POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [10.04.2019, 18:30:46] • Świnoujście

W świnoujskich szkołach gimnazjaliści przystąpili do egzaminów

W świnoujskich szkołach gimnazjaliści przystąpili do egzaminów

fot. iswinoujscie.pl

Dziś rozpoczęły się egzaminy gimnazjalne - najpierw była historia i WOS, o godzinie 11.00 język polski. Strajk nauczycieli wciąż trwa.

Mamy dane z publicznych świnoujskich placówek na godzinę 15.00:

- Liczba strajkujących nauczycieli to 353, w tym 26 z przedszkoli i 327 ze szkół.

W świnoujskich szkołach gimnazjaliści przystąpili do egzaminów

fot. iswinoujscie.pl

- Liczba dzieci/uczniów, którymi opiekowano się w przedszkolach i szkołach to 359, w tym w przedszkolach 306 (w tym 182 w przedszkolu nr 10, którego nauczyciele nie strajkują) i 53 w szkołach

W świnoujskich szkołach gimnazjaliści przystąpili do egzaminów

fot. iswinoujscie.pl

Gimnazjaliści, którzy dziś przystąpili do egzaminów:
SP nr 1 – 106
SP nr 2 – 30
SP nr 4 – 68
SP nr 6 – 104
ZSP – 13
SOSW - 1

Hanna Lachowska
Biuro Informacji i Konsultacji Społecznych


komentarzy: 56, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 56

Gość • Środa [17.04.2019, 11:02:49] • [IP: 87.205.238.**]

Platfusy się cieszą niemiaszki z TVN też że gnoju narobili

Gość • Wtorek [16.04.2019, 14:37:46] • [IP: 78.10.206.**]

"Krytykujecie strajk nauczycieli?? Po co wam ten problem!? Poślijcie dzieci do prywatnej szkoły!! - nie strać was - to zmieńcie pracę..." W wielu przypadkach wysyłamy do prywatnych szkół. W moim przypadku tak jest.I fakt, po co nam ten problem. WAS NIE ZATRUDNIMY! To my wam płacimy a nie Rząd! Wynocha na emigrację, albo zatrudnić się w ….prywatnych szkołach.

Gość • Niedziela [14.04.2019, 10:49:59] • [IP: 178.235.146.***]

Nauczyciele słuchają Pana Kramka i Broniarza /zadymiarza/.Nie poświęcajcie uczni dla kilku srebrników, proszę.

Gość • Niedziela [14.04.2019, 09:19:09] • [IP: 79.191.75.***]

To nie ci dwaj z pomponikami powinni dźwigać krzyż za winy kościoła!!

Gość • Sobota [13.04.2019, 13:26:01] • [IP: 95.49.128.***]

DO ROBOTY NAUCZYCIELSKIE LENIE !!

By było tak jak było. • Piątek [12.04.2019, 21:20:20] • [IP: 89.174.73.**]

Strajk jest polityczny, sami przywódcy strajku z ZNP sugerują, że celem jest obalenie obecnego rządu. A fotografie pana Broniarza z założycielami Koalicji Europejskiej, tylko to potwierdza.

Gość • Piątek [12.04.2019, 16:45:19] • [IP: 83.21.215.***]

Krytykujecie strajk nauczycieli?? Po co wam ten problem!? Poślijcie dzieci do prywatnej szkoły!! - nie strać was - to zmieńcie pracę...

Gość • Czwartek [11.04.2019, 18:00:04] • [IP: 176.221.113.**]

Strajkują tylko komuchy. Normalni nauczyciele nie strajkują.

Gość • Czwartek [11.04.2019, 16:03:06] • [IP: 178.235.146.***]

Dostaliście 15% to mało ? Co wam dała Kluzik-Rostowska -NIC.Gdzie był wasz spontaniczny zryw ? Rozumiem, że każdy chce !000 zl. Komu zabrać? 500 + czy emerytom? Ale nauczyciele też z tego korzystają w dużej części.Wstyd przyłączacie sie do KOD-u i Koalicji do obalenia rządu.Lata kradzieży poprzednikow nic INTELIGENCJI nie mówi.Za srebrniki daliście sie wkręcić w politykę Schetyny.

Gość • Czwartek [11.04.2019, 13:52:14] • [IP: 185.13.106.***]

STRAJK W WYDANIU KATACHETÓW I KLER. 300PLN ZA DZIEŃ EGZAMINÓW?

Gość • Czwartek [11.04.2019, 13:13:32] • [IP: 213.241.13.***]

Brawo nauczyciele jestescie WIELCY. Tylko małi, niedoinformowani i zmanipulowani nie wiedzą, jaki jest zasadniczy cele Waszego protestu.

