

Prom Karsibór III, zacumowany na przeprawie Bielik w centrum miasta, zabierał wszystkie samochody, nie miał przerw w kursowaniu, ale na przeprawie Bielik.

Prom Karsibór uciekł z przeprawy! Nad wodą unosił się trujący opar! Zobacz film!

Przeprawa BIELIK(fot. Sławomir Ryfczyński )

- Zgłoszenie otrzymaliśmy o 20:51. W sumie przetransportowaliśmy do szpitala w Świnoujściu dwóch pacjentów z podejrzeniem zatrucia nieznanymi gazami – to mężczyźni w wieku 35 i 38 lat. Ich stan w momencie przekazania w szpitalu był dobry, stabilny, parametry życiowe były w normie - informuje Paulina Targaszewska rzecznik prasowy WSPR w Szczecinie.

- Wczoraj, 19 marca, w godzinach wieczornych były przeprowadzane zajęcia taktyczne w lesie na terenie obiektu wojskowego Karsibór. Podczas zajęć stosowano środki pozoracji. Użyte zostały świece dymne, które generują dym nietoksyczny i nieszkodliwy, a ich użycie nie stanowi zagrożenia dla zdrowia. Ćwiczenia tego typu prowadzone są cyklicznie, kilka razy w ciągu roku. Wzięło w nich udział ponad dwudziestu żołnierzy. Żaden z nich nie zgłaszał po zajęciach problemów ani dolegliwości - tłumaczy kmdr ppor. Grzegorz Lewandowski Rzecznik Prasowy 8. Flotylla Obrony Wybrzeża.



źródło: www.iswinoujscie.pl


Zaktualizowano: Środa [20.03.2019, 08:33:00]

komentarzy: 128, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 128

Ars • Piątek [22.03.2019, 16:40:59] • [IP: 176.221.122.**]

Środki pozoracji pola walki są NIESZKODLIWE. A pan, który wpuszcza i ustawia samochody na promie zatruł się od spalin samochodów ciężarowych nie posiadających katalizatora i filtra DPF. Czy po prostu chciał zrobić sensację i może jeszcze jakieś odszkodowanie.Śmiechu to wszystko warte, a próbują zrobić sensację. W lecie kierowcy czekający po godzinie w słońcu na przeprawie KARSIBÓR powinni wzywać karetki, bo źle się czują przebywając tak długo w upale i to byłoby usprawiedliwione.

Gość • Czwartek [21.03.2019, 17:42:59] • [IP: 178.235.146.**]

Gość • Środa [20.03.2019, 13:50:42] • [IP: 185.13.106.***] Gość • Środa [20.03.2019, 12:59:34] • [IP: 109.243.230.**] Ale z was biedactwa, codziennie Markiewicza i okolice zadymiają miasto swymi piecykami produkującymi gryzący dym (trujące opary od których człowiekowi robi się słabo) i jak dotąd nikt się nie czepia a tym bardziej nie ucieka, opowiadanie bzdur że dym z Karsiborza dotarł do ul.Matejki to już totalny idiotyzm niektórych tutaj inteligentów.A wojsko lepiej niech ćwiczy bo jak nic nie robi to pierwsi jesteście do krytyki.A skąd wiecie czy sprawa szkolenia nie była uprzedzona gdzieś u magistratów, może ktoś po prostu zbył informacje do swojego biurka bo miał w swoim mniemaniu ważniejsze sprawy niż zabawa w polu 20 żołnierzy tak opluwanych przez całe zakichane społeczeństwo którego min wy jesteście przedstawicielami.Kapitana nie oceniam bo nie znam procedur w żegludze na wypadek użycia trujących oparów, może takowych w ogóle nie ma.

