POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [19.03.2019, 22:17:09] • Świnoujście

Prom Karsibór uciekł z przeprawy! Nad wodą unosił się trujący opar! Zobacz film!

Prom Karsibór uciekł z przeprawy! Nad wodą unosił się trujący opar! Zobacz film!

Przeprawa BIELIK(fot. Sławomir Ryfczyński )

Uciekający prom to z pewnością szokujący widok. Jeśli dodać do tego tajemniczą łunę unoszącą się w powietrzu, zyskujemy scenerię niczym z horroru. Niestety, to wydarzyło się naprawdę!




Około godziny 20.00 w okolicy przeprawy promowej Karsibór na wyspie Uznam zaczął się unosić zapach spalenizny. Chwilę wcześniej od strony jednostki wojskowej wystrzelono trzy race - dwie białe i czerwoną.

Prom Karsibór uciekł z przeprawy! Nad wodą unosił się trujący opar! Zobacz film!

Przeprawa KARSIBÓR (fot. Sławomir Ryfczyński )

Tuż po wystrzałach powstała łuna o silnym zapachu spalenizny. Załoga cumującego promu Karsibór III natychmiast wycofała jednostkę. Prom dosłownie uciekł na przeprawę Bielik do centrum miasta.

Prom Karsibór uciekł z przeprawy! Nad wodą unosił się trujący opar! Zobacz film!

Przeprawa KARSIBÓR(fot. Sławomir Ryfczyński )

Po przybiciu do nabrzeża z promu zabrano jednego z członków załogi. Około 30-letni mężczyzna, który wpuszczał na pokład samochody, był najdłużej narażony na kontakt z toksycznym dymem, wymagał interwencji medycznej. Został odwieziony do szpitala. Pozostali członkowie załogi nie odnieśli poważniejszych obrażeń.

Prom Karsibór uciekł z przeprawy! Nad wodą unosił się trujący opar! Zobacz film!

Przeprawa BIELIK(fot. Sławomir Ryfczyński )

Na miejscu były jednostki straży pożarnej, karetka pogotowia oraz policja.

Prom Karsibór uciekł z przeprawy! Nad wodą unosił się trujący opar! Zobacz film!

Przeprawa BIELIK(fot. Sławomir Ryfczyński )

Prom Karsibór III, zacumowany na przeprawie Bielik w centrum miasta, zabierał wszystkie samochody, nie miał przerw w kursowaniu, ale na przeprawie Bielik.

Prom Karsibór uciekł z przeprawy! Nad wodą unosił się trujący opar! Zobacz film!

Przeprawa BIELIK(fot. Sławomir Ryfczyński )

- Zgłoszenie otrzymaliśmy o 20:51. W sumie przetransportowaliśmy do szpitala w Świnoujściu dwóch pacjentów z podejrzeniem zatrucia nieznanymi gazami – to mężczyźni w wieku 35 i 38 lat. Ich stan w momencie przekazania w szpitalu był dobry, stabilny, parametry życiowe były w normie - informuje Paulina Targaszewska rzecznik prasowy WSPR w Szczecinie.

- Wczoraj, 19 marca, w godzinach wieczornych były przeprowadzane zajęcia taktyczne w lesie na terenie obiektu wojskowego Karsibór. Podczas zajęć stosowano środki pozoracji. Użyte zostały świece dymne, które generują dym nietoksyczny i nieszkodliwy, a ich użycie nie stanowi zagrożenia dla zdrowia. Ćwiczenia tego typu prowadzone są cyklicznie, kilka razy w ciągu roku. Wzięło w nich udział ponad dwudziestu żołnierzy. Żaden z nich nie zgłaszał po zajęciach problemów ani dolegliwości - tłumaczy kmdr ppor. Grzegorz Lewandowski Rzecznik Prasowy 8. Flotylla Obrony Wybrzeża.



