POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [10.04.2019, 15:47:45] • Polska

5 funkcjonalnych elementów wyposażenia pojazdu, których nie może zabraknąć w Twoim aucie

5 funkcjonalnych elementów wyposażenia pojazdu, których nie może zabraknąć w Twoim aucie

fot. Organizator

Producenci samochodów prześcigają się we wprowadzaniu ulepszeń i technologicznych udogodnień dla kierowców. Jednak nawet jeśli nie decydujesz się na zakup nowego modelu auta, możesz wyposażyć swój obecny samochód tak, aby spełniał wymagania funkcjonalne i technologiczne. Zespół Norauto podpowiada, na co szczególnie warto zwrócić uwagę.

Niegdyś cudem technologii był GPS. Dziś mnogość dostępnych gadżetów sprawia, że jazda autem jest w pełni komfortowa, a kierowca może czuć się bezpiecznie na drodze. Wystarczy tylko wyposażyć się w kilka urządzeń, bez których wkrótce nie będziesz już mógł się obejść. Eksperci Norauto przygotowali 5 propozycji najpotrzebniejszych gadżetów, które powinny znaleźć się w Twoim samochodzie.

1. Kamera samochodowa

Kamery samochodowe stanowią coraz częstszy element wyposażenia samochodu. Wszystko dzięki licznym zastosowaniom wideorejestratorów. Są one zarówno sposobem na zachowanie wspomnień z podróży, jak i wsparciem przy wykonywaniu manewrów czy dowodem w razie kolizji. Dzięki nagraniu z kamery dokładnie wiadomo, kto zawinił przy wypadku i kto powinien ponieść odpowiedzialność, np. za wymuszenie pierwszeństwa.

Dodatkowo kamera samochodowa może pomóc Ci rozwinąć swoje umiejętności za kierownicą i poprawić styl jazdy. Tak jak sportowcy nagrywają swoje mecze, skoki narciarskie czy biegi po to, aby przekonać się, gdzie popełniają błędy, również i Ty możesz zwiększyć bezpieczeństwo swojej jazdy dzięki nagraniu z przejażdżki po mieście. Z kolei inwestycja w kamerę cofania, pozwoli Ci łatwiej wykonywać manewry – będzie pomocna zwłaszcza podczas parkowania tyłem.

Przy wyborze kamery samochodowej powinieneś kierować się nie tylko ceną, ale też wieloma innymi aspektami. Przede wszystkim szukaj kamery o wysokiej rozdzielczości – co najmniej HD, najlepiej Full HD, z szerokim kątem nagrywania od 120 stopni wzwyż. Przydatna jest także możliwość nagrywania nocnego, aby rejestrować wydarzenia na drodze o każdej porze dnia i nocy. Warto również zadbać o takie elementy jak dobrej jakości akumulator, duża pamięć urządzenia czy też łatwość montażu.

2. Czujnik parkowania

Gdy przez jakiś czas pojeździsz z zamontowanymi czujnikami parkowania, trudno będzie Ci uwierzyć, że wcześniej mogłeś się bez nich obyć! To niewielkie urządzenia, dzięki którym we wnętrzu auta słychać dźwięk ostrzegawczy, gdy za samochodem (lub przed nim – w zależności od tego, gdzie zamocujesz czujniki) pojawi się przeszkoda. Jednak czujnik czujnikowi nierówny, dlatego jeśli chcesz mieć pewność, że ochroni on karoserię auta przed stłuczką, wybierz produkt wysokiej jakości. W przeciwnym razie czujniki mogą niewłaściwie określać odległość od przeszkody bądź też „nie zauważyć” wąskich przeszkód np. słupków.

Samo rozmieszczenie czujników na zderzaku także ma duże znaczenie. Jeśli zostaną one umiejscowione pod niewłaściwym kątem, również będą ignorować mniejsze przeszkody. Pamiętaj o tym, jeśli decydujesz się na samodzielny montaż. W razie jakichkolwiek problemów możesz jednak udać się do serwisu, w którym doświadczeni specjaliści odpowiednio zamontują czujniki.

3. Asystent drogowy

To prawdziwy hit w zestawieniu gadżetów, które poprawią komfort jazdy! Asystent drogowy, w zależności od modelu, przekaże Ci informacje o:
ograniczeniach prędkości na trasie,
miejscu, w którym się znajdujesz,
parkingu, na którym najlepiej zaparkować (i ile to będzie kosztować),
Twoim wskaźniku stylu jazdy, dzięki któremu będziesz mógł dążyć do bardziej ekologicznej formy korzystania z auta – a to doprowadzi do realnych oszczędności.
Na tym jednak nie koniec. Asystent zdalnie kupi bilet parkingowy, a także uprzedzi Cię o zbliżających się punktach pomiaru prędkości, niespodziewanych utrudnieniach, np. wypadkach czy remontach dróg. A wszystko to zawarte jest w małym urządzeniu, które wystarczy podpiąć do gniazda zapalniczki samochodowej i korzystać z niego za każdym razem, gdy usiądziesz za kierownicą swojego auta.

