POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [10.04.2019, 15:47:45] • Polska

5 funkcjonalnych elementów wyposażenia pojazdu, których nie może zabraknąć w Twoim aucie

5 funkcjonalnych elementów wyposażenia pojazdu, których nie może zabraknąć w Twoim aucie

fot. Organizator

Producenci samochodów prześcigają się we wprowadzaniu ulepszeń i technologicznych udogodnień dla kierowców. Jednak nawet jeśli nie decydujesz się na zakup nowego modelu auta, możesz wyposażyć swój obecny samochód tak, aby spełniał wymagania funkcjonalne i technologiczne. Zespół Norauto podpowiada, na co szczególnie warto zwrócić uwagę.

Niegdyś cudem technologii był GPS. Dziś mnogość dostępnych gadżetów sprawia, że jazda autem jest w pełni komfortowa, a kierowca może czuć się bezpiecznie na drodze. Wystarczy tylko wyposażyć się w kilka urządzeń, bez których wkrótce nie będziesz już mógł się obejść. Eksperci Norauto przygotowali 5 propozycji najpotrzebniejszych gadżetów, które powinny znaleźć się w Twoim samochodzie.

1. Kamera samochodowa

Kamery samochodowe stanowią coraz częstszy element wyposażenia samochodu. Wszystko dzięki licznym zastosowaniom wideorejestratorów. Są one zarówno sposobem na zachowanie wspomnień z podróży, jak i wsparciem przy wykonywaniu manewrów czy dowodem w razie kolizji. Dzięki nagraniu z kamery dokładnie wiadomo, kto zawinił przy wypadku i kto powinien ponieść odpowiedzialność, np. za wymuszenie pierwszeństwa.

Dodatkowo kamera samochodowa może pomóc Ci rozwinąć swoje umiejętności za kierownicą i poprawić styl jazdy. Tak jak sportowcy nagrywają swoje mecze, skoki narciarskie czy biegi po to, aby przekonać się, gdzie popełniają błędy, również i Ty możesz zwiększyć bezpieczeństwo swojej jazdy dzięki nagraniu z przejażdżki po mieście. Z kolei inwestycja w kamerę cofania, pozwoli Ci łatwiej wykonywać manewry – będzie pomocna zwłaszcza podczas parkowania tyłem.

Przy wyborze kamery samochodowej powinieneś kierować się nie tylko ceną, ale też wieloma innymi aspektami. Przede wszystkim szukaj kamery o wysokiej rozdzielczości – co najmniej HD, najlepiej Full HD, z szerokim kątem nagrywania od 120 stopni wzwyż. Przydatna jest także możliwość nagrywania nocnego, aby rejestrować wydarzenia na drodze o każdej porze dnia i nocy. Warto również zadbać o takie elementy jak dobrej jakości akumulator, duża pamięć urządzenia czy też łatwość montażu.

2. Czujnik parkowania

Gdy przez jakiś czas pojeździsz z zamontowanymi czujnikami parkowania, trudno będzie Ci uwierzyć, że wcześniej mogłeś się bez nich obyć! To niewielkie urządzenia, dzięki którym we wnętrzu auta słychać dźwięk ostrzegawczy, gdy za samochodem (lub przed nim – w zależności od tego, gdzie zamocujesz czujniki) pojawi się przeszkoda. Jednak czujnik czujnikowi nierówny, dlatego jeśli chcesz mieć pewność, że ochroni on karoserię auta przed stłuczką, wybierz produkt wysokiej jakości. W przeciwnym razie czujniki mogą niewłaściwie określać odległość od przeszkody bądź też „nie zauważyć” wąskich przeszkód np. słupków.

Samo rozmieszczenie czujników na zderzaku także ma duże znaczenie. Jeśli zostaną one umiejscowione pod niewłaściwym kątem, również będą ignorować mniejsze przeszkody. Pamiętaj o tym, jeśli decydujesz się na samodzielny montaż. W razie jakichkolwiek problemów możesz jednak udać się do serwisu, w którym doświadczeni specjaliści odpowiednio zamontują czujniki.

3. Asystent drogowy

To prawdziwy hit w zestawieniu gadżetów, które poprawią komfort jazdy! Asystent drogowy, w zależności od modelu, przekaże Ci informacje o:
ograniczeniach prędkości na trasie,
miejscu, w którym się znajdujesz,
parkingu, na którym najlepiej zaparkować (i ile to będzie kosztować),
Twoim wskaźniku stylu jazdy, dzięki któremu będziesz mógł dążyć do bardziej ekologicznej formy korzystania z auta – a to doprowadzi do realnych oszczędności.
Na tym jednak nie koniec. Asystent zdalnie kupi bilet parkingowy, a także uprzedzi Cię o zbliżających się punktach pomiaru prędkości, niespodziewanych utrudnieniach, np. wypadkach czy remontach dróg. A wszystko to zawarte jest w małym urządzeniu, które wystarczy podpiąć do gniazda zapalniczki samochodowej i korzystać z niego za każdym razem, gdy usiądziesz za kierownicą swojego auta.

4. Uchwyt do telefonu

Może Ci się wydawać, że nazywanie uchwytu do telefonu nowoczesnym gadżetem to lekka przesada. Wciąż jednak w wielu samochodach brakuje tego prostego drobiazgu, który może znacząco poprawić komfort i bezpieczeństwo podróży. Należy pamiętać, że trzymanie telefonu w ręce w trakcie jazdy jest zabronione i grozi otrzymaniem mandatu. Dlatego zdecydowanie warto umieścić komórkę w uchwycie, który powinien się znajdować w widocznym dla kierowcy miejscu, np. na środku przedniej szyby. Ekran telefonu, na którym wyświetla się chociażby mapa dojazdu, mieści się wówczas na wysokości oczu kierowcy, dzięki czemu nie musi on odrywać wzroku z drogi na długi czas. Aby zamontować telefon na szybie, wybierz uchwyt z przyssawką.