Gość • Czwartek [11.04.2019, 11:22:01] • [IP: 94.254.232.***]

39 POPIERAM 122 BYLIŚCIE I JESTEŚCIE GORSI JAK ZARAZA. ABSOLWENCIE WUML ROZSZYFRUJESZ SOBIE TEN SKRÓT.

Gość • Czwartek [11.04.2019, 11:18:40] • [IP: 185.135.2.**]

Przy okazji strajku widać wyraźnie jak nauczycielą zależy na uczniach. Swoją obecną postawą być może skrzywdzili na całe życie wiele dzieci, które przystępują teraz do egzaminów. Jeżeli nie odpowiadają im zarobki niech się zwolnią i idą do innej pracy a nie opowiadają, że oni zawsze, od dzieciństwa chcieli uczyć dzieci i chcą te swoje zainteresowania realizować i dużo zarabiać. Jak chcą dużo zarabiać to muszą zmienić pracę, wziąć się do roboty i nie robić krzywdę dzieciom. Praca rzadko jest przyjemnością.

Gość • Czwartek [11.04.2019, 11:16:29] • [IP: 94.254.232.***]

PRZEPRASZAM PRZEKRĘCIŁEM NAZWISKO MA BYĆ BARTOSZ KRAMEK FUNDACJA OTWARTY DJALOG .

Gość • Czwartek [11.04.2019, 11:02:39] • [IP: 94.254.232.***]

TO NIE STRAJK TO NASTĘPNA PRÓBA OBALENIA TEGO RZĄDU. TU NIE LICZĄ SIĘ NAUCZYCIELE, UCZNIOWIE, PIENIĄDZE . SAM BRONIERZ W TEJ GRZE TO MAŁY PIKUŚ PO PROSTY PIONEK.WYJAŚNIAM . JEST TAKI OPŁACANY PRZEZ ROSJĘ PAN KRAMER KTÓRY DLA KOD NAPISAŁ INSTRUKCJE JAK OBALIĆ TEN RZĄD, OSTATNI PUNKT MÓWI O RUSZENIU OŚWIATY ZROBIĆ ZADYMĘ W SZKOLNICTWIE TAK ŻEBY SPROWOKOWAĆ LUDZI MASOWO NA ULICĘ.TAKI BYŁ PLAN ZNÓW NIC Z TEGO NIE WYSZŁO JAK Z OKUPACJI SEJMU.BIORĄ W TYM ŻAŁOSNYM PRZEWROCIE CI SAMI CO ZAWSZE.. DATA TEGO NIBY STRAJKU WYZNACZONA ZOSTAŁA DAWNO BARDZO DAWNO.JAK TYLKO OGŁÓSZONO DATY EGZAMINÓW, SZKODA NAUCZYCIELI DALI SIE PODEJŚĆ TYM LIBERAŁOM I STARYM KOMUCHOM.A CHA BRONIARZ MA KUPIĆ WSZYSTKIM CZAPKI ŻEBY ZBIERAĆ NA FUNDUSZ STRAJKOWY BO ZNP NIEMA PIENIĘDZY SAM OŚWIATCZYŁ . MYŚLEĆ MYŚLEĆ.WSTYD TAKA INTELIGENCJA I MIEJ NIŻ ZERO.

Gość • Czwartek [11.04.2019, 10:15:27] • [IP: 176.221.123.***]

bez świadczenia pracy minie termin Nauczyciel nie otrzyma wynagrodzenia i będzie zwolniony praca czeka w Lidlu i biedronce na nich

Gość • Czwartek [11.04.2019, 10:06:14] • [IP: 83.255.39.**]

Do IP 122: Wstyd, że jesteś aż tak wycofany intelektualnie.To może być wpływ kilku czynników i lepiej nie zabieraj tak stanowczo głosu w sprawach których nie ogarniasz.

Gość • Czwartek [11.04.2019, 09:38:14] • [IP: 176.221.122.*]

Egzaminy się odbyły i bardzo dobrze, teraz nie mają karty przetargowej i oby większość z nich została zwolniona dyscyplinarnie.Dziękujemy wszystkim, którzy byli przy egzaminach.Won ze szkół obiboki, chcemy nowych nauczycieli, takich, którzy chcą pracować, lubią prace z dziećmi i lubią ludzi i za takimi nauczycielami staniemy murem.Wszyscy strajkujący mam nadzieję, że się ze wstydu sami pozwalniacie.