4. Uchwyt do telefonu

Może Ci się wydawać, że nazywanie uchwytu do telefonu nowoczesnym gadżetem to lekka przesada. Wciąż jednak w wielu samochodach brakuje tego prostego drobiazgu, który może znacząco poprawić komfort i bezpieczeństwo podróży. Należy pamiętać, że trzymanie telefonu w ręce w trakcie jazdy jest zabronione i grozi otrzymaniem mandatu. Dlatego zdecydowanie warto umieścić komórkę w uchwycie, który powinien się znajdować w widocznym dla kierowcy miejscu, np. na środku przedniej szyby. Ekran telefonu, na którym wyświetla się chociażby mapa dojazdu, mieści się wówczas na wysokości oczu kierowcy, dzięki czemu nie musi on odrywać wzroku z drogi na długi czas. Aby zamontować telefon na szybie, wybierz uchwyt z przyssawką.

Jeśli jednak nie chcesz, aby powiadomienia z telefonu rozpraszały Cię w trakcie jazdy, uchwyt możesz umieścić także na kratce wentylacyjnej, jeśli posiada on odpowiedni zaczep. Możesz zdecydować się również na uchwyt na magnes, który montuje się na desce rozdzielczej auta. Nie ogranicza on widoczności ani też nie zmniejsza poziomu przepływu powietrza, jednak przy gwałtownych manewrach telefon może z niego wypaść. Dlatego najlepiej przetestować różne rodzaje uchwytów przed zakupem i sprawdzić, który z nich najlepiej pasuje do Twoich oczekiwań i Twojego stylu jazdy.

5. Jonizator powietrza

Jonizator powietrza to gadżet, który zdecydowanie poprawi komfort jazdy, w szczególności alergikom. Każdy z nas jednak w trakcie jazdy autem jest narażony na kontakt ze spalinami, bakteriami, a nawet pleśnią. Tanie i proste w montażu urządzenie sprawi, że powietrze wewnątrz auta będzie oczyszczone, nieprzyjemne zapachy zneutralizowane, a wnętrze samochodu na dłużej pozostanie świeże i czyste.

Jonizator kosztuje zaledwie kilkadziesiąt złotych, jest podłączany najczęściej do gniazdka zapalniczki samochodowej, a efekty jego działania są niezastąpione. Dzięki niemu mózg jest lepiej dotleniony, a szybkość reakcji i koncentracja znacząco się zwiększa. Dzięki jonizatorowi kierowca będzie czuł się mniej zmęczony i senny, a to ma niebagatelny wpływ na bezpieczeństwo jego, pasażerów i innych uczestników ruchu drogowego.

Dlatego już dziś warto wyposażyć swoje auto i poprawić swój komfort oraz bezpieczeństwo jazdy. Opisane powyżej gadżety znajdziesz na stronie www.norauto.pl.

