POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [31.03.2019, 19:31:06] • Świnoujście

Stoczniowcy wyszli z sali: polityka to nie tylko socjalne prezenty! Spotkanie z posłem PiS kończy się w atmosferze skandalu

Stoczniowcy wyszli z sali: polityka to nie tylko socjalne prezenty!  Spotkanie z posłem PiS kończy się w atmosferze skandalu

fot. iswinoujscie.pl

Dla działaczy i sympatyków Prawa i Sprawiedliwości w Świnoujściu wizyta posła tej partii stanowiła doskonała okazję by, w roku wyborczym przypomnieć mieszkańcom dorobek rządzącego ugrupowania. I wykorzystali tę okazję zapraszając w sobotę mieszkańców na spotkanie do sali kameralnej miejskiego Domu Kultury. Mieli jednak tym razem pecha bowiem do Świnoujścia przyjechał parlamentarzysta znany w przeszłości z kontrowersyjnych wystąpień, którymi zajmować się musiała Sejmowa Komisja Etyki Poselskiej. Tę swoją umiejętność gość świnoujskiej organizacji PiS potwierdził także u nas. Spotkanie kończyło się w atmosferze skandalu po ostrej wymianie zdań do jakiej doszło pomiędzy posłem, a przedstawicielami załogi Morskiej Stoczni Remontowej „Gryfia”, którzy nie wytrzymali gdy gość chwalił rząd PiS za rozwój gospodarki morskiej. W geście protestu związkowcy opuścili salę.



Swoje wystąpienie poseł PiS rozpoczynał do wyliczanki. Wymieniał wszystkie inicjatywy i działania rządów ugrupowania Jarosława Kaczyńskiego, które PiS zawiesza na swoich wyborczych sztandarach. Przypomniał o dodatkowych świadczeniach dla uprawnionych emerytów i rencistów i wyliczał pakiet programów socjalnych wprowadzany w ostatnich latach.

Stoczniowcy wyszli z sali: polityka to nie tylko socjalne prezenty!  Spotkanie z posłem PiS kończy się w atmosferze skandalu

fot. iswinoujscie.pl

Spośród planów gospodarczych dotyczących naszego regionu, poseł zwrócił uwagę na projekty rozbudowy terminala LNG oraz budowę portu kontenerowego. Główny nacisk w swojej wypowiedzi Krzysztof Zaremba położył na programy socjalne realizowane przez rządzącą partię. Reakcją na takie przedstawienie rzeczywistości było pytanie przedstawiciela załogi Morskiej Stoczni Remontowej „Gryfia”, której kilkuosobowa delegacja przybyła na spotkanie.

Stoczniowcy wyszli z sali: polityka to nie tylko socjalne prezenty!  Spotkanie z posłem PiS kończy się w atmosferze skandalu

fot. iswinoujscie.pl

Stoczniowiec zapytał jakie są obecnie plany rządzących dotyczące rozwoju sfery przemysłu.

„Rozumiemy”mówił stoczniowiec- że programy socjalne są ważne i ludzie to kupią ale na tę sferę musi pracować produkcja-przemysł! Już od dawna czekamy na spełnienie obietnic rządzących dotyczących rozwoju przemysłu stoczniowego. Czy możemy dziś mówić już o konkretach?

Stoczniowcy wyszli z sali: polityka to nie tylko socjalne prezenty!  Spotkanie z posłem PiS kończy się w atmosferze skandalu

fot. iswinoujscie.pl

Zdaniem Krzysztofa Zaremby, dla Stoczni Gryfia stworzony został program naprawczy wraz z PŻM, który rząd będzie realizował, jak powiedział: „czy to się komuś podoba czy nie”. Stoczniowcy twierdzą z kolei, że lepszą drogą dla świnoujskiej stoczni byłaby prywatyzacja i tu skończyła się podstawa do dyskusji. Związkowcy oburzeni brakiem otwarcia na ich argumenty ze strony posła, całą grupą opuścili salę.

