POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [15.04.2019, 19:23:51] • Świnoujście

Nauczyciele mają niesłabnące poparcie

Nauczyciele mają niesłabnące poparcie

fot. Organizator

Drugi tydzień ogólnopolskiego strajku nauczycieli nie oznacza, że wśród społeczeństwa nie zmniejszyło się poparcie dla całej akcji. W różny sposób można zaznaczyć solidarność z protestującymi. Mieszkańcy naszego miasta również będą mieli okazję zamanifestować wparcie dla nauczycieli.

Zapraszamy w środę 17.04.2019 r. o godzinie 18.00 na Plac Wolności. Kontynuować będziemy poparcie dla nauczycieli. Przyjdź Ty, zaproś sąsiadów, znajomych przyjaciół, rodziców i młodzież.

Nasza obecność ma znaczenie.


komentarzy: 141, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 141

Gość • Niedziela [21.04.2019, 10:29:52] • [IP: 176.221.122.***]

To akcja polityczna w roku wyborczym, nie" strajk". Nie popieram" apolitycznej" chucpy neomarksistowskiej.

Gość • Piątek [19.04.2019, 23:19:51] • [IP: 77.88.191.**]

Nie popieram tak niemądrych strajków, które uwidoczniły poziom naszych nauczycieli, strajków, które działają na szkodę naszych dzieci. Po prostu jest mi wstyd za nauczycieli. Jeśli nauczyciel pisze lekceważąco o pani na kasie, która więcej zarabia, to zapraszam do pracy i proszę też wiedzieć, że pani na kasie to też często pani mgr. Każda grupa zawodowa powinna więcej zarabiać i to powoli się dzieje ale też po przez pracę będziemy lub nie będziemy zasługiwać na czyjś szacunek.

Gość • Piątek [19.04.2019, 09:00:20] • [IP: 176.221.123.***]

Bogdan...Rybę załatwić.

Gość • Czwartek [18.04.2019, 13:47:33] • [IP: 62.69.203.***]

Walcie się nauczyciele.Korepetycji nie będzie?HA, HA, HA.

Gość • Wtorek [16.04.2019, 19:57:54] • [IP: 37.248.154.***]

Niech mi tylko któraś larwa z rady rodziców przyjdzie po składkę dla pani wychowawczyni na prezencik !

Gość • Wtorek [16.04.2019, 18:04:20] • [IP: 85.221.130.***]

"Panie doktorze... weszło kiedyś panu naraz do gabinetu trzydziestu roszczeniowych pacjentów?"

Gość • Wtorek [16.04.2019, 17:58:37] • [IP: 37.47.137.***]

najlepsze jak okazało się że Jan Guz przewodniczący OPZZ który jeszcze 2 tygodnie temu ściskał się i stał obok Broniarza zniknął jak się okazało że był w ORMO- Ochotniczych Rezerwach Milicji Obywatelskiej hahahaha. I tacy teraz uczą Polaków demokracji jak brali udział w pacyfikacji pałkami demonstracji za PRL.

Gość • Wtorek [16.04.2019, 16:13:32] • [IP: 5.173.136.***]

A ja popieram strajk...nie macie pojęcia o pracy nauczyciela, więc mam prośbę: nie wypowiadajcie się na ten temat!

Gość • Wtorek [16.04.2019, 15:54:32] • [IP: 37.30.26.**]

Nie popieram strajku.

Gość • Wtorek [16.04.2019, 13:51:55] • [IP: 77.252.46.***]

Nauczycielom nawet strajkować się nie chce. Bo to bardzo ciężko wytrzymać w pracy 2 godzin. Coraz więcej nauczycieli nie chcąc tracić pieniędzy zaczęło chorować i poszli na zwolnienia lekarskie, w ten sposób korzystając z naszych składek a więc oszukują i okradają nas. Czy ktoś sprawdzi te zwolnienia i ukarze kogo trzeba.

Gość • Wtorek [16.04.2019, 13:28:23] • [IP: 92.42.117.***]

Ja i cała moja duża Rodzina -POPIERAMY!!

