POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [03.05.2019, 09:42:32] • Szczecin

Areszt dla pirata drogowego, który z narkotykami i pod ich wpływem staranował policyjny radiowóz

Areszt dla pirata drogowego, który z narkotykami i pod ich wpływem staranował policyjny radiowóz

fot. Policja

Najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie śledczym 40 – letni kierujący citroenem, który z narkotykami i pod ich wpływem uciekał przed funkcjonariuszami oraz staranował policyjny radiowóz. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

Policjanci z Ogniwa Wywiadowczego KMP w Szczecinie podczas nocnej służby zauważyli pojazd marki citroen, który dzień wcześniej nie zatrzymał się do kontroli drogowej funkcjonariuszom z sąsiedniej jednostki.

Policjanci natychmiast przystąpili do zatrzymania citroena, używając do tego sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Kierujący samochodem nie zareagował na polecenia funkcjonariuszy, wręcz przeciwnie gwałtownie przyśpieszył i zaczął uciekać.

Wywiadowcy rozpoczęli pościg, do którego włączyli się również policjanci z Komisariatu Nad Odrą, którzy w tym czasie byli w pobliżu. Kierowca citroena podczas ucieczki nie zapanował nad swoim pojazdem i wykonując manewr wyprzedzania tramwaju, uderzył w prawidłowo jadący z przeciwnego kierunku oznakowany radiowóz. Pojazd siłą odbicia wpadł na pobocze i uderzył w węzeł kablowy.

Areszt dla pirata drogowego, który z narkotykami i pod ich wpływem staranował policyjny radiowóz

fot. Policja

Policjanci zatrzymali 40 – letniego mieszkańca Szczecina, który jak się okazało był pod wpływem amfetaminy. Ponadto w jego samochodzie funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 8 gramów amfetaminy i 8 sztuk tabletek ecstazy. W trakcie sprawdzenia w policyjnych systemach okazało się, że mężczyźnie został już wcześniej zatrzymany blankiet prawa jazdy.

Funkcjonariusze z Komisariatu Nad Odrą zebrali materiał dowodowy w sprawie pozwalający na postawienie mężczyźnie dwóch zarzutów. Komendant Komisariatu Policji Szczecin - Nad Odrą wystąpił do Prokuratury z wnioskiem o zastosowanie wobec zatrzymanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Prokurator przychylił się do wniosku, a sąd zadecydował, że 40 – latek najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie tymczasowym.

Za popełnione przestępstwa, może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

ZKS KMP


komentarzy: 1, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-1 z 1

Gość • Piątek [03.05.2019, 15:05:13] • [IP: 89.186.174.**]

zatrzymany blankiet prawa jazdy. czyli uprawnienia ma ale nie ma blankietu, tak?

Oglądasz 1-1 z 1
■ Rząd chce zabrać miliony uzdrowiskom. Protest samorządowców. Do tej pory środki z opłaty uzdrowiskowej trafiały do budżetów gmin, które mają status uzdrowiska. Dla Kołobrzegu wyrwa w finansach wyniesie 33 mln zł, w Świnoujściu to ok. 18 mln zł. Brak konsultacji krytykował również prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz – Nie wyobrażam sobie, żeby Świnoujście nie było uzdrowiskiem. Wolałbym, żebyśmy o tym dokumencie dyskutowali, kiedy był tworzony – mówił prezydent ■ Z każdym rokiem wzrasta liczba turystów, którzy chcą zatrzymać się w Świnoujściu. Przybywa liczba miejsc noclegowych w apartamentach. Nie wzrasta natomiast w pokojach gościnnych ■ Nożownik szalał po ulicy Kochanowskiego. Prawdopodobnie groził mieszkańcom! ■ Mordor nadciąga! Strefa płatnego parkowania wkroczy do centrum Świnoujścia ■ 14 za, 6 przeciw, jeden z radnych wstrzymał się od głosu. Projekt objęcia centrum miasta strefą płatnego parkowania ■ Jedni z najbardziej znanych w Polsce i na świecie świnoujścian Elżbieta i Krzysztof Nakliccy ofiarami wypadku. Pani Elżbieta nie żyje, jej mąż walczy o życie w szpitalu ■ Olgierd Geblewicz – „Rząd PiS zabierze pieniądze uzdrowiskom” ■ Całoroczna strefa płatnego parkowania lekiem na deficyt miejsc postojowych? 3,90 złotych za pierwszą godzinę postoju, za drugą - 4,60 zł, za trzecią - 5,50 zł. Dziś radni ustalą wielkość strefy płatnego parkowania oraz stawki, które mają w niej obowiązywać ■ Sposób „budowania po świnoujsku” polega na budowaniu nowych obiektów w bezpośrednim sąsiedztwie istniejących domów, niezgodnie z zatwierdzoną dokumentacją, w sposób zakłócający spokój mieszkańców, wywołujących hałas i zanieczyszczenie, uniemożliwiając korzystanie z istniejących domów zgodnie z ich przeznaczeniem – pisze nasza Czytelniczka ■