źródło: www.iswinoujscie.pl


Zaktualizowano: Środa [20.03.2019, 08:33:00]

komentarzy: 128, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 128

Ars • Piątek [22.03.2019, 16:40:59] • [IP: 176.221.122.**]

Środki pozoracji pola walki są NIESZKODLIWE. A pan, który wpuszcza i ustawia samochody na promie zatruł się od spalin samochodów ciężarowych nie posiadających katalizatora i filtra DPF. Czy po prostu chciał zrobić sensację i może jeszcze jakieś odszkodowanie.Śmiechu to wszystko warte, a próbują zrobić sensację. W lecie kierowcy czekający po godzinie w słońcu na przeprawie KARSIBÓR powinni wzywać karetki, bo źle się czują przebywając tak długo w upale i to byłoby usprawiedliwione.

Gość • Czwartek [21.03.2019, 17:42:59] • [IP: 178.235.146.**]

Gość • Środa [20.03.2019, 13:50:42] • [IP: 185.13.106.***] Gość • Środa [20.03.2019, 12:59:34] • [IP: 109.243.230.**] Ale z was biedactwa, codziennie Markiewicza i okolice zadymiają miasto swymi piecykami produkującymi gryzący dym (trujące opary od których człowiekowi robi się słabo) i jak dotąd nikt się nie czepia a tym bardziej nie ucieka, opowiadanie bzdur że dym z Karsiborza dotarł do ul.Matejki to już totalny idiotyzm niektórych tutaj inteligentów.A wojsko lepiej niech ćwiczy bo jak nic nie robi to pierwsi jesteście do krytyki.A skąd wiecie czy sprawa szkolenia nie była uprzedzona gdzieś u magistratów, może ktoś po prostu zbył informacje do swojego biurka bo miał w swoim mniemaniu ważniejsze sprawy niż zabawa w polu 20 żołnierzy tak opluwanych przez całe zakichane społeczeństwo którego min wy jesteście przedstawicielami.Kapitana nie oceniam bo nie znam procedur w żegludze na wypadek użycia trujących oparów, może takowych w ogóle nie ma.

Gość • Czwartek [21.03.2019, 09:18:59] • [IP: 176.221.123.***]

Weterani i Kombatanci co to jest otk Wot co to jest Weterani uczestnicy Powstań Kombatanci uczestnicy wojen OTK iWOT to Wojska Rakietowe Ochotnicze Łopata Ziemia Powietrze

Gość • Czwartek [21.03.2019, 08:57:37] • [IP: 31.0.45.***]

Po pierwsze ta tz. betonka to nabrzeze wojskowe do przeladunku. Więc na tym terenie ćwiczyć mogą. Trzy race i wiełka awantura na cała Polske. Na meczach i protestach odpalaja kilkadziesiat i nikt nie panikuje. Psioczycie na to wojsko a pokarzcie mi w Świnoujściu rodzine w której nie ma kogoś kto pracuje w KPW. Kapitan promu zrobił dobrze bo nie znał sytuacji a pasarzerowie najważniejsi. Prubujecie zrobić sensacje z każdej nadarzajacej sie głupoty. Zajmijcie się naprawde ważmymi sprawami. No chyba ze w Świnoujściu juz wszystko jest tak super.

Gość • Środa [20.03.2019, 20:55:40] • [IP: 5.60.200.***]

OD KIEDY W JEDNOSTCE NA UL. KARSIBORSKIEJ JEST POLIGON ??

Gość • Środa [20.03.2019, 19:24:49] • [IP: 178.238.246.**]

Nasze miasto już niedługo straci statut Uzdrowiska a powietrze w Swinoujsciu śmierdzi samochody, port w którym odbywają się śmierdzące i trujące przeładunki teraz jeszcze wojsko eksperymentuje śmierdzące i trujące race środa z kominów domków i tak dojdzie do takich czasów ze nikt do nas nie przyjedzie i w ten sposób splajtujemy!

Gość • Środa [20.03.2019, 17:06:35] • [IP: 176.221.122.***]

Zwykłe 3 race a całe miasto zadymione jakby był gdzieś pożar. Bajki to niech opowiadają dzieciom.

Gość • Środa [20.03.2019, 14:23:37] • [IP: 185.13.106.***]

Poszkodowani w nagrodę zostaną wcieleni do obrony terytorialnej. Ciekawe do jakiej grupy weteranów dołączą?

