POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [09.04.2019, 20:44:37] • Świnoujście

Z rozebranej ulicy powstaje nowy parking

Z rozebranej ulicy powstaje nowy parking

fot. Urząd Miasta

Ponad 100 nowych miejsc parkingowych powstaje w sąsiedztwie stacji końcowej kolei UBB. Nowy, duży parking powstaje dzięki przebudowie ul. Wojska Polskiego.

Oba zadania są z sobą ściśle powiązane. Parking rośnie wtedy, gdy ubywa starej jezdni wiodącej od granicy w stronę centrum miasta. Dzieje się tak dlatego, że - zgodnie z założeniami - kostka brukowa, z której dotychczas zbudowana była jezdnia, teraz będzie służyła jako nawierzchnia miejsc parkingowych. Toteż postęp prac przy budowie parkingu jest uwarunkowany tym, w jakim stopniu będzie rozebrana jezdnia na ul. Wojska Polskiego. Ostatnio prace przy przebudowie ulicy przeniosły się w rejon skrzyżowania z ul. 11 Listopada. Dzięki temu znów pozyskano materiał do budowy parkingu i powstały tam nowe miejsca do zostawienia aut.

Z rozebranej ulicy powstaje nowy parking

fot. Urząd Miasta

Budowany parking będzie podążał za aktualnymi trendami w motoryzacji. W rejonie ul. 11 Listopada powstaną m.in. miejsca do ładowania samochodów elektrycznych. Ponadto będzie on stanowił bufor dla osób, które tu pozostawią auta i będą chciały w dalszą drogę udać się koleją.

Zarówno parking, jak i sama ul. Wojska Polskiego mają być oddane do użytku w połowie tego roku.

www.swinoujscie.pl


komentarzy: 23, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-23 z 23

Gość • Czwartek [11.04.2019, 08:15:12] • [IP: 185.210.39.***]

Ludzie, przestańcie marudzić i tak nie będziecie tam parkować tylko będzie wjazd samochodem do centrum by tam się gdzieś wcisnąć. Przecież nasza mentalność jest taka, że pod samymi drzwiami sklepu trzeba zaparkować, a najlepiej by było jakby autem do sklepu można było wjechać. Jeśli tam macie zamiar parkować to równie dobrze możecie zostawić auto pod domem i wybrać się piechotą.

Gość • Środa [10.04.2019, 19:04:44] • [IP: 185.210.38.***]

Panowie- wygładzoną częścią kostki - do góry !!

Gość • Środa [10.04.2019, 15:24:57] • [IP: 176.221.122.***]

TAKI WIELKI PLAC TO PARKING ZE 3 POZIOMY A NIE TAKI SZKODA PLACU, A TAK MAŁO PARKINGÓW ŻE NIEMA GDZIE ZAPARKOWAĆ A MIASTO TURYSTYCZNE

Gość • Środa [10.04.2019, 11:43:05] • [IP: 46.170.90.**]

a gdzie reszta cennej poniemieckiej kostyki z wojska polskiego kto sobie ją zabrał i czy za darmo?

Gość • Środa [10.04.2019, 10:52:34] • [IP: 185.210.39.**]

I znowu marudzą co za miasto, robia parkingi placza nie robia też placza

Gość • Środa [10.04.2019, 10:36:17] • [IP: 193.43.77.***]

Tam miał być PARKING WIELOPOZIOMOWY na 1000 lub więcej aut a jest na ??

Gość • Środa [10.04.2019, 09:01:45] • [IP: 178.238.253.**]

POD NIEMCÓW...BUCHAHAHAHA!

Gość • Środa [10.04.2019, 08:50:27] • [IP: 149.156.152.***]

Czytam, że parking będzie stanowił bufor dla osób, które pozostawią auta i dalej będą chciały skorzystać z kolei. Czyli rozumiem, że parking chroni niemiecką część wyspy przed samochodami z Polski. Czyż nie tak z tego wynika?

Gość • Środa [10.04.2019, 08:37:41] • [IP: 83.142.83.**]

dla tych co dalej pojada koleją - do Niemiec - parking powinien być płatny

Gość • Środa [10.04.2019, 08:11:36] • [IP: 83.23.169.***]

Zmarnowane miejsce i kasa. Powinien być pietrowy

Gość • Środa [10.04.2019, 07:36:34] • [IP: 188.146.33.***]

Ta kostka to chyba zabrana z remontu na Wojska Polskiego.

Gość • Środa [10.04.2019, 07:13:09] • [IP: 176.221.123.**]

Gościu nie miałeś lub masz dzieci !!Placyki są potrzebne nie wysilaj się ---mniej samochodów będzie zdrowiej!!

Gość • Środa [10.04.2019, 07:10:56] • [IP: 176.221.123.**]

i TO SIĘ NAZYWA GOSPODARNOŚĆ !!NIECO ZUŻYTA KOSTKA TO NIE ZNACZY ŻE DO WYRZUCENIA---tak trzymać super!! No i jeszcze przy nowym cmentarzu też parking jest!

Gość • Środa [10.04.2019, 06:29:57] • [IP: 77.114.54.**]

Kiedy kostka będzie się rozlatywać i zapadać jak to ma miejsce ze ścieżkami rowerowymi, no chyba że robi to dobra firma i będzie długa gwarancja na wykonanie.

Gość • Środa [10.04.2019, 04:36:15] • [IP: 176.221.122.**]

Czemu nie wielopoziomowy ? To idealne miejsce.

Gość • Wtorek [09.04.2019, 23:13:02] • [IP: 83.20.239.**]

Moim zdaniem ul.Wojska polskiego powinna mieć kostke tak jak było. Kostka spowalnia ruch samochodów.

Gość • Wtorek [09.04.2019, 22:30:53] • [IP: 176.221.123.***]

przydałby sie parking wielopoziomowy a nie placyk

Gość • Wtorek [09.04.2019, 22:13:11] • [IP: 178.238.246.***]

Ciekawe czy miejsca beda waskie jak wszędzie dla malych fiatów, auta sa coraz większe a przepisy dalej z PRL.

Gość • Wtorek [09.04.2019, 22:06:28] • [IP: 176.221.122.***]

Ale zaszaleli. To piękny plac na parking wielopoziomowy tak potrzebny miastu.

Gość • Wtorek [09.04.2019, 22:00:24] • [IP: 176.221.122.***]

JASNE DLA NIEMCA OCZYWIŚCIE BO TYCH TU AKURAT NIE BRAKUJE

Gość • Wtorek [09.04.2019, 21:52:27] • [IP: 77.88.191.**]

czy aby na pewno wszystkie?

Gość • Wtorek [09.04.2019, 21:03:48] • [IP: 5.173.128.***]

Normalnie nie wierzę w tym roku...