Gość • Czwartek [21.03.2019, 09:18:59] • [IP: 176.221.123.***]

Weterani i Kombatanci co to jest otk Wot co to jest Weterani uczestnicy Powstań Kombatanci uczestnicy wojen OTK iWOT to Wojska Rakietowe Ochotnicze Łopata Ziemia Powietrze

Gość • Czwartek [21.03.2019, 08:57:37] • [IP: 31.0.45.***]

Po pierwsze ta tz. betonka to nabrzeze wojskowe do przeladunku. Więc na tym terenie ćwiczyć mogą. Trzy race i wiełka awantura na cała Polske. Na meczach i protestach odpalaja kilkadziesiat i nikt nie panikuje. Psioczycie na to wojsko a pokarzcie mi w Świnoujściu rodzine w której nie ma kogoś kto pracuje w KPW. Kapitan promu zrobił dobrze bo nie znał sytuacji a pasarzerowie najważniejsi. Prubujecie zrobić sensacje z każdej nadarzajacej sie głupoty. Zajmijcie się naprawde ważmymi sprawami. No chyba ze w Świnoujściu juz wszystko jest tak super.

Gość • Środa [20.03.2019, 20:55:40] • [IP: 5.60.200.***]

OD KIEDY W JEDNOSTCE NA UL. KARSIBORSKIEJ JEST POLIGON ??

Gość • Środa [20.03.2019, 19:24:49] • [IP: 178.238.246.**]

Nasze miasto już niedługo straci statut Uzdrowiska a powietrze w Swinoujsciu śmierdzi samochody, port w którym odbywają się śmierdzące i trujące przeładunki teraz jeszcze wojsko eksperymentuje śmierdzące i trujące race środa z kominów domków i tak dojdzie do takich czasów ze nikt do nas nie przyjedzie i w ten sposób splajtujemy!

Gość • Środa [20.03.2019, 17:06:35] • [IP: 176.221.122.***]

Zwykłe 3 race a całe miasto zadymione jakby był gdzieś pożar. Bajki to niech opowiadają dzieciom.

Gość • Środa [20.03.2019, 14:23:37] • [IP: 185.13.106.***]

Poszkodowani w nagrodę zostaną wcieleni do obrony terytorialnej. Ciekawe do jakiej grupy weteranów dołączą?

Gość • Środa [20.03.2019, 14:21:15] • [IP: 5.60.200.***]

Wojsko Antoniego maskowało syf i śmieci na betonce :)

Gość • Środa [20.03.2019, 14:10:58] • [IP: 185.13.106.***]

Niewierni tera będą musieli odpokutować jak kler skargę złoży że mu konkurencja wyrasta z kadzidłem. Napiszcie ilu szeregowych ukarali?

Gość • Środa [20.03.2019, 14:04:53] • [IP: 5.173.153.***]

Zenada... Żołnierze pare godzin potrafią siedzieć w sumie racja i nic im nie jest a tu panika jakby wąglik tam ktoś podrzucił...

Gość • Środa [20.03.2019, 13:55:59] • [IP: 77.252.46.***]

co za bzdury próbuje nam się wcisnąć to już stało się powszechne kłamstwo goni kłamstwo z tego słynie naród polski

Gość • Środa [20.03.2019, 13:50:42] • [IP: 185.13.106.***]

IP: 5.173.153.*** tylko bezmózgowiec prowadzi ćwiczenia bez odpowiedniego zabezpieczenia. Efekt mamy panikarz kapitan lub cwaniak to wykorzystał a tera media robią nam miastu koło dupy. A TY JESTEŚ POLITYCZNY BYŁY POLITRUK?

Gość • Środa [20.03.2019, 13:36:14] • [IP: 80.245.188.***]

Prawidłowa reakcja załogi i kapitana promu kapitan powinien pływać dalej z narażeniem życia i zdrowia ludzi.? Przecież to kpina.Brawo raz jeszcze. Zdrowie ludzi najważniejsze.

Gość • Środa [20.03.2019, 13:09:38] • [IP: 31.0.35.***]

Ty od tych śmieci na betonce to chyba Ty tam smiecisz jak tak dobrze wiesz o tym Weź chłopie miotle i naprzód A najlepiej jak wojsko by ogrodzilo te nabrzeże

Gość • Środa [20.03.2019, 13:04:56] • [IP: 80.245.188.**]

Trochę wojsko przesadziło, zapomnieli uwzględnić warunki meteo ale więcej grozi nam niebezpieczeństwo z powodu wydobywających się toksycznych dymów z wielu domów w Świnoujściu, które mają stare piece i palą czy popadnie. Tu jest prawdziwe zagrożenie dla miasta, a nie szum z przypadkowego obłoku dymu podczas ćwiczeń żołnierzy. Dobrze, że się szkolą, a umiejętność walki w warunkach miejskich też jest wskazana. Następne ćwiczenia odbędą się w centrum miasta ale oczywiście wszyscy mieszkańcy i turyści zostaną uprzedzeni. Wojsko też będzie potrzebowało statystów do roli zakładników. I w takim kierunku ma się rozwijać współpraca dla dobra i bezpieczeństwa wszystkich.

