POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [01.05.2019, 14:51:28] • Polska

Majówka w wielkim mieście

Majówka w wielkim mieście

fot. Organizator

Rozpoczyna się najdłuższy weekend w roku. Sposobów na spędzenie pierwszej ciepłej majówki jest wiele. Część z nas nie decyduje się na dalekie wyjazdy i zostaje na miejscu, w mieście. Jak umilić sobie ten czas i gdzie szukać miejsca do relaksu? Oto kilka pomysłów ma majówkę w metropolii.

Tyle słońca w całym mieście
Prognozy pogody są optymistyczne. Co prawda Polski nie zaleje fala upałów, ale ma być słonecznie, co sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Majówka to czas wielkich sezonowych otwarć kultowych miejsc spotkań. Z roku na rok coraz większą popularnością cieszą się miejskie plaże. I nie tylko w tych aglomeracjach, które są położone nad morzem. Miasta z rzekami chętnie aranżują na przestrzeń zabawy i relaksu nabrzeża. Wystarczy trochę piachu, leżaki, zimne napoje i dobra muzyka!

Dla tych, którzy wolą schronić się przed słońcem, lepszym wyborem będzie piknik w parku. Pod osłoną koron drzew można spędzić czas w gronie przyjaciół, wspólnie biesiadując i grając w popularne gry rekreacyjne, jak frisbee czy badminton.

W betonowej dżungli
Nie zawsze możemy uciec na obrzeża miasta lub zwyczajnie mamy ochotę spędzić czas w ścisłym centrum, na malowniczej starówce. Tutaj też można miło wypocząć! Włodarze miast coraz większą wagę przykładają do tego, aby swoim mieszkańcom zapewnić odpowiednio atrakcyjne strefy miejskiego relaksu. Skwery, bulwary i promenady to dziś prawdziwe dzieła urbanistycznej sztuki. – W procesie projektowania tego typu przestrzeni bierze się pod uwagę względy estetyczne i praktyczne – mówi Andrzej Chłopek, ekspert marki Probet-Dasag, producenta wyrobów betonowych. – To ważne, żeby mieszkańcy czerpali przyjemność ze spotykania się na świeżym powietrzu. Dzięki temu miasto tętni życie. Wymaga to zapewnienia najlepszych możliwych warunków. Place, skwery i bulwary powinny być wyposażone w wygodne siedziska. Istotnie jest wydzielenie traktów pieszych i rowerowych oraz uwzględnienie potrzeb osób niepełnosprawnych, w tym również niewidomych, dla których przewidziane są systemy komunikacji dotykowej – dodaje ekspert.

Sport to zdrowie
Dla aktywnych miasto również oferuje ciekawe opcje spędzenia czasu. Wolne dni to dobry moment na organizację imprez masowych, w tym biegów i innych wyścigów miejskich. Często mają one cel charytatywny. Taki event to jedna z nielicznych okazji, żeby przebiec się głównymi miejskimi arteriami, bez asysty samochodów i niezdrowych spalin. - Biegi miejskie, poprowadzone po równym terenie i nawierzchniach dostosowanych do ruchu pieszego niosą mniejsze ryzyko nieszczęśliwego upadku – komentuje Andrzej Chłopek. – Dla przykładu betonowe płyty chodnikowe posiadają właściwości antypoślizgowe, które stanowią dodatkowe zabezpieczenie, nawet kiedy nawierzchnia jest mokra.

Majówka w mieście może mieć swój urok, a opcji spędzenia czasu jest naprawdę wiele. Warto w tym czasie śledzić miejskie witryny i portale społecznościowe, gdzie na bieżąco pojawiają się informacje o planowanych na ten czas atrakcjach.

Źródło: dasag.eu


komentarzy: 1, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-1 z 1

Gość • Czwartek [02.05.2019, 12:52:38] • [IP: 80.245.189.***]

Dobre rady SPECJALISTY od BETONOWYCH RZECZY :-)) - beton Jego zdaniem jest BEZPIECZNY :-)

Oglądasz 1-1 z 1
■ Fundacja Logos wynajmie od 01.09.2019r. lokal użytkowy (dawna Karpatka) z przeznaczeniem na bufet szkolny – sklepik. Informacje w sprawie wynajmu – tel. 91 – 321 23 66 – dyrektor Małgorzata Gołębiowska ■
■ 90-latek wypadł z balkonu. Sąsiedzi podczas snu usłyszeli wołanie o pomoc dochodzące od strony podwórka przy ulicy Marynarzy 7. Jak się okazuje, starszy mężczyzna wypadł z balkonu. Na miejsce przyjechali ratownicy medyczni i policjanci ■ Niedawno pisaliśmy, że lista darczyńców na komitet wyborczy Janusza Żmurkiewicza pokrywa się w części z tym których zwolnił z podatków. Dziś głos w sprawie zabrał sam Janusz Żmurkiewicz ■ Lista darczyńców na komitet wyborczy Janusza Żmurkiewicza pokrywa się w części z tą o firmach, które prezydent Świnoujścia zwolnił z podatku od nieruchomości i nie tylko – zauważa jeden z naszych Czytelników. Inni mieszkańcy zwracają uwagę na relacje prezydenta z właścicielami firm zwolnionych z podatku ■ Ruszył nabór wniosków o dofinansowanie zakupu wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym ■ Mężczyzna wpadł do kanału portowego. Wyszedł z niego o własnych siłach. Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę. Mężczyzna zagapił się i wpadł do wody. Wyszedł z niej o własnych siłach. Na miejsce przyjechała policja. Około godziny 1.30 przy przeprawie promowej Bielik, po stronie Warszowa, do wody wpadł mężczyzna. Dopłynął on do drabinek i wyszedł z wody o własnych siłach. Po tym, jak wydostał się na powierzchnię, na miejsce dojechała policja ■ Z Terminala w Świnoujściu PGNiG wyekspediowało już 5000 cystern z ładunkiem skroplonego gazu ziemnego (LNG). Największym odbiorcą LNG są stacje regazyfikacji obsługujące miejscowości, które nie mają dostępu do ogólnopolskiej sieci dystrybucji gazu ■ W ubiegłym roku z podatku od nieruchomości prezydent Janusz Żmurkiewicz zwolnił 7 firm. Bywały lata, kiedy przedsiębiorców, którzy skorzystali na takim zwolnieniu, było dwa razy tyle. W ciągu 10 lat z tego powodu do miejskiego budżetu nie wpłynęło ponad 7,5 mln złotych ■