Gość • Wtorek [16.04.2019, 13:27:40] • [IP: 109.243.198.*]

11:56 Ponizej sa moje posty mimo ze ucze w szkole - przeciw strajkowi. Ale bawią mnie brednie twojego wpisu o kokosach zawodu nauczycielskiego: dlugie wakacje? Popracuj z 9 lub wiecej klasami liczacymi każda 15-30 osob pochodzacych z rozmaitych rodzin od patologicznych po normalne, a zobaczysz, ze dlugie pauzy są konieczne, by zachować opanowanie, dobroć, empatię. Mamy za darmo szkołę, wyposażenie ? Sami niekiedy wyposażamy szkoły (własne laptopy, projektory, kiedyś nawet telewizory, własne materiały jak książki, ilustracje, nagrania), w wielu kserować trzeba za pieniądze, mieć własny papier. Co do rodzaju uczniów- Polska ma wyjątkowo mało szpitali psychiatrycznych dla młodzieży, długo trzeba znosić schizofreników, nerwicowców, itp., dopóki nie stanie się coś strasznego i np.opór rodziców przed ich leczeniem nie zniknie.Do szkół" ściekają" patologie rodziców i społeczne, alkoholizm, narkomania, uzależn.od smartfonów, brak miłości w rodzinach czy eurosieroctwo (ciocie, babcie wychowują np.16-let.chłopaków!)

Gość • Wtorek [16.04.2019, 12:24:55] • [IP: 31.0.46.***]

Ja i cała moja duza Rodzina-NIE POPIERAMY

Gość • Wtorek [16.04.2019, 12:06:14] • [IP: 109.243.198.*]

10:58..2.57 Zaliczam sie do nauczycieli, ale uważam za straszny błąd i za zanik poczucia misji zasłanianie się tarczą uczniów, groźbą ich nieprzystąpienia do egzaminu lub groźbą niepromowania ich do następ. klasy. To zbrodnia przeciw zawodowi i misji nauczyciela! (to jak odejście pielęgniarek od łóżek chorych).To nie wprost wyrażona zgoda na upodrzędnienie tego zawodu, postępujące od dawna, pogłębiane przeakcentowaniem praw ucznia, utestowieniem wiedzy (uczeń by zdać ma szukać klucza do zdania i grać w zgadywanie), dodawaniem kiedyś (PO+PSL) godzin karcianych, czyli pracy za darmo, w dodatku pozorowanej, bo uczniowie często nie pojawiali się na wydumanych zajęciach.Mnożono papierologię - to też upodrzędnianie zawodu - i gdy PiS zwiększył pensje, zmniejszył papierologię - przeciw niemu sie strajkuje za dziećmi- tarczami.

Gość • Wtorek [16.04.2019, 12:03:04] • [IP: 31.0.32.***]

Dlaczego p. Wałęsa nie każe" pałować" strajkujących? Aaa!! To koleś Tuska innych POpaprancow.

Gość • Wtorek [16.04.2019, 12:01:25] • [IP: 176.221.123.***]

10:11:26] • [IP: 109.241.63.**] " jak my mieszkańcy" - prawie jak Król Słońce.

Gość • Wtorek [16.04.2019, 11:58:52] • [IP: 94.254.224.**]

JAK TEN CYRK SIĘ SKOŃCZY BĘDĄ POZWY ZBIOROWE O ZMUSZANIE LUB UBLIŻANIE NIESTRAJKUJĄCYM.

Gość • Wtorek [16.04.2019, 11:56:50] • [IP: 109.241.63.**]

31.2.57.** - jaki zapierdziel? Jaka niska płaca?! Oni mają tylko uczyć, rok w rok tego samego. Czy muszą non stop uczyć się czegoś nowego? Nie! Fizyka, matematyka, historia, polski-od lat to samo. Raz przygotowane konspekty służą przez lata-nuda. Przy tym wszystkim, oni tylko uczą-nie interesuje ich, czy zarobią na ZUS ponad 1300 zł bo tego zupełnie nie czują, gwarantuje wysoką emeryturę oraz przywileje z karty nauczyciela. Wakacje mają tak jak uczniowie-długie, jak nikt kto prowadzi działalność. Nie interesują ich koszty utrzymania budynku szkoły, koszty ogrzewania i innych mediów, wysokość podatku od nieruchomości, VAT - dosłownie NIC. I oni mówią, że słabo zarabiają?! Ja bym im dał takie same warunki jakie mają prowadzący działalność-pensję po 10.000 zł, ale z niej mają sami opłacić ZUS, podatek od nieruchomości, sprzątaczki w szkole, ogrzewanie szkoły, ksero i inne. Jak im zostanie z tego 1500 zł na rękę-będą ziemię z radości całować. A tak - zupełnie nie doceniają warunków, w jakich mogą pracować!