Gość • Środa [20.03.2019, 14:21:15] • [IP: 5.60.200.***]

Wojsko Antoniego maskowało syf i śmieci na betonce :)

Gość • Środa [20.03.2019, 14:10:58] • [IP: 185.13.106.***]

Niewierni tera będą musieli odpokutować jak kler skargę złoży że mu konkurencja wyrasta z kadzidłem. Napiszcie ilu szeregowych ukarali?

Gość • Środa [20.03.2019, 14:04:53] • [IP: 5.173.153.***]

Zenada... Żołnierze pare godzin potrafią siedzieć w sumie racja i nic im nie jest a tu panika jakby wąglik tam ktoś podrzucił...

Gość • Środa [20.03.2019, 13:55:59] • [IP: 77.252.46.***]

co za bzdury próbuje nam się wcisnąć to już stało się powszechne kłamstwo goni kłamstwo z tego słynie naród polski

Gość • Środa [20.03.2019, 13:50:42] • [IP: 185.13.106.***]

IP: 5.173.153.*** tylko bezmózgowiec prowadzi ćwiczenia bez odpowiedniego zabezpieczenia. Efekt mamy panikarz kapitan lub cwaniak to wykorzystał a tera media robią nam miastu koło dupy. A TY JESTEŚ POLITYCZNY BYŁY POLITRUK?

Gość • Środa [20.03.2019, 13:36:14] • [IP: 80.245.188.***]

Prawidłowa reakcja załogi i kapitana promu kapitan powinien pływać dalej z narażeniem życia i zdrowia ludzi.? Przecież to kpina.Brawo raz jeszcze. Zdrowie ludzi najważniejsze.

Gość • Środa [20.03.2019, 13:09:38] • [IP: 31.0.35.***]

Ty od tych śmieci na betonce to chyba Ty tam smiecisz jak tak dobrze wiesz o tym Weź chłopie miotle i naprzód A najlepiej jak wojsko by ogrodzilo te nabrzeże

Gość • Środa [20.03.2019, 13:04:56] • [IP: 80.245.188.**]

Trochę wojsko przesadziło, zapomnieli uwzględnić warunki meteo ale więcej grozi nam niebezpieczeństwo z powodu wydobywających się toksycznych dymów z wielu domów w Świnoujściu, które mają stare piece i palą czy popadnie. Tu jest prawdziwe zagrożenie dla miasta, a nie szum z przypadkowego obłoku dymu podczas ćwiczeń żołnierzy. Dobrze, że się szkolą, a umiejętność walki w warunkach miejskich też jest wskazana. Następne ćwiczenia odbędą się w centrum miasta ale oczywiście wszyscy mieszkańcy i turyści zostaną uprzedzeni. Wojsko też będzie potrzebowało statystów do roli zakładników. I w takim kierunku ma się rozwijać współpraca dla dobra i bezpieczeństwa wszystkich.

Gość • Środa [20.03.2019, 12:59:34] • [IP: 109.243.230.**]

11:16:29] • [IP: 5.173.153.***] kapitan promu nie ma analizatora w nosie, jeśli cokolwiek dziwnego sie dzieje, to ma obowiązek chronic ludzi i uciekać, ty superprofesjonalisto w wypyerdzianych przed ekranem gaciach.

Gość • Środa [20.03.2019, 12:50:35] • [IP: 80.245.188.**]

Brak najwyraźniej wyobraźni w prowadzeniu przez wojsko ćwiczeń z użyciem środków pozoracji. Należy wziąć pod uwagę warunki meteo i uwzględnić kierunek przemieszczania się obłoku dymu, bo strach ma wielkie oczy. Gdyby załoga promu była uprzedzona, to tak by nie spanikowała. Wiemy, że Świną przepływa dużo statków z chemikaliami i dlatego taki nagły obłok drażniący drogi oddechowe może wzbudzić słuszny niepokój o zdrowie i życie ludzkie.

Gość • Środa [20.03.2019, 12:27:30] • [IP: 37.47.154.**]

Na polanie na tzw."spławach" spokojnie mogli dymić.

Gość • Środa [20.03.2019, 12:06:20] • [IP: 31.0.47.*]

Ten komodore był na tych ćwiczeniach czy pierd...li ja potluczony?

Gość • Środa [20.03.2019, 12:03:59] • [IP: 31.0.47.*]

Dymisja dla dowódcy tej jednostki banda debil u siebie w domu niech robi sobie ćwiczenia !!