Monika Pikor
PR & influencer marketing specialist


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ PEC. W maju coroczna przerwa Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Świnoujściu informuje, że coroczna przerwa technologiczna w dostawie energii cieplnej do centralnego ogrzewania, wentylacji i ciepłej wody nastąpi 20 maja 2019 od godziny 00.00 do 24.00. Przerwa związana jest z koniecznością wykonania niezbędnych remontów źródła ciepła i sieci ciepłowniczych. BIK UM Świnoujście ■
■ W imieniu i z upoważnienia Komitetu Organizacyjnego Przeciwników Budowy Terminala Kontenerowego na terenach nadmorskich Wyspy Wolin - zapraszam na Spotkanie w sprawie aktualnej sytuacji i planów, jakie zostaną przedstawione przez Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście w temacie budowy Portu Kontenerowego (część informacyjna spotkania) oraz następnie I Debatę Społeczną: Jaki rozwój Świnoujścia?. Spotkanie odbędzie się we wtorek 21 maja, o godz. 18:00 w kawiarni SONATA. Serdecznie zapraszamy! ■ Wyścigi samochodowe uliczkami Platanu są uciążliwe dla mieszkańców. Osiedle Platan ma wielu mieszkańców i chyba każdy z nich chciałby mieć bezpieczne i spokojne otoczenie. Tymczasem, jak informuje jeden z lokatorów budynku na Platanie, z balkonu można "podziwiać" samochody ścigające się po osiedlowych drogach, szczególnie dotyczy to ul. Chełmońskiego i Malczewskiego ■ STS Siedow nie wpłynie do Świnoujścia Kapitanat Portu Świnoujście informuje, że decyzją Pana Premiera RP (informacja od MSZ i MSWiA ) STS Siedow nie otrzymał zgody na wejście do Portu Świnoujście. Żaglowiec miał wpłynąć 18 maja ■ Niemieccy policjanci zatrzymali mieszkankę Neu Sallenthin na wyspie Uznam, która może mieć związek ze śmiercią znanego sportowca i ochroniarza 60-letniego Daga S. Jak donosi niemiecka gazeta Ostsee Zeitung przed śmiercią Dag S. prawdopodobnie wypił jakąś substancję. Czy była to trucizna, nie wiadomo. Wykaże to dopiero sekcja zwłok mężczyzny. Gazeta dodaje, że policja bierze również pod uwagę nieumyślne spowodowanie śmierci. Prokuratura w Stralsundzie nie potwierdza ani nie zaprzecza tym informacjom ■ Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa zakończyła poszukiwanie zaginionego na Bałtyku na wysokości Mrzeżyna kutra ŚWI 82. Na pokładzie były cztery osoby ■ Do 14 maja miasto czeka na chętnych, którzy zaprojektują drogi prawobrzeża. Cel inwestycji to usprawnienie połączenia portu z siecią krajową i międzynarodową. Zgodnie z procedurami dotyczącymi wykorzystania środków unijnych, inwestycja musi być zrealizowana do końca 2022 r ■ W środę przed godziną 11.00 na wyspie Wolin w lesie na terenie Przytoru zostały znalezione zwłoki mężczyzny. Z informacji wynika, że było to niedaleko wysypiska śmieci. Policjanci powiadomili stronę niemiecką. Trwa dochodzenie ■ Alarmy bombowe w kilku świnoujskich szkołach. Drugi dzień matur rozpoczął się niespokojnie. Policja otrzymała zgłoszenia o bombach znajdujących się na terenie pięciu szkół średnich. Informacje nadeszły około godziny 6.00. Wynikało z nich, że ładunki wybuchowe podłożone są w dwóch szkołach na Warszowie oraz trzech na lewobrzeżu. agrożone miały być: ZDZ, Zespół Szkół Morskich, LO im. Mieszka I oraz LO Logos ■ O 30 kwietnia do dzisiejszego poranka w Zachodniopomorskiem odnotowaliśmy 9 wypadków drogowych, 2 osoby zginęły, 8 zostało rannych. Policjanci zatrzymali 86 nietrzeźwych kierowców, 29 po spożyciu alkoholu oraz 8 po narkotykach. Trwają powroty z majówki apelujemy o ostrożność i rozwagę na drodze ■ Do tragedii doszło w sobotę na promie Unity Line Gryf. Z pokładu dla samochodów spadło dwóch mężczyzn. Jeden nie przeżył, drugi jest w ciężkim stanie. Wypadek miał miejsce po godzinie 16.00. Mężczyźni pracujący na pokładzie samochodowym promu Gryf spadli z wysokości. Niestety, dla jednego z nich upadek okazał się śmiertelny. Drugiego z poszkodowanych mężczyzn, w stanie ciężkim, przetransportowano do szpitala śmigłowcem LPR ■ Młodociany nożownik zaatakował na placu zabaw przy Platanie. Prawdopodobnie tylko dzięki przytomnej reakcji dorosłych udało się uniknąć tragedii. Będąca