Gość • Środa [20.03.2019, 12:59:34] • [IP: 109.243.230.**]

11:16:29] • [IP: 5.173.153.***] kapitan promu nie ma analizatora w nosie, jeśli cokolwiek dziwnego sie dzieje, to ma obowiązek chronic ludzi i uciekać, ty superprofesjonalisto w wypyerdzianych przed ekranem gaciach.

Gość • Środa [20.03.2019, 12:50:35] • [IP: 80.245.188.**]

Brak najwyraźniej wyobraźni w prowadzeniu przez wojsko ćwiczeń z użyciem środków pozoracji. Należy wziąć pod uwagę warunki meteo i uwzględnić kierunek przemieszczania się obłoku dymu, bo strach ma wielkie oczy. Gdyby załoga promu była uprzedzona, to tak by nie spanikowała. Wiemy, że Świną przepływa dużo statków z chemikaliami i dlatego taki nagły obłok drażniący drogi oddechowe może wzbudzić słuszny niepokój o zdrowie i życie ludzkie.

Gość • Środa [20.03.2019, 12:27:30] • [IP: 37.47.154.**]

Na polanie na tzw."spławach" spokojnie mogli dymić.

Gość • Środa [20.03.2019, 12:06:20] • [IP: 31.0.47.*]

Ten komodore był na tych ćwiczeniach czy pierd...li ja potluczony?

Gość • Środa [20.03.2019, 12:03:59] • [IP: 31.0.47.*]

Dymisja dla dowódcy tej jednostki banda debil u siebie w domu niech robi sobie ćwiczenia !!

Gość • Środa [20.03.2019, 11:47:36] • [IP: 79.191.56.***]

Na tej polanie to się delektuje alkoholem a nie ćwiczenia prowadzi. Czy ci sprawcy w ogóle zostali sprawdzeni na zawartość alkoholu??

Gość • Środa [20.03.2019, 11:34:15] • [IP: 37.8.215.***]

Podano te fakty w wiadomościach ogólnokrajowych -pomyślcie jaka to reklama dla kurortu Świnoujście i Świnoujścia jako Uzdrowiska!. Prom opuścił stanowisko bo nie wiadomo było co to jest za gaz? I dobrze zrobili! Zresztą dwóch członków obsady promu jest w szpitalu na obserwacji! Miejscowe wojskowe władze powinny za to odpowiedzieć karnie!. To nie jest tak, że mogą sobie robić co tylko chcą. Ze względu na te gorszące fakty i na zagrożenie ze strony nieodpowiedzialnych wojskowych powinna odbyć się nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej.Ten ich komunikat o ćwiczeniach świadczy tylko o ich winie, nieodpowiedzialności, tępocie i głupocie. To nie są profesjonaliści! I to ma być wojsko!!Żenada!!

Gość • Środa [20.03.2019, 11:17:41] • [IP: 5.173.153.***]

Gość • Środa [20.03.2019, 11:10:19] • [IP: 185.13.106.***] Ofiarą to jesteś ty z tymi swoimi wpisami.

"kwi, kwi, kwi" • Środa [20.03.2019, 11:17:22] • [IP: 109.243.230.**]

10:49:15 IP: 78.10.206.***]-" czficzenia"?! (napisane w tej formie aż dwa razy!) A może miało byc KWIczenia?