Gość • Środa [20.03.2019, 11:47:36] • [IP: 79.191.56.***]

Na tej polanie to się delektuje alkoholem a nie ćwiczenia prowadzi. Czy ci sprawcy w ogóle zostali sprawdzeni na zawartość alkoholu??

Gość • Środa [20.03.2019, 11:34:15] • [IP: 37.8.215.***]

Podano te fakty w wiadomościach ogólnokrajowych -pomyślcie jaka to reklama dla kurortu Świnoujście i Świnoujścia jako Uzdrowiska!. Prom opuścił stanowisko bo nie wiadomo było co to jest za gaz? I dobrze zrobili! Zresztą dwóch członków obsady promu jest w szpitalu na obserwacji! Miejscowe wojskowe władze powinny za to odpowiedzieć karnie!. To nie jest tak, że mogą sobie robić co tylko chcą. Ze względu na te gorszące fakty i na zagrożenie ze strony nieodpowiedzialnych wojskowych powinna odbyć się nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej.Ten ich komunikat o ćwiczeniach świadczy tylko o ich winie, nieodpowiedzialności, tępocie i głupocie. To nie są profesjonaliści! I to ma być wojsko!!Żenada!!

Gość • Środa [20.03.2019, 11:17:41] • [IP: 5.173.153.***]

Gość • Środa [20.03.2019, 11:10:19] • [IP: 185.13.106.***] Ofiarą to jesteś ty z tymi swoimi wpisami.

"kwi, kwi, kwi" • Środa [20.03.2019, 11:17:22] • [IP: 109.243.230.**]

10:49:15 IP: 78.10.206.***]-" czficzenia"?! (napisane w tej formie aż dwa razy!) A może miało byc KWIczenia?

