POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [16.04.2019, 21:41:27] • Świnoujście

Pytamy o rachunki za prąd. Prezydent oczekuje na realizację zapowiedzi rządu

Pytamy o rachunki za prąd. Prezydent oczekuje na realizację zapowiedzi rządu

fot. Andrzej Ryfczyński

Władze Łodzi zapowiedziały niedawno, że wyślą premierowi Mateuszowi Morawieckiemu wezwanie do zapłaty rachunku za prąd. Powód: mimo zapewnień rządu, że ceny się nie zmienią, miasto płaci teraz za energię elektryczną więcej. Świnoujski magistrat pytamy, czy prezydent Janusz Żmurkiewicz rozważa podobne działania.

W 2017 roku rachunki za prąd w świnoujskim Urzędzie Miasta opiewały na łączną kwotę 170 484,84 zł. Rok później było to 171 404,10 zł. W pierwszym kwartale tego roku mamy już 67 064,44 zł. Jak pomnożymy to przez 4 kwartały, wychodzi, że będzie znacznie drożej - nawet 268 257,76 zł!

Władze Łodzi zapowiedziały niedawno, że wyślą premierowi Mateuszowi Morawieckiemu wezwanie do zapłaty rachunku za prąd. Powód: mimo zapewnień rządu, że ceny się nie zmienią, miasto płaci teraz za energię elektryczną więcej.

Czy prezydent Janusz Żmurkiewicz rozważa podobne działania?

- Prezydent oczekuje na realizację zapowiedzi rządu, że ceny pozostaną na niezmienionym poziomie, a nadpłacone pieniądze zostaną zwrócone – odpowiedziała nam Hanna Lachowska, główny specjalista z Biura Informacji i Konsultacji Społecznych świnoujskiego magistratu.

Zobaczmy jeszcze, jak zużycie energii przedstawia się w innych świnoujskich instytucjach i firmach.

Ośrodek Sportu I Rekreacji „Wyspiarz”
w 2017 r. za energię elektryczną zapłacił 360 840,23 zł netto, rok później – 373 161,09 zł, a w trzech pierwszych miesiącach tego roku 88 525,41 zł. Jeśli zużycie prądu utrzyma się na podobnym poziomie w kolejnych miesiącach, rachunki za 12 miesięcy mogą opiewać na 354 101,64 zł.

Szpital Miejski w 2017 r. za dostawę i zużycie energii elektrycznej zapłacił 374 473,94 zł. W 2018 r. -377.734,57 zł, a w pierwszych trzech miesiącach tego roku -73 260,88 zł. Gdyby zużycie utrzymało się na obecnym poziomie w pozostałych miesiącach roku, za cały 2019 r. placówka zapłaciłaby 293 043,52 zł.

Dorota Konkolewska, prezes zarządu szpitala podkreśla, że od 2016 roku placówka na bieżąco analizuje zapotrzebowaną moc i dokonuje korekty zapotrzebowania na następny rok w zależności od ustalonych potrzeb.

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej
na zakup energii elektrycznej wydało w 2017 r. - 984 863, 28 zł (zużycie energii elektrycznej wyniosło wtedy 2159,101 MWh), w 2018 r. - 1 004 103,96 zł (zużycie 2248,298 MWh). W tym roku do 4 kwietnia - 314 044,19 zł (zużycie 836,966 MWh).

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 24, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-24 z 24

Gość • Środa [17.04.2019, 23:00:34] • [IP: 23.226.237.*]

Na skrzyżowaniach, przejściach dla pieszych ciemno jak w dupie, ale gra gitara, bo" Gumolep" oszczędza. Żenujący gumolepiący prymityw ze wsi.

Gość • Środa [17.04.2019, 17:10:13] • [IP: 178.235.146.***]

Przecież nie ma sensu dyskutować z prymitywnymi i chamskimi odpryskami. Podobnych do Ip:5.173.144. Oczywiście, jesteśmy podatnikami i wzrost cen po prostu zapłacimy z naszych wspólnych pieniędzy. Ale to nie wszystko. Osobiście mój indywidualny rachunek za elektryczność, wzrósł mimo zapowiedzi Premiera o 10zł. Akurat za to nie obciążam winą Premiera!! Zostałem ordynarnie oszukany /jak słyszę nie sam/ przez firmę ENA. Starsza osoba podpisała taką umowę, niby chroniąca przed innymi dużymi podwyżkami. Jakoś Państwo pisowskie nie zwraca uwagi na aferalne działanie firm, ani swoich przedstawicieli. Przecież tych afer z władzą w tle można wymieniać dużo. Nigdy tak źle nie było!!

