POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [02.04.2019, 20:40:39] • Świnoujście

Jestem taki sam jak Ty, tylko inaczej odbieram świat! To Ty możesz sprawić, że będę w nim czuł się lepiej!

Jestem taki sam jak Ty, tylko inaczej odbieram świat! To Ty możesz sprawić, że będę w nim czuł się lepiej!

fot. Organizator

(Prze)dziwne miasteczko to projekt edukacyjno - wychowawczy na Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, który przygotowali i przeprowadziliwe wtorek 2 kwietnia uczniowie klasy 8a ze Szkoły Podstawowej nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi. Celem jego było przybliżenie mieszkańcom Świnoujścia problemów życia ludzi ze spektrum autyzmu poprzez upowszechnianie wiedzy na ten temat, zabawę, działania sensoryczne mające ukazać sposób funkcjonowania auty styków oraz kształcenie zrozumienia i tolerancji dla zachowań będących wynikiem tego zaburzenia.

Mieszkańcy miasta, jak i sąsiedzi zza granicy ( ulotki i informacje były przygotowane również w j.niemieckim) chętnie włączali się obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Mogli przez chwilę doświadczyć na sobie, jakie ograniczenia powoduje autyzm w różnych sferach: postrzeganie, dotyk, słuch, mogli też w artystycznej formie wyrazić swoje emocje, oczywiście, na niebiesko, bo niebieski jest kolorem autyzmu.

Dlaczego miasteczko?
Dobre pytanie. Bo w Polsce żyje ponad 76 tys. ludzi ze zdiagnozowanym spektrum autyzmu. Wystarczy na średniej wielkości miasto, a o autyzmie mówi się i wie tak mało, jakby to były pojedyncze przypadki!!! Dlatego projekt. Półroczna praca uczniów, rodziców, nauczycieli. Zdobywanie wiedzy, weryfikowanie danych, obserwowanie i doświadczanie „innego” sposobu funkcjonowania i potrzeba powiedzenia o tym innym. Czy się udało? Tak.

Jestem taki sam jak Ty, tylko inaczej odbieram świat! To Ty możesz sprawić, że będę w nim czuł się lepiej!

fot. Organizator

Mimo wichury, która przewracała domy i zrywała informacje ze ścian oraz przeraźliwego zimna uczniowie ugościli w swoim (Prze)dziwnym miasteczku ponad 200 osób w różnym wieku (dorośli, młodzież, dzieci w wieku szkolnym a nawet przedszkolnym).

Klasa 8a serdecznie dziękuje WSZYSTKIM, którzy przyczynili się do tego, aby ten dzień był wyjątkowy: Pani dyrektor A. Adamczyk za „zielone światło” dla realizacji projektu, Pani Naczelnik Wydziału Edukacji E. Tomaszek za wsparcie finansowe, Pani Naczelnik Wydziału Infrastruktury i Zieleni Miejskiej W. Nawrockiej oraz Pani U. Miśkowskiej - Kozioł za mapki, plany, pozwolenia. Rodzicom za współpracę i nieocenioną pomoc, koleżankom z 8b za przepyszne ciasteczka ( dziewczyny, jesteście super!)

Wszystkim osobom i instytucjom, które tego dnia”zapaliły się na niebiesko” mówimy: dziękujemy!
I. M - Sz.


komentarzy: 6, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-6 z 6

Gość • Czwartek [04.04.2019, 02:10:18] • [IP: 185.210.39.***]

Autyzm leczymy oczyszczając organizm dzieciaka z toksycznych metali ciężkich.

Gość • Środa [03.04.2019, 10:23:56] • [IP: 178.235.146.**]

Domagajmy się poprawy życia dla wszystkich niepełnosprawnych w Polsce!! A przede wszystkim, bądźmy na co dzień, wobec nich normalni!!

Gość • Środa [03.04.2019, 09:09:57] • [IP: 5.173.137.**]

Najgorzej sie bac a efekty jak widac.