prywatnie na placu zabaw jedna z nauczycielek Szkoły Podstawowej nr 1 zachowała zimną krew i dzięki jej interwencji nic się nie stało ■ 15 lat po wejściu do UE. Czy pamiętacie jeszcze jak w Świnoujściu świętowaliśmy integrację? ■ Radny chce „martwego pola” na ulicy Staszica ale urzędnicy nie chcą się zgodzić ■ Dyskusja nad projektem uchwały w sprawie zasad i trybu przeprowadzenia Budżetu Obywatelskiego zajęła radnym ponad półtorej godziny. Ostatecznie uchwała została jednogłośnie przyjęta ■ Po godzinie 9.00 rozpoczęły się obrady X sesji VIII kadencji Rady Miasta Świnoujścia. W proponowanym gramie obrad znalazły się m.in. uchwały wprowadzające zmiany do dotychczasowej sieci szkół publicznych w mieście oraz ustanowienia specjalnej strefy rewitalizacji na Warszowie ■ Jak informuje Wydział Edukacji Urzędu Miasta Świnoujście, dziś 24 kwietnia 2019 r. pracownicy Przedszkola Miejskiego nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi „Tęcza” przy ulicy Gdyńskiej w Świnoujściu zawiesili strajk. Tym samym placówka rozpoczęła normalną działalność. Od jutra 25 kwietnia 2019 r. normalną pracę rozpocznie również Przedszkole Miejskie nr 3 „Pod żaglami” przy ulicy Batalionów Chłopskich w Świnoujściu ■ 24 kwietnia 2019 roku (środa) o godz. 11.30 Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda weźmie udział w uroczystości podpisania umowy o dofinansowanie dla projektu „Rozbudowa Funkcjonalności Terminalu LNG w Świnoujściu” (Polskie LNG S.A.) ul. Ku Morzu 1■ Pogoda wymalowała nam wymarzone dni do spędzenia prawdziwie radosnych Świąt Wielkanocnych. Oby w blaskach słońca nie zginął prawdziwy sens tych Cudownych dni. Radosnych chwil w gronie najbliższych życzy wszystkim redakcja portalu iswinoujscie.pl ■ Na pamiątkę świętej nocy zmartwychwstania ogień zapłonął przed kościołem Chrystusa Króla ■ Ruszyły zapisy na 40 Maraton Świnoujście – Wolgast, 29 Półmaraton Wolgast oraz 4 Sztafetę Świnoujście – Wolgast ■ Niedziela Palmowa – to początek Wielkiego Tygodnia Postawiona w oknie domu chroni podobno przed uderzeniem pioruna. Rolnicy mieszali ją z ziarnem do zasiewu aby zapewnić sobie dobre plony, mamy dodawały dzieciom do śniadania aby te cieszyły się dobrym zdrowiem, zasuszona, czuwa nad szczęściem rodzin przez cały rok. Wszystko to jednak pod warunkiem, że dziś zostanie poświęcona. Palma wielkanocna nie jest jednak przedmiotem jakiegoś dziwnego kultu sama z siebie. Zasłużyła sobie na to gdy znalazła się pod stopami Chrystusa wjeżdżającego do Jerozolimy ■ Wielkanocne klimaty na Placu Wolności. Jechały do nas 800 kilometrów! To pierwszy taki jarmark wielkanocny w Świnoujściu. Zaproszenie do zaprezentowania swoich wyrobów nad morzem przyjęli twórcy z Krasnegostawu i okolic, miejscowości położonych między Lublinem, a Chełmie Lubelskim kilkadziesiąt kilometrów od granicy polsko-ukraińskiej. Grupę wystawców zorganizowała Luba Rakiewicz, dyrektor Artystycznego Stowarzyszenia Kosiw, która z dumą pokazuje ilustrowane publikacje o twórczości mieszkańców swoich rodzinnych stron ■ Strajk w oświacie. Informacja na godzinę 10.00 czwartek 11 kwietnia 2019. - ogółem strajkujących nauczycieli 253, w tym 28 w przedszkolach i 225 w szkołach - 401 dzieci/uczniów (bez gimnazjalistów, którzy przystąpili do egzaminów) będących pod opieką, w tym 338 w przedszkolach (razem z przedszkolem nr 10, w którym nauczyciele nie strajkują) i 63 w szkołach ■ PEC. W maju coroczna przerwa Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Świnoujściu informuje, że coroczna przerwa technologiczna w dostawie energii cieplnej do centralnego ogrzewania, wentylacji i ciepłej wody nastąpi 20 maja 2019 od godziny 00.00 do 24.00. Przerwa związana jest z koniecznością wykonania niezbędnych remontów źródła ciepła i sieci ciepłowniczych ■ Mieszkańcy Świnoujścia, którzy na co dzień zaopatrują się w pieczywo z piekarni przy ul. Monte Cassino czekała w sobotę rano niemiła niespodzianka. Ani w sklepie firmowym ani w żadnym innym na mieście nie dotarło zaopatrzenie od tego wytwórcy. Przyczyną była poważna awaria instalacji w piekarni. Tuż po północy pojawiły się tam wozy Straży