Oglądasz 1-25 z 128
■ W kwietniu br. zgubiłam złoty pierścionek wysadzany drobnymi diamencikami. Pierścionek stanowi dla mnie dużą wartość sentymentalną. Uczciwego znalazcę bądź osoby, które mogą pomóc w odzyskaniu pierścionka proszę o kontakt pod nr telefonu 50-163-86-99. Przewidywana cenna nagroda. ■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność poinformować, że w dniu 22 czerwca (sobota) o godz. 14:00 w Bibliotece Głównej (ul. Piłsudskiego 15) odbędzie się spotkanie, poświęcone Theodorowi Fontane. Spotkanie organizuje Koło Przyjaciół Zamków i Ogrodów z Marchii, z siedzibą w Berlinie, które w ten sposób zamierza uczcić 200-lecie urodzin autora książki „Meine Kinderjahre”. Dziecięce lata Theodor Fontane spędził w Świnoujściu, stąd pomysł na spotkanie rocznicowe w naszym mieście. Językiem uroczystości będzie wyłącznie język niemiecki, a weźmie w niej udział m.in. znana aktorka monachijskiego teatru, Pani Christine Hammacher- Möller, która przeczyta fragmenty cytowanej książki. Wszystkich zainteresowanych osobą i twórczością Theodora Fontane (a nie zrażonych barierą językową spotkania) serdecznie zapraszamy w sobotę do Biblioteki. Wstęp wolny! ■
■ Z uwagi na upalną pogodę od kilku dni wzrasta zagrożenie pożarowe w lasach. Wilgotność ściółki leśnej utrzymuje się na poziomie 10 %, co oznacza, że nawet najmniejszy bodziec cieplny (iskra, rozgrzany układ wydechowy pojazdu, rzucony niedopałek papierosa) może wywołać pożar. Apelujemy o ostrożność podczas pobytu w lesie. W razie pożaru prosimy o powiadomienie straży pożarnej pod nr 998 lub 112 ■ W dniu wczorajszym w okolicach promenady, plaży został zgubiony telefon Samsung S8 uczciwego znalazcę proszę o kontakt 575487733 Przewidywana nagroda! ■ Nowy prezes ZMPSiŚ SA. Rada Nadzorcza Spółki Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA na posiedzeniu w dniu 17 czerwca br. powołała Pana Krzysztofa Urbasia na stanowisko prezesa zarządu. Nowy prezes swoje obowiązki obejmie z dniem 1 lipca br. - informuje Monika Woźniak-Lewandowska Specjalista ds. komunikacji i PR ■ Rozpoczęła się akcja protestacyjna związków zawodowych, które działają w Morskiej Służbie Poszukiwania i Ratownictwa. Powodem oflagowania siedzib są między innymi bardzo niskie zarobki. Jak powiedział nam jeden z pracowników, przedstawiciel związków zawodowych SARu - Jesteśmy jedyną grupą pracowniczą, która dotyka wręcz dyskryminacja, bo za każdą godzinę bycia w gotowości by podjąć akcję ratowniczą dostajemy zaledwie 2 zł i 57 groszy. Jest to niezgodne z jakimikolwiek przepisami. Próbujemy rozmawiać z dyrekcją na ten temat od wielu miesięcy. A od lutego jesteśmy w sporze zbiorowym. Niestety od tego czasu dyrekcja nie znalazła czasu na rozmowę z nami ■ Certyfikat przyznawany jest tylko na jeden sezon. Otrzymują go kąpieliska, które spełniają wyśrubowane wymogi czystości środowiska. Ocena jest 3-etapowa – od aplikacji, przez weryfikację po losową międzynarodową kontrolę. Sprawdzane są głównie kryteria czystości i bezpieczeństwa. Kąpielisko musi być strzeżone a także wyposażone w środki pierwszej pomocy. Brany jest również pod uwagę klimat i przyjazność infrastruktury – podjazdy dla niepełnosprawnych czy tablice informacyjne. Ostatecznie o przyznaniu Błękitnej Flagi decyduje krajowe i międzynarodowe jury. Już od jutra od godziny 10, na kąpielisku pojawią się ratownicy by strzec Państwa bezpieczeństwa ■ Znaleziono jacht. Gdzie jest jego załoga? ■ Huśtawka dla dzieci niepełnosprawnych może być zagrożeniem dla innych użytkowników? Nawet zabawa na bezpiecznym placu może skończyć się wypadkiem. Przekonała się o tym dziewczynka, która postanowiła pohuśtać się na urządzeniu przeznaczonym dla dzieci niepełnosprawnych. Na miejsce przyjechało pogotowie ratunkowe ■ Agresja rowerzysty - uderzoną kobietę zabrało pogotowie. Zajście z udziałem czterech młodych rowerzystów i właścicieli posesji przy ulicy Rycerskiej miało bardzo nieoczekiwany przebieg. Najpierw jadący na rowerach nie chcieli ustąpić drogi samochodowi, potem jeden z nich wykazał się niepojętą agresją, w wyniku czego kobieta trafiła do szpitala ■ Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu ustalili i zatrzymali podejrzanego o spowodowanie uszczerbku na zdrowiu kobiety idącej promenadą. Mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania obrażeń ciała u pokrzywdzonej w wyniku rzucenia kamieniem oraz narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, tj. o czyn z art. 160 § 1 i art. 157 § 2 kk. Czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 3 ■ Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA zaprasza mieszkańców Świnoujścia na spotkania podczas, których przedstawi koncepcję budowy Głębokowodnego Terminalu Kontenerowego. Po prezentacjach eksperci będą odpowiadać na pytania zainteresowanych. Spotkania odbędą się: 9 czerwca, godzina 12.00 w Sali Teatralnej MDK przy ul. Matejki, 16 czerwca, godzina 12.00 w filii MDK na Warszowie przy ul. Sosnowej 18. Pierwsze spotkanie już w najbliższą niedzielę ■ Bez głosów sprzeciwu przy pięciu wstrzymujących się radni przyjęli uchwałę w sprawie metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia stawki tej opłaty ■ Rada Miasta uchwaliła nowe zasady przyznawania Bonu Seniora. Odtąd miejski Bon Seniora ma być wypłacany w formie świadczenia pieniężnego ■ 2 miliony 200 tysięcy złotych na projekty inwestycyjne oraz 200 tysięcy na tzw. projekty miękkie to kwoty zapisane w uchwale w sprawie ustalenia wysokości środków finansowych na Budżet Obywatelski Miasta, które przyjęła dziś Rada Miasta ■