Oglądasz 1-25 z 128
■ 24 kwietnia 2019 roku (środa) o godz. 11.30 Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda weźmie udział w uroczystości podpisania umowy o dofinansowanie dla projektu „Rozbudowa Funkcjonalności Terminalu LNG w Świnoujściu” (Polskie LNG S.A.) ul. Ku Morzu 1■ Pogoda wymalowała nam wymarzone dni do spędzenia prawdziwie radosnych Świąt Wielkanocnych. Oby w blaskach słońca nie zginął prawdziwy sens tych Cudownych dni. Radosnych chwil w gronie najbliższych życzy wszystkim redakcja portalu iswinoujscie.pl ■ Na pamiątkę świętej nocy zmartwychwstania ogień zapłonął przed kościołem Chrystusa Króla ■ Ruszyły zapisy na 40 Maraton Świnoujście – Wolgast, 29 Półmaraton Wolgast oraz 4 Sztafetę Świnoujście – Wolgast ■ Niedziela Palmowa – to początek Wielkiego Tygodnia Postawiona w oknie domu chroni podobno przed uderzeniem pioruna. Rolnicy mieszali ją z ziarnem do zasiewu aby zapewnić sobie dobre plony, mamy dodawały dzieciom do śniadania aby te cieszyły się dobrym zdrowiem, zasuszona, czuwa nad szczęściem rodzin przez cały rok. Wszystko to jednak pod warunkiem, że dziś zostanie poświęcona. Palma wielkanocna nie jest jednak przedmiotem jakiegoś dziwnego kultu sama z siebie. Zasłużyła sobie na to gdy znalazła się pod stopami Chrystusa wjeżdżającego do Jerozolimy ■ Wielkanocne klimaty na Placu Wolności. Jechały do nas 800 kilometrów! To pierwszy taki jarmark wielkanocny w Świnoujściu. Zaproszenie do zaprezentowania swoich wyrobów nad morzem przyjęli twórcy z Krasnegostawu i okolic, miejscowości położonych między Lublinem, a Chełmie Lubelskim kilkadziesiąt kilometrów od granicy polsko-ukraińskiej. Grupę wystawców zorganizowała Luba Rakiewicz, dyrektor Artystycznego Stowarzyszenia Kosiw, która z dumą pokazuje ilustrowane publikacje o twórczości mieszkańców swoich rodzinnych stron ■ Strajk w oświacie. Informacja na godzinę 10.00 czwartek 11 kwietnia 2019. - ogółem strajkujących nauczycieli 253, w tym 28 w przedszkolach i 225 w szkołach - 401 dzieci/uczniów (bez gimnazjalistów, którzy przystąpili do egzaminów) będących pod opieką, w tym 338 w przedszkolach (razem z przedszkolem nr 10, w którym nauczyciele nie strajkują) i 63 w szkołach ■ PEC. W maju coroczna przerwa Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Świnoujściu informuje, że coroczna przerwa technologiczna w dostawie energii cieplnej do centralnego ogrzewania, wentylacji i ciepłej wody nastąpi 20 maja 2019 od godziny 00.00 do 24.00. Przerwa związana jest z koniecznością wykonania niezbędnych remontów źródła ciepła i sieci ciepłowniczych ■ Mieszkańcy Świnoujścia, którzy na co dzień zaopatrują się w pieczywo z piekarni przy ul. Monte Cassino czekała w sobotę rano niemiła niespodzianka. Ani w sklepie firmowym ani w żadnym innym na mieście nie dotarło zaopatrzenie od tego wytwórcy. Przyczyną była poważna awaria instalacji w piekarni. Tuż po północy pojawiły się tam wozy Straży Pożarnej i Pogotowie Ratunkowe. Ewakuowano pracowników firmy i mieszkańców posesji ■ Od 4 kwietnia. „Bielik” z Warszowa o 7.35. W związku z prośbami rodziców uczniów, Żegluga Świnoujska informuje, że od jutra, tj. czwartek 4 kwietnia 2019 r., na przeprawie promowej „Warszów”, prom z prawobrzeża (Warszów) będzie odbijał o godzinie 7.35, a nie o 7.40. Pozostałe godziny pozostają bez zmian ■ Odpowiedź na zarzuty jest już w Komisji Europejskiej ■ Spektakularne policyjne zatrzymanie samochodu na ulicy Daszyńskiego. Przeszukano auto, sprawdzano kierowcę i pasażerów. O co poszło? Policja milczy