POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [10.04.2019, 18:30:46] • Świnoujście

W świnoujskich szkołach gimnazjaliści przystąpili do egzaminów

W świnoujskich szkołach gimnazjaliści przystąpili do egzaminów

fot. iswinoujscie.pl

Dziś rozpoczęły się egzaminy gimnazjalne - najpierw była historia i WOS, o godzinie 11.00 język polski. Strajk nauczycieli wciąż trwa.

Mamy dane z publicznych świnoujskich placówek na godzinę 15.00:

- Liczba strajkujących nauczycieli to 353, w tym 26 z przedszkoli i 327 ze szkół.

W świnoujskich szkołach gimnazjaliści przystąpili do egzaminów

fot. iswinoujscie.pl

- Liczba dzieci/uczniów, którymi opiekowano się w przedszkolach i szkołach to 359, w tym w przedszkolach 306 (w tym 182 w przedszkolu nr 10, którego nauczyciele nie strajkują) i 53 w szkołach

W świnoujskich szkołach gimnazjaliści przystąpili do egzaminów

fot. iswinoujscie.pl

Gimnazjaliści, którzy dziś przystąpili do egzaminów:
SP nr 1 – 106
SP nr 2 – 30
SP nr 4 – 68
SP nr 6 – 104
ZSP – 13
SOSW - 1

Hanna Lachowska
Biuro Informacji i Konsultacji Społecznych


komentarzy: 56, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 56

Gość • Środa [17.04.2019, 11:02:49] • [IP: 87.205.238.**]

Platfusy się cieszą niemiaszki z TVN też że gnoju narobili

Gość • Wtorek [16.04.2019, 14:37:46] • [IP: 78.10.206.**]

"Krytykujecie strajk nauczycieli?? Po co wam ten problem!? Poślijcie dzieci do prywatnej szkoły!! - nie strać was - to zmieńcie pracę..." W wielu przypadkach wysyłamy do prywatnych szkół. W moim przypadku tak jest.I fakt, po co nam ten problem. WAS NIE ZATRUDNIMY! To my wam płacimy a nie Rząd! Wynocha na emigrację, albo zatrudnić się w ….prywatnych szkołach.

Gość • Niedziela [14.04.2019, 10:49:59] • [IP: 178.235.146.***]

Nauczyciele słuchają Pana Kramka i Broniarza /zadymiarza/.Nie poświęcajcie uczni dla kilku srebrników, proszę.

Gość • Niedziela [14.04.2019, 09:19:09] • [IP: 79.191.75.***]

To nie ci dwaj z pomponikami powinni dźwigać krzyż za winy kościoła!!

Gość • Sobota [13.04.2019, 13:26:01] • [IP: 95.49.128.***]

DO ROBOTY NAUCZYCIELSKIE LENIE !!

By było tak jak było. • Piątek [12.04.2019, 21:20:20] • [IP: 89.174.73.**]

Strajk jest polityczny, sami przywódcy strajku z ZNP sugerują, że celem jest obalenie obecnego rządu. A fotografie pana Broniarza z założycielami Koalicji Europejskiej, tylko to potwierdza.

Gość • Piątek [12.04.2019, 16:45:19] • [IP: 83.21.215.***]

Krytykujecie strajk nauczycieli?? Po co wam ten problem!? Poślijcie dzieci do prywatnej szkoły!! - nie strać was - to zmieńcie pracę...

Gość • Czwartek [11.04.2019, 18:00:04] • [IP: 176.221.113.**]

Strajkują tylko komuchy. Normalni nauczyciele nie strajkują.

Gość • Czwartek [11.04.2019, 16:03:06] • [IP: 178.235.146.***]

Dostaliście 15% to mało ? Co wam dała Kluzik-Rostowska -NIC.Gdzie był wasz spontaniczny zryw ? Rozumiem, że każdy chce !000 zl. Komu zabrać? 500 + czy emerytom? Ale nauczyciele też z tego korzystają w dużej części.Wstyd przyłączacie sie do KOD-u i Koalicji do obalenia rządu.Lata kradzieży poprzednikow nic INTELIGENCJI nie mówi.Za srebrniki daliście sie wkręcić w politykę Schetyny.