Gość • Czwartek [11.04.2019, 09:03:58] • [IP: 185.210.39.***]

Czy pani radna Jabłońska widziała i może udokumentować zarobki ojca Rydzyka, bo wszyscy krzyczą że ma dużo ale to nie jest jego własność tylko nas katolików bo kościół jest wspólnym dobrem. A może tak sprawdzić zarobki pani radnej i cały biznes czy jest taki uczciwy. Bo łatwo odwracać zainteresowanie od swojej osoby zmienić patrzenie na innych aby mnie nie ruszano. Może skarbówka powinna się przyjrzeć. Jest takie powiedzenie KTO BRONIĄ WOJUJE OD BRONI GINIE, warto czasami powstrzymać swoje osądy wobec innych, Gdyż tak łatwo oceniamy i krytykujemy KOŚCIÓŁ a to przecież nasze dziedzictwo BÓG HONOR OJCZYZNA to co ocaliło nas przez wieki dziś jak hieny rzuca się oskarżenia wobec Kościoła, A WSZYSCY NA ŁOŻU ŚMIERCI PROSZĄ KSIĘDZA TO JEST OBŁUDA LUDZI RZADNYCH WŁADZY

Gość • Czwartek [11.04.2019, 08:52:38] • [IP: 178.238.253.**]

Radna Jabłońska pewnie nie zdawała sobie sprawy że obraziła katolickie społeczeństwo miasta, ale jakoś się nie dziwię.Dziwi niezmiennie wybór na przewodniczącą Rady??Bo sądzę że nigdy nie splamiła się datkiem na kościół katolicki, wiec dlaczego obraża tych , którym to jest bliski!Ludzie należą do różnych partii, różnych społeczności i tam też płacą skłądki i to dosyć duże, wiec jak to jest jednych obrażać można, a drugich nie!

Gość • Czwartek [11.04.2019, 08:41:20] • [IP: 93.94.190.***]

06:08... 31.11.130.***] A może odebrać radnej Jabłońskiej metryke chrztu, bo była na czarnym marszu i zarazem chodzi do kościoła? Nie można pogodzić tych dwóch czynów (udział radnej w marszu jest na filmie na YT -" cz.marsz+S-cie+ 2016 rok"). Po drugie czy chce radna odebrac nawet nie pensje, bo ich księża od państwa nie mają w odróżnieniu od Włoch, ale OFIARY ludzi dla duchownych za Msze, sakramenty, za wygłoszone rekolekcje? Powiedziała wyraźnie: znam grupę zawodową, której można odebrać pobory (uściślijmy, ofiary od wiernych, środki do życia)- to o.Rydzyk - a trudno uznać o.Rydzyka za reprezentanta jakiejs innej niż duchowni grupy zawodowej. Rozumiem zresztą zdenerwowanie radnej i telewizji, z której czerpie wiadomości, o.Rydzyk (ściślej: Kościół, redemptoryści, świeccy) po prostu tworzy dzieła kościelne o dużej sile oddziaływania: uczelnię, radio, TV, sanktuarium złączone z muzeum ratowania Żydów przez Polaków - to cos odwrotnego niż TVN i Gazeta Michnika.

Gość • Czwartek [11.04.2019, 07:43:47] • [IP: 93.94.190.***]

23:53:47] • [IP: 176.221.113.**]Czytam ze zdziwieniem te wpisy, dziwię się każdej skrajności, bo mimo że sam jestem prawicowcem, to razi mnie typowy dla anonimowych forów radykalizm, bo nie jest całą prawdą, że komuchy strajkują a propisowcy nie - podziały idą zygzakiem, obok komucha strajkuje prawicowiec z Solidarności; jak i nie strajkują - bo są też ludzie o orientacji antypisowskiej, którzy nie strajkują: z przyczyn np.ideowych, bo nie chcą krzywdzić uczniów lub uważają, że aktualne podwyżki i te z września 19 r. są właściwe albo nawet z przyczyn materialnych nie strajkują, bo mają kredyt i nie moga odpuścić nawet kilku - a może więcej - dni z pensją. Pewnie wielu jest strajkujących zawziętych politycznie, na pewno komuchy i lewicowi liberałowie chcą kopnąć PiS, ale nie wyczerpuje to różności opcji strajkujących i niestrajkujacych.

Gość • Czwartek [11.04.2019, 07:42:00] • [IP: 185.13.106.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Czwartek [11.04.2019, 07:36:28] • [IP: 80.245.189.***]

[IP: 91.231.122.***] . ...Jeszcze troche obecnych rzadow i juz bedzie pozamiatane.

