POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [11.04.2019, 17:05:41] • zachodniopomorskie

Branża e-commerce zainspiruje na e-nsp!ration Day

Jak zmieniają się gusta klientów? Jak promować się w Internecie? Czy w sieci można handlować w niedzielę? To jedne z kluczowych pytań dla branży handlu internetowego. 26 kwietnia br. nie tylko na te pytaina odpowie konferencja e-nsp!ration Day2019, której uczestnikiem będzie m.in. Rafał Brzoska prezes firmy Integrer, właściciela paczkomatów InPost. Wśród gości wydarzenia organizowanego przez Klaster eBiznesu Pomorza Zachodniego będą przedsiębiorcy oraz marszałek Olgierd Geblewicz. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, tym bardziej zachęcamy do szybkiej rejestracji, gdyż liczba miejsc jest ograniczona!

Jeszcze nie tak dawno o zakupach w internecie Polacy myśleli przez pryzmat bezpieczeństwa i braku wiarygodności sprzedającego. Dziś dostrzegają głównie zalety. Wygodę, oszczędność czasu i pieniędzy. Spośród ponad 27,8 mln internautów w Polsce (badanie Gremius 2018 r.) już ponad 56% osób przyznaje się do zakupów w sieci (wzrost w ciągu roku o 2%), a co czwarta osoba kupuje w zagranicznych sklepach. Rozwój branży obrazują kolejne inwestycje liderów tego sektora na Pomorzu Zachodnim (Amazoon, Zalando, Bestseller). Ecommerce to tak naprawdę setki firm, a część z nich przed trzema laty zdecydowała się utworzyć Klaster Biznesu Pomorza Zachodniego. Współpraca pomaga im optymalizować koszty, dokonywać wspólnych zakupów czy prowadzić projekty badawcze, które indywidualnie były by bardzo kosztowne. Klaster nie boi się również inspirować.

- Postęp technologiczny i światowa konkurencja sprawiają, że przedsiębiorstwa muszą współpracować, by móc się rozwijać. Klaster eBiznesu Pomorza Zachodniego naturalnie wzmacnia regionalną logistykę, jedną z naszych specjalizacji. By się rozwijać potrzeba jednak wiedzy i świeżych pomysłów. E-nsp!ration Day to wyjście naprzeciw wyzwaniom – mówi marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Drony, roboty, a może w inny sposób będą już niedługo do naszych domów dostarczane zamawiane w Internecie przesyłki. Coś, co dziś może się wydawać futurystyką, jest bliżej niż nam się wydaje. 26 kwietnia br. podczas e-nsp!ration Day 2019 o przyszłości handlu elektronicznego opowie Rafał Brzoska (Integrer), Radosław Włoczewski (Płodni.com) przybliży aktualne trendy marketingu internetowego, Łukasz Wichłacz (coffedesk.pl) wyjaśni jak zbudować sklep w sieci od podstaw. Dla przedsiębiorców nie zabraknie również wiedzy o możliwych pułapkach utylizacji opakowań i ochrony danych osobowych (Kancelaria SDO), czy wpływie zakazu handlu w niedziele na handel elektroniczny.

E-nsp!ration Day będzie również okazją do zaprezentowania coraz większych możliwości logistycznych Pomorza Zachodniego. Takie perspektywy daje rozwój strefy cargo w Porcie Lotniczym Szczecin – Goleniów, a także koncepcja terminalu multimodalnego w Dunikowie pod Szczecinem.

e-nsp!ration Day 2019 I Konferencja e-commerce i logistyki
Czwartek, 25 kwietnia 2019 r. godzina 8.30

Biuro Prasowe
Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Fundacja Logos wynajmie od 01.09.2019r. lokal użytkowy (dawna Karpatka) z przeznaczeniem na bufet szkolny – sklepik. Informacje w sprawie wynajmu – tel. 91 – 321 23 66 – dyrektor Małgorzata Gołębiowska ■
■ Niedawno pisaliśmy, że lista darczyńców na komitet wyborczy Janusza Żmurkiewicza pokrywa się w części z tym których zwolnił z podatków. Dziś głos w sprawie zabrał sam Janusz Żmurkiewicz ■ Lista darczyńców na komitet wyborczy Janusza Żmurkiewicza pokrywa się w części z tą o firmach, które prezydent Świnoujścia zwolnił z podatku od nieruchomości i nie tylko – zauważa jeden z naszych Czytelników. Inni mieszkańcy zwracają uwagę na relacje prezydenta z właścicielami firm zwolnionych z podatku ■ Ruszył nabór wniosków o dofinansowanie zakupu wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym ■ Mężczyzna wpadł do kanału portowego. Wyszedł z niego o własnych siłach. Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę. Mężczyzna zagapił się i wpadł do wody. Wyszedł z niej o własnych siłach. Na miejsce przyjechała policja. Około godziny 1.30 przy przeprawie promowej Bielik, po stronie Warszowa, do wody wpadł mężczyzna. Dopłynął on do drabinek i wyszedł z wody o własnych siłach. Po tym, jak wydostał się na powierzchnię, na miejsce dojechała policja ■ Z Terminala w Świnoujściu PGNiG wyekspediowało już 5000 cystern z ładunkiem skroplonego gazu ziemnego (LNG). Największym odbiorcą LNG są stacje regazyfikacji obsługujące miejscowości, które nie mają dostępu do ogólnopolskiej sieci dystrybucji gazu ■ W ubiegłym roku z podatku od nieruchomości prezydent Janusz Żmurkiewicz zwolnił 7 firm. Bywały lata, kiedy przedsiębiorców, którzy skorzystali na takim zwolnieniu, było dwa razy tyle. W ciągu 10 lat z tego powodu do miejskiego budżetu nie wpłynęło ponad 7,5 mln złotych ■