Jeśli jednak nie chcesz, aby powiadomienia z telefonu rozpraszały Cię w trakcie jazdy, uchwyt możesz umieścić także na kratce wentylacyjnej, jeśli posiada on odpowiedni zaczep. Możesz zdecydować się również na uchwyt na magnes, który montuje się na desce rozdzielczej auta. Nie ogranicza on widoczności ani też nie zmniejsza poziomu przepływu powietrza, jednak przy gwałtownych manewrach telefon może z niego wypaść. Dlatego najlepiej przetestować różne rodzaje uchwytów przed zakupem i sprawdzić, który z nich najlepiej pasuje do Twoich oczekiwań i Twojego stylu jazdy.

5. Jonizator powietrza

Jonizator powietrza to gadżet, który zdecydowanie poprawi komfort jazdy, w szczególności alergikom. Każdy z nas jednak w trakcie jazdy autem jest narażony na kontakt ze spalinami, bakteriami, a nawet pleśnią. Tanie i proste w montażu urządzenie sprawi, że powietrze wewnątrz auta będzie oczyszczone, nieprzyjemne zapachy zneutralizowane, a wnętrze samochodu na dłużej pozostanie świeże i czyste.

Jonizator kosztuje zaledwie kilkadziesiąt złotych, jest podłączany najczęściej do gniazdka zapalniczki samochodowej, a efekty jego działania są niezastąpione. Dzięki niemu mózg jest lepiej dotleniony, a szybkość reakcji i koncentracja znacząco się zwiększa. Dzięki jonizatorowi kierowca będzie czuł się mniej zmęczony i senny, a to ma niebagatelny wpływ na bezpieczeństwo jego, pasażerów i innych uczestników ruchu drogowego.

Dlatego już dziś warto wyposażyć swoje auto i poprawić swój komfort oraz bezpieczeństwo jazdy. Opisane powyżej gadżety znajdziesz na stronie www.norauto.pl.

Monika Pikor
PR & influencer marketing specialist


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić dzieci młodsze (z klas 0 – 3) na teatralny spektakl edukacyjny, przygotowany przez aktorów scen szczecińskich, pt.: „Jesienne spotkanie z Rumcajsem”. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do Biblioteki Głównej (ul Piłsudskiego 15) w poniedziałek, 23 września b.r. o godz. 11:00. Wstęp wolny! ■
■ We wtorek w pierwszj części dnia na północy kraju, następnie również na zachodzie oraz w centrum spodziewane są silne porywy wiatru wiejącego z północnego-zachodu i zachodu o prędkości maksymalnej do 70-80 km/h. ■ Prognozuje się wystąpienie na wybrzeżu silnego, północno-zachodniego wiatru osiągającego w porywach 70-75 km/h. ■ Postępowanie prokuratury będzie tu miało kilka płaszczyzn. Bezpośrednią przyczynę śmierci dwójki nastolatków będą badać biegli sądowi. Poza tym prokuratura wszczęła postępowanie w kierunku przyczyn wypadku drogowego w ruchu lądowym ze skutkiem śmiertelnym. Prowadzone są również czynności związane z przesłuchaniem w charakterze świadków osób, które mogą posiadać jakąkolwiek wiedzę na temat okoliczności tego zdarzenia ■ Trwające prace poszukiwawcze nie przynosiły efektu. Dopiero zaangażowanie się prywatnej firmy zajmującej się pracami nurkowymi pozwoliło odnaleźć w Kanale Piastowskim ciała nastolatków. Na pomoc było jednak za późno. Oboje byli pod wodą około 2 godzin. Dwie godziny później, w akcję poszukiwawczą zaangażowała się prywatna firma pracepodwodne.com, która sprawdza grunt pogłębianego przez Urząd Morski w Szczecinie toru wodnego. Na Kanale pojawił się ich statek do badania dna. O godz. 20.08 pod wodę zszedł jej płetwonurek. Około pół godziny później w wodzie znaleziono dwa ciała ■ Mieszkanka przestrzega: Ktoś znęca się nad kotami! Do redakcji zwróciła się Mieszkanka Świnoujścia, która przestrzega właścicieli, bądź osoby dokarmiające koty działkowe. W liście możemy przeczytać jakich okrucieństw się ktoś dopuścił wobec tych niewinnych zwierząt ■ Radni podzieleni w sprawie sytuacji w PEC-u. Opozycja domaga się szczegółowych wyjaśnień, stronnicy prezydenta popierają jego stanowisko o koniecznym postępowaniu sądowym. W obronie zwalnianego z pracy związkowca NSZZ "Solidarność" będzie dziś demonstrować przed zakładem, na ulicach i przed Urzędem Miasta ■ Kontrowersje wokół dopuszczenia do głosu przedstawiciela "Solidarności" na sesji Rady Miasta.Po jego wystąpieniu obrady przerwano w celu spotkania przewodniczących klubów radnych z prezydium rady ■ Przewodniczący NSZZ "Solidarność" Pomorza Zachodniego do radnych Świnoujścia: "Prezes PEC-u w Świnoujściu, zwalniając przewodniczącego zakładowej "Solidarnosci" złamała kodeks pracy oraz ustawę o związkach zawodowych ■