Pożarnej i Pogotowie Ratunkowe. Ewakuowano pracowników firmy i mieszkańców posesji ■ Od 4 kwietnia. „Bielik” z Warszowa o 7.35. W związku z prośbami rodziców uczniów, Żegluga Świnoujska informuje, że od jutra, tj. czwartek 4 kwietnia 2019 r., na przeprawie promowej „Warszów”, prom z prawobrzeża (Warszów) będzie odbijał o godzinie 7.35, a nie o 7.40. Pozostałe godziny pozostają bez zmian ■ Odpowiedź na zarzuty jest już w Komisji Europejskiej ■ Spektakularne policyjne zatrzymanie samochodu na ulicy Daszyńskiego. Przeszukano auto, sprawdzano kierowcę i pasażerów. O co poszło? Policja milczy o przyczynach tej niedzielnej akcji ■ Rada Miasta jednogłośnie przyjęła uchwałę w sprawie poparcia środowiska nauczycielskiego ■ Zastępca prezydenta Paweł Sujka: "Po referendach, które odbywały się w Świnoujściu mogę powiedzieć, że praktycznie wszystkie placówki edukacyjne w mieście deklarują przystąpienie do strajku ■ Jeśli dojdzie do strajku nauczycieli to także dzieci w przedszkolach pozbawione zostana opieki ■ Astaldi nie chce zapłacić za gadżety. Miało być uroczyście i z gadżetami. Były tylko gadżety. Na 5 lipca ubiegłego roku miasto zaplanowało uroczyste podpisanie umowy o budowie tunelu pod Świną. Zamówiono 1000 breloczków i antystresowych gadżetów w kształcie czapki z daszkiem o wartości 9 tysięcy złotych. Uroczystość tego dnia się jednak nie odbyła, a umowy z firmą Astaldi w ogóle nie podpisano. Kto zapłaci za gadżety? ■ To miało być tylko legitymowanie, a skończyło się ujawnieniem przez policjantów narkotyków. Pod zarzutem posiadania i handlu zakazanych ustawą środków odurzających zatrzymany został 34-letni mężczyzna. Zgodnie z obowiązującą ustawą może mu grozić kara pozbawienia wolności do 10 lat ■ 19 marca, w godzinach wieczornych były przeprowadzane zajęcia taktyczne w lesie na terenie obiektu wojskowego Karsibór. Podczas zajęć stosowano środki pozoracji. Użyte zostały świece dymne, które generują dym nietoksyczny i nieszkodliwy, a ich użycie nie stanowi zagrożenia dla zdrowia. Ćwiczenia tego typu prowadzone są cyklicznie, kilka razy w ciągu roku. Wzięło w nich udział ponad dwudziestu żołnierzy. Żaden z nich nie zgłaszał po zajęciach problemów ani dolegliwości - tłumaczy kmdr ppor. Grzegorz Lewandowski Rzecznik Prasowy 8. Flotylla Obrony Wybrzeża ■ Prom Karsibór uciekł z przeprawy! Nad wodą unosił się trujący opar! Zobacz film! ■ Niemiecki wymiar sprawiedliwości łaskawy dla sprawców napadu na taksówkarza ze Świnoujścia? ■ Córki odebrały testament matki zapisany na kartkach romansu. Ta książką niczym list w butelce po latach, wędrówki po falach życia trafiła w końcu do adresata. Mówi się, że takie historie zdarzają się tylko w hollywoodzkich produkcjach, jednak jedna z nich zdarzyła się w Świnoujściu. Tuż po naszej publikacji, w której opisaliśmy wzruszający temat testamentu anonimowej kobiety, która na kartkach książki kieruje ostatnie słowa do sowich najbliższy ma swój ciąg dalszy ■ Wojciech Zyska o Wolińskim Parku Narodowym: Na tle Wyspy Wolin to przysłowiowa „kość w gardle”. Pozostawiam park w dobrej kondycji. Odchodzę z podniesioną głową, dziękując jednocześnie wszystkim za współpracę i pomoc na rzecz ochrony tego parku – pisze w pożegnalnym liście dr inż. Wojciech Zyska, odwołany właśnie dyrektor Wolińskiego Parku Narodowego ■ „Do trumny ubierzcie mnie na różowo”. Wzruszający list pacjentki zapisany na kartkach książki ■ To Świnoujście rozpętało aferę międzynarodową. Komisja Europejska uruchomiła wobec Polski procedurę naruszenia unijnego prawa. Uruchomiona wobec Polski procedura naruszenia unijnego prawa dotyczy konfliktu z 2017 roku, kiedy świnoujski strażnik miejski spektakularnie zatrzymał niemieckie autobusy UBB na granicy. Chodzi o dostęp do międzynarodowego rynku usług autokarowych i autobusowych. Rąbka tajemnicy uchyliła nam Komisja Europejska ■ Trwają prace nad uchwałą krajobrazową, zwaną też kodeksem reklamowym. Będzie to dokument porządkujący przestrzeń publiczną miasta. Wprowadzi zasady i warunki umieszczania reklam, urządzeń reklamowych oraz małej architektury i ogrodzeń na terenie całego Świnoujścia ■