Stoczniowcy wyszli z sali: polityka to nie tylko socjalne prezenty!  Spotkanie z posłem PiS kończy się w atmosferze skandalu

fot. iswinoujscie.pl

„Są jeszcze inne sprawy i pytania...” -poseł Zaremba usiłował zbagatelizować to co się stało na sali. Działacze PiS nie odnieśli się jednak także do spraw, które sygnalizowali uczestnicy spotkania wznosząc hasła w proteście np. przeciwko aborcji.

Stoczniowcy wyszli z sali: polityka to nie tylko socjalne prezenty!  Spotkanie z posłem PiS kończy się w atmosferze skandalu

fot. iswinoujscie.pl

W czasie spotkania posłowi Zarembie towarzyszyli działacze Powiatowej Rady Partii w Świnoujściu: Aleksandra Namyślak, Jacek Jurkiewicz, Andrzej Mrozek oraz przewodnicząca Powiatowej Rady PiS Agnieszka Stój. Swoimi przemyśleniami na temat aktualnych wyzwań stojących przed Polską i naszym regionem dzielili się także Radni Sejmiku Zachodniopomorskiego: Michał Kamiński i Zbigniew Bogucki.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 108, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 108

Gość • Wtorek [23.04.2019, 08:05:23] • [IP: 83.12.47.**]

Jacku Jurkiewicz, gdzie sylwetka sportowca?

Gość • Niedziela [07.04.2019, 16:51:51] • [IP: 81.204.98.**]

Ludzie mowia o stoczni a posel belkocze i nie slucha ludzi...pozostali pisowcy siedza z butnym lekcewazacym usmieszkiem za stolem...fuj...

Gość • Wtorek [02.04.2019, 21:34:38] • [IP: 95.129.224.***]

Podobało mi się wystąpienie stoczniowców. Brawo WY!

Gość • Wtorek [02.04.2019, 12:56:22] • [IP: 195.205.242.***]

Gość • Wtorek [02.04.2019, 06:15:10] • [IP: 31.0.70.***] - bartuś?

Gość • Wtorek [02.04.2019, 06:48:04] • [IP: 37.47.184.***]

Zgodnie z deklaracjami różnych funkcjonariuszy w Świnoujściu mamy produkować wieże wiertnicze, które będziemy złomować, żeby były wykorzystane do wierceń na Morzu Północnym w celu eksploracji statków jednego z armatorów do instalowania scruberow. Cyrk na kółkach, a chłopcy nie wiedzą, że jest problem z zakupem dla Świnoujścia przedmiotów za kilkadziesiąt złotych. Do tego doprowadzono tą świetną stocznie. Ale przyjdzie czas rozliczeń.

Gość • Wtorek [02.04.2019, 06:15:10] • [IP: 31.0.70.***]

Uważam że przejęcie przez PZM to fajny pomysł wiadomo stoczniowcy płaczą bo będzie trzeba wkoncu pracować

Gość • Wtorek [02.04.2019, 01:13:18] • [IP: 77.114.103.***]

Tylko PiS poprowadzi do sukcesu i poszanowania Polaków w świecie. Dumny jestem z bycia POLAKIEM. Pozdrawiam

Gość • Wtorek [02.04.2019, 00:22:56] • [IP: 188.146.229.***]

do Gość • Poniedziałek [01.04.2019, 11:52:27] • [IP: 62.69.251.***] Pani ta nie odróżnia piaskowania od spawania. Popatrz na te spodnie (czyli spłaszczoną i dobrze wyprofilowaną związkową du...ę) - widać że w stoczni głównym miejscem pracy to jest fotel w biurze.