o przyczynach tej niedzielnej akcji ■ Rada Miasta jednogłośnie przyjęła uchwałę w sprawie poparcia środowiska nauczycielskiego ■ Zastępca prezydenta Paweł Sujka: "Po referendach, które odbywały się w Świnoujściu mogę powiedzieć, że praktycznie wszystkie placówki edukacyjne w mieście deklarują przystąpienie do strajku ■ Jeśli dojdzie do strajku nauczycieli to także dzieci w przedszkolach pozbawione zostana opieki ■ Astaldi nie chce zapłacić za gadżety. Miało być uroczyście i z gadżetami. Były tylko gadżety. Na 5 lipca ubiegłego roku miasto zaplanowało uroczyste podpisanie umowy o budowie tunelu pod Świną. Zamówiono 1000 breloczków i antystresowych gadżetów w kształcie czapki z daszkiem o wartości 9 tysięcy złotych. Uroczystość tego dnia się jednak nie odbyła, a umowy z firmą Astaldi w ogóle nie podpisano. Kto zapłaci za gadżety? ■ To miało być tylko legitymowanie, a skończyło się ujawnieniem przez policjantów narkotyków. Pod zarzutem posiadania i handlu zakazanych ustawą środków odurzających zatrzymany został 34-letni mężczyzna. Zgodnie z obowiązującą ustawą może mu grozić kara pozbawienia wolności do 10 lat ■ 19 marca, w godzinach wieczornych były przeprowadzane zajęcia taktyczne w lesie na terenie obiektu wojskowego Karsibór. Podczas zajęć stosowano środki pozoracji. Użyte zostały świece dymne, które generują dym nietoksyczny i nieszkodliwy, a ich użycie nie stanowi zagrożenia dla zdrowia. Ćwiczenia tego typu prowadzone są cyklicznie, kilka razy w ciągu roku. Wzięło w nich udział ponad dwudziestu żołnierzy. Żaden z nich nie zgłaszał po zajęciach problemów ani dolegliwości - tłumaczy kmdr ppor. Grzegorz Lewandowski Rzecznik Prasowy 8. Flotylla Obrony Wybrzeża ■ Prom Karsibór uciekł z przeprawy! Nad wodą unosił się trujący opar! Zobacz film! ■ Niemiecki wymiar sprawiedliwości łaskawy dla sprawców napadu na taksówkarza ze Świnoujścia? ■ Córki odebrały testament matki zapisany na kartkach romansu. Ta książką niczym list w butelce po latach, wędrówki po falach życia trafiła w końcu do adresata. Mówi się, że takie historie zdarzają się tylko w hollywoodzkich produkcjach, jednak jedna z nich zdarzyła się w Świnoujściu. Tuż po naszej publikacji, w której opisaliśmy wzruszający temat testamentu anonimowej kobiety, która na kartkach książki kieruje ostatnie słowa do sowich najbliższy ma swój ciąg dalszy ■ Wojciech Zyska o Wolińskim Parku Narodowym: Na tle Wyspy Wolin to przysłowiowa „kość w gardle”. Pozostawiam park w dobrej kondycji. Odchodzę z podniesioną głową, dziękując jednocześnie wszystkim za współpracę i pomoc na rzecz ochrony tego parku – pisze w pożegnalnym liście dr inż. Wojciech Zyska, odwołany właśnie dyrektor Wolińskiego Parku Narodowego ■ „Do trumny ubierzcie mnie na różowo”. Wzruszający list pacjentki zapisany na kartkach książki ■ To Świnoujście rozpętało aferę międzynarodową. Komisja Europejska uruchomiła wobec Polski procedurę naruszenia unijnego prawa. Uruchomiona wobec Polski procedura naruszenia unijnego prawa dotyczy konfliktu z 2017 roku, kiedy świnoujski strażnik miejski spektakularnie zatrzymał niemieckie autobusy UBB na granicy. Chodzi o dostęp do międzynarodowego rynku usług autokarowych i autobusowych. Rąbka tajemnicy uchyliła nam Komisja Europejska ■ Trwają prace nad uchwałą krajobrazową, zwaną też kodeksem reklamowym. Będzie to dokument porządkujący przestrzeń publiczną miasta. Wprowadzi zasady i warunki umieszczania reklam, urządzeń reklamowych oraz małej architektury i ogrodzeń na terenie całego Świnoujścia ■