Gość • Wtorek [16.04.2019, 11:50:25] • [IP: 85.221.130.***]

Na korepetycjach najwiecej kasy zarabiaja nauczyciel plastyki, języków mniejszosci narodowych, wychowania rodzinnego oraz wuefiści !! A nauczyciele religii zarabiają tyle szmalu, że nie opłaca im sie ani strajkować, ani dawać korepetycji :)))

Gość • Wtorek [16.04.2019, 11:48:34] • [IP: 62.69.252.**]

Ktoś pisze, że nikt nikogo nie zmuszał. .. Pewnie Ciebie też. To bardzo dobrze. Pomyśl coby to było gdyby każdy kto jest strajkującym nauczycielem nagle się przebranżowił. Ty byś przyszedł nauczać bo jesteś w tym kierunku wykształcony i zarobki nauczycielskie Cie satysfakcjonują. Ludzie skąd u as tyle jadu. Myślisz jeden z drugim, że jak kogoś obrazisz to jesteś górą. Pewnie jak pójdziesz do szkoły i staniesz przed nauczycielem swojego dziecka to wypowiedzieć się nie potrafisz a tu taki kozak. Wszystkim ma być lepiej i dzieciom i rodzicom i nauczycielom.

Gość • Wtorek [16.04.2019, 11:41:04] • [IP: 37.47.143.***]

JASNE ! szczególnie tu PO tych komentarzach widać niesłabnące POparcie :D Rodzice sami zaraz Was załatwią i wyrzucą na bruk. Do roboty lenie patentowane !

Gość • Wtorek [16.04.2019, 11:17:02] • [IP: 109.243.198.*]

9:40. ..244 Polityczność ma różne znaczenia. W znaczeniu" walka partyjna" czy polityczność jako wprzęgnięcie sprzeciwu społecznego w walkę wyborczą - jest w zestawieniu ze związkiem zawodowym i strajkiem na tle płacowym niedopuszczalna. Znamienna jest bierność ZNP gdy dokonywano wręcz zamachu na prawa nauczycieli, gdy drastycznie mocno przesunięto im wiek emerytalny i wmuszono prace za darmo, godziny karciane- za rządów PO i PSL w l.2007-15. Nauczyciele, ponieważ wielu z nich jest politycznie naiwnych, niektórzy bez poczucia misji (osobiście znam takich którzy negują interwencję, gdy jest podejrzenie ćpania przez ucznia, bo, cytuję, " nie jestem ich rodzicem")- dali się wykorzystać do polit.rozgrywki Broniarza, KOD, PO i różnych lobbies - by utrącić choć 1-2% poparcia dla PiSu.Jak ktoś powiedział:" nakarmili demony dotąd trzymane z dala od pokoi nauczycielskich - np. rozłamy polityczne. Strajk to wielki błąd!

Gość • Wtorek [16.04.2019, 11:00:16] • [IP: 88.156.234.**]

popieraja ich ubecy ich dzieci wnuki i prawnuki !!

Gość • Wtorek [16.04.2019, 10:58:14] • [IP: 31.2.57.**]

Ja ich tam popieram. Niska płaca za zapierdziel, o którym większość tutaj piszących trolli nie ma pojęcia. Kiedy mają niby strajkować? W wakacje, gdy nikogo nie będzie to obchodziło? Żeby strajk był skuteczny, to ma coś pokazać. A co się dzieje jak ich (nauczycieli) nie ma, to widać obecnie po każdym mieście w Polsce. Z rana puste ulice, dzieci u dziadków, lub samopas pochowane po domach i kompletny marazm. A Morawiecki ma się dobrze i ogłasza kolejną turę rozmów... po świętach. Rząd bierze strajkujących na przetrzymanie, bo chce ich finansowo zgnębić. Miejcie pretensje ludziska do ministerstw, do Morawieckiego, Szydło, Zalewskiej, " żartownisia" od pracy" dla idei", gdzie idą grube miliony w same nagrody i pokaźne pensje z Waszych podatków.

Gość • Wtorek [16.04.2019, 10:48:06] • [IP: 176.221.123.***]

Nikt nikogo nie zmuszał do" bycia"nauczycielem.Czas podjąć męską decyzję i przekwalifikować się.Chcesz NAUCZYCIELU zrobić PiS-owi na złość i popierać PO-wców? Idź pracować w innym zawodzie.Nastąpi zmiana lidera(partią rządzącą będzie PO)powróć do zawodu nauczyciela, zarządaj podwyżki (w zamian dostaniesz możliwość pracy do 70 lat lub zlikwidują kilka szkół abyś mógł konkurować z innymi podobnymi nauczycielami do walki o sanowisko).Życzenia bardzo szczere.

Oglądasz 1-25 z 141
■ W związku z kolejnym znalezieniem niewybuchu z okresu II Wojny Światowej i jego neutralizacją, odcinek akwenu Szczecin-Świnoujście zostanie zamknięty. Kapitanat Portu Szczecin przesłał Komunikat Kapitana Portu dotyczący zamknięcia akwenu oraz wstrzymania ruchu statków wchodzących i wychodzących do/z portu Szczecin w dniu 27 stycznia 2020 r. Kapitan Portu Szczecin informuje, że w dniu 27 stycznia 2020 r. (poniedziałek) w godzinach od 08.00 do 11.00 w Porcie Szczecin w rejonie Bazy Oznakowania Nawigacyjnego w Szczecinie na 60.89 km toru wodnego Świnoujście — Szczecin, odległość od osi toru 61,58 m na zachód (pozycja geograficzna F53028 2.878 N X-014036 6.227 E) odbędzie się neutralizacja przedmiotu niebezpiecznego z okresu II wojny światowej przez 8 Flotyllę Obrony Wybrzeża ■ Przedszkole na bombie! Kolejny niewypał znaleziony podczas prac budowlanych. Ziemia ujawnia kolejne niewybuchy odkrywane podczas prac budowlanych tym razem na terenie Zakładu Opieki Długoterminowej. Bomba kryła się około 80 metrów od Przedszkola Miejskiego Nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi "Tęcza" przy ulicy Bydgoskiej 15. Następnego dnia (środę 22.01.2020) przedszkole funkcjonowało bez zakłóceń, rodzice przyprowadzili rano swoje dzieci. A przed godziną 10.00 saperzy z dziwnowskiego 8. Batalionu Saperów zabezpieczył i zabrał 100-kilogramową bombę. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze ■ Wbrew urzędowej propagandzie w ciągu trzech lat w Świnoujściu zniknęło prawie 100 miejsc parkingowych! Strategia Rozwoju Miasta na lata 2014-2020 dowodzi, że prezydent Janusz Żmurkiewicz, jego zastępcy i naczelnicy powinni natychmiast odejść ze swych stanowisk ■ Do niebezpiecznej sytuacji doszło w piątek około godziny 18.00 na ulicy Chrobrego w Świnoujściu. Ze zbiornika w aucie wyciekało paliwo! Kierowca Skody zaparkował swoje auto w zatoczce ■ Bardzo nietypowe zgłoszenie dotyczące kradzieży mienia otrzymali we wtorkowy wieczór policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu. Jak ustalili funkcjonariusze będący na miejscu zdarzenia, 20-letni mężczyzna oraz jego 22-letni kompan, najpierw wezwali Zespół Ratownictwa Medycznego, a następnie w drodze do szpitala w Świnoujściu, okradli kartkę z jej wyposażenia. Cały proceder wyszedł na jaw w szpitalu, gdy mężczyźni wyszli z karetki. Pod odzieżą 20-letniego mężczyzny ratownicy medyczni dostrzegli farelkę pochodzącą z ich pojazdu służbowego, natomiast jego dwa lata starszy kompan pod kurtką posiadał 20 bandaży ■ Niekończący się problem z wodą pitną w Świnoujściu. Zobacz fotogalerię! ■ PEC sprawdza szczelność rur. Zauważyłeś kolorową wodę – zadzwoń pod 993 ■ Coś płoszy ryby. Okonie szaleją. Wygląda to niesamowicie. Jakby w wodzie powstał jakiś wir. Na Basenie Północnym, tuż przy budynku obsługi mariny rybacy zaobserwowali coś na kształt gejzerów… z ryb ■ W Świnoujściu notorycznie brakuje karetek. Bardzo często rolę ratowników przejmują strażacy, którzy udzielają pierwszej pomocy lub zabezpieczają poszkodowanych do czasu przyjazdu ambulansu. W sobotni wieczór znów zabrakło karetki pogotowia. Tuż po godzinie 22.00 na ulicę Bohaterów Września przy Placu Wolności zajechał wóz strażacki. Poproszono strażaków, ponieważ akurat nie było wolnej karetki, a osoba potrzebująca pomocy nie mogła czekać. Z relacji świadka dowiadujemy się: - Na deptak znowu przyjechali strażacy a nie pogotowie, właśnie komuś pomagają. Na chodniku leżał poszkodowany, strażacy na noszach wnieśli go do środka i czekają ■ Pierwsze dziecko urodzone w 2020 roku w Polsce, przyszło na świat w Świnoujściu!!! ■ Nowy, 2020 rok powitaliśmy przeważnie w domach, na prywatnych imprezach i spotkaniach, w gronie rodziny lub znajomych. Byli jednak i tacy, którzy mimo braku przygotowanego, miejskiego Sylwestra, postanowili wyjść naprzeciw nadchodzącemu 2020. Spotkać ich było można na sylwestrowych spacerach, na ulicach miasta oraz nad morzem. Zmierzając ku plaży część liczyła mimo wszystko na bogatsze niż w centrum fajerwerki. I choć pojedyncze wybuchy słychać było do białego rana, to były one efektem „prywatnej inicjatywy” mieszkańców ■ Dramatyczna sytuacja w szpitalu. Czy oddział wewnętrzny zostanie zamknięty? Trudno sobie wyobrazić szpital bez tego oddziału, a jednak to właśnie on ma dziś największe problemy. Na oddziale wewnętrznym szpitala miejskiego w Świnoujściu pracuje za mało lekarzy! Na oddziale chorób wewnętrznych na stałe pracuje trzech lekarzy (w tym jeden w niepełnym wymiarze). Dodatkowo oddział wspiera czterech internistów, którzy przyjeżdżają tylko na dyżury ■ Policjanci pełniący służbę na terenie miasta Świnoujście interweniowali w dniach od 24 grudnia do 27 grudnia, 73 razy, w tym zawartych jest 9 interwencji domowych. Interwencje policjantów dotyczyły przede wszystkim zakłócania spoczynku nocnego, kradzieży, zdarzeń drogowych, osób bezdomnych a także nieporozumień pomiędzy domownikami - informuje st. post. Kamil Zwierzchowski ■ Joanna Agatowska: 180 milionów długu, które pojawi się w budżecie miasta nie może zostać przez nas zbagatelizowanie. Kredyt zaufania jednak, którym obdarzyli prezydenta mieszkańcy w poprzednich wyborach nakazuje nam zaczekać na realizację planów.Stabilność budżetu jest niewielka, musimy wszyscy mocno postarać się by go nie nadwyrężyć ■ Ryszard Teterycz: "Powinniśmy wystąpić do rządu o zmniejszenie obciążeń miasta skalą wkładu własnego miasta w budowę tunelu!" ■ Góreczny do prezydenta: "obiecywał pan prezydent bezpłatne żłobki...". prezydent do Górecznego: "jeśli chodzi o środki na realizację pana pomysłu, czy się znajdą(?)-odpowiadam: nie znajdą się!" ■ Wiesław G óreczny: "zrzucanie odpowiedzialności za utrzymanie sfery edukacji oraz ochrony zdrowia na samorząd jest niekonstytucyjne!" ■ Wiesław góreczny: "kiedyś miasto dotowało edukację finansowaną przez Państwo, obecnie Państwo dofinansowuje utrzymywane przez samorząd szkoły" ■ Najważniejszym projektem nad którym obradują radni jest propozycja budżetu miasta na rok 2020 ■ Szczegóły ograniczeń ruchu na ulicy Wojska Polskiego. We wtorek 17 grudnia 2019r. wprowadzone zostaną tymczasowe zmiany w organizacji ruchu drogowego na ulicy Wojska Polskiego. Wyłączona z ruchu zostanie połowa ulicy Wojska Polskiego na odcinku od skrzyżowania z ulicą Siemiradzkiego do skrzyżowania z ulicą Leśmiana ■ Na terenie ogródków działkowych zmarł mężczyzna. 12 grudnia około godziny 8.00 policja otrzymała zgłoszenie, że na działkach, z prawej strony (jadąc w kierunku Gartz), znajduje się mężczyzna. Nie dawał oznak życia. Policjanci wezwali pogotowie. - Zespół ratownictwa nie podejmował żadnych czynności reanimacyjnych. Mężczyzna już nie żył. Był w wieku 60 lat – mówi rzecznik pogotowia Paulina Targaszewska ■ Kolejna beczka z substancją chemiczną wydobyta z dna. Na torze wodnym Szczecin - Świnoujście oprócz obiektów zawierających w sobie materiały wybuchowe znajdowane są również pojemniki ze środkami chemicznymi. Tym razem marynarze 8. Flotylli Obrony Wybrzeża wydobyli pojemnik z nieznaną zawartością, który zostanie zneutralizowany przez wyspecjalizowane pododdziały wojsk chemicznych. Operacja została przeprowadzona w piątek, 13 grudnia ■ Dorota Mikulska traci mandat radnej. Powodem jest, niedozwolone w ustawie o samorządzie łączenie pracy radnego i ławnika sądu ■ Rząd chce zabrać miliony uzdrowiskom. Protest samorządowców. Do tej pory środki z opłaty uzdrowiskowej trafiały do budżetów gmin, które mają status uzdrowiska. Dla Kołobrzegu wyrwa w finansach wyniesie 33 mln zł, w Świnoujściu to ok. 18 mln zł. Brak konsultacji krytykował również prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz – Nie wyobrażam sobie, żeby Świnoujście nie było uzdrowiskiem. Wolałbym, żebyśmy o tym dokumencie dyskutowali, kiedy był tworzony – mówił prezydent ■ Z każdym rokiem wzrasta liczba turystów, którzy chcą zatrzymać się w Świnoujściu. Przybywa liczba miejsc noclegowych w apartamentach. Nie wzrasta natomiast w pokojach gościnnych ■ Nożownik szalał po ulicy Kochanowskiego. Prawdopodobnie groził mieszkańcom! ■ Mordor nadciąga! Strefa płatnego parkowania wkroczy do centrum Świnoujścia ■ 14 za, 6 przeciw, jeden z radnych wstrzymał się od głosu. Projekt objęcia centrum miasta strefą płatnego parkowania ■ Jedni z najbardziej znanych w Polsce i na świecie świnoujścian Elżbieta i Krzysztof Nakliccy ofiarami wypadku. Pani Elżbieta nie żyje, jej mąż walczy o życie w szpitalu ■ Olgierd Geblewicz – „Rząd PiS zabierze pieniądze uzdrowiskom” ■ Całoroczna strefa płatnego parkowania lekiem na deficyt miejsc postojowych? 3,90 złotych za pierwszą godzinę postoju, za drugą - 4,60 zł, za trzecią - 5,50 zł. Dziś radni ustalą wielkość strefy płatnego parkowania oraz stawki, które mają w niej obowiązywać ■ Sposób „budowania po świnoujsku” polega na budowaniu nowych obiektów w bezpośrednim sąsiedztwie istniejących domów, niezgodnie z zatwierdzoną dokumentacją, w sposób zakłócający spokój mieszkańców, wywołujących hałas i zanieczyszczenie, uniemożliwiając korzystanie z istniejących domów zgodnie z ich przeznaczeniem – pisze nasza Czytelniczka ■