Gość • Poniedziałek [01.04.2019, 23:01:59] • [IP: 77.189.128.***]

zwiazkowcy sie spoznili z ta prywatyzacja, to juz bylo, a polecam im aby odwiedzili to co zostalo sprywatyzowane i porozmawiali ze zwiazkowcami, ktorzy tam preznie dzialaja, (ha ha ha mysle ze ich beda do konca swiata szukac)

Gość • Poniedziałek [01.04.2019, 22:24:56] • [IP: 37.248.162.**]

Super spotkanie pozdrawiam PiS

Gość • Poniedziałek [01.04.2019, 21:36:47] • [IP: 92.42.118.**]

Jak można tak niszczyć majątek narodowy, oraz ludzi ze stoczni, którzy stracą zakład i pracę ? Przed wyborami deklarował jeden, że po wygranych wyborach rozłączy stocznie i pozwoli MSR S.A, ponownie wejść na ścieżkę dynamicznego rozwoju. Jak ci ludzie mogą patrzeć na swe twarze w lustrze? Ale jeszcze przyjdzie na nich prawo i sprawiedliwość !

Gość • Poniedziałek [01.04.2019, 21:25:42] • [IP: 80.245.177.***]

SPRYWATYZOWAĆ !! TAK JAK ODRĘ !!

Gość • Poniedziałek [01.04.2019, 20:00:26] • [IP: 178.235.146.**]

Gdzie byli jak PO=PSL rozwalało stocznię ? Nie polega to na obrażaniu się.

Gość • Poniedziałek [01.04.2019, 19:32:08] • [IP: 178.238.253.***]

Ręce opadają.

Gość • Poniedziałek [01.04.2019, 19:11:21] • [IP: 80.245.189.***]

[IP: 164.127.220.***]..Kaznodzieja jestes chory i pi..jak kaczynski i reszta tej sekty.

Gość • Poniedziałek [01.04.2019, 18:55:26] • [IP: 176.221.123.***]

Tak tylko" idiota" może zwracać się do" idioty". Innego języka nie zna!! A" idiota" to, wg prof. Grzegorzewskiej, człowiek głęboko upośledzony umysłowo.

Gośćgość • Poniedziałek [01.04.2019, 18:02:15] • [IP: 178.238.250.**]

Do gościa IP 164.127.220 - co ty człowieku * o problemach stoczniowców na temat dzieci i kapusty.Zastanów się co piszesz. Może masz penisa z kapusty ale Ci ludzie ze stoczni maja problem natury zatrudnienia i pracy. Idioto przypomnę Ci ze nie tak dawno Stoczni Remontowa Świnoujście była w czołówce takich stoczni nad Bałtykiem a dzięki idiotom z PO i PiS-u połączyli ich z bankrutem ze Szczecina i zakład tonie w długach "pobratymca".Czy naprawdę dla takich debili jak ty trudno jest zrozumieć problem ludzi i ich pracy a nie myślenie kategoriami seksualizacji? A może to Tobie sprawia przyjemność?

Gość • Poniedziałek [01.04.2019, 17:12:47] • [IP: 164.127.220.***]

"Jesli wnuczka 5-letnia pyta sie mnie skad sie biora dzieci wiec nie tlomacze ze znajdowane sa w kapuscie tylko stosownie do jej wieku tlomacze biologie czlowieka" - a więc stosownie do jej wieku? Trzaskowski i Rabiej oraz niektóre inne miasta mające takich lobbystów chcą NIEstosownie do wieku i to w sposób wypaczony to czynić, wmuszajac ideologię równowartości homo i heteroorientacji. To wskazują sugestie WHO. Normalnym ludziom dotąd chodziło o to, nie żeby nie odpowiadac dzieciom na drażliwe pytania, tylko by odpowiedzieć stosownie do ich wieku. A tu chce środowisko homoseksualne wwalić się butami w serce dzieci, zainstalowac latarników, gwałcic wrażliwość dzieci już w wieku 0-4 i do 9-12 lat. Po wprowadzeniu takiej" seksedukacji" na Zachodzie liczba ciąż u dzieci i nastolatek wzrosła.

