POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [16.04.2019, 15:34:10] • 安inouj軼ie

安inouj軼ie w turystycznej elicie

安inouj軼ie w turystycznej elicie

fot. Urz康 Miasta 安inouj軼ie

安inouj軼ie znalaz這 si na 7 miejscu w rankingu powiat闚 i miast w Polsce, kt鏎e w ubieg造m roku udzieli造 turystom najwi璚ej nocleg闚, a Pomorze Zachodnie umocni這 si na pierwszym miejscu najpopularniejszych turystyczne region闚 w Polsce – podaje Urz康 Marsza趾owski Wojew鏚ztwa Zachodniopomorskiego. W 2018 roku w 安inouj軼iu udzielono niemal 2, 1 mln nocleg闚. To o ponad 122 tysi帷e nocleg闚 wi璚ej, ni w 2017 roku.

Troch danych
Urz康 marsza趾owski poda najnowsze (za 2018 rok) dane opublikowane przez G堯wny Urz康 Statystyczny. Dotycz wykorzystania turystycznych obiekt闚 noclegowych, posiadaj帷ych 10 i wi璚ej miejsc noclegowych, 陰cznie z pokojami go軼innymi i kwaterami agroturystycznym.
- To jeden z najlepszych miernik闚 atrakcyjno軼i turystycznej region闚 – czytamy na stronach urz璠u marsza趾owskiego.
Z zachodniopomorskiego wy瞠j od nas jest tylko powiat ko這brzeski (3 miejsce). Pierwsz i drug lokat zajmuj Warszawa i Krak闚. Powiat tatrza雟ki (3,2 mln udzielonych nocleg闚), Gda雟k (ponad 2,6 mln) i powiat nowos康ecki (ponad 2,1 mln). W 安inouj軼iu by這 to prawie 2,1 mln.
Z kolei pod wzgl璠em liczby udzielonych nocleg闚 w odniesieniu do liczby ludno軼i 安inouj軼ie znalaz這 si na drugim miejscu (51 tys. nocleg闚 na 1 tys. ludno軼i). Przed nami tylko powiat ko這brzeski (64 tys. nocleg闚 na 1 tys. ludno軼i).
W sumie w 2018 roku na Pomorzu Zachodnim udzielono 15,5 mln nocleg闚. To o 7,8 procent wi璚ej ni rok wcze郾iej (14,06 mln). W 2016 roku takich nocleg闚 by這 13,12 mln. Tym samym powi瘯szyli鄉y przewag nad drugim w kolejno軼i wojew鏚ztwem ma這polskim. R騜nica wynosi 1,23 mln nocleg闚.

Turysta jest wymagaj帷y
Uznanie turyst闚, a co za tym idzie tak wysoka pozycja 安inouj軼ia w rankingu, to efekt intensywnego rozwoju, jakie w ostatnich latach prze篡wa miasto.
- Doskonale zdajemy sobie spraw, 瞠 same pensjonaty, hotele i restauracje dzi nie wystarcz. Tury軼i oczekuj czego wi璚ej, ni tylko dobrych warunk闚 noclegowych. Sama pla瘸 i morze to ju za ma這 – m闚i Prezydent 安inouj軼ia Janusz 痂urkiewicz. – Dlatego, jako samorz康 inwestujemy mi璠zy innymi w infrastruktur, miejsca gdzie w r騜nej formie mo積a sp璠zi czas i kt鏎e wyr騜niaj nasze miasto spo鈔鏚 innych nadmorskich miejscowo軼i.

安inouj軼ie w turystycznej elicie

fot. Urz康 Miasta 安inouj軼ie

安inouj軼ie znane jest z licznych 軼ie瞠k i szlak闚 rowerowych, w tym tej najpopularniejszej transgranicznej, 陰cz帷ej miasto z s御iednimi niemieckimi kurortami. Lubi帷y spok鎩 i przyrod chwal r闚nie odrestaurowany Park Zdrojowy. Jeszcze w tym roku planowane jest rozpocz璚ie prac renowacyjnych w kolejnym jego kwartale. Zmienia si tak瞠 ta cz窷 Dzielnicy Uzdrowiskowej po這穎na najbli瞠j pla篡. W tym miesi帷u ma by gotowy kolejny, blisko 300-metrowy, odcinek tzw. nowa promenada, biegn帷ej r闚nolegle do ulicy Uzdrowiskowej. Wcze郾iej wzd逝 samej ulicy powsta chodnik dla pieszych i 軼ie磬a rowerowa. Powoli dobiega ko鎍a budowa nowej Promenady Zdrowia z ogrodem sensorycznym, trwa r闚nie przebudowa tzw. starej promenady. Wzd逝 ulicy Uzdrowiskowej powsta造 chodnik i 軼ie磬a rowerowa.

