POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [08.04.2019, 14:26:00] • Polska

Tegoroczna edycja programu edukacyjnego Akademia Uwielbiam dobiegła końca!

Tegoroczna edycja programu edukacyjnego Akademia Uwielbiam dobiegła końca!

fot. Organizator

W tym roku program spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem. Wzięło w nim udział aż 160 000 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów z całej Polski! Zyskali oni nie tylko obszerną wiedzę na temat zdrowego stylu życia, zasad odżywiania, niemarnowania żywności i gotowania, ale uczestniczyli także w specjalnych konkursach, w których do zdobycia były atrakcyjne nagrody!

Akademia Uwielbiam jest skierowana do uczniów i nauczycieli klas VI-VIII szkół podstawowych oraz klas III gimnazjów. Tegoroczny program trwał od października 2018 roku do końca lutego 2019 roku. W tym czasie ponad 160 000 uczniów uczestniczyło w ciekawych zajęciach lekcyjnych na podstawie materiałów przygotowanych przez zespół ekspertów (metodyka oraz dietetyka), w atrakcyjny sposób zachęcających uczniów do wspólnego, kreatywnego działania. Uczestnicy Akademii Uwielbiam poznali podstawy zdrowego stylu życia, potrzeby różnicowania produktów w codziennej diecie oraz zobaczyli, jak ważną rolę odgrywają one w odżywianiu. Dowiedzieli się także, na czym polegają właściwe zachowania związane z niemarnowaniem żywności i dlaczego powinno się doceniać wartość wspólnych posiłków i ich przygotowywania, a także radość płynącą ze wspólnego gotowania.
W ramach Akademii Uwielbiam odbyły się również dwa inspirujące konkursy – szkolny
i indywidualny. Konkurs szkolny polegał na wspólnym przygotowaniu potrawy przez uczniów poszczególnych klas i zgłoszeniu zdjęcia oraz przepisu za pośrednictwem formularza konkursowego dostępnego na stronie www.akademiauwielbiam.pl. Zwycięzcy wygrali udział w warsztatach kulinarnych, bony dla szkół o wartości 1500 zł oraz bony dla nauczycieli do sieci salonów EMPIK
o wartości 700 zł. Dodatkowo, szkoła, która zgłosiła największą liczbę prac otrzymała nagrodę pieniężną w wysokości 5 000 zł.
Swoje przepisy uczniowie mogli zgłaszać także w konkursie indywidualnym. Wystarczyło przygotować, zgodnie z zasadami regulaminu, przepis na danie, sfotografować je, a potem również za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie programu, zgłosić pracę konkursową. 10 osób zostało nagrodzonych telefonami Xiaomi Redmi 6/32 GB.


NAGRODY GŁÓWNE:

Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Targowisku:
uwielbiam.pl/przepis/losos-na-szpinakowym-penne-z-nutka-dipu-chrzanowego
Szkoła Podstawowa nr 9 w Głogowie:
uwielbiam.pl/przepis/canelloni-z-warzywnym-leczo-z-filetem-polanym-sosem-tzatziki
Szkoła Podstawowa nr 2 im. Królowej Jadwigi w Osieku:
uwielbiam.pl/przepis/krol-soczewicy-czyli-zdrowy-i-pyszny-burger

NAGRODY W KONKURSIE INDYWIDUALNYM:

uwielbiam.pl/przepis/poledwiczki-z-indyka-w-sosie-mole-poblano
uwielbiam.pl/przepis/babeczki-marchewkowo-orzechowe
uwielbiam.pl/przepis/drozdzowe-marzenie
uwielbiam.pl/przepis/roladka-z-kurczaka-na-makaronowej-kolderce
uwielbiam.pl/przepis/tarator-z-orzechami
uwielbiam.pl/przepis/omlet-fiony
uwielbiam.pl/przepis/wisnia-w-krainie-czekolady
uwielbiam.pl/przepis/placki-ziemniaczano-bekonowe-z-sosem-chrzanowym-i-lososiem
uwielbiam.pl/przepis/pizza-koktajlowo-zurawinowa-pyszna-i-kolorowa
uwielbiam.pl/przepis/teczowe-kubeczki

Dodatkowo każda szkoła, która wzięła udział w Akademii Uwielbiam i po przeprowadzeniu zajęć programu wypełniła ankietę podsumowującą dostępną na stronie www.akademiauwielbiam.pl otrzymała Certyfikat potwierdzający jej udział i zaangażowanie w edukację na temat zasad prawidłowego stylu życia.

Katarzyna Dreher
Specjalista ds. komunikacji


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Stan na godz: 8:00. Informujemy, że na terenie województwa zachodniopomorskiego mamy kolejne przypadki zakażenia wirusem SARS-CoV-2:­­­­ Szczecin – starszy mężczyzna. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 554/19 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - informuje Małgorzata Kapłan rzecznik prasowy WSSE w Szczecinie ■ Zmarł ksiądz Andrzej Kamiński. Posługiwał w parafii Chrystusa Króla ■ Tir jechał prosto na Mercedesa Vana. W niedzielę 31 maja kwadrans przed godziną dziewiątą w miejscowości Rzeczyn koło Wolina na DK 3 tir ze Słowacji nagle zjechał na czołówkę na mercedesa ze Świnoujścia. W ułamkach sekundy kierowca mercedesa z żoną przeżył horror ■ Rada Miasta zdecydowała o kontynuacji w roku 2020 programu bezpłatnych szczepień przeciwko grypie ■ Rada Miasta pozytywnie zaopiniowała projekty zmian granic pasa technicznego i pasa technicznego od strony lądu. Projekty mają związek z planami budowy terminala kontenerowego ■ Dotychczasowy Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu st.bryg. mgr inż. Andrzej Lipiński kończy służbę. Uroczyste pożegnanie komendanta w związku z przejściem na emeryturę odbędzie się dziś. 28 maja. W pożegnaniu wezmą udział władze miasta ■ Prezydent miasta: "Mimo ograniczeń Świnoujście dysponuje obecnie dużą rezerwą miejsc dla dzieci, zarówno w żłobku jaki przedszkolach" ■ Kilka minut po godzinie 9.00 rozpoczęły się obrady XXXI sesji Rady Miasta. Posiedzenie odbywa się w trybie zdalnym ■ Mężczyzna jadący na rowerze uderzył w bok jadącego samochodu. W tym czasie nie było żadnej wolnej karetki na terenie naszego miasta! Po poszkodowanego przyleciał śmigłowiec LPR. Do groźnego wypadku doszło około godziny 17:30 na ulicy Grunwaldzkiej, na wysokości dawnego Novatora ■ W sezonie letnim 2020 r. każde przedszkole w miesiącach wakacyjnych pełnić będzie dyżur letni. PM nr 9 z powodu zaplanowanej termomodernizacji placówki swój dyżur pełnić będzie w PM nr 7. Liczba miejsc, ze względu na obostrzenia Głównego Inspektora Sanitarnego, jest ograniczona. Szczegółowych informacji udzielają dyrektorzy placówek. Informacje te zostały również zamieszczone na stronach internetowych Przedszkoli Miejskich ■ Od 25 maja: Będzie można prowadzić zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w klasach 1-3 szkoły podstawowej, Będzie można prowadzić konsultację z nauczycielami w szkołach dla maturzystów i uczniów 8 klas przede wszystkim z przedmiotów zdawanych na egzaminach ■