Gość • Poniedziałek [01.04.2019, 16:01:26] • [IP: 80.245.189.***]

[IP: 164.127.220.***] Kaznodzieja ty niedlogo sam sie pogobisz w tych swoich klamstwach jak morawiecki.Twoj kosciolek z klerem w Gdansku to juz wzorem nazistow palil wczoraj zle...wedlog nich ksiazki wiec nie klam tylko opisuj rzetelnie sytuacje.Jesli wnuczka 5-letnia pyta sie mnie skad sie biora dzieci wiec nie tlomacze ze znajdowane sa w kapuscie tylko stosownie do jej wieku tlomacze biologie czlowieka.A 10-letniej Alicji jak przebiega akt prokreacji i jak sa uzywane prezerwatywy wole zeby odemnie to uslyszala niz z internetu bo tam moze trafic na takiego d...jak ty.

Gość • Poniedziałek [01.04.2019, 15:54:30] • [IP: 176.221.123.***]

O! Rany, jak to możliwe, może wsiąść się za robotę, a nie trzepać kasę w spółkach państwo najlepszej partii, Jarosław nie pochwali.

Gość • Poniedziałek [01.04.2019, 15:49:05] • [IP: 176.221.122.**]

ale jaja radna bezradna i jacuś

patriota • Poniedziałek [01.04.2019, 15:41:54] • [IP: 89.186.174.**]

dosc unii z europa!! teraz czas na unie z Rosja!! pedalstwo zostanie zakazne prawnie islamisci zlikidowani...i bedzie mozna sie wodki z kim napic

Gość • Poniedziałek [01.04.2019, 14:27:20] • [IP: 164.127.220.***]

08:30:54] • [IP: 95.129.224.**Trzaskowski i Rabiej podpisali Deklarację LGBT+, która przewiduje rozmowy z dziecmi na tematy ulubione przez pedofili, to własnie pedofile z dziećmi w wieku juz 4 lat, jak zachęca WHO, rozmawiają o sprawach seksu po to, by je uwieść, omotać. Wg wskazań WHO: dzieci w wieku od 0 do 4 lat będą uczyły się poprzez „zabawę w lekarza”, jak wyrażać własne potrzeby. Starsze dzieci – od 4 do 6 lat – dowiedzą się, czym jest „radość i przyjemność z dotykania własnego ciała” oraz o „masturbacji we wczesnym dzieciństwie”.6-9-latkom zostanie natomiast przekazana wiedza m.in. o antykoncepcji, seksie w przestrzeni wirtualnej, autostymulacji, stosowania „języka seksualnego”. A jeśli ci się tak podoba ta sfera dewiacji, to ma ona też przełożenie na ekonomię, bo wg Deklaracji podpisanej przez Trzaskowskiego, nawet umowy biznesowe z Warszawą będa uwarunkowane podpisaniem tej Deklaracji przez firmę - zatem po raz 1. od r.89 biznes ma być uwarunkowany ideologicznie.

Gość • Poniedziałek [01.04.2019, 14:08:12] • [IP: 185.210.38.**]

a gdzie jest aktywność miejscowego PIS jeśli chodzi o zainteresowanie się problemami stoczni? Generalnie to czym się zajmują ?

Gość • Poniedziałek [01.04.2019, 12:55:48] • [IP: 78.10.206.**]

"Gość • Poniedziałek [01.04.2019, 05:41:02] • [IP: 80.245.189.***] WSZYSTKICH EMERYTÓW NA ZBITY RYJ MAJĄ EMERYTURY, PENSJE I JESZCZE DOSTANĄ 1200 ZŁOTYCH BO BIEDNI WCALE NIE MNÓSTWO TREPÓW ZATRUDNIONYCH JEST W STOCZNI POŁOWA Z NICH POD LECZENIE PSYCHIATRYCZNE SIĘ NADAJĘ ZAJMUJĄ MIEJSCA PRACY MŁODYM LUDZIOM ZWOLNIJCIE MIEJSCA NIENAŻARTE WIEPRZE ILU NIEROBÓW TAM PRACUJE TO SIĘ NIE MIEŚCI W GŁOWIE NO I JAK MA BYĆ DOBRZE ZACZNIJCIE OD TEGO" A ty CHAMIE co potrafisz?? Kopać doły i zbierać złom?