Gość • Środa [03.04.2019, 08:26:45] • [IP: 5.173.144.***]

Pierwszemu osobnikowi wpisu gratuluję. To jesli teraz mamy taki wzrost przy tym gdzie już wielu ludzi nie szczepi dozeci to dziwne że nie maleje skoro kiedyś szczepienia wykonywali niemal że wszyscy. I lekarz który wprowadził haos że szpczepionkami jego badania nie pokrył się z rzeczywistością w żadnym procencie. Lepiej poruszyć temat jak kobieta w ciąży dba o siebie przed ciąża jak i w trakcie tak samo Partner jak się prowadził zanim zaplodnil kobietę. Można by gadać i gadać tylko jak nie ma dowodów to się nie pisze glopot.

Gość • Wtorek [02.04.2019, 21:22:01] • [IP: 62.69.252.***]

Dobry pomysł, młodzież tyle wiedziała o autyzmie, tacy mili i kompetentni i życzliwi.Więcej takich akcji, mój autystyczny brat stał się dla kogoś normalny. Dzięki dzieciaki! Grubasek z rowerem.

Gość • Wtorek [02.04.2019, 21:06:58] • [IP: 31.183.181.**]

Nie wprowadzać rtęci i aluminium do organizmów dzieci w postaci adjuwantów szczepionkowych, to nie będzie epidemii autyzmu.. Ministerstwo Zdrowia oficjalnie podaje, że w ciągu ostatnich lat jest 350% wzrostu prxypadków autyzmu wśród dzieci. Należy zabronić tych haniebnych eksperymentów medycznych na naszych dzieciach i wnukach.

Oglądasz 1-6 z 6
■ Fundacja Logos wynajmie od 01.09.2019r. lokal użytkowy (dawna Karpatka) z przeznaczeniem na bufet szkolny – sklepik. Informacje w sprawie wynajmu – tel. 91 – 321 23 66 – dyrektor Małgorzata Gołębiowska ■
■ Niedawno pisaliśmy, że lista darczyńców na komitet wyborczy Janusza Żmurkiewicza pokrywa się w części z tym których zwolnił z podatków. Dziś głos w sprawie zabrał sam Janusz Żmurkiewicz ■ Lista darczyńców na komitet wyborczy Janusza Żmurkiewicza pokrywa się w części z tą o firmach, które prezydent Świnoujścia zwolnił z podatku od nieruchomości i nie tylko – zauważa jeden z naszych Czytelników. Inni mieszkańcy zwracają uwagę na relacje prezydenta z właścicielami firm zwolnionych z podatku ■ Ruszył nabór wniosków o dofinansowanie zakupu wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym ■ Mężczyzna wpadł do kanału portowego. Wyszedł z niego o własnych siłach. Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę. Mężczyzna zagapił się i wpadł do wody. Wyszedł z niej o własnych siłach. Na miejsce przyjechała policja. Około godziny 1.30 przy przeprawie promowej Bielik, po stronie Warszowa, do wody wpadł mężczyzna. Dopłynął on do drabinek i wyszedł z wody o własnych siłach. Po tym, jak wydostał się na powierzchnię, na miejsce dojechała policja ■ Z Terminala w Świnoujściu PGNiG wyekspediowało już 5000 cystern z ładunkiem skroplonego gazu ziemnego (LNG). Największym odbiorcą LNG są stacje regazyfikacji obsługujące miejscowości, które nie mają dostępu do ogólnopolskiej sieci dystrybucji gazu ■ W ubiegłym roku z podatku od nieruchomości prezydent Janusz Żmurkiewicz zwolnił 7 firm. Bywały lata, kiedy przedsiębiorców, którzy skorzystali na takim zwolnieniu, było dwa razy tyle. W ciągu 10 lat z tego powodu do miejskiego budżetu nie wpłynęło ponad 7,5 mln złotych ■