Gość • Czwartek [11.04.2019, 13:52:14] • [IP: 185.13.106.***]

STRAJK W WYDANIU KATACHETÓW I KLER. 300PLN ZA DZIEŃ EGZAMINÓW?

Gość • Czwartek [11.04.2019, 13:13:32] • [IP: 213.241.13.***]

Brawo nauczyciele jestescie WIELCY. Tylko małi, niedoinformowani i zmanipulowani nie wiedzą, jaki jest zasadniczy cele Waszego protestu.

Gość • Czwartek [11.04.2019, 11:22:01] • [IP: 94.254.232.***]

39 POPIERAM 122 BYLIŚCIE I JESTEŚCIE GORSI JAK ZARAZA. ABSOLWENCIE WUML ROZSZYFRUJESZ SOBIE TEN SKRÓT.

Gość • Czwartek [11.04.2019, 11:18:40] • [IP: 185.135.2.**]

Przy okazji strajku widać wyraźnie jak nauczycielą zależy na uczniach. Swoją obecną postawą być może skrzywdzili na całe życie wiele dzieci, które przystępują teraz do egzaminów. Jeżeli nie odpowiadają im zarobki niech się zwolnią i idą do innej pracy a nie opowiadają, że oni zawsze, od dzieciństwa chcieli uczyć dzieci i chcą te swoje zainteresowania realizować i dużo zarabiać. Jak chcą dużo zarabiać to muszą zmienić pracę, wziąć się do roboty i nie robić krzywdę dzieciom. Praca rzadko jest przyjemnością.

Gość • Czwartek [11.04.2019, 11:16:29] • [IP: 94.254.232.***]

PRZEPRASZAM PRZEKRĘCIŁEM NAZWISKO MA BYĆ BARTOSZ KRAMEK FUNDACJA OTWARTY DJALOG .

Gość • Czwartek [11.04.2019, 11:02:39] • [IP: 94.254.232.***]

TO NIE STRAJK TO NASTĘPNA PRÓBA OBALENIA TEGO RZĄDU. TU NIE LICZĄ SIĘ NAUCZYCIELE, UCZNIOWIE, PIENIĄDZE . SAM BRONIERZ W TEJ GRZE TO MAŁY PIKUŚ PO PROSTY PIONEK.WYJAŚNIAM . JEST TAKI OPŁACANY PRZEZ ROSJĘ PAN KRAMER KTÓRY DLA KOD NAPISAŁ INSTRUKCJE JAK OBALIĆ TEN RZĄD, OSTATNI PUNKT MÓWI O RUSZENIU OŚWIATY ZROBIĆ ZADYMĘ W SZKOLNICTWIE TAK ŻEBY SPROWOKOWAĆ LUDZI MASOWO NA ULICĘ.TAKI BYŁ PLAN ZNÓW NIC Z TEGO NIE WYSZŁO JAK Z OKUPACJI SEJMU.BIORĄ W TYM ŻAŁOSNYM PRZEWROCIE CI SAMI CO ZAWSZE.. DATA TEGO NIBY STRAJKU WYZNACZONA ZOSTAŁA DAWNO BARDZO DAWNO.JAK TYLKO OGŁÓSZONO DATY EGZAMINÓW, SZKODA NAUCZYCIELI DALI SIE PODEJŚĆ TYM LIBERAŁOM I STARYM KOMUCHOM.A CHA BRONIARZ MA KUPIĆ WSZYSTKIM CZAPKI ŻEBY ZBIERAĆ NA FUNDUSZ STRAJKOWY BO ZNP NIEMA PIENIĘDZY SAM OŚWIATCZYŁ . MYŚLEĆ MYŚLEĆ.WSTYD TAKA INTELIGENCJA I MIEJ NIŻ ZERO.

Gość • Czwartek [11.04.2019, 10:15:27] • [IP: 176.221.123.***]

bez świadczenia pracy minie termin Nauczyciel nie otrzyma wynagrodzenia i będzie zwolniony praca czeka w Lidlu i biedronce na nich

Gość • Czwartek [11.04.2019, 10:06:14] • [IP: 83.255.39.**]

Do IP 122: Wstyd, że jesteś aż tak wycofany intelektualnie.To może być wpływ kilku czynników i lepiej nie zabieraj tak stanowczo głosu w sprawach których nie ogarniasz.