Oglądasz 1-25 z 108
■ Fundacja Logos ogłasza nabór na rok szkolny 2019/2020 do klasy 4 Szkoły Podstawowej i 1 klasy Liceum Ogólnokształcącego oraz nabór uzupełniający do klas : 5 i 7 Szkoły Podstawowej, kontakt telefon: 91 321 23 66 ■ "Komunikacja Autobusowa" Spółka z o.o.o informuje, że od dnia 27.05.2019r. wprowadza zmiany w odjazdach z Kapitanatu Portu: na linii nr 2 kurs o godzinie 7.47 zmienia się na 7.34, na linii A likwiduje się kurs o godzinie 15.12 a wprowadza się kurs na linii B o godzinie 15.12 ■
■ W sobotę przed południem - motorowy show na Świnie! Organizatorzy twierdzą, że już około godziny 11.30 można spodziewać się wielkiego widowiska na kanale portowym w Świnoujściu. Wtedy właśnie powinno dotrzeć do nas 70 superszybkich łodzi motorowych niemieckiego Poker Runs Germany z Berlina. Trasa tego wodniackiego rajdu wiedzie z Berlina przez Trzebież, Zalew Szczeciński i Kanał Piastowski oraz Świnoujski port na Bałtyk aż do mety w Dziwnowie ■ 24-25 maja 2019 r. w Świnoujściu odbędą się XVIII Mistrzostwa Polski Skarbowców o Puchar Ministra Finansów. Tegoroczne Mistrzostwa odbywają się pod hasłem: Wolność́ jest w Nas! Dumni ze swojej Niepodległej! Przez dzieje historii Polski ■ Do tragedii doszło w budynku przy ulicy Matejki 8. Mężczyzna, który wypadł z 4. piętra, nie żyje. W środę po godzinie 15.00 z mieszkania znajdującego się na 4. piętrze wypadł starszy mężczyzna. Jego ciało spadło na jeden z balkonów na parterze, będący w trakcie budowy. Siła była tak duża, że metalowa konstrukcja balkonowa aż się przechyliła ■ Wyścigi samochodowe uliczkami Platanu są uciążliwe dla mieszkańców. Osiedle Platan ma wielu mieszkańców i chyba każdy z nich chciałby mieć bezpieczne i spokojne otoczenie. Tymczasem, jak informuje jeden z lokatorów budynku na Platanie, z balkonu można "podziwiać" samochody ścigające się po osiedlowych drogach, szczególnie dotyczy to ul. Chełmońskiego i Malczewskiego ■ STS Siedow nie wpłynie do Świnoujścia Kapitanat Portu Świnoujście informuje, że decyzją Pana Premiera RP (informacja od MSZ i MSWiA ) STS Siedow nie otrzymał zgody na wejście do Portu Świnoujście. Żaglowiec miał wpłynąć 18 maja ■ Niemieccy policjanci zatrzymali mieszkankę Neu Sallenthin na wyspie Uznam, która może mieć związek ze śmiercią znanego sportowca i ochroniarza 60-letniego Daga S. Jak donosi niemiecka gazeta Ostsee Zeitung przed śmiercią Dag S. prawdopodobnie wypił jakąś substancję. Czy była to trucizna, nie wiadomo. Wykaże to dopiero sekcja zwłok mężczyzny. Gazeta dodaje, że policja bierze również pod uwagę nieumyślne spowodowanie śmierci. Prokuratura w Stralsundzie nie potwierdza ani nie zaprzecza tym informacjom ■ Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa zakończyła poszukiwanie zaginionego na Bałtyku na wysokości Mrzeżyna kutra ŚWI 82. Na pokładzie były cztery osoby ■ Do 14 maja miasto czeka na chętnych, którzy zaprojektują drogi prawobrzeża. Cel inwestycji to usprawnienie połączenia portu z siecią krajową i międzynarodową. Zgodnie z procedurami dotyczącymi wykorzystania środków unijnych, inwestycja musi być zrealizowana do końca 2022 r ■ W środę przed godziną 11.00 na wyspie Wolin w lesie na terenie Przytoru zostały znalezione zwłoki