BIK UM 安inouj軼ie


komentarzy: 30, skomentuj, drukuj, udost瘼nij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodaj帷 komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Polityk prywatno軼i.

Zauwa篡貫 b陰d lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Ogl康asz 1-25 z 30

Go嗆 • Czwartek [18.04.2019, 12:01:15] • [IP: 193.69.22.**]

kiedy skonczy sie przebudowa tzw. starej promenady?

Go嗆 • 字oda [17.04.2019, 19:53:08] • [IP: 176.221.123.***]

Jest 500+ to zyskaj wszyscy i jeszcze te na krow z biedry starczy. Ale miejsce rankingu mogli dewelopry za豉twi aby sobie kupc闚 zwabi.

Go嗆 • 字oda [17.04.2019, 10:48:53] • [IP: 176.221.122.***]

Je郵i kto pyta co z tego ma, jest po prostu nieudaczny i g逝pi. Zamiast narzeka, zr鏏 co 瞠by mie. Ja mam, wszyscy moi znajomi te maj. Trzeba my郵e. 安inouj軼ie jest pi膮瘯ne.

Go嗆 • 字oda [17.04.2019, 10:01:05] • [IP: 23.226.237.*]

Je瞠li komukolwiek 安inouj軼ie podoba si, to znaczy, 瞠 nie kocha nigdy swojej matki.

Go嗆 • 字oda [17.04.2019, 09:50:35] • [IP: 83.30.243.**]

痂urek kozak ! powinni鄉y inwestowa w promenad i atrakcje turystyczne bo to jest kolebk naszego miasta, a ci co uwa瘸j ze to blad to sie myl, bo gdyby nie to wszystko to swinoujscia staloby sie dziur jak niechorze i sp馧ka, miasto ma kase, wyglad i respect w brnazy turystycznej. Zmurek elegancko !

Go嗆 • 字oda [17.04.2019, 09:37:46] • [IP: 94.254.232.***]

Czego tu nie rozumiem, miasto udzieli這 2, 1 miliona nocleg闚 czyli powinien by t這k jakich dawno tu nie by這, sklepy czy restauracje powinny by obl篹one a dlaczego nic takiego si nie dzieje ? Przecie pami皻amy lata 70 te kiedy by szczyt pobytu wczasowicze i to tylko z Polski a przepraszam i z NRD gdy 鈍ierzop otworzono granic dla ma貫go ruchu turystycznego ale sama granic a zw豉szcza na pla篡 by豉 pilnie strze穎na. I dla pami璚i m這dszego pokolenia wtedy uknu si zwyczaj nazywania wczasowicz闚, , stonka lub szara鎍za. Na ulicach panowa niemi這sierny t這k brakowa這 wszystkiego od 篡wno軼i do wody gdy wtedy w豉郾ie zabrak這 w ca造m mie軼ie wody i trzeba by這 nocami do wanien 豉pa ju nie wspomn o praniu A na pla篡 by taki t這k od falochronu do granicy ze ci篹ko by這 przej嗆 w okolice wody a poniewaz pla瘸 by豉 p豉tna to po liczbie sprzedanych bilet闚 okre郵ono 瞠 by這 jednorazowo 150 tys ludzi plus ci co przez wydmy. To gdzie ten t這k dzisiaj ?

Go嗆 • 字oda [17.04.2019, 09:00:25] • [IP: 37.8.231.***]

Miasto doopliz闚 i dooopow豉z闚 helmutowskich, nic dla normalnych mieszka鎍闚-瞠nada po prostu

Go嗆 • 字oda [17.04.2019, 08:01:03] • [IP: 148.122.198.**]

安inoujskie nam pi瘯nieje oboj皻nie kto by co nie m闚i pewnie ze potrzeba jeszcze troch czasu ale wszystko idzie w dobrym kierunku.Na pewno place powinny wzrosn望 zw豉szcza w sektorze prywatnym po to 瞠by m這dzie nie ucieka豉.Tym wszystkim kt鏎zy narzekaj s wybory i trzeba bra w nich udzia g這sowa udziela si spo貫cznie chodzi na spotkania w urz璠zie miasta a nie tylko wylewa sw鎩 zal w komentarzach. Brawo 安inoujskie miasto na pi瘯nieje.