Gość • Czwartek [11.04.2019, 09:38:14] • [IP: 176.221.122.*]

Egzaminy się odbyły i bardzo dobrze, teraz nie mają karty przetargowej i oby większość z nich została zwolniona dyscyplinarnie.Dziękujemy wszystkim, którzy byli przy egzaminach.Won ze szkół obiboki, chcemy nowych nauczycieli, takich, którzy chcą pracować, lubią prace z dziećmi i lubią ludzi i za takimi nauczycielami staniemy murem.Wszyscy strajkujący mam nadzieję, że się ze wstydu sami pozwalniacie.

Gość • Czwartek [11.04.2019, 09:03:58] • [IP: 185.210.39.***]

Czy pani radna Jabłońska widziała i może udokumentować zarobki ojca Rydzyka, bo wszyscy krzyczą że ma dużo ale to nie jest jego własność tylko nas katolików bo kościół jest wspólnym dobrem. A może tak sprawdzić zarobki pani radnej i cały biznes czy jest taki uczciwy. Bo łatwo odwracać zainteresowanie od swojej osoby zmienić patrzenie na innych aby mnie nie ruszano. Może skarbówka powinna się przyjrzeć. Jest takie powiedzenie KTO BRONIĄ WOJUJE OD BRONI GINIE, warto czasami powstrzymać swoje osądy wobec innych, Gdyż tak łatwo oceniamy i krytykujemy KOŚCIÓŁ a to przecież nasze dziedzictwo BÓG HONOR OJCZYZNA to co ocaliło nas przez wieki dziś jak hieny rzuca się oskarżenia wobec Kościoła, A WSZYSCY NA ŁOŻU ŚMIERCI PROSZĄ KSIĘDZA TO JEST OBŁUDA LUDZI RZADNYCH WŁADZY

Gość • Czwartek [11.04.2019, 08:52:38] • [IP: 178.238.253.**]

Radna Jabłońska pewnie nie zdawała sobie sprawy że obraziła katolickie społeczeństwo miasta, ale jakoś się nie dziwię.Dziwi niezmiennie wybór na przewodniczącą Rady??Bo sądzę że nigdy nie splamiła się datkiem na kościół katolicki, wiec dlaczego obraża tych , którym to jest bliski!Ludzie należą do różnych partii, różnych społeczności i tam też płacą skłądki i to dosyć duże, wiec jak to jest jednych obrażać można, a drugich nie!

Gość • Czwartek [11.04.2019, 08:41:20] • [IP: 93.94.190.***]

06:08... 31.11.130.***] A może odebrać radnej Jabłońskiej metryke chrztu, bo była na czarnym marszu i zarazem chodzi do kościoła? Nie można pogodzić tych dwóch czynów (udział radnej w marszu jest na filmie na YT -" cz.marsz+S-cie+ 2016 rok"). Po drugie czy chce radna odebrac nawet nie pensje, bo ich księża od państwa nie mają w odróżnieniu od Włoch, ale OFIARY ludzi dla duchownych za Msze, sakramenty, za wygłoszone rekolekcje? Powiedziała wyraźnie: znam grupę zawodową, której można odebrać pobory (uściślijmy, ofiary od wiernych, środki do życia)- to o.Rydzyk - a trudno uznać o.Rydzyka za reprezentanta jakiejs innej niż duchowni grupy zawodowej. Rozumiem zresztą zdenerwowanie radnej i telewizji, z której czerpie wiadomości, o.Rydzyk (ściślej: Kościół, redemptoryści, świeccy) po prostu tworzy dzieła kościelne o dużej sile oddziaływania: uczelnię, radio, TV, sanktuarium złączone z muzeum ratowania Żydów przez Polaków - to cos odwrotnego niż TVN i Gazeta Michnika.