mężczyzny. Z informacji wynika, że było to niedaleko wysypiska śmieci. Policjanci powiadomili stronę niemiecką. Trwa dochodzenie ■ Alarmy bombowe w kilku świnoujskich szkołach. Drugi dzień matur rozpoczął się niespokojnie. Policja otrzymała zgłoszenia o bombach znajdujących się na terenie pięciu szkół średnich. Informacje nadeszły około godziny 6.00. Wynikało z nich, że ładunki wybuchowe podłożone są w dwóch szkołach na Warszowie oraz trzech na lewobrzeżu. agrożone miały być: ZDZ, Zespół Szkół Morskich, LO im. Mieszka I oraz LO Logos ■ O 30 kwietnia do dzisiejszego poranka w Zachodniopomorskiem odnotowaliśmy 9 wypadków drogowych, 2 osoby zginęły, 8 zostało rannych. Policjanci zatrzymali 86 nietrzeźwych kierowców, 29 po spożyciu alkoholu oraz 8 po narkotykach. Trwają powroty z majówki apelujemy o ostrożność i rozwagę na drodze ■ Do tragedii doszło w sobotę na promie Unity Line Gryf. Z pokładu dla samochodów spadło dwóch mężczyzn. Jeden nie przeżył, drugi jest w ciężkim stanie. Wypadek miał miejsce po godzinie 16.00. Mężczyźni pracujący na pokładzie samochodowym promu Gryf spadli z wysokości. Niestety, dla jednego z nich upadek okazał się śmiertelny. Drugiego z poszkodowanych mężczyzn, w stanie ciężkim, przetransportowano do szpitala śmigłowcem LPR ■ Młodociany nożownik zaatakował na placu zabaw przy Platanie. Prawdopodobnie tylko dzięki przytomnej reakcji dorosłych udało się uniknąć tragedii. Będąca prywatnie na placu zabaw jedna z nauczycielek Szkoły Podstawowej nr 1 zachowała zimną krew i dzięki jej interwencji nic się nie stało ■ 15 lat po wejściu do UE. Czy pamiętacie jeszcze jak w Świnoujściu świętowaliśmy integrację? ■ Radny chce „martwego pola” na ulicy Staszica ale urzędnicy nie chcą się zgodzić ■ Dyskusja nad projektem uchwały w sprawie zasad i trybu przeprowadzenia Budżetu Obywatelskiego zajęła radnym ponad półtorej godziny. Ostatecznie uchwała została jednogłośnie przyjęta ■ Po godzinie 9.00 rozpoczęły się obrady X sesji VIII kadencji Rady Miasta Świnoujścia. W proponowanym gramie obrad znalazły się m.in. uchwały wprowadzające zmiany do dotychczasowej sieci szkół publicznych w mieście oraz ustanowienia specjalnej strefy rewitalizacji na Warszowie ■ Jak informuje Wydział Edukacji Urzędu Miasta Świnoujście, dziś 24 kwietnia 2019 r. pracownicy Przedszkola Miejskiego nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi „Tęcza” przy ulicy Gdyńskiej w Świnoujściu zawiesili strajk. Tym samym placówka rozpoczęła normalną działalność. Od jutra 25 kwietnia 2019 r. normalną pracę rozpocznie również Przedszkole Miejskie nr 3 „Pod żaglami” przy ulicy Batalionów Chłopskich w Świnoujściu ■ 24 kwietnia 2019 roku (środa) o godz. 11.30 Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda weźmie udział w uroczystości podpisania umowy o dofinansowanie dla projektu „Rozbudowa Funkcjonalności Terminalu LNG w Świnoujściu” (Polskie LNG S.A.) ul. Ku Morzu 1■ Pogoda wymalowała nam wymarzone dni do spędzenia prawdziwie radosnych Świąt Wielkanocnych. Oby w blaskach słońca nie zginął prawdziwy sens tych Cudownych dni. Radosnych chwil w gronie najbliższych życzy wszystkim redakcja portalu iswinoujscie.pl ■ Na pamiątkę świętej nocy zmartwychwstania ogień zapłonął