Gość • Czwartek [11.04.2019, 06:08:35] • [IP: 31.11.130.***]

Na świnoujskiej sesji w dniu 28.03 zaskoczyła przewodnicząca Rady Miasta radna Elżbieta Jabłońska. Przy dyskusji o apelu w sprawie nauczycieli po prowokacyjnym pytaniu radnego Andrzeja Staszyńskiego „Czy znacie jakąś grupę zawodową, której można odebrać za wysokie pobory?” radna Jabłońska rzekła : „Znam grupę zawodową, której można by odebrać pobory – to ksiądz Rydzyk”

Oglądasz 1-25 z 56
■ 24 kwietnia 2019 roku (środa) o godz. 11.30 Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda weźmie udział w uroczystości podpisania umowy o dofinansowanie dla projektu „Rozbudowa Funkcjonalności Terminalu LNG w Świnoujściu” (Polskie LNG S.A.) ul. Ku Morzu 1■ Pogoda wymalowała nam wymarzone dni do spędzenia prawdziwie radosnych Świąt Wielkanocnych. Oby w blaskach słońca nie zginął prawdziwy sens tych Cudownych dni. Radosnych chwil w gronie najbliższych życzy wszystkim redakcja portalu iswinoujscie.pl ■ Na pamiątkę świętej nocy zmartwychwstania ogień zapłonął przed kościołem Chrystusa Króla ■ Ruszyły zapisy na 40 Maraton Świnoujście – Wolgast, 29 Półmaraton Wolgast oraz 4 Sztafetę Świnoujście – Wolgast ■ Niedziela Palmowa – to początek Wielkiego Tygodnia Postawiona w oknie domu chroni podobno przed uderzeniem pioruna. Rolnicy mieszali ją z ziarnem do zasiewu aby zapewnić sobie dobre plony, mamy dodawały dzieciom do śniadania aby te cieszyły się dobrym zdrowiem, zasuszona, czuwa nad szczęściem rodzin przez cały rok. Wszystko to jednak pod warunkiem, że dziś zostanie poświęcona. Palma wielkanocna nie jest jednak przedmiotem jakiegoś dziwnego kultu sama z siebie. Zasłużyła sobie na to gdy znalazła się pod stopami Chrystusa wjeżdżającego do Jerozolimy ■ Wielkanocne klimaty na Placu Wolności. Jechały do nas 800 kilometrów! To pierwszy taki jarmark wielkanocny w Świnoujściu. Zaproszenie do zaprezentowania swoich wyrobów nad morzem przyjęli twórcy z Krasnegostawu i okolic, miejscowości położonych między Lublinem, a Chełmie Lubelskim kilkadziesiąt kilometrów od granicy polsko-ukraińskiej. Grupę wystawców zorganizowała Luba Rakiewicz, dyrektor Artystycznego Stowarzyszenia Kosiw, która z dumą pokazuje ilustrowane publikacje o twórczości mieszkańców swoich rodzinnych stron ■ Strajk w oświacie. Informacja na godzinę 10.00 czwartek 11 kwietnia 2019. - ogółem strajkujących nauczycieli 253, w tym 28 w przedszkolach i 225 w szkołach - 401 dzieci/uczniów (bez gimnazjalistów, którzy przystąpili do egzaminów) będących pod opieką, w tym 338 w przedszkolach (razem z przedszkolem nr 10, w którym nauczyciele nie strajkują) i 63 w szkołach ■ PEC. W maju coroczna przerwa Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Świnoujściu informuje, że coroczna przerwa technologiczna w dostawie energii cieplnej do centralnego ogrzewania, wentylacji i ciepłej wody nastąpi 20 maja 2019 od godziny 00.00 do 24.00. Przerwa związana jest z koniecznością wykonania niezbędnych remontów źródła ciepła i sieci ciepłowniczych ■ Mieszkańcy Świnoujścia, którzy na co dzień zaopatrują się w pieczywo z piekarni przy ul. Monte Cassino czekała w sobotę rano niemiła niespodzianka. Ani w sklepie firmowym ani w żadnym innym na mieście nie dotarło zaopatrzenie od tego wytwórcy. Przyczyną była poważna awaria instalacji w piekarni. Tuż po północy pojawiły się tam wozy Straży Pożarnej i Pogotowie Ratunkowe. Ewakuowano pracowników firmy i mieszkańców posesji ■ Od 4 kwietnia. „Bielik” z Warszowa o 7.35. W związku z prośbami rodziców uczniów, Żegluga Świnoujska informuje, że od jutra, tj. czwartek 4 kwietnia 2019 r., na przeprawie promowej „Warszów”, prom z prawobrzeża (Warszów) będzie odbijał o godzinie 7.35, a nie o 7.40. Pozostałe godziny pozostają