Gość • Czwartek [11.04.2019, 07:43:47] • [IP: 93.94.190.***]

23:53:47] • [IP: 176.221.113.**]Czytam ze zdziwieniem te wpisy, dziwię się każdej skrajności, bo mimo że sam jestem prawicowcem, to razi mnie typowy dla anonimowych forów radykalizm, bo nie jest całą prawdą, że komuchy strajkują a propisowcy nie - podziały idą zygzakiem, obok komucha strajkuje prawicowiec z Solidarności; jak i nie strajkują - bo są też ludzie o orientacji antypisowskiej, którzy nie strajkują: z przyczyn np.ideowych, bo nie chcą krzywdzić uczniów lub uważają, że aktualne podwyżki i te z września 19 r. są właściwe albo nawet z przyczyn materialnych nie strajkują, bo mają kredyt i nie moga odpuścić nawet kilku - a może więcej - dni z pensją. Pewnie wielu jest strajkujących zawziętych politycznie, na pewno komuchy i lewicowi liberałowie chcą kopnąć PiS, ale nie wyczerpuje to różności opcji strajkujących i niestrajkujacych.

Gość • Czwartek [11.04.2019, 07:42:00] • [IP: 185.13.106.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Czwartek [11.04.2019, 07:36:28] • [IP: 80.245.189.***]

[IP: 91.231.122.***] . ...Jeszcze troche obecnych rzadow i juz bedzie pozamiatane.

Gość • Czwartek [11.04.2019, 06:08:35] • [IP: 31.11.130.***]

Na świnoujskiej sesji w dniu 28.03 zaskoczyła przewodnicząca Rady Miasta radna Elżbieta Jabłońska. Przy dyskusji o apelu w sprawie nauczycieli po prowokacyjnym pytaniu radnego Andrzeja Staszyńskiego „Czy znacie jakąś grupę zawodową, której można odebrać za wysokie pobory?” radna Jabłońska rzekła : „Znam grupę zawodową, której można by odebrać pobory – to ksiądz Rydzyk”