przed kościołem Chrystusa Króla ■ Ruszyły zapisy na 40 Maraton Świnoujście – Wolgast, 29 Półmaraton Wolgast oraz 4 Sztafetę Świnoujście – Wolgast ■ Niedziela Palmowa – to początek Wielkiego Tygodnia Postawiona w oknie domu chroni podobno przed uderzeniem pioruna. Rolnicy mieszali ją z ziarnem do zasiewu aby zapewnić sobie dobre plony, mamy dodawały dzieciom do śniadania aby te cieszyły się dobrym zdrowiem, zasuszona, czuwa nad szczęściem rodzin przez cały rok. Wszystko to jednak pod warunkiem, że dziś zostanie poświęcona. Palma wielkanocna nie jest jednak przedmiotem jakiegoś dziwnego kultu sama z siebie. Zasłużyła sobie na to gdy znalazła się pod stopami Chrystusa wjeżdżającego do Jerozolimy ■ Wielkanocne klimaty na Placu Wolności. Jechały do nas 800 kilometrów! To pierwszy taki jarmark wielkanocny w Świnoujściu. Zaproszenie do zaprezentowania swoich wyrobów nad morzem przyjęli twórcy z Krasnegostawu i okolic, miejscowości położonych między Lublinem, a Chełmie Lubelskim kilkadziesiąt kilometrów od granicy polsko-ukraińskiej. Grupę wystawców zorganizowała Luba Rakiewicz, dyrektor Artystycznego Stowarzyszenia Kosiw, która z dumą pokazuje ilustrowane publikacje o twórczości mieszkańców swoich rodzinnych stron ■ Strajk w oświacie. Informacja na godzinę 10.00 czwartek 11 kwietnia 2019. - ogółem strajkujących nauczycieli 253, w tym 28 w przedszkolach i 225 w szkołach - 401 dzieci/uczniów (bez gimnazjalistów, którzy przystąpili do egzaminów) będących pod opieką, w tym 338 w przedszkolach (razem z przedszkolem nr 10, w którym nauczyciele nie strajkują) i 63 w szkołach ■ PEC. W maju coroczna przerwa Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Świnoujściu informuje, że coroczna przerwa technologiczna w dostawie energii cieplnej do centralnego ogrzewania, wentylacji i ciepłej wody nastąpi 20 maja 2019 od godziny 00.00 do 24.00. Przerwa związana jest z koniecznością wykonania niezbędnych remontów źródła ciepła i sieci ciepłowniczych ■ Mieszkańcy Świnoujścia, którzy na co dzień zaopatrują się w pieczywo z piekarni przy ul. Monte Cassino czekała w sobotę rano niemiła niespodzianka. Ani w sklepie firmowym ani w żadnym innym na mieście nie dotarło zaopatrzenie od tego wytwórcy. Przyczyną była poważna awaria instalacji w piekarni. Tuż po północy pojawiły się tam wozy Straży Pożarnej i Pogotowie Ratunkowe. Ewakuowano pracowników firmy i mieszkańców posesji ■ Od 4 kwietnia. „Bielik” z Warszowa o 7.35. W związku z prośbami rodziców uczniów, Żegluga Świnoujska informuje, że od jutra, tj. czwartek 4 kwietnia 2019 r., na przeprawie promowej „Warszów”, prom z prawobrzeża (Warszów) będzie odbijał o godzinie 7.35, a nie o 7.40. Pozostałe godziny pozostają bez zmian ■ Odpowiedź na zarzuty jest już w Komisji Europejskiej ■ Spektakularne policyjne zatrzymanie samochodu na ulicy Daszyńskiego. Przeszukano auto, sprawdzano kierowcę i pasażerów. O co poszło? Policja milczy o przyczynach tej niedzielnej akcji ■ Rada Miasta jednogłośnie przyjęła uchwałę w sprawie poparcia środowiska nauczycielskiego ■ Zastępca prezydenta Paweł Sujka: "Po referendach, które odbywały się w Świnoujściu mogę powiedzieć, że praktycznie wszystkie placówki edukacyjne w mieście deklarują