Go嗆 • Wtorek [16.04.2019, 23:36:06] • [IP: 176.221.123.**]

Do IP 213 125 134 Drogi adwersarzu niby masz racje ale ta racja to taka jak bym Dziennika TV s逝cha z pocz徠ku lat 70 - tych. M這dzie szkoli si by mogli by s逝膨cymi / do obs逝gi turyst闚 / gdy przyjad tury軼i z zachodu. Zapraszam na Promenad za par dni jak nie b璠ziesz zna niemieckiego to nic nie kupisz. dlaczego mieszkanie 安inouj軼ia jest dla w豉dz 安inouj軼ia mieszka鎍em kt鏎ego si nie dostrzega. Obecna m這dzie nie jest wstanie sobie wyobrazi jak bawi豉 si m這dzie w lata 60 - 75. i jakich zawod闚 mo積a by這 si nauczy. Zgoda miasto 安inouj軼ie jedno z najpi瘯niejszych miast w Polsce. Tylko to miasto nie dla mieszka鎍闚 tylko dla turyst闚 tych z zachodu. Uzdrowisko to te dla mieszka鎍闚. To ja wraz z innymi mieszka鎍ami to miasto odgruzowywa豉m. A Ty m這dy cz這wieku radzisz mi wyjazd. A czym Ty mo瞠sz si pochwali.

Go嗆 • Wtorek [16.04.2019, 23:09:11] • [IP: 5.60.90.***]

To miasto umiera...

Go嗆 • Wtorek [16.04.2019, 22:59:42] • [IP: 178.238.253.***]

*Frustraci.*

Go嗆 • Wtorek [16.04.2019, 22:44:25] • [IP: 185.210.39.**]

Przesta鎍ie ju marudzi bo macie jaki uraz do tych z urz璠u a w lecie miasto wygl康a pi瘯nie. Co za plotkarstwo

Go嗆 • Wtorek [16.04.2019, 21:55:25] • [IP: 178.238.253.***]

Frustranci.

Go嗆 • Wtorek [16.04.2019, 20:52:47] • [IP: 31.0.66.***]

Jest grupka os鏏, kt鏎e chc obrzydzi nam miasto. To g堯wnie inspiracja paru radnych z opozycji dla ich trolli.

Go嗆 • Wtorek [16.04.2019, 19:54:54] • [IP: 31.11.128.***]

安inouj軼ie nie jest pi瘯ne, tylko przepi瘯ne!!

Go嗆 • Wtorek [16.04.2019, 19:18:33] • [IP: 80.245.189.***]

Ponad 60 lat tu mieszkam i nie podoba mi sie takie miasteczko...zupelnie bez gustu i zmyslu archtektonicznego i to nie jest powod zeby jakis burak..sloik z Polski c jak michalska pisal zebym sie wyprowadzil jak nie pasuje.Wy kmioty zepsuliscie klimat miast i to wy wyp...

Go嗆 • Wtorek [16.04.2019, 19:15:27] • [IP: 92.42.112.***]

Elita to siedzi w centrum miasta pod ko軼io貫m na 豉wkach cuchn帷 z daleka, tu te przodujemy a i pewnie stoimy na podium?!

Go嗆 • Wtorek [16.04.2019, 19:08:32] • [IP: 23.226.237.*]

安inouj軼ie, to si tylko teraz podoba tym przyb喚d o gu軼ie" Beton Lejdi", kt鏎zy nie maj punktu odniesienia, jak by這 przed dyktatur Koperciaka...

Go嗆 • Wtorek [16.04.2019, 18:47:11] • [IP: 213.125.134.***]

Do go軼ia [16.04.2019, 16:57:30] • [IP: 176.221.123.**]Niech kto zgadnie co przeci皻ny mieszkaniec z tego ma??. .MASZ PRACE, DOFINANSOWANIA DLA TURYST紟I DALSZY ROZW粑 TWOJEJ WIOSKI.tWOJE MIASTO SI ROZWIJA, DAJ。 MIEJSCA PRACY CEPIE TOBIE TWOJEJ RODZINIEI W PRZYSZΜ列I TWOIM DZIECIOM!!jAKIE S DOCHODY MIASTA TERAZ -A 25 LAT TEMU?wIESZ CHOCIA??j

Go嗆 • Wtorek [16.04.2019, 18:33:48] • [IP: 31.11.128.***]

Przeci皻ny mieszkaniec je瞠li nie podoba mu si miasto to si z niego wyprowadza tam gdzie mu odpowiada.