bez zmian ■ Odpowiedź na zarzuty jest już w Komisji Europejskiej ■ Spektakularne policyjne zatrzymanie samochodu na ulicy Daszyńskiego. Przeszukano auto, sprawdzano kierowcę i pasażerów. O co poszło? Policja milczy o przyczynach tej niedzielnej akcji ■ Rada Miasta jednogłośnie przyjęła uchwałę w sprawie poparcia środowiska nauczycielskiego ■ Zastępca prezydenta Paweł Sujka: "Po referendach, które odbywały się w Świnoujściu mogę powiedzieć, że praktycznie wszystkie placówki edukacyjne w mieście deklarują przystąpienie do strajku ■ Jeśli dojdzie do strajku nauczycieli to także dzieci w przedszkolach pozbawione zostana opieki ■ Astaldi nie chce zapłacić za gadżety. Miało być uroczyście i z gadżetami. Były tylko gadżety. Na 5 lipca ubiegłego roku miasto zaplanowało uroczyste podpisanie umowy o budowie tunelu pod Świną. Zamówiono 1000 breloczków i antystresowych gadżetów w kształcie czapki z daszkiem o wartości 9 tysięcy złotych. Uroczystość tego dnia się jednak nie odbyła, a umowy z firmą Astaldi w ogóle nie podpisano. Kto zapłaci za gadżety? ■ To miało być tylko legitymowanie, a skończyło się ujawnieniem przez policjantów narkotyków. Pod zarzutem posiadania i handlu zakazanych ustawą środków odurzających zatrzymany został 34-letni mężczyzna. Zgodnie z obowiązującą ustawą może mu grozić kara pozbawienia wolności do 10 lat ■ 19 marca, w godzinach wieczornych były przeprowadzane zajęcia taktyczne w lesie na terenie obiektu wojskowego Karsibór. Podczas zajęć stosowano środki pozoracji. Użyte zostały świece dymne, które generują dym nietoksyczny i nieszkodliwy, a ich użycie nie stanowi zagrożenia dla zdrowia. Ćwiczenia tego typu prowadzone są cyklicznie, kilka razy w ciągu roku. Wzięło w nich udział ponad dwudziestu żołnierzy. Żaden z nich nie zgłaszał po zajęciach problemów ani dolegliwości - tłumaczy kmdr ppor. Grzegorz Lewandowski Rzecznik Prasowy 8. Flotylla Obrony Wybrzeża ■ Prom Karsibór uciekł z przeprawy! Nad wodą unosił się trujący opar! Zobacz film! ■ Niemiecki wymiar sprawiedliwości łaskawy dla sprawców napadu na taksówkarza ze Świnoujścia? ■ Córki odebrały testament matki zapisany na kartkach romansu. Ta książką niczym list w butelce po latach, wędrówki po falach życia trafiła w końcu do adresata. Mówi się, że takie historie zdarzają się tylko w hollywoodzkich produkcjach, jednak jedna z nich zdarzyła się w Świnoujściu. Tuż po naszej publikacji, w której opisaliśmy wzruszający temat testamentu anonimowej kobiety, która na kartkach książki kieruje ostatnie słowa do sowich najbliższy ma swój ciąg dalszy ■ Wojciech Zyska o Wolińskim Parku Narodowym: Na tle Wyspy Wolin to przysłowiowa „kość w gardle”. Pozostawiam park w dobrej kondycji. Odchodzę z podniesioną głową, dziękując jednocześnie wszystkim za współpracę i pomoc na rzecz ochrony tego parku – pisze w pożegnalnym liście dr inż. Wojciech Zyska, odwołany właśnie dyrektor Wolińskiego Parku Narodowego ■ „Do trumny ubierzcie mnie na różowo”. Wzruszający list pacjentki zapisany na kartkach książki ■ To Świnoujście rozpętało aferę międzynarodową. Komisja Europejska uruchomiła wobec Polski procedurę naruszenia unijnego prawa. Uruchomiona wobec Polski procedura naruszenia unijnego prawa dotyczy konfliktu z 2017 roku, kiedy świnoujski strażnik miejski spektakularnie zatrzymał niemieckie autobusy UBB na granicy. Chodzi o dostęp do międzynarodowego rynku usług autokarowych i autobusowych. Rąbka tajemnicy uchyliła nam Komisja Europejska ■ Trwają prace nad uchwałą krajobrazową, zwaną też kodeksem reklamowym. Będzie to dokument porządkujący przestrzeń publiczną miasta. Wprowadzi zasady i warunki umieszczania reklam, urządzeń reklamowych oraz małej architektury i ogrodzeń na terenie całego Świnoujścia ■