Gość • Środa [17.04.2019, 11:05:31] • [IP: 176.221.123.**]

Dla przypomnienia, zużycie prądu w miesiącach zimowych jest wyższe o około 30% niż w miesiącach letnich, mnożenie stawki za pierwsze 3 miesiące jest delikatnie mówiąc robotą laika. Prędzej sie zgodzę żeby stan z 30 czerwca pomnożyć razy dwa. Od 22 grudnia (zach 15:48) do 21 czerwca (zach. 20:49) to tylko przy zachodzi daje różnicę 5 godzin. Samo oświetlenie ulic za które jeśli się nie mylę miasto płaci już robi dużą różnicę, wiec nie mieszajcie polityki do praw przyrody!

Gość • Środa [17.04.2019, 10:39:01] • [IP: 176.221.122.***]

Morawiecki zapłaci z naszych pieniędzy ukradzionych przez PIS z OFE.

Gość • Środa [17.04.2019, 10:19:05] • [IP: 109.241.63.**]

Może tak w smołę i pierze tych wszystkich z PO PSL, dzięki którym Polska za poprzedniej władzy podpisała z unią jakże głupie i zbędne ekologiczne porozumienia. Rząd PIS odziedziczył to dziadostwo ustalone z lewacką UE, a podpisane przez panią Kopacz z PO, więc te pretensje o podwyżki prądu proszę kierować do realnych sprawców tych podwyżek. Żadnej Koalicji Obywatelskiej w wyborach, to w przyszłości nie będzie takich durnych lewackich pomysłów realizowanych na pseudo ekologię!

Gość • Środa [17.04.2019, 10:11:53] • [IP: 178.235.146.***]

Rząd nie zapłaci za długi pani prezydent Lodzi jak to zrobila Kopacz w Słupsku.Jak wybrali tak mają.Rzucacie cyframi a przecież są zwiekszone uslugi.Nasz prezydent radi sobie z finansami inaczej jak ta pani.

Gość • Środa [17.04.2019, 09:35:27] • [IP: 5.173.144.***]

OCH WY BYDLAKI OBŁUDNE ŚWINIE Z OPOZYCJI OSIEM LAT ŁOBUZY OSIEM LAT TO BYŁA OKUPACJA NIE RZĄDZENIE. NIE WRÓCI TA NIENORMALNOŚĆ . ZWIJANIE KRAJU BUDOWA KOLONI DLA ZACHODU . NĘDZNICY OBŁUDNICY.

Gość • Środa [17.04.2019, 09:30:02] • [IP: 88.156.206.**]

pietrowe baraki z PGRu

Gość • Środa [17.04.2019, 09:06:26] • [IP: 178.238.253.**]

JUŻ MAM MNIEJSZY O 7%, ZUZYCIE TO SAMO, A CENA NIŻSZA!

Gość • Środa [17.04.2019, 09:04:48] • [IP: 185.210.38.**]

Gość • Środa [17.04.2019, 00:04:26] • [IP: 83.11.61.***] Gratuluję gustu, cóż ładnego jest w tych klockach betonowych??Tak niektórzy tutaj pierdaczą, że chyba dla zasady tylko.

Gość • Środa [17.04.2019, 09:01:15] • [IP: 185.210.38.**]

Niech oszczędzają prąd to nie będzie problemu.Skończyć z czajniczkami i kawusiami.W każdej kancelarii czajnik 2000W.Ponadto wszędzie pełno światełek na mieście, ja wiem ze to śliczne jest ale za to my wszyscy płacimy.

Gość • Środa [17.04.2019, 08:33:20] • [IP: 83.255.39.**]

Prezydent nie zwrócii siē do rządu bo panicznie boi się PiSu

Gość • Środa [17.04.2019, 08:22:21] • [IP: 185.13.106.***]

Dobra zmiana kosztuje a co kasę przeje... a gdzie dojna krowa. Ciemny naród i tak to kupi i ma gówno do gadania.

Gość • Środa [17.04.2019, 08:18:35] • [IP: 37.47.186.***]

Może należy porównać ilość zużywanej energii kwartalnie A nie SIAĆ ZADYMĘ.

Gość • Środa [17.04.2019, 06:07:49] • [IP: 31.0.35.**]

Rachunki rosną ale jest jedno pytanie ile prądu tzw miasto zużywa może trzeba wyłączyć grzejniki pod biurkiem

Gość • Środa [17.04.2019, 05:05:31] • [IP: 64.88.232.*]

Wytstawić PiSiorom rachunek! Cały czas ciche podwyzki wytstaeczy robić zakupy...Zaczyna brakować kasy na głupie Jarka pomysly to trzeba z ludzi ściagnąć...Tak się dzieje, jak ma się ekonomię z KSiĘŻYCA...Kreatywna księgowośc nie zdaje egzaminu...No ale na belzebuba z Torunia to kasa się znajdzie!!Aby do jesieni, potem pogonić ten katobeton!!Czas na normalność, Czas na koniec" dobrej zmiany"!!

Gość • Środa [17.04.2019, 00:18:17] • [IP: 178.238.253.***]

Ruski stadion.