Go嗆 • Wtorek [16.04.2019, 18:27:39] • [IP: 176.221.122.**]

PODZIELAM OPINI POPRZEDNIKA 名INOUJ列IE JEST NAPRAWD PI艼NE. PANIE PREZYDENCIE TAK DALEJ TRZYMA. JEST PAN JEDYNYM PREZYDENTEM KT紑Y ZROBI DLA NASZEGO MIASTA BARDZO DU烙 PROSIMY O WI犴EJ. MAM JEDN PRO冰, JESTEM MIESZKA哸EM PRAWOBRZE涉 I PROSZ O WI犴EJ INWESTYCJI TEJ CZ呇CI MIASTA A B犵ZIE PAN WIELKI.

Go嗆 • Wtorek [16.04.2019, 18:11:17] • [IP: 37.47.167.**]

B璠zie 豉dnie a na razie s utrudnienia ale cz瘰to spacerujemy nad morzem i cieszy oko jak wszystko pi瘯nieje.

Go嗆 • Wtorek [16.04.2019, 18:03:45] • [IP: 31.11.130.***]

I jak zwykle narzekacie.Jak kto jest taki m康ry niech poda przyk豉dy lepszego i pi瘯niejszego miasta w Polsce!!

Go嗆 • Wtorek [16.04.2019, 17:58:54] • [IP: 5.173.187.***]

安inouj軼ia jest dobre dla LUDZI 65 +

Go嗆 • Wtorek [16.04.2019, 17:36:06] • [IP: 77.252.46.**]

* z tym. 安inouj軼ie, to by這 kiedy. Teraz, to jest jedna wielka betonowa kupa.

Ogl康asz 1-25 z 30
■ Zak豉d Ubezpiecze Spo貫cznych Oddzia w Szczecinie Inspektorat w 安inouj軼iu poszukuje kandydata do pracy. Wymagane wykszta販enie: 鈔ednie. Miejsce pracy: ZUS Inspektorat w 安inouj軼iu ul. Piastowska 63. Wi璚ej informacji na stronie: www.zus.pl lub w sekretariacie pod nr telefonu 91-382-38-00 ■
■ Po zmroku, kiedy ruch samochodowy w mie軼ie nie jest ju tak nat篹ony, na ulice wyje盥瘸j domoro郵i rajdowcy. Niespe軟ieni za dnia, wieczorami urz康zaj sobie wy軼igi, cz瘰to jad帷 dwoma r闚noleg造mi pasami. Mieszkaniec, kt鏎y napisa do redakcji iswinoujscie.pl, zastanawia si, gdzie w tym czasie s policjanci? ■ Nie uwierzycie. W 安inouj軼iu za korzystanie z toalety w jednym z lokali gastronomicznych mo積a zap豉ci nawet 20 z這tych! Takie rzeczy tylko u nas! 安inouj軼ie restauracja Azjan. Szok! – pisze nasz Czytelnik – Czy jego w豉軼iciele maj do嗆 ludzi z zewn徠rz i to taki straszak? Kiedy prze篡wali鄉y w Mi璠zyzdrojach 5 z這tych za kibelek w jakie kawiarni, gdzie wszystko by這 na bia這, 軼iany, fotele, sto造 taki exclusive, a tu takie cacko 20 z這tych toaleta – nie mo瞠 wyj嗆 z podziwu nasz Czytelnik ■ W niedzielny poranek 安inouj軼ie wstrzyma這 oddech. Stan窸y promy, ewakuowano mieszka鎍闚 przybrze積ych dom闚, nawet pracownicy biura mariny-portu jachtowego musieli opu軼i swoje miejsce pracy gdy 700 kilogramowy niewybuch przep造wa 8.45 przez centrum miasta ■ 疾gluga 安inoujska informuje, 瞠 do 31 sierpnia 2019 r. og鏊nodost瘼na przeprawa promowa „Centrum” (popularne „Karsibory”) b璠zie czynna przez ca陰 dob siedem dni w tygodniu. Jednocze郾ie przypomina, 瞠 do 20 wrze郾ia 2019 r. przepraw b璠 obs逝giwa造 trzy promy ■