przystąpienie do strajku ■ Jeśli dojdzie do strajku nauczycieli to także dzieci w przedszkolach pozbawione zostana opieki ■ Astaldi nie chce zapłacić za gadżety. Miało być uroczyście i z gadżetami. Były tylko gadżety. Na 5 lipca ubiegłego roku miasto zaplanowało uroczyste podpisanie umowy o budowie tunelu pod Świną. Zamówiono 1000 breloczków i antystresowych gadżetów w kształcie czapki z daszkiem o wartości 9 tysięcy złotych. Uroczystość tego dnia się jednak nie odbyła, a umowy z firmą Astaldi w ogóle nie podpisano. Kto zapłaci za gadżety? ■ To miało być tylko legitymowanie, a skończyło się ujawnieniem przez policjantów narkotyków. Pod zarzutem posiadania i handlu zakazanych ustawą środków odurzających zatrzymany został 34-letni mężczyzna. Zgodnie z obowiązującą ustawą może mu grozić kara pozbawienia wolności do 10 lat ■ 19 marca, w godzinach wieczornych były przeprowadzane zajęcia taktyczne w lesie na terenie obiektu wojskowego Karsibór. Podczas zajęć stosowano środki pozoracji. Użyte zostały świece dymne, które generują dym nietoksyczny i nieszkodliwy, a ich użycie nie stanowi zagrożenia dla zdrowia. Ćwiczenia tego typu prowadzone są cyklicznie, kilka razy w ciągu roku. Wzięło w nich udział ponad dwudziestu żołnierzy. Żaden z nich nie zgłaszał po zajęciach problemów ani dolegliwości - tłumaczy kmdr ppor. Grzegorz Lewandowski Rzecznik Prasowy 8. Flotylla Obrony Wybrzeża ■ Prom Karsibór uciekł z przeprawy! Nad wodą unosił się trujący opar! Zobacz film! ■ Niemiecki wymiar sprawiedliwości łaskawy dla sprawców napadu na taksówkarza ze Świnoujścia? ■ Córki odebrały testament matki zapisany na kartkach romansu. Ta książką niczym list w butelce po latach, wędrówki po falach życia trafiła w końcu do adresata. Mówi się, że takie historie zdarzają się tylko w hollywoodzkich produkcjach, jednak jedna z nich zdarzyła się w Świnoujściu. Tuż po naszej publikacji, w której opisaliśmy wzruszający temat testamentu anonimowej kobiety, która na kartkach książki kieruje ostatnie słowa do sowich najbliższy ma swój ciąg dalszy ■ Wojciech Zyska o Wolińskim Parku Narodowym: Na tle Wyspy Wolin to przysłowiowa „kość w gardle”. Pozostawiam park w dobrej kondycji. Odchodzę z podniesioną głową, dziękując jednocześnie wszystkim za współpracę i pomoc na rzecz ochrony tego parku – pisze w pożegnalnym liście dr inż. Wojciech Zyska, odwołany właśnie dyrektor Wolińskiego Parku Narodowego ■ „Do trumny ubierzcie mnie na różowo”. Wzruszający list pacjentki zapisany na kartkach książki ■ To Świnoujście rozpętało aferę międzynarodową. Komisja Europejska uruchomiła wobec Polski procedurę naruszenia unijnego prawa. Uruchomiona wobec Polski procedura naruszenia unijnego prawa dotyczy konfliktu z 2017 roku, kiedy świnoujski strażnik miejski spektakularnie zatrzymał niemieckie autobusy UBB na granicy. Chodzi o dostęp do międzynarodowego rynku usług autokarowych i autobusowych. Rąbka tajemnicy uchyliła nam Komisja Europejska ■ Trwają prace nad uchwałą krajobrazową, zwaną też kodeksem reklamowym. Będzie to dokument porządkujący przestrzeń publiczną miasta. Wprowadzi zasady i warunki umieszczania reklam, urządzeń reklamowych oraz małej architektury i ogrodzeń na terenie całego Świnoujścia ■