Oglądasz 1-25 z 56
■ W kwietniu br. zgubiłam złoty pierścionek wysadzany drobnymi diamencikami. Pierścionek stanowi dla mnie dużą wartość sentymentalną. Uczciwego znalazcę bądź osoby, które mogą pomóc w odzyskaniu pierścionka proszę o kontakt pod nr telefonu 50-163-86-99. Przewidywana cenna nagroda. ■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność poinformować, że w dniu 22 czerwca (sobota) o godz. 14:00 w Bibliotece Głównej (ul. Piłsudskiego 15) odbędzie się spotkanie, poświęcone Theodorowi Fontane. Spotkanie organizuje Koło Przyjaciół Zamków i Ogrodów z Marchii, z siedzibą w Berlinie, które w ten sposób zamierza uczcić 200-lecie urodzin autora książki „Meine Kinderjahre”. Dziecięce lata Theodor Fontane spędził w Świnoujściu, stąd pomysł na spotkanie rocznicowe w naszym mieście. Językiem uroczystości będzie wyłącznie język niemiecki, a weźmie w niej udział m.in. znana aktorka monachijskiego teatru, Pani Christine Hammacher- Möller, która przeczyta fragmenty cytowanej książki. Wszystkich zainteresowanych osobą i twórczością Theodora Fontane (a nie zrażonych barierą językową spotkania) serdecznie zapraszamy w sobotę do Biblioteki. Wstęp wolny! ■
■ Z uwagi na upalną pogodę od kilku dni wzrasta zagrożenie pożarowe w lasach. Wilgotność ściółki leśnej utrzymuje się na poziomie 10 %, co oznacza, że nawet najmniejszy bodziec cieplny (iskra, rozgrzany układ wydechowy pojazdu, rzucony niedopałek papierosa) może wywołać pożar. Apelujemy o ostrożność podczas pobytu w lesie. W razie pożaru prosimy o powiadomienie straży pożarnej pod nr 998 lub 112 ■ W dniu wczorajszym w okolicach promenady, plaży został zgubiony telefon Samsung S8 uczciwego znalazcę proszę o kontakt 575487733 Przewidywana nagroda! ■ Nowy prezes ZMPSiŚ SA. Rada Nadzorcza Spółki Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA na posiedzeniu w dniu 17 czerwca br. powołała Pana Krzysztofa Urbasia na stanowisko prezesa zarządu. Nowy prezes swoje obowiązki obejmie z dniem 1 lipca br. - informuje Monika Woźniak-Lewandowska Specjalista ds. komunikacji i PR ■ Rozpoczęła się akcja protestacyjna związków zawodowych, które działają w Morskiej Służbie Poszukiwania i Ratownictwa. Powodem oflagowania siedzib są między innymi bardzo niskie zarobki. Jak powiedział nam jeden z pracowników, przedstawiciel związków zawodowych SARu - Jesteśmy jedyną grupą pracowniczą, która dotyka wręcz dyskryminacja, bo za każdą godzinę bycia w gotowości by podjąć akcję ratowniczą dostajemy zaledwie 2 zł i 57 groszy. Jest to niezgodne z jakimikolwiek przepisami. Próbujemy rozmawiać z dyrekcją na ten temat od wielu miesięcy. A od lutego jesteśmy w sporze zbiorowym. Niestety od tego czasu dyrekcja nie znalazła czasu na rozmowę z nami ■ Certyfikat przyznawany jest tylko na jeden sezon. Otrzymują go kąpieliska, które spełniają wyśrubowane wymogi czystości środowiska. Ocena jest 3-etapowa – od aplikacji, przez weryfikację po losową międzynarodową kontrolę. Sprawdzane są głównie kryteria czystości i bezpieczeństwa. Kąpielisko musi być strzeżone a także wyposażone w środki pierwszej pomocy. Brany jest również pod uwagę klimat i przyjazność infrastruktury – podjazdy dla niepełnosprawnych czy tablice informacyjne. Ostatecznie o przyznaniu Błękitnej Flagi decyduje krajowe i międzynarodowe jury. Już od jutra od godziny 10, na kąpielisku pojawią się ratownicy by strzec Państwa bezpieczeństwa ■ Znaleziono jacht. Gdzie jest jego załoga? ■ Huśtawka dla dzieci niepełnosprawnych może być zagrożeniem dla innych użytkowników? Nawet zabawa na bezpiecznym placu może skończyć się wypadkiem. Przekonała się o tym dziewczynka, która postanowiła pohuśtać się na urządzeniu przeznaczonym dla dzieci niepełnosprawnych. Na miejsce przyjechało pogotowie ratunkowe ■ Agresja rowerzysty - uderzoną kobietę zabrało pogotowie. Zajście z udziałem czterech młodych rowerzystów i właścicieli posesji przy ulicy Rycerskiej miało bardzo nieoczekiwany przebieg. Najpierw jadący na rowerach nie chcieli ustąpić drogi samochodowi, potem jeden z nich wykazał się niepojętą agresją, w wyniku czego kobieta trafiła do szpitala ■ Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu ustalili i zatrzymali podejrzanego o spowodowanie uszczerbku na zdrowiu kobiety idącej promenadą. Mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania obrażeń ciała u pokrzywdzonej w wyniku rzucenia kamieniem oraz narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, tj. o czyn z art. 160 § 1 i art. 157 § 2 kk. Czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 3 ■ Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA zaprasza mieszkańców Świnoujścia na spotkania podczas, których przedstawi koncepcję budowy Głębokowodnego Terminalu Kontenerowego. Po prezentacjach eksperci będą odpowiadać na pytania zainteresowanych. Spotkania odbędą się: 9 czerwca, godzina 12.00 w Sali Teatralnej MDK przy ul. Matejki, 16 czerwca, godzina 12.00 w filii MDK na Warszowie przy ul. Sosnowej 18. Pierwsze spotkanie już w najbliższą niedzielę ■ Bez głosów sprzeciwu przy pięciu wstrzymujących się radni przyjęli uchwałę w sprawie metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia stawki tej opłaty ■ Rada Miasta uchwaliła nowe zasady przyznawania Bonu Seniora. Odtąd miejski Bon Seniora ma być wypłacany w formie świadczenia pieniężnego ■ 2 miliony 200 tysięcy złotych na projekty inwestycyjne oraz 200 tysięcy na tzw. projekty miękkie to kwoty zapisane w uchwale w sprawie ustalenia wysokości środków finansowych na Budżet Obywatelski Miasta, które przyjęła dziś Rada Miasta ■