Gość • Środa [17.04.2019, 00:04:26] • [IP: 83.11.61.***]

Ładne zdjęcie

Gość • Wtorek [16.04.2019, 23:18:00] • [IP: 95.40.172.**]

No przecież wiadomo że trzeba dać patologii 500+, a skąd to wziąć? Jak skąd przez ciche podwyżki, prądu, gazu, paliw, żywności a w sumie się uzbiera spora sumka, i znowu ogłoszą PiS-ma, PiS-da, a to tylko po to aby zyskać przychylność przed wyborami, jacy dobrotliwi są pisiołki...Ciemny ludek wszystko kupi...💋💋💋

Gość • Wtorek [16.04.2019, 22:49:08] • [IP: 83.21.52.**]

A czynsze jak tu rosną aż głowa boli.

Gość • Wtorek [16.04.2019, 22:44:59] • [IP: 95.211.146.***]

pewnie.. niech płaci i czeka skoro ma tyle kasy... szkoda tylko że dziur na ulicach coraz więcej i miasto nie ma zamiaru choćby doraźnie ich łatać... parafrazując klasyka:" Bóg nas pokarał takim głupim prezydentem"

Gość • Wtorek [16.04.2019, 22:39:56] • [IP: 62.69.254.***]

a co z ekologią w naszym mieście na żadnym budynku miejskim, szkole przedszkolu nie ma żadnej instalacji fotowoltaicznej. Za to gęby o ekologi pełne frazesów

Gość • Wtorek [16.04.2019, 22:04:11] • [IP: 80.245.189.***]

OFE tez pinokio juz ukradl..kasy juz bidoki nie maja.Grecja nas czeka. .tylko chlodniej.

Gość • Wtorek [16.04.2019, 21:57:43] • [IP: 178.235.146.**]

Przecież ten wzrost ceny prądu obciąża budżet miasta, na który my mieszkańcy się składamy. Może zwolennicy i wyborcy PISU, odpowiedzą dlaczego tak jest, kiedy ich przedstawiciele głoszą, że nic nie drożeje, a żyjemy bez mała jak przysłowiowe" pączki w maśle"!!

Oglądasz 1-24 z 24
■ Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Szczecinie Inspektorat w Świnoujściu poszukuje kandydata do pracy. Wymagane wykształcenie: średnie. Miejsce pracy: ZUS Inspektorat w Świnoujściu ul. Piastowska 63. Więcej informacji na stronie: www.zus.pl lub w sekretariacie pod nr telefonu 91-382-38-00 ■
■ Następna bomba na dnie Zalewu Szczecińskiego. Płetwonurkowie przerpowadzą ekspertyzę. Czekamy na więcej informacji ■ Uwaga. Przerwa w dostawie wody. Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Świnoujściu informuje, że we wtorek 23 lipca 2019r. w godz. 8-14 nastąpi przerwa w dostawie wody przy ulicach: • Wojska Polskiego ; 8A-8E; 10A-10B;12A-12B; 14(hotel Hampton by Hilton);16A-16G;18A-18D • 11 Listopada:2A-2F;3A-3E; 5(LIDL);12A-12B; 14A-14C; • Osiedle Przylesie; Osiedle Dębina • Chełmońskiego: Osiedle PLATAN ■ Po zmroku, kiedy ruch samochodowy w mieście nie jest już tak natężony, na ulice wyjeżdżają domorośli rajdowcy. Niespełnieni za dnia, wieczorami urządzają sobie wyścigi, często jadąc dwoma równoległymi pasami. Mieszkaniec, który napisał do redakcji iswinoujscie.pl, zastanawia się, gdzie w tym czasie są policjanci? ■ Nie uwierzycie. W Świnoujściu za korzystanie z toalety w jednym z lokali gastronomicznych można zapłacić nawet 20 złotych! Takie rzeczy tylko u nas! Świnoujście restauracja Azjan. Szok! – pisze nasz Czytelnik – Czy jego właściciele mają dość ludzi z zewnątrz i to taki straszak? Kiedyś przeżywaliśmy w Międzyzdrojach 5 złotych za kibelek w jakieś kawiarni, gdzie wszystko było na biało, ściany, fotele, stoły taki exclusive, a tu takie cacko 20 złotych toaleta – nie może wyjść z podziwu nasz Czytelnik ■ W niedzielny poranek Świnoujście wstrzymało oddech. Stanęły promy, ewakuowano mieszkańców przybrzeżnych domów, nawet pracownicy biura mariny-portu jachtowego musieli opuścić swoje miejsce pracy gdy 700 kilogramowy niewybuch przepływał 8.45 przez centrum miasta ■ Żegluga Świnoujska informuje, że do 31 sierpnia 2019 r. ogólnodostępna przeprawa promowa „Centrum” (popularne „Karsibory”) będzie czynna przez całą dobę siedem dni w tygodniu. Jednocześnie przypomina, że do 20 września 2019 r